שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סקירה: מדפסת משולבת Olivetti Simple Way
  אוליבטי, פעם מותג גדול בתחום המדפסות, עושה קאמבק עם סדרה של מכונות All-in-one לא-שגרתיות. אחרי שבדקנו את הדגם הבסיסי בסדרת המוצרים (ואחד הזולים בתחום), השתכנענו: יש לחברה הזו מה להגיד

  מתישהו, במהלך העשור הקודם, אוליבטי פשוט נעלמה מהשוק. זה קורה, במיוחד בענף תחרותי כל-כך כמו זה של מוצרי ההדפסה. עכשיו, בבעלות חדשה ועם יבואנית חדשה (קופיטק), היא מנסה לעשות דברים קצת אחרת.

   

   

  צילום: שי רוזנצוויג, מוזיקה: רון ינאי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  תחת המותג SIMPLE_WAY מציעה החברת היום מספר דגמים של מדפסות משולבות (All-in-one) מתומחרות אגרסיבית, חלקן עם תמיכה בתכונות כמו תקשורת Wi-Fi, אפשרות להדפסה ישירות מטלפון נייד בממשק Bluetooth, הצגה ועריכה בסיסית של תמונות על צג LCD מובנה, חריצים לכרטיסי זיכרון, ועוד.

   

  אנחנו בדקנו את הדגם הבסיסי ששמו פשוט "SIMPLE_WAY", מדפסת משולבת בעלת תג מחיר של 399 ש"ח. באתרי המכרזים אפשר למצוא אותה במחירים נמוכים עד כדי 300 שקלים (כולל חבילת דפי פוטו במתנה). בקיצור: זו אחת המשולבות הכי זולות בשוק.

   

  במחיר הזה מציעה אוליבטי אפשרויות להדפסת פוטו (6 צבעים, באמצעות מחסנית מיוחדת), קצבי הדפסה תיאורטיים של עד 20 דפים לדקה בשחור ועד 18 בצבע, סריקת צבע ברזולוציה של 9600dpi, צילום מסמכים בשחור ובצבע ותמיכה בשימושי פקס. נשמע בכלל לא רע, בעיקר במחיר הזה.

   

  עצמאית למחצה

  יצרני המדפסות נוהגים לעיתים לבדל בין המשולבות הזולות לדגמים היקרים היותר, באמצעות מתן מידה שונה של עצמאות בהפעלת המוצר. הדגמים הזולים בדרך-כלל תלויים בחיבור למחשב; בדגמים היקרים יותר אפשר לצלם מסמכים או לשלוח ולקבל מסמכי פקס גם ללא מחשב.

   

  SIMPLE_WAY, שניכר שניתנה חשיבות משנית בתכנון שלה לתכונות הפקס, אינה כוללת מודם מובנה ולכן תלויה במחשב. לעומת זאת, ניתן להשתמש בה לצילום מסמכים או הדפסת תמונות, גם ללא מחשב. כניסת USB בדופן הקדמית מאפשרת לחבר אליה מצלמה דיגיטלית ולהדפיס בממשק PictBridge.

   

  פאנל הכפתורים הידידותי מאפשר לעבור בין המצבים השונים (הדפסה/צילום, מסמך/תמונה, שחור/צבע), להגדיר את מספר העותקים ואת האיכות הרצויה. הוא גם מאפשר לסרוק מסמך בלחיצה, לתוכנה, לקובץ, למשלוח בדואר אלקטרוני או בפקס, אבל הבחירה מה ייעשה בסריקה כבר מתבצעת בתוכנה.

   

  תוכנת Olivetti Toolbox שמאפשרת לשלוט בתכונות השונות של המכשיר, לא נראית מרשימה במיוחד אך מתגלה כמאד פונקציונלית. היא מאפשרת לבצע תיקונים לתמונות לפני הדפסתן, במאמץ מינימלי. בצילום מסמכים, היא מספקת גישה להגדרות המתקדמות שאינן נגישות מהפאנל. בסך-הכל זו תוכנה ידידותית ופשוטה לשימוש, ובשילוב עם האפשרות לביצוע מהיר של פעולות ישירות מהפאנל השימוש ב-SIMPLE_WAY הוא גמיש ונוח.

   

  ביצועים ואיכויות

  כמו הרבה משולבות אחרות, SIMPLE_WAY לא מציעה איכויות סריקה שמתאימות לגרפיקאים. ביצועי הסריקה שלה אמנם מהירים יחסית (פחות מ-10 שניות לסריקה מקדימה של דף A4; רק 13 שניות לסריקת 300dpi של מסמך בגודל A4; רק 17 שניות לסריקת 300dpi לתמונת 10x15 וכ-40 שניות לאותה סריקה ברזולוציה של 600dpi). הדיוק בגוונים סביר, בעיקר למוצר מהסוג הזה. מכל מקום, התמונות שסרקנו לא היו חדות מספיק.

   

  הסריקה משפיעה כמובן גם על צילום המסמכים, למרות שזהו מקום שבו איכויות פוטו הן לא ממש תכונה חיונית. בצילום מסמכי טקסט היא עושה עבודה טובה בסך-הכל, עם ביצועים יותר מסבירים.

   

  מהירויות ההדפסה שלה, כמקובל בהזרקת דיו, לא ממש מקיימות את מה שמבטיח המפרט. במצב Normal המדפסת הזו מגיעה לכ-5ppm ובטיוטה היא מגרדת את ה-15ppm. לא נתונים רעים בכלל, במיוחד בדגם זול כזה, אבל בכל זאת קיווינו שהיא תפתיע אותנו.

   

  מה שכן הפתיע אותנו הן איכויות הדפסת הטקסט הדי בינוניות. מספיקות לשימוש ביתי, אבל לא ממש מתאימות להדפסת עבודת הדוקטורט שלכם. דווקא איכויות הפוטו שלה הפתיעו אותנו לטובה, והיו בעלות פירוט טוב וגוונים מדוייקים בדרך-כלל (אגב, הרבה יותר כאשר משתמשים בנייר מאט). היא אמנם איטית מאד בהדפסת תמונות (כ-4 דקות להדפסת תצלום בגודל 10x15 באיכות מקסימלית), אבל מגיעה לתוצאות לא רעות בהדפסה על נייר רגיל במצב normal, וזו בהחלט נקודה לזכותה.

   

  הכי מוזרה שפגשתם

  קשה להתעלם מהעיצוב הלא סטנדרטי של הדגם הזה. לא הצלחנו להחליט אם הוא מתוחכם או מיושן (אולי רטרו?). הזרועות השקופות לתמיכה בנייר, שאפשר לקפל אותן ולשלוף בשעת הצורך, הן חידוש מרענן. מצד שני, הגישה לשקעי הכבילה ולבתי המחסניות לא כל-כך נוחה.

   

  SIMPLE_WAY מגיעה עם תיעוד ידידותי ומאד מפורט - חוברת התקנה פשוטה, שאפשרה לנו לצלוח את התהליך ללא קושי תוך מספר דקות; חוברת הפעלה פשוטה מאד, שאפילו התרגום הקלוקל וחוסר ההגהה לא מנעו ממנה ללמד אותנו כיצד להשתמש במוצר בתוך דקות בודדות.

   

  היא קצת רועשת, ומטפלת באופן מעט מסורבל בזוטות כמו הגדרה שגויה של גודל הדף. מצד שני, כשלוחצים על כפתור ה-Cancel, היא מפסיקה להדפיס - תכונה שנשמעת טריוויאלית אבל הניסיון מלמד שהיא לא. בקיצור: יש כאן שילוב מוזר בין תכונות חיוביות או מהנות לתכונות מעצבנות או סתם תמוהות.

   

  בשורה התחתונה: כשמקבלים סוס במחיר כזה מותר להתפשר קצת בעניין השיניים שלו; SIMPLE_WAY היא מדפסת זולה וגם חסכונית יחסית, ולכן מותר להיות סלחנים כלפי הקפריזות שלה.

   

  עם עלות הדפסה של כ-30 אגורות לדף טקסט וכ-1.30 ש"ח להדפסת תצלום בגודל 10x15 ס"מ, היא אינה המשולבת הכי חסכונית בשוק אבל היא בהחלט חסכונית בהשוואה לדגמים זולים אחרים (יש שני גדלי מחסניות - חישבנו לפי המחסניות הגדולות והחסכוניות יותר). היינו מעדיפים שימוש במחסנית נפרדת לכל צבע (יש שתיים - צבע ושחור/פוטו), אבל זו תכונה שלא ממש קיימת ברמת המחיר הזו.

   

  למי ולמה היא מתאימה

  SIMPLE_WAY עושה עבודה טובה בצילום וסריקת מסמכים ובהדפסות פוטו. בהדפסת מסמכים ובסריקת תמונות היא מציעה איכויות בינוניות. האינטגרציה הטובה עם יישומי פקס ודואר אלקטרוני, פשטות הפעולה והנוחות של הפאנל החיצוני, הופכים אותה לפתרון מספק עבור משתמש ביתי עם דרישות צנועות.

   

  אם אתם מקפידים במיוחד באיכות של הדפסת הטקסט או סריקת התמונות, זו אינה המדפסת שאתם רוצים. מצד שני, אם אתם מחפשים מדפסת זולה, שתוכל לשמש אתכם בשעת הצורך גם למשלוח פקס, צילום מסמכים או הדפסת פוטו, יש כאן עיסקה שעשויה לעניין אתכם.

   

  מעבר לזה, מדובר בדגם מעניין שמוכיח שלאוליבטי יש מה להגיד בתחום. אנחנו סקרנים לראות את הדגמים הבאים.

   

   

  ציון:


  בעד: זולה, חסכונית יחסית, איכות טובה בהדפסות פוטו, ביצועי סריקה טובים, נוחה וידידותית לשימוש

  נגד: איכות בינונית בסריקות תמונה ובהדפסת טקסט, הנדסת אנוש לא מושלמת, איטית בהדפסות פוטו, התיעוד דורש הגהה

  השורה התחתונה: משולבת זולה לשימוש ביתי.

   

  המחיר: 399 ש"ח כולל מע"מ. החל מ-300 ש"ח ברשת

  להשוואת מחירים בערוץ הקניות של ynet

   

  מפרט

  מידות / משקל: 433x332x186 מ"מ / 5.5 ק"ג

  תכונות עיקריות: הדפסת טקסט ופוטו (6 צבעים), צילום מסמכים, פקס (אין מודם מובנה), סריקה ישירות לדואר אלקטרוני, קובץ, יישום או פקס. זום 25-400%, הדפסת בורדרלס, פוסטר ועוד.

  סוגי נייר: כל הגדלים עד A4/Letter, כולל שקפים, תוויות, מעטפות ועוד

  מהירויות הדפסה (יצרן): 18/20ppm בשחור/צבע

  יכולות סריקה: 600x600dpi עם אינטרפולציה עד 9600dpi, הפרדה 24/8 ביט בגווני-אפור/צבע

  ממשקים: USB 2.0, PictBridge (דרך USB 1.1)

  תאימות: PC/Mac

   

  למפרט מלא באתר היצרן

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "סקירה: מדפסת משולבת Olivetti Simple Way"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ביטוח רכב
  מומלצים