|
| | |
הכירו את 50 המועמדים שהגיעו לשלב הכמעט סופי בתחרות "המורה של המדינה" - מורי ורבותי, מבין 1,300 המורים שהומלצו לתחרות "המורה של המדינה" בחרנו את 50 המורים שבלטו מעל כולם † בחודש הבא יוכרזו ששת הזוכים בתחרות שיזמו מפעל הפיס, "ידיעות אחרונות", ynet, והסתדרות המורים
תחרות "המורה של המדינה" הגיעה לשלב מכריע. 50 מורים הצליחו להעפיל לשלב הכמעט סופי בתחרות שנועדה להעלות לסדר היום הציבורי את מעמד המורים ותרומתם לחברה.
"המורה של המדינה", יוזמה משותפת של מפעל הפיס, "ידיעות אחרונות", הסתדרות המורים ו־ynet הנערכת זו השנה השביעית, יצאה לדרך לפני כשלושה חודשים. יותר מ-3,000 טופסי המלצה הגיעו, ובהם המלצות על כ־1,300 מורים מכל רחבי הארץ - יהודים וערבים, חילונים ודתיים. רוב הממליצים היו תלמידים ותלמידים לשעבר, שביקשו להודות בדרך זו למורים שעושים ימים ולילות למען השכלתם, מורים שמצליחים - על אף כל הקשיים - לבלוט מעל האחרים ולהביא ערך מוסף לבית הספר ולתלמידים שלהם.
תהליך סינון המועמדים נעשה בליוון מכון קינן שפי וכלל בדיקה מעמיקה של ההמלצות וראיונות טלפוניים עם הממליצים, עם המורים עצמם ועם מנהלי בית הספר שלהם. בקושי רב הצלחנו לבחור מתוך שלל המורים המצטיינים את אלה שחשבנו שהם המתאימים ביותר.
אל השלב הכמעט סופי - שלב הראיונות פנים אל פנים - הגיעו 50 מורים. השבוע ראיינו אותם אנשי חינוך בגמלאות, עיתונאי "ידיעות אחרונות" ו-ynet.
מדובר בקבוצה איכותית ויוצאת דופן של מורים ומורות, אשר מגלמים באישיותם ובמקצועיותם את כל מה שאנחנו רוצים לראות במערכת החינוך הישראלית - מורים שהזכירו לכולנו ש"מורה לחיים" זו לא סתם סיסמה. בראיונות סיפר כל אחד מהם את סיפורו האישי ואת הדרך שבה הוא רואה את תפקידו בהוראה.
בעקבות הראיונות האישיים ייבחרו מתוך 50 המורים 15 מועמדים שיעלו לשלב הבא - ראיון בפני ועדה ציבורית. בתום השלב הזה ייבחרו ששת המורים שיזכו בתואר "המורים של המדינה".
ב-11 ביוני יתקיים טקס חגיגי, בנוכחות נשיא המדינה, ראובן (רובי) רבלין, אישים בכירים ממערכת החינוך ואישים נוספים מתחומי הכלכלה התעשייה והחברה, במהלכו יוענקו התארים והפרסים. כל 15 המועמדים שיגיעו לגמר יקבלו תעודת הוקרה ומחשב נייד אישי מתנת בנק מסד. ששת המורים הזוכים יקבלו השתלמות יוקרתית בארה"ב, מתנת תלמ"א - (תכנית לאומית למצוינות באנגלית) הממומנת על ידי משפחת שטיינהרדט בישראל וקרן שוסטרמן. |
|
| ויוי הרון. בית-ספר ניצנים, שוהם, מחנכת ומורה למתמטיקה |
| | | אפרת אדלר. בית-ספר ממ"ד ישורון, נתניה מורה לגיל הרך |
| | | רויטל אופיר. בית-ספר ביאליק, קריית-ביאליק מחנכת כיתות א’-ב’ |
| | | אדווה פרץ. בית-ספר רננים, ראשון-לציון מחנכת א’-ב’ |
|
|
|
| מנאר מוסא. בית-ספר אזורי אלופא, חורה מורה לחינוך מיוחד |
| | | חולוד חאלדי. בית-ספר ראס עלי חואלד, ראס-עלי מורה למתמטיקה |
| | | צבי פרלה. ישיבת בני עקיבא מטה בנימין, בית-אל מחנך כיתה ז’ |
| | | מרים נידם. בית-ספר נווה עמרם, דימונה מחנכת ה’-ו’ |
|
|
|
| ניסן מרון. תיכון מיתרים, רעננה מורה לתנ”ך והיסטוריה ומחנך |
| | | הינד עליאן. בית-ספר כי”ח לחירשים, ירושלים מורה לחינוך מיוחד ולמדעים |
| | | שאול יום-טוב. תיכון דנציגר דרכא, קריית-שמונה מורה לחינוך גופני |
| | | עינת דמתי. בית-ספר רבי עקיבא, אור-עקיבא מחנכת כיתה ד’ |
|
| | יפעת פלח. אולפנת דולב, דולב מורה למתמטיקה ומחנכת |
| | | אינסה לאבונץ. בית-ספר לחינוך מיוחד המעיין, ירושלים מורה למוסיקה |
| | | אורנה כהן. תיכון מקיף ו’, באר-שבע. מורה להיסטוריה ולאזרחות |
| | | ליאת שיראי-שחר. בית-ספר אביב, תל-אביב מחנכת כיתה א’ |
|
| | לירון הלוי. תיכון עירוני ג’, חיפה מורה להיסטוריה ואזרחות |
| | | רוית נגר. תיכון דנציגר דרכא, קריית-שמונה מורה לספרות ולתרבות ישראל |
| | | אורלי זילברמן. בית-ספר אשכולות, בנימינה מחנכת כיתות א’-ב’ |
| | | אחסאן חלבי. בית-ספר אלאשראק, עוספיה מורה לערבית |
|
| | איריס אורן. בית-ספר היובל, יהוד. מורה לשפה והיסטוריה ומחנכת |
| | | אדית פילוסוף. אורט נעמי שמר, גן-יבנה. מורה למתמטיקה |
| | | ד”ר גאנם שריף. תיכון דרוזי למדעים ולמנהיגות, ירכא. מורה למדעי הבריאות |
| | | רחלי תמר. תיכון רב-תחומי עמק-חרוד, עין-חרוד. מורה למתמטיקה |
|
| | אורלי לוי. קמפוס קריית-שרת, חולון. מורה למתמטיקה ומחנכת |
| | | איריס כהנא. תיכון שרת, נתניה. מורה למתמטיקה ומחנכת |
| | | איל סיני. תיכון רבין, מודיעין. מורה לפיזיקה |
| | | איילה שולמן. בית ספר נווה-נאמן, הוד-השרון. מחנכת כיתה ב’ |
|
| | דוד שרזיאן.תיכון עמל מקס פיין, תל-אביב. מורה למכונאות רכב ומכניקה הנדסית |
| | | יפה סופר, בית-ספר היובל, יהוד. מחנכת ומורה למתמטיקה |
| | | סמדר אדלר. תיכון אורט ביאליק, קריית-ביאליק. מורה לחינוך מיוחד ולהיסטוריה |
| | | חוה הלפרין. חט”ב עלומים, רמת-השרון. מורה למדעים ומחנכת וספרות |
|
| | ירון כרמי. תיכון אמי"ת בר-אילן, רמת-גן. מחנך ורכז שכבה |
| | | ליאור ברזילי. תיכון דנציגר דרכא, קריית-שמונה. מורה למדע וטכנולוגיה |
| | | לאה שטיין. בית-ספר החורש, זכרון-יעקב. מחנכת כיתות א’-ב’ |
| | | לאה סגל. ישיבה תיכונית קריית הרצוג, בני-ברק. מורה למתמטיקה |
|
| | לימור אופנר. בית-ספר קשת, מודיעין. מחנכת כיתה ה’ |
| | | עינת ברקו. בית-ספר הבונים, קריית-ביאליק. מחנכת כיתות א’-ב’ |
| | | ניר אייל. קריית חינוך רבין, מזכרת-בתיה. מורה להיסטוריה ואזרחות ומחנך |
| | | נחמה כהן. בית-ספר יהודה הלוי, ירושלים. מורה לחינוך מיוחד |
|
| | ענת פלדנקרייז. תיכון קריית חינוך דרור, בני-דרור. מורה לכימיה |
| | | קלוד אלון. חט”ב אורט במעלה, טבריה. מורה למתמטיקה ולמקרא |
| | | קרן ולנר. חט”ב בן-גוריון, הרצליה. מורה למתמטיקה ומחנכת |
| | | קרן יולוס. בית-ספר אשכול, נס-ציונה. מחנכת כיתה ו’ |
|
| | קרן גלנטי - גורין . בית-ספר הרצל, יהוד. מחנכת כיתה ג’ |
| | | שושי לב. בית-ספר יוספטל, מגדל-העמק. מחנכת כיתה א’ |
| | | רעות שפירא. בית-ספר ויצמן, רחובות. מורה למתמטיקה |
| | | ד”ר רחל דימרי. קמפוס קריית-שרת, חולון. מורה לביוטכנולוגיה ומחנכת |
|
|
| | שמוליק שוורץ. תיכון הדרים, הוד-השרון. מורה למדעי המחשב |
| | | שרית אמסלם. בית-ספר אבן שוהם, נהריה. מחנכת כיתה ד’ |
| | | שרה מרסל פרץ. בית-ספר אריאל, רמלה. מורה למדעים |
|
| | |
|
| | |
| | |
|
| | | |
|