שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כרטיס לרכבת תמורת בקבוקים במקום כסף
  עשרות מכונות ברחבי בייג'ינג מאפשרות לסינים ולתיירים להטעין כרטיסים לרכבת ולטלפון באמצעות שליחת בקבוקים למחזור במקום כסף של ממש

  סין עשתה לעצמה שם עולמי של יצרנית זיהום אוויר, אבל לאחרונה היא מצאה דרך חדשה להיאבק בהתחממות הגלובלית ולנסות לצמצם מעט את הנזק שהיא גורמת לסביבה.

   

  עוד חדשות בעולם :

   

  בעולם מסקרים בהרחבה בשבועות האחרונים את הצבתן של עשרות מכונות אוטומטיות ברחבי בייג'ינג, המאפשרות לסינים ולתיירים הזרים לנסוע ברכבת על-ידי תשלום בבקבוקי פלסטיק ריקים במקום בכסף של ממש.

  המכונות הוצבו ב-34 אתרים ברחבי העיר, חלקם מוקדי תיירות מרכזיים. אחרי שהן קולטות את הבקבוקים, סורקות אותם, מזהות את החומר שממנו הם עשויים ומחשבות את שוויים הכספי - מאפשרות המכונות לקבל החזר כספי על הבקבוקים בדמות הטענה של כרטיסי נסיעה ברכבת או של כרטיסים סלולריים.

  הסכום המדויק נקבע גם תוך התחשבות במשקלו של הבקבוק. אף שהתגובות למיזם החדש חיוביות מאוד, ההערכה בסין היא שהמכונות לא ישנו דרמטית את כמות הפלסטיק שסין ממחזרת מדי שנה - כמות שהיא גדולה מאוד כבר כיום. עם זאת, בסין מאמינים שהדבר יגביר את המודעות לחשיבות המיון בבואם של הסינים להשליך פסולת, וגם ישפר מעט את תדמיתה של סין בעולם.

  סין בכלל ובייג'ינג בפרט ידועות בזיהום האוויר האדיר שממנו הן סובלות, תזכורת למחיר הכבד שמשלם העולם כולו על התיעוש שעוברות עוד

  ועוד מדינות הפולטות מזהמים לאוויר. במשך שנים התרגלו תושבי בייג'ינג לקום לבקרים שבהם הערפיח הסמיך לא מאפשר לראות יותר מכמה מאות מטרים קדימה, ולימים רצופים שבהם כלל לא ניתן לראות את הזריחה.

   

  מוקדם יותר השנה מצאו הסינים פתרון וירטואלי: ברחבי בייג'ינג החלו להקרין על מסכי ענק דיגיטליים סרטוני וידאו המציגים זריחה, ממש בשעה שהזריחה האמתית מתרחשת בחוץ.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כרטיס לרכבת תמורת בקבוקים במקום כסף"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים