שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רכבת אל הסיור: "בתי ספר בחופש הגדול"
  מגן החיות התנכ"י בירושלים, דרך מוזיאון הרכבת בחיפה ועד מוזיאון הילדים בבאר שבע: במסגרת התוכנית, שתופעל גם הקיץ, יוכלו הרשויות להוציא את התלמידים לסיורים חווייתיים ופעילויות מגוונות באמצעות הרכבת
  מרכז השלטון המקומי ורכבת ישראל יציעו לרשויות המקומיות מגוון פעילויות שהם יוכלו להוציא לפועל במחירים אטרקטיביים במסגרת תוכנית "בתי הספר של החופש הגדול". במסגרת התוכנית, שתופעל השנה בפעם השנייה, תלמידי כיתות א'-ב' ברחבי הארץ יוכלו להשתתף בשבועיים הראשונים של החופש הגדול בפעילויות חינוכיות בבתי הספר בימים ראשון עד חמישי, בשעות 12:00-8:00. הורים שמתגוררים ברשויות ששייכות לאשכולות 4-1 לא יצטרכו לשלם על ההשתתפות והורים מאשכולות 10-5 ישלמו בין 300 ל-450 שקלים לילד.

   

  בשבועות האחרונים גיבשו מרכז השלטון המקומי ורכבת ישראל תוכנית שבמסגרתה יוכלו הרשויות המקומיות או המפעילים הספציפיים של התוכנית להוציא את התלמידים לסיורים חווייתיים ולפעילויות מגוונות ברחבי הארץ, באמצעות הרכבת ובמחירים שיעמדו בתקציב שמספקים לכך השלטון המקומי ומשרד החינוך. התלמידים ייסעו ב"קרון שמור" המיועד רק להם ויזכו לליווי צמוד של דייל רכבת ישראל החל מתחנת העלייה לרכבת ועד ההגעה ליעד ובחזרה.

  הטכנודע בחדרה (צילום: רונית סבירסקי)
  הטכנודע בחדרה(צילום: רונית סבירסקי)

  חיים ביבס (צילום: חורחה נובומינסקי)
  חיים ביבס(צילום: חורחה נובומינסקי)

  במידת הצורך יעמוד לרשות התלמידים אוטובוס שימתין להם בתחנת היעד ויסיע אותם לאתר הפעילות הנבחר ובחזרה. כל התיאומים הנחוצים ייעשו על ידי הרכבת, וכרטיסי הכניסה יחכו לתלמידים ולמלוויהם כבר בקופות של האתר הנבחר. משך הסיורים יהיה בין 4 ל-5 שעות ביום. יוזמי התוכנית סבורים כי היא תוביל לפיתוח מודעות התלמידים לשמירה על הסביבה, לשימוש בתחבורה ציבורית, ללימוד ואהבת הארץ ולקירוב אזורים ואנשים ברחבי הארץ.

   

  כמה מסלולים כבר גובשו ונשלחו לרשויות המקומיות. בשלטון המקומי וברכבת מדגישים כי ניתן לבחור בהיוועצות עם נציגי הרכבת מסלולים נוספים שאינם מופיעים ברשימה. בין האתרים והפעילויות שמוצעים כעת: מוזיאון הילדים "לונדע" בבאר שבע, אקשן פארק - פארק אתגרי לכיש, גן המדע ברחובות, פארק ומוזיאון המדע "טכנודע" בחדרה - כל אלה בעלות של 65 שקלים לתלמיד. כמו כן מוצעים סיורים בגן החיות התנ"כי בירושלים ובפארק הקופים באזור מודיעין ב-75 שקלים לתלמיד. ב-60 שקלים לתלמיד יוכלו הרשויות המקומיות ומפעילי התוכנית לקחת את הילדים לסיור במוזיאון הרכבת בחיפה או במרכז המבקרים של חברת החשמל בחדרה או באשקלון.

   

  עד כה נרשמו ברכבת ישראל 2,000 תלמידים ועוד 1,000 נמצאים בהליכי הרשמה. יש לציין כי תוכנית "בתי הספר של החופש הגדול" תחל רק בעוד חודש, ובשלטון המקומי וברכבת צופים כי המספרים רק יעלו.

   

  חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש העיר מודיעין מכבים רעות: "התוכנית תאפשר לכל ילדי מדינת ישראל ליהנות מתכנים איכותיים ומעשירים במחירים סבירים לכל משפחה. נמשיך לפעול כדי להקל על ההורים העמוסים ממילא בימי החופש הגדול כמו גם בשאר ימות השנה". ניר רז, סמנכ"ל פיתוח עסקי ברכבת ישראל, הוסיף: "רכבת ישראל שמחה להירתם לפעילות חינוכית זו ולהציע תחבורה זמינה, נוחה ואיכותית למשתתפים בתוכנית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "רכבת אל הסיור: "בתי ספר בחופש הגדול""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים