שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  במכונית הבאה שלכם? מערכת בלימה אוטומטית
  ארגון הבטיחות האירופאי EuroNCAP יעניק החל בינואר 2014 ציונים למערכות בלימה אוטומטית. במבחן מקדים שביצע בלטו שתי היצרניות האירופאיות

  מבחני הריסוק של ארגון הבטיחות האירופאי משתכללים, וולוו ומרצדס זוכות במחמאות. כל מבחני הריסוק המחמירים אותן מבצע ארגון ה-EuroNCAP המוכר, יעברו שדרוג החל בינואר הקרוב, עם התייחסות פרטנית למערכות בלימה אוטומטית במקרה של סכנה לתאונה. וכבר עתה מעניק הארגון ציונים למספר מכוניות שהשתתפו במבחן מקדים.

   

  • כך נערך מבחן הבלימה האוטומטית:

   

  לדברי עורכי המבחן, למערכות מסוג זה המסוגלות להתריע ולבלום את הרכב ללא התערבות מצד הנהג במקרה של סכנה לתאונה, פוטנציאל להקטין את מספר

  התאונות בשיעור מרשים של 25%, ולהקטין גם את הנזק הנגרם אם אכן מתרחשת תאונה.

   

  המכוניות שלקחו חלק במבחן היו מרצדס E קלאס, וולוו V40 ו-XC60, מיצובישי אאוטלנדר, פולקסווגן גולף, פורד פוקוס, פיאט 500L והונדה סיוויק. כולן מהדגם האחרון המשווק, בשתי קטגוריות בלימה אוטומטית בתנועה - "עירוני" ו"בין עירוני" - ובשלוש הערכות אפשריות: "טוב", "סביר" ו-"גבולי" המתבטאות בציון מ-0 ל-3.

   

  מרצדס - המנצחת הגדולה
  מרצדס - המנצחת הגדולה

   

  במבחן העירוני המתבצע במהירות נמוכות יותר (עד 50 קמ"ש) והמבחן בודק את יכולת המערכת לנטרל ביעילות תאונות פגוש, האחראיות לא פעם לנזקי צליפת שוט בנוסעים שברכב הנפגע. במבחן הבין עירוני נבחנות המערכת ביכולתן לנטרל הסחת דעת של הנהג ולמנוע בעזרת בלימה עצמאית של הרכב - ממהירות של עד 80 קמ"ש - תאונות קשות וקטלניות.

   

  בבדיקה שנערכה לשש מכוניות בתנאים עירוניים, זכו מרצדס E עם 3 נקודות מלאות, וולוו V40 עם 2.9 נקודות ומיצובישי אאוטלנדר (2.1) בציון "טוב". וולוו XC60 (1.9), פיאט 500L עם 1.8 נקודות ופורד פוקוס (1.7) קיבלו ציון "סביר".

   

  במבחן הבין עירוני שוב ניצחה מרצדס E קלאס עם 2.7 נקודות, לפני וולוו V40 שזכתה בציון 2.6 ופולקסווגן גולף (2.2), כולן עם אזכור "טוב". מיצובישי אאוטלנדר (1.9) והונדה סיוויק (0.44) זכו בציון "סביר" על מערכות מניעת התאונה.

   

  בארגון הבטיחות מזכירים כי מספר היצרנים המציעים מערכות דומות בדגמים השונים אותם הם מייצרים, נמוך עדיין. יש לשער שמספר זה יגדל בשנה הבאה, כתוצאה מהכללת התייחסות למערכת בציון הבטיחות שמעניק הארגון.

   

  כך בולמת פיאט:

   

  כך עושה זאת מיצובישי:

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "במכונית הבאה שלכם? מערכת בלימה אוטומטית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים