דואר אלקטרוני:  forum@matavco.com

מסר מידי:
Tucows

 
אבי גולדרייך

קיסריה הינה המקום היחיד בארץ שמנהלת אותו חברה כלכלית, לא מועצה לא עירייה ולא ועד סטטוטורי, אלא החברה לפיתוח קיסריה.

החברה לפתוח קיסריה (חפ"ק) שייכת למשפחת רוטשילד, הקימה את קיסריה בשנות החמישים ומנהלת את הישוב ביד רמה.

את הסלידה מפוליטיקה מחד, ואת אמוננו בחפ"ק מאידך, הבענו תושבי קיסריה רק לאחרונה, (נובמבר 2004) כאשר רוב מכריע (% 85) הצביעו בעד הסכם המעניק לחברה לפיתוח קיסריה את סמכויות הועד הסטטוטורי מול המועצה האזורית חוף הכרמל שנכפתה על תושבי קיסריה הר כגיגית.

אין שביתות, אין עיצומים, הפסולת והגזם נאספים בדייקנות שוויצרית, הפתוח הסביבתי מושלם, הגינון בצידי הדרכים גזום בקפדנות והניקיון מופתי.

בקיסריה אטרקציות רבות המושכות תיירים ומבקרים רבים.

מגרשי הגולף, העיר העתיקה, הנמל העתיק ומסעדותיו הרבות, או סתם ולבוא לראות איך חיים מיליונרים בבתי הפאר שבשכונות קיסריה.

המטיילים הרבים מגיעים, מתרשמים מהשקט והשלווה הבוורלי הילית ופשוט לא יודעים. מאחורי הפאסטורליה הוילות המפוארות, לא מסתתרים להם מיליונרים מזדקנים כחולי דם משועממים ואדישים, אלא חבורה תוססת של אנשים ברובם צעירים, מעורבים, ומשפיעים. אנשי עמל, עסקים, מדגם מייצג מדויק של כל מגזרי האוכלוסייה, כל העדות, כל הזרמים, כל הדעות.

בבחירות למועצה האזורית חוף הכרמל, שנערכו בפברואר השנה, סמך ראש המועצה המכהן אריה שמחוני על אדישותם של כחולי הדם מקיסריה ובנה על ניצחון שבנוי על סלידתם של תושבי קיסריה מהפוליטיקה המקומית, ועל כך שרובם יעדרו מהקלפי.

ואנו, תושבי קיסריה הוכחנו לו כי לא כך פני הדברים, ובמבצע בזק התארגנו כאיש אחד, וגמלנו לו על התעלמותו המתמשכת מצרכיהם, על זלזולו המוצהר והמתמשך בהם, ופנוהו ממשרתו לטובת מתחרהו כרמל סלע שידע לקנות את ליבם ולהבטיח הבטחות שונות והתושבים עדיין מצפים בסבלנות רבה שיקיימן.

גם החברה המנהלת (החפ"ק) מכירה בכוחם של התושבים ואף היא מבינה כי למרות הכוח הבלתי מוגבל שנתנו לה, לא מדובר ב"פריירים" אלא בקבוצה היודעת להתגבש לצורך שמירה על אינטרסים משותפים.

כשהוברר בראש השנה האחרון, כי החפ"ק לא מתכוונת למלא את הבטחתה לבנות בית כנסת לתושבי השכונות הדרומיות, התארגנו התושבים, ודרשו בתוקף את קיום ההבטחה.

התוצאה הייתה שהחברה חזרה בה מכוונתה ובימים אלה, מתוכנן להיבנות בית הכנסת המפואר של השכונה.

גם עניין אולם קירוי מגרש הכדורסל שנפל בין הכיסאות בין המועצה האזורית לבין החפ"ק נתקל בלחץ מסיבי של התושבים וקרוב לודאי שיבוא על פתרונו בשלום.

אולי אפתיע משהו, אבל רוב רובם של תושבי קיסריה צעירים. למעלה מ 1500 ילדים ובני נוער מתחת לגיל 18 ועוד היד נטויה.

קיסריה היא מקום של חיי חברה.

ה"ותיקים" מתכנסים בברידג', או בגולף, הצעירים אמונים על הים והגלישה, חוגי ספורט רבים ומגוונים שמארגנת החפ"ק, חוגי בית, גיבוש חברתי גם הרבה פרגון הדדי.

מטבע הדברים נוצרות כאן שותפויות עסקיות, ויזמיות רבות במשק מקורם בשיחת ערב שבת בסלון אצל השכנים, בבר בי קיו בבריכה, במכון הכושר ואפילו בבית הכנסת שבשכונות הצפוניות.

קיסריה לא בדיוק מסוג המקומות, בו כו-לם יודעים שיש לך מאהבת צעירה ויפה או מאהב צעיר ונאה, הרבה לפני שאתה בכלל שמעת על כך, או שפשטת את הרגל לפני שאתה בכלל יודע על כך, אבל כשמישהו בצרה כלכלית (כן יש גם כאלה כאן) יש מי שיבואו בשקט, בסתר, עד פתח הדלת ויניחו בסתר חבילות מזון או תרומות כספיות.

וכאן המקום להזכיר כי קיסריה היא מודל לדו קיום בין דתיים וחילוניים, חלק נכבד

מההצלחה לזכותו של הרב המקומי, הרב דב קפלן אחד האנשים האהודים ביישוב.

זוהי קיסריה, מצליחה, אבל אנושית ומודל לחיקוי.

וכאן המקום שלנו תושבי קיסריה.

טענות, תשובות, השגות לגבי התנהגות החברה מחד, ומקום לקשירת כתרים

למנהליה מאידך.

טענות ושאלות למורי בית הספר היסודי מחד, והבהרות מאידך.

שאלות הנשאלות בנוגע ליחסים בין הרשות לאזרח, כאן גם המקום לשאול את כרמל סלע בנוגע להבטחותיו בנוגע לביטול מס הבריכות מחד, ואי בצוע ההבטחות מאידך.

כאן המקום שבו יציגו המצדדים (המעטים יש לאמור ) באיחוד עם אור עקיבא את עמדותיהם מחד והמתנגדים מאידך.

זוהי הפלטפורמה בו נקבל בברכה תלונות בנוגע למרכז הקהילתי, הודעות של החפ"ק על פעילות צפויה, הודעות של ועד התושבים, הצגתם של המתמודדים בבחירות

לוועד התושבים, והכול, באופן תרבותי, ובעיקר מתון ומדוד שראוי ומכובד .

במסגרת הפורום נבנה גם מערכת מודעות פנים יישוביות דירות למכירה, מכוניות וכד'

לתועלת, ורווחת צבור המשתמשים.

ולמי שלא מכיר אותי, אבי גולדרייך, מנהל הפורום, במקצועו מודד מקרקעין מוסמך ועוסק בתחום הנדל"ן.

אני מקווה כי הפורום יהווה מקום מפגש ווירטואלי מעניין לתושבי קיסריה ומאחל לו בהצלחה.