שתף קטע נבחר

המצפה התת ימי באילת: שווה 79 שקל לאדם?
פארק המצפה התת ימי אמנם פתוח למבקרים מעל 32 שנה, אך כמי שלא ביקר באילת שנים רבות החלטתי לראות מה התחדש בו, מה דעתם של המבקרים על החוויה, והאם היא שווה את מחיר הכרטיס

הצגה של האכלת בעלי חיים בידי צוללן במים היתה החוויה הראשונה בה נתקלתי. בפארק, מסתבר, מתקיימות האכלות בעלי חיים מדי יום בשעות קבועות, כאשר בשעת ביקורי ירד הצוללן אסי הרשטיק לבריכת הכרישים עם מזון מיוחד ללקוחותיו הרעבים. מסיכת דיבור מיוחדת מעניקה לאסי את האפשרות לתקשר עימי כשהוא מתחת למים, כשבאותו זמן כרישים עוברים לידו באדישות.

 

הסבר תת מימי הוא חוויה עבור הקהל שיש לו אפשרות להקשיב להסברי הצוללן מפודיום שמעליו, או לחילופין באולם שנמצא מתחת למים, כך שהקהל מסתכל לצוללן בעיניים. הצוללן יורד לבריכה מדי יום בשעה 11:00, כאשר לפני האכלה הוא מכין את המזון לכרישים לעיני הקהל ומסביר על היצורים האוכלים וגם על אלו הנאכלים. האכלת בעלי החיים באקווריום" שונית ים סוף " מתקיימת מדי יום בשעה 12:00 גם היא על ידי צולל עם מסיכת דיבור.

 

בקתת עץ הקרויה "האמזונס", כמו האכלת הכרישים, היתה חדשה עבורי: כאן תמצאו תצוגה של בעלי חיים מאזור נהר האמזונס כגון נחש האנקונדה, דגי פירנה, צבי מים, צלופח חשמלי ועוד. האכלת בעלי החיים מלווה בהסברים מתקיימת במקום מדי יום בשעה 15:00.

 

לילדים הקטנים הוקם גן משחקים הכולל מגלשה היוצאת מפיו של תמנון ענק, ואפשרות טיפוס על גבו של פסל כריש עמלץ לבן. הגן בנוי כולו מפסלים ייחודיים של יצורים תת ימיים, והוא נפתח רק בחודשים האחרונים בפארק. ממה שראיתי, הגן הקנה חוויה מהנה לילדים הקטנים שבילו בו ארוכות.

 

יש גם בריכה של דגי הקווי, שהם דגי מחמד שיודעים להביע רגשות, ומורגלים למגע אדם. דגים אלה מגיעים לאורך של עד 1.5 מ' ולמשקל של 20 ק"ג וחיים 60 שנה. בריכה מיוחדת אשר נבנתה עבורם מאפשרת לקהל להתבונן בדגים מקרוב ואף להושיט יד למים ולהאכיל אותם במזון מיוחד העולה 2.5 שקלים לכוסית.

 

סימולאטור גדול בשם האושינריום לוקח את המבקרים למסע לגילוי נפלאות הים, כאשר למי שמעוניין לצאת לשייט "על רטוב" יש בתוספת תשלום את הקורל 2000: ספינת זכוכית בעלת 48 חלונות הממוקמים 1.5 מטר מתחת לפני הים, כך שניתן להתבונן לצידי הסירה ולא רק מתחתיה. 47 נוסעי הסירה יכולים ליהנות מהפלגה ל"גנים היפנים" בשמורת חוף אלמוג. השייט יוצא בשעות קבועות מפארק ומומלץ לתאם מראש.

 

והמחיר? הוא "סביר בהחלט", אמרו לי תיירים אמריקאיים שפגשתי. "שער החילופין עובד לטובתנו ואנו מאוד מרוצים ממה שקיבלנו עבור התשלום". לעומתם, אולגה שבאה עם משפחתה, טענה שהמחיר למשפחה שלמה יקר מאוד, ואינו מוצדק יחסית למה שיש לפארק להציע.

 

המסקנה האישית שלי היא שאם לוקחים את הזמן בקלות, ובאים להעביר חצי יום עד שהרעב תוקף את הקטנים - החוויה יכולה להיות משתלמת. זאת, כמובן במידה שלא מתפתים לרכישות של מזכרות ואוכל. מומלץ לברר מראש על הפעילויות ולנצל את הצוות להסברים, מעבר לבהייה בבעלי החיים.

 

הפארק פתוח מדי יום (גם בשבת) מהשעה 08:30 ועד 16:00. בימי ו' וערבי חג עד השעה 15:00. מחיר: 79 שקל למבוגר, 69 שקל לילד (גיל 16 – 3). ילד עד גיל 3 אינו חייב בתשלום. המחיר כולל כניסה לפארק ולכל התצוגות בו, ובימים אלה הכניסה לאושנריום אינה כרוכה בתשלום נוסף. הפלגה בספינה "קורל 2000" כרוכה בתשלום נוסף של 35 שקל למבוגר ו 29 שקל לילד (גיל 16-3), ילדים עד גיל 3 ישלמו 15 שקל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "המצפה התת ימי באילת: שווה 79 שקל לאדם?"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המצפה התת ימי. האמריקנים מרוצים
צילום: עילי קמחי
צוללן מאכיל כריש
צילום: עילי קמחי
מומלצים