שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  5 שנות מאסר לקבליסט רמי שקלים: זייף והעלים
  מגזר הדין, בו נידון הקבליסט ל-5 שנות מאסר עולה, כי הוא הקים עמותת קש, לצורך העלמות הכנסותיו האישיות. בגזר הדין כתב השופט: "הנאשם אימץ לעצמו דרך חיים עבריינית". העונש המצטבר על העבירות: 138 שנות מאסר

  חמש שנות מאסר בפועל נגזרו בבית משפט השלום ברחובות על הקבליסט רמי שקלים, לאחר שהורשע בהשמטת הכנסות בגובה של כ-2.2 מיליון שקלים, בין השנים 1995 ל-2001. בנוסף הוטל עליו קנס בגובה חצי מיליון שקלים. השופט ציין כי סך העבירות שביצע שקלים עלול היה לשלוח אותו ל-138 שנים בכלא.

   

  בשנת 1990 הקים שקלים עמותה בשם "שערי רחמים לישראל". מגזר הדין עולה, כי הוא ביקש מכמה אנשים להצטרף לעמותה כחברים. אולם, איש מהם לא מילא תפקיד כלשהוא, לא היה מודע לפעילותה, ובפועל היא שימשה כעמותת "קש" לצורך העלמות הכנסותיו האישיות של שקלים. בין היתר הוא זייף את חתימותיהם של חברי העמותה, זייף פרוטוקולים של אסיפות העמותה וישיבות שלא היו ולא נבראו.

   

  השופט ירון לוי כתב בגזר הדין: "הנאשם ניצל את פרסומו כמומחה בתורת הקבלה, ובין היתר את השתתפותו בתוכניות רדיו וטלוויזיה תוך הצגת עצמו כרב - למרות שמעולם לא הוסמך לרבנות - שימוש בתואר ד"ר למרות שהאוניברסיטה בחו"ל שבה קיבל את התואר ד"ר אינה מוכרת. מזרם הפונים אליו דרש תשלום עבור הייעוץ שנתן והנפיק קבלות, לפיהן כביכול, אין המדובר בתשלום עבור השירות, אלא כתרומה שניתנה לעמותה באופן שכביכול הוא אינו חייב במס, והפונים אליו זכאים לכאורה להכרה בהחזר מס. הוא הגדיל לעשות ולאחר שנפתחה חקירת מס הכנסה נגדו, הוא פתח חשבון בנק נוסף ורק שם הפקיד כספים שהועלמו מרשויות המס כשהוא מצהיר כי לעמותה קיים חשבון בנק אחד בלבד".

   

  בית המשפט ציין, כי "יש בהימשכות העבירות על פני תקופה ארוכה כדי ללמד על כך שאין מדובר במעידה חד פעמית, אלא בדפוס שיטתי, דרך חיים עבריינית שאימץ הנאשם לעצמו בתקופה המתוארת. ככל שחלפו השנים ומעשיו לא התגלו, גברה תעוזת הנאשם הן בדרכי התחבולה והמרמה שנקט, והן באמצעות הגדלת החלק היחסי של ההכנסות המועלמות, מתוך כלל הכנסותיו".

   

  השופט התייחס לתרומת הנאשם לקהילה, כפי שהוצגה על

  ידי עדי האופי: "לא ניתן לקבל מצד אחד, שליחת יד בכספי הציבור, ומצד שני, עשיית צדקה עם נזקקים, שלא ניתן לשלול, שחלקה לפחות, מתוך גזל כספי הציבור".

   

  לגבי העונש, כתב השופט: "הנאשם הורשע ב-39 עבירות, שהעונש המירבי המצטבר הקבוע בצידן עומד על 138 שנות מאסר. אין חולק שגזירת העונש אינה תוצאת חישוב מתמטי מדויק, אך יש בעונש המירבי כדי להצביע על החומרה שבה רואה המחוקק את העבירות, ומחובת בית המשפט ליתן ביטוי, בגזר הדין, אף לשיקול זה".

   

  עדכון: ביום 07.08.2012 נודע למערכת אתר ynet כי בערעור שהוגש על-ידי רמי שקלים על גזר דינו, דחה בית המשפט המחוזי מחוז מרכז בפסק דינו מיום 05.05.2010 את הערעור על הכרעת הדין אולם קיבל את הערעור על חומרת העונש. עונש המאסר שהושת על המערער הופחת מ-5 שנות מאסר ל-45 חודשי מאסר לריצוי בפועל. עונש הקנס שהושת עליו הופחת מחצי מיליון שקל ל-300,000 שקל. עונש המאסר על תנאי שנגזר בבית משפט השלום, יעמוד בעינו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "5 שנות מאסר לקבליסט רמי שקלים: זייף והעלים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עבירה ממושכת
  צילום: ירון ברנר
  לא דיווח על ההכנסות. אילוסטרציה
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים