כלכלה  צרכנות
דיסקים מזוייפים: עבירה פלילית בשוק פרוץ
רוית הכט
פורסם: 16.11.01, 09:22
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 83 תגובות ב-83 דיונים
1. תנו סיבה
פבל   (16.11.01)
אני צריך סיבה אחת לקנות דיסק מקורי ב 80 ש"ח ולא דיסק צרוב ב 25 ש"ח!!
2. מי קונה בכלל דיסקים??
יהודה ,   ראשון לציון   (16.11.01)
אף אחד כבר לא קונה דיסקים בימינו... מורידים מהאינטרנט וצורבים!!! :)
3. שימכרו זול
אייל ,   ת"א   (16.11.01)
שחברות התקליטים ימכרו בזול הם גם ירוויחו יותר כסף וכך גם ירגילו את הצרכנים לקנות יותר דיסקים ועד שלא יעשו כך מגיע להם!!!!!!!!!
4. סימפטיה מזויפת. האשמות הם החברות!
ליאור   (16.11.01)
די להתבכיין. אם חברות התקליטים לא היו לוקחים 80-90 על דיסק והיו מקצצים טיפ-טיפה את המשכורות שם, אז כולם היו מרוצים.
5. כל הכבוד וסחתיין על יכולת השירה
חואן   (16.11.01)
הכותבת היא נערת רוק שמיטיבה לפזז על הבמות, כל שיש לקחת את דבריה ברצינות.
6. תורידו מחירים!
קאלוין ,   ירושלים   (16.11.01)
גם 69 ש"ח זה הרבה לדיסק כשכל אחד יכול להוריד מהאינטרנט ולצרוב. חלאס להתבכיין ולעשוק את הציבור.
7. חשבתם להוריד מחיר?!!?!?!?!?!?!
בן   (16.11.01)
כשכל דיסק עולה בין 70 ל-80 שקלים (בלי סיבה מיוחדת אלא רק חמדנות מצד חברות התקליטים) מי ייקנה?!
8. כשיגיעו למסקנה שחברות התקליטים מיותרות בתהליך, אז תגיע המודעות לציבור
MUSIC FAN   (16.11.01)
שירים מוכרים בזול באינטרנט, כסף גדול יעשה האומן מהופעות, הצרכן יקנה את המוסיקה שמתאימה לו (כי זה נוח וזול) וחברות התקליטים?! שימצאו מישהו אחר לעשוק לו את הכיס. אין לי רחמים אליהם.
9. זה מותר...לא?
לא פראייר ,   העיר של הטחונים   (16.11.01)
ביקרתם לאחרונה בתחנה המרכזית בת"א?רק בקומה העליונה ישנם כ5 דוכנים שמוכרים דיסקים "מקוריים" במבצעים מדהימים של 3 דיסקים ב50 ש"ח...אז אל תזיינו לי את השכל שקשה לתפוס את הזייפנים ואת המפיצים...ועד שהמשטרה לא תגיע לשם ותעשה סדר בעניין...אני...ועוד אלפי אנשים אחרים נמשיך לקנות דיסקים לפי המשקל...
10. רעיון לפתרון הולם והוגן
אורי   (16.11.01)
אין לי ספק שאם המחירים של הדיסקים היו הוגנים ודומים למחירים בחו"ל, אז תופעת הזיופים היתה הרבה יותר מצומצמת. אין שום סיבה שדיסק יעלה בסביבות 90 ש"ח כשבארה"ב הוא עולה מקסימום 15$ ובקנדה 12$. ברגע שהמחירים יהיו יותר סבירים, אני משוכנע שפחות ייקנו מזוייפים.
11. דיסקים בזול
אורי   (16.11.01)
מי שלא מוכן לקנות דיסקים מזוייפים אבל לא מעוניין (כמוני) לשלם את המחירים המופקעים של הארץ מוזמן לקנות באתר של HMV קנדה. הרבה פעמים המחיר יוצא הרבה יותר זול מבארץ (כולל משלוח), במיוחד אם מזמינים כמה דיסקים ביחד. מומלץ לבדוק! כתובת האתר:www.hmv.com
12. מי אשם...
פרופ' אבי ביטר (למון)   (16.11.01)
כולם מאשימים את כולם ואף אחד לא עושה יותר מדי - תופעה המעידה על "הישראליות" האמיתית. הנה 3 דוגמאות המעידות על חומרת הבעיה: 1. חברות וחנויות התקליטים ג(נ)בו במשך השנים סבומי עתק (חסרי הצדקה) על תקליטורים והצרכנים מצאו דרך "להחזיר" להן. אם דיסקים מקוריים יעלו 50-60 ש"ח לצרכן - תופעת הזיופים תקטן. 2. משטרת ישראל לא נוקפת אצבע: במדרחוב בירושלים בשעות הלילה (ליד עמדת משטרה), ביפו (בצידו של בניין המשטרה) ובאין ספור מקומות אחרים נמכרים דיסקים מזוייפים באין מפריע. רוכלים של דיסקים מזוייפים מסתובבים בקניונים ומציעים את מרכולתם בין החנויות (מי נתן להם להכניס מזוודות דיסקים לקניון? אנשי הבטחון בכניסה) והחצוף מכל - השוטרים, במדים - בין הקונים... 3. מתי בשנה האחרונה ראיתם משאית פלסטינית עמוסה שעוברת מחסום כניסה לישראל ללא בדיקה? יש רק אפשרות אחת להעביר אותה - עם קצת "שמן" לבודקים...
13. אני לא קונה מקוריים...בשביל מקורי צריך היום משכנתא
חיים ,   באר שבע   (16.11.01)
לי יש צורב של ימאהה ותאמינו לי...אחלה דיסקים אני עושה לי ואני גם קונה היום דיסק ריק ב 2.5 ש"ח. ואני גם צורב לאנשים ב-20 ו-30 ש"ח לדיסק...אחלה כסף...ולא זה ממש לא מטריד אותי שלמנכל הד-ארצי יקצצו 10 אחוז מהמשכורת...ממש לא!! את הכל אפשר למצוא היום באינטרנט! kazaa...
14. הגיון מעוות של צרכנים
דובי   (16.11.01)
כל פעם שמבקר אותי חבר, הוא מסתכל על ספריית ה-200 פלוס דיסקים שלי, וצוחק עלי שהם כולם-כולם חוקיים למהדרין. וזה מרגיז אותי. מרגיז אותי לא רק שאנשים קונים דיסקים מזוייפים - אלא שהם גאים בזה. ולא מספיק שהם גאים בזה, ברוב חוצפתם הם עוד מעיזים להאשים את חברות התקליטים בחוצפה. הודעה לכל הצורבים: זכותן של חברות התקליטים לדרוש כמה שבא להן עבור המוזיקה שהן מוציאות. למאזינים אין כל זכות להאזין למוזיקה. המוזיקה אינה רכוש הציבור. אם אתם לא מוכנים לשלם מה שחברת התקליטים דורשת - אל תקנו, ואל תשמעו. אני לא עובד בחברת תקליטים, אבל יש לי אספירציות אמנותיות, ויש לי חברים מוזיקאים. הבוז שיש בישראל לזכויות יוצרים יחלחל לכל התחומים, ויפגע בכולנו. לדעתי האישית - צריך להחמיר את הענישה - גם למזייפים, גם למוכרי הדיסקים הפירטיים, וגם לצרכנים. קמצנים וגנבים, זה מה שהם.
15. איזו מדינה!!!!!!!!!
קובי   (16.11.01)
16. תימשך הצריבה
ירון ,   ת"א   (16.11.01)
סיפור: את תקליט הסולו הראשון של מתי כספי, לטעמי אחד התקליטים היפים ביותר שיצאו במוזיקה העברית, רכשתי לעצמי עוד כתקליט, ובמחיר מלא. לאחר מכן, צירפתי גם את הקלטת המקורית שסי.בי.אס הוציאה, גם כן במחיר מלא. עברו הימים, הגיע עידן הדיסקים, ומה רבה היתה תדהמתי כשהתברר לי שסי.בי.אס דורשת לא פחות מ-90 שקלים על הדיסק. כלומר, מחיר מלא, בפעם שלישית. במשך שנים היא לא הורידה את המחיר, על תקליט שבעצם היא לא נאלצה להשקיע בו ולהפיק ולנגן אותו מחדש - אלא רק להעביר למדיום דיגיטלי. אין פה שום דבר מעבר לבצע כסף, כי החברה לא שילמה מחדש לנגנים (ממילא מתי כספי ניגן בכל הכלים...)ומול מדיניות כזו אין לי ברירה - אלא להמשיך ולצרוב. אם חברות התקליטים היו מראות קצת רצון טוב, מוכרות דיסקים של תקליטים ישנים במחיר נמוך - בשמחה הייתי משלם מחיר מלא על דיסק חדש.
17. למה כל גמה חודשים מישהו כותב את אותה כתבה ???
צרכן ,   תל אביב   (16.11.01)
18. Just Orginal
נתי   (16.11.01)
19. שהמחירים גבוהים אף אחד לא מרוויח
דייב ,   מרכז   (16.11.01)
אני ממש לא מבין את לוגיקה המעוות של תעשיית המוסיקה בישראל, במשך עשרות שנים היה לתעשיית התקליטים והמוסיקה מונופול הם מכרו במחירים גבוהיים במיוחד 80-70 שקלים. בגלל העקשנות שלהם הם הפסידו - תורידו מחירים נקנה לא תורידו לא נקנה.
20. תכניסו את זה טוב טוב לראש - הכל זה המחיר
אלון   (16.11.01)
אנשים קונים זיוף לא בגלל שהם אוהבים זיופים, אלא כפי שאכן הזכר בכתה, זה פשע לגבות על דיסק 80 ש"ח. עם כל הכבוד ליצירה של האומן, יש גבול כל תעלול. וכן גם 69 ש"ח זה הרבה. תרדו למחירים סבירים של כ30 ש"ח ואז תראו איך הרוב הגדול יקנה חוקי. תחשבו חוץ מזה מה עדיף שיקנו הרבה ב-30 ש"ח או אף אחד - כפי שקורה היום. כמו שנאמר טוב ציפור אחד ביד מאשר שתיים על העץ. על חברות התקליטים אני לא מרחם, שחטו אותנו מספיק. בנוגע לאומנים, יש היום מדיום חדש - אינטרנט שמו שמאפשר לכל אומן שרוצה להציג את יצירותיו במחיר שווה לכל נפש ללא מתווכים. תחשבו על זה.
21. כן,אבל...
התפרן ,   צפון...   (16.11.01)
כל השוק במיתון,אנשים עפים מהגגות וחברות התקליטים:95 שקל לדיסק יופי,כשאסיים ללמוד ואתעשר אהיה הוגן היום אני רוצה מוזיקה? עשרים שקל, תודה.
22. שיורידו את המחירים !!!
ארז   (16.11.01)
נו בחייכם , העלות של צריבת דיסק בודד כולל המדיה עצמה - לא יותר מכמה שקלים בודדים !!! אז למה לעזאזל דיסק עולה 70 שקל ???? על מה ??? אין שום הצדקה לגביית מחיר כזה גבוה . שהתעשייה והאומנים יילמדו מהשיטה האמריקאית - תמכור בזול - תמכור יותר . אני בטוח שאם המחירים יהיו צודקים לצרכן ולא מחירים מופרזים כמו שיש היום , הרבה יותר אנשים ואני אישית ארכוש דיסקים בעצמי .
23. DVD של סרט חדש עולה 50 שקל ב BLOCKBASTER- 10 דיסק של 40 דקות באותו המחיר זה נשמע מחיר הוגן ...
(16.11.01)
לכו תחפשו מי ינענע
24. discs
yigal ,   north   (16.11.01)
The argument , that the price of a disc Is "fair' , Is one big fat B.S. How come the price of the same disc In a cassette format Is cheaper? Its the same price to produce and manifacture a disc or cassette.
25. האמנים אשמים
מי שלמה ארצי חושב שהוא, שהוא מצפה ממני לשלם 60 שקל על דיסק שלו. הם בוכים על המיתון אבל הם שוכחים שבזמן שהם לוקחים 30 אלף שקל לחצי שעה הופעה יש אנשים שאין להם 3 שקלים לקנות לחם. ארצות הברית תהיה מדינה מוסלמית לפני שיהרגו את המוזיקה הפיראטית. גם אם יהרגו את הדיסקים המוזייפים עדיין ישארו עשרות מליוני אתרים באינטרנט ועדיין יהיו תוכנות שיאפשרו לאנשים לשלוח שירים אחד לשני. עד שהאמנים לא יתחילו להבין שהם לא אלים אלא רק בני אדם ששרים אנחנו לא נפסיק לחפש שירים בחינם או בזול
26. רגע מה עם..
(16.11.01)
שכחתם לגמרי שרשת האינטרנט מפוצצת בMP3 ועכשיו עם כניסת האינטרנט המהיר לוקח בין 5-15 דקות להוריד דיסק שלם ועוד 5 דקות צריבה אני מאמין שאם דיסקים חדשים ימכרו במחירים של בין 30 ל40 שח אנשים יעדיפו לקנות את המקורי לבעלי חברות התקליטים יש לי משפט חשוב "עדיף להרוויח קצת מאשר להפסיד הרבה"
27. איך מתמחרים דיסק באמת
רגב ,   חיפה   (16.11.01)
כתבות רבות נכתבו על מצוקת האומנים והשכפולים. תמיד מצטטים מנכלים של חברות תקליטים שמספרים לנו שהמכיר בעיקר כולל את עלות היצירה של האומן. האמנם? למה לא מגלים לנו כמה מקבל האומן וחבריו מתוך 80 השקלים? למה לא מספרים כמה מקבל המשווק, החנות, המפיץ ...... "הבעיה" היא שכל אחד מחזיק היום צורב בבית (בדומה לתקופה שבה הקליטו מהרדיו) ולא ניתן להלחם בתופעה גם אם יחוסלו כל מוכרי הפירטים, כולם ימשיכו לשכפל לבד בבית. אין טעם להלחם בהעתקות, אולי צריך להוריד מחרים ולהסתפק בפחות רווחים.
28. יש רק שיטה אחת להילחם בזיופים להוריד מחירים
דן ,   מרכז   (16.11.01)
לא כולם חייבים ליסוע על לימוזינות ולחיות ברמת חיים של העשירון העליון. שיורידו את המחירים לרמה שלא ישתלם לזייפנים לדוגמא:19.90 או 24.90 במקום לבזבז מליונים על אכיפה ואח"כ למכור דיסק ב 50 או60 ש"ח אז תחשבו על זה ואז בטוח שהכל יבוא על מקומו בשלום.
29. מי הזמין את הכתבה הזאת?
(16.11.01)
ראשית - דיסק צרוב הוא לא "מזוייף" ואינו מתיימר להיות הדיסק המקורי. שנית, מי שעדיין טורח לצרוב בכלל על דיסקים הוא אידיוט - את כל ספריית המוזיקה (החוקית למשעי) שלי שיכנתי כבר מזמן על כונן קשיח אחד. לבסוף, התפיסה לפיה אני צריך לרכוש מחברת התקליטים את הזכות להאזין לשירים של יוצר היא כל כך אבסורדית שקשה לתאר. היה ניתן לכתוב כתבה דומה על דיסקים או ספרים משומשים ולהסביר איזו מכה זאת ליוצרים שלא רואים גרוש ממכירת דיסק משומש.
30. עצה לחברות התקליטים: במקום להשקיע מיליונים באכיפה תורידו את מחירי הדיסקים...
גל ,   תל אביב   (16.11.01)
זה סיפור שלא נגמר ובינינו לא צריך להיות מודעין שב"כ בשביל לדעת איפה ומתי יש זיופים.. כל אחד שעבר בתחנה מרכזית יודע איפה למצוא את זה.. זה לא שזה בתוך מרתפים ובחדרי חדרים.... ובמקום לאכוף ולהלחם בתופעה תורידו מחירים ואני מבטיח לכם שאנשים יעדיפו לשלם עוד 10 שקל ולדעת שהם קנו מוצר שהולך לאומנים ולחברות ולא לקבוצות זייפנים ,
תגובות נוספות
חזרה לכתבה