כלכלה  צרכנות
דיסקים מזוייפים: עבירה פלילית בשוק פרוץ
רוית הכט
פורסם: 16.11.01, 09:22
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 83 תגובות ב-83 דיונים
31. גם לא בחינם!!!
mook ,   תל אביב   (16.11.01)
עם כל הכבוד לאמנים הישראלים. גם בחינם לא הייתי רוצה את הדיסקים האלה. 99% מהם קשקוש מקושקש, ללא חידושים מוזיקליים ששווה להאזין להם. עם מלל דכאוני שכל מילה שניה בו זה מוות,אפסיות עצמית,ואהבה מרה מזורגגת ומפוספסת. אני כבר מעדיף לשמוע את האינסטרומנטלי של אריק רודיך. לגבי האחוז הנותר אני מוכן לשלם גם מחיר כפול,אבל זה קורה רק פעם בעשור(תודה לפישוף).
32. דיסקים מזוייפים
בסטה מן ,   ליד הבסטה   (16.11.01)
אני אישית קונה רק דיסקים מזוייפים , או מוריד שירים מהאינטרנט וצורב אותם לדיסקים. משתלם אחול משתלם
33. טוב מאוד
טוב מאוד שיתחילו להרוויח 4500 הזמרים ולעשות מוסיקה טובה בלי כל החרא המיינסטרימי   (16.11.01)
34. תודה לזייפנים
אוהב מוזיקה ,   תל אביב   (16.11.01)
מחירי הדיסקים מופקעים ונטולי פרופורציה לגמרי. הזייפנים מאפשרים לי ולך להקשיב למוזיקה במחירים סבירים. במקום לחפש אשמים שתעשיית המוזיקה תמצא דרכים הגיוניות להעביר מוזיקה במחירים סבירים
35. תורידו למחירים נורמלים ואז נקנה מגיע לכם
ארי   (16.11.01)
36. דיסק עולה 90 ש"ח
Vedder   (16.11.01)
איך חברות התקליטים מצפות שאנשים יקנו דיסקים אם דיסק עולה בימנו 90 ש"ח.......
37. הכל שאלה של מחיר
גיל ,   המרכז   (16.11.01)
עלות הדיסק פלוס עטיפה וחוברת, בהפצה המונית, לא יותר מ3 שקלים לדיסק! ניתן למכור את הדיסקים ברווח נאה ב- 10 שקלים לדיסק, ואפילו ברווח עצום ב- 20 שקלים יותר מזה זה פשוט שערוריה ולחברות התקליטים: אנשים היו מעדיפים דיסקים מקוריים אם הם לא היו עולים כל כך הרבה, תעשו את החשבון לבד, אם על כל דיסק חוקי נמכרים 2 מזוייפים, הרי שאם תורידו את מחיר הדיסקים בשני שליש תרויחו גם פי שלש! (וליודעי חשבון: דיסק שמחירו היום 80 שקלים יעלה רק עשרים שקלים... כמו המזוייפים!)
38. מי צריך בכלל דיסקים חיחיחי
shakaP   (16.11.01)
כשיש תוכנות שיתוף קבצים עלה דיסקים המזוייפים זו דאגת עבר תתקדמו הלאה עם הדאגות
39. מה כן לעשות?
בר ,   תל אביב   (16.11.01)
העולם השתנה והתעשייה והמוזיקאים לא התרגלו. שתי הצעות: 1. אני לא רוצה לשלם 100 ש"ח ולקבל 2 שירים שהוא אוהב מתוך אלבום שלם. אני רוצה לערות את הדיסק שלי. היום קיימת זכות יוצרים הן לשיר עצמו (היצירה) והן לאלבום, ואין לזה הצדקה. אני מוכן לשלם 5 ש"ח (דולר אחד) עבור הורדה מהאינטרנט של כל שיר שאני מעוניין בו - אז יועילו האמנים להתארגן לשם כך, ולא בטוח שלא יהיה לשיטה ביקוש. אז תנו לי את האפשרות הזו. האדם הסביר יעדיף לשלם במקרה זה במקום "לצרוב" שזה בעצם לגנוב. 2. מחירי הדיסקים עדיין גבוהים וזה יוצר תמריץ לתעשייות המקבילות ומניע ביקושים לדיסקים לא חוקיות. (שלא לדבר על תוכנות או Play station שהמחירם הם בגדר של הפקעה של ממש.) בר, שאוהב מוזיקה, קונה דיסקים ועורך אותם לעצמו כי לתעשייה לא איכפת ברצון הלקוח של המאה ה- 21.
40. ארץ של גנבים
משה   (16.11.01)
הגיע הזמן להפסיק לגנוב מה שיקר לא קונים יש גם טלוויזיות גנובות ברבע מחיר לא ראיתי שרצים לקנות אותן. גניבה היא גניבה אז תקנו פחות דיסקים אבל תקנו חוקי
41. כל סטודנט כלכלה שנה א' יודע ששוק שחור פירושו חוסר איזון במחיר בין ביקושים להיצעים
אלון   (16.11.01)
מדובר בחוסר איזון בין המחיר שמוכן לשלם צד הביקוש - הצרכנים לבין המחיר שמבקש צד ההיצע - חברות התקליטים, אומנים וכיוב. לא יעזור להם כלום, כאן נכנס השוק השחור ונותן את האיזון האמיתית בין הביקוש להיצע.
42. חברות התקליטים צודקות אבל מה לעשות אני אמשיך לקנות זיוף ! הכי שווה שיש.
אופיר   (16.11.01)
אין לי כסף לבזבז בלי סוף וצר לי שהאמנים נפגעים מכך אבל זה הכי שווה לי מבחינת הצרכן. ברור שאני לא אקנה דיסק ב-80 ש"ח כשאני יכול לקנות בדיוק את אותו הדיסק ב-10 או 15 ש"ח. אולי מלבד האריזה. אבל למי אכפת מהאריזה.
43. בקשר לדיסקים צרובים בכלל...
טלוס ,   רעננה   (16.11.01)
איך מצפים מאיתנו, הלקוחות הפרטיים , לשלם לדוגמא כ2500 שקל עבור תוכנה! כגון האופיס של מיקרוסופט כאשר אפשר להוריד את התוכנה מהאינטרנט בקלות , זה מחיר שערורייתי! זה כמעט חצי מעלות המחשב כולו!!! ובקשר לצריבת דיסקים של מוזיקה , גם זה נראה לי מחוגך שהטיעון בעד המחיר של הדיסקים הוא שמאות אנשים עומדים מאחורי הדיסקים,אם צריך תתייעלו ואל תוציאו את העלויות עלינו , הצרכנים ! כמו שפלאפון למדה שאי אפשר לטחון את הציבור לנצח עם מחירים גבוהים כך גם המכובים של הד ארצי וכו' ילמדו להשתכר בכבוד ולא יותר מזה ובמיוחד לא על חשבון הציבור!
44. פראייר מי שקונה דיסקים במחיר של הארץ!
tukonov ,   ramat-gan   (16.11.01)
ועוד נקודה למחשבה! כשהחלה מהפכת הCD לפני כ-15 שנה,אני זוכר שדיסק עלה בערך פי 2 וחצי מתקליט אפשר היה ליחס את המחיר המופרז לעלויות הפיתוח של המוצר החדש (כמו ה-DVDבימינו). אבל אל תישכחו חברים שגם שנים לאחר המהפיכה לא טרחו חברות התקליטים להוריד את מחיר הדיסקים ולהשוות אותם לתקליטי ה-ויניל,למה? ככה! אני לא קונה דיסקים כבר שנים,את מה שאני רוצה לישמוע אני מוריד וצורב.
45. מענין מה היו הגנבים האלה אומרים
יוסי   (16.11.01)
אם מישהו היה נכנס לעסק שלהם (או שמעסיק אותם), ומודיע שהוא קבע שהמחירים שלהם גבוהים מדי לדעתו, ולכן זכותו לגנוב את פרנסתם. ומה תשובתם למקרה של "אהבתיהם"? הרי הגנבים הוכיחו שלא ה 80 ש"ח הם הבעיה, שהרי הדיסק נמכר ב55 ש"ח.
46. מי שקונה צרובים צודק
עומר ,   מרכז   (16.11.01)
אני קוראים לי עומר ואני קונה לי דיסקים צרובים או הולך לצרוב אצל חברים אם אני צריך משהו ומוריד מהאינטרנט בגלל הגניבות של החנויות בקניון שייצא הדיסק של D12 הלכתי לחנות ראיתי 80 שקל אז פשוט מאוד הלכתי לבאסטה וקניתי ב50 שקל 3 דיסקים ושאני שומע באוטו את הדיסק זה אותה איכות היצרנים המקוריים ימכרו מתי שיפסיקו לגנוב !!!
47. אני קונה מקורים אבל המחירים בשמים אולי אם היה
לא משנה   (16.11.01)
מחיר אחיד לכול הדיסקים זה היה עוזר ומחיר נמוך כמו שאתניקס עושה הם מראש קובעים את המחיר של הדיסקים
48. יאאלה תורידו את המחיר
מאיר ,   חולון   (16.11.01)
היום בשביל לקנות דיסק צריך לקחת משכנתה
49. הכל באשמת חברות התקליטים והמחיר המפוקע ללא הצדקה
אקדמאי, תל אביב.   (16.11.01)
אי קניית דיסקים מקוריים נובעת רק מדבר אחד - המחירים המפוקעים שגובות חברות התקליטים על הדיסקים. בכך הן גורמות עוול לעצמן ולאמנים - אם הן היו מורידות את המחיר משמעותית, נראה כי רוב האנשים היו קונים דיסקיים מקורים, ובמקרה כזה לפי נתוני הכתבה, היו נמכרים פי 3(!) אלבומים מהיום. אין לחברות התקליטים אין מי להלין אלא רק את עצמן וחבל שכך.
50. חברות התקליטים צריכות לעשות את הצעד הראשון
יוני ,   מרכז   (16.11.01)
מחירי הדיסקים המקוריים פשוט מוגזמים. את הצרכן זה ממש לא מעניין כמה כסף או עבודה הושקעו בדיסק, הוא רוצה לקנות אותו במחיר סביר ומהוצאה של 80 ש"ח (או אפילו 60, גם זה מוגזם) כל שבועיים שלושה, אפשר "לפשוט את הרגל" מהר מאוד. אז אולי חברות התקליטים קודם יוזילו את המחירים ורק אח"כ יצפו שאנשים יקנו דיסקים מקוריים???
51. תורידו את המחירים
איציק ,   חדרה   (16.11.01)
ואז לא נקנה מזוייפים 87 שקל לדיסק בטוואר רקורדס זה מחיר לא מציאותי אם דיסק יעלה בין 40 ל 50 שקל אז הצזוייפים יעלמו אבל מה לעשות כולם רוצים רווח גדול אך מה שקורה שלבסוף הם רק מפסידים
52. אם כבר
עומר ,   נס ציונה   (16.11.01)
אם זה לא חוקי למכור מזויף אז למה המשטרה לא פושטת על כל החנויות שמוכרות מזויף בתחנה המרכזית בת"א נ.ב אני לא! קונה מזויף בתור עקרון וכבוד לאמנים.
53. זיופים מרוסיה
אם פי 3   (16.11.01)
מעניין שבכל הכתבה הזאת אין התייחסות לאוספים צרובים שלמים הנמכרים בחנויות של בני העלייה הרוסית.מדובר בדיסקים בפורמט של mp3 המודפסים ברוסיה, יכולים לכלול, למשל את כל תקליטי הביטלס ב-2-3 דיסקים ולהימכר בסביבות 60-70 ש"ח...!!! פחות ידועים מהזיופים הנעשים ברשות הפלשתינית אך הפגיעה שהם עושים לחברות התקליטים אנושה הרבה יותר!
54. שיורידו את מחירי הדיסקים האמיתיים
ניבה   (16.11.01)
אין ברירה. המחירים יקרים מאוד ומוסיקה (עם כל הכבוד ליוצרים) זה דבר אופנתי ומתחלף לעיתים קרובות, לא כמו בגד איכותי שנרכש עבור תקופה ארוכה. רק אם המחירים של האורגינל ירדו משמעותית יווצר מצב שאנשים יעדיפו לרכוש אורגינל ואז הפיראטיים יתנדפו ממילא. ואז האמנים וחברות התקליטים ירוויחו כי הם ימכרו כמויות גדולות באמת!!!
55. תקליטים מקוריים באיכות ירודה
איל ,   ירושלים   (16.11.01)
רוב התקליטים המקוריים נישחקים לאחר 80 נגינות החברות צריכות ליצר באיכות גבוהה יותר וגון.
56. אני קונה רק מזוייף !! מגיע להם !
תומר ,   חיפה   (16.11.01)
שירדו מהגג ויורידו מחירים
57. High prices
Mr.x ,   On earth   (16.11.01)
Make the prices reasonable and no body will buy knok offs. What's the problem with this logic?
58. עד שהאמנים וחברות ההפקה לא יבינו שמחיר הדיסקים מופרז ב30%, אמשיך לקנות צרובים. ואין לי בעיה של כסף.
גיא   (16.11.01)
זה עניין עקרוני, מחיר הדיסקיםמ פשוט מוגזם בכל קנה מידה. אם DVD עולה 119 ש"ח, מדוע שדיסק מוזיקה פשוט יעלה 80 ש"ח?! איזו סיבה יש למישהו בתקופה של מיתון קשה לשלם 80 ש"ח אם הוא יכול לעתיק דיסק מחבר? במקום שהאמנים יתבכיינו, אני מציע להם לפעול להוזלת מחיר הדיסקים. אחרת, המצב רק יחריף. תרוויחו, אבל אל תעשקו.
59. אל תאשימו אותנו,אנשים רק רוצים מוסיקה
מישהו   (16.11.01)
ואל תבכו לנו שהאמנים סובלים,כי מי שפה הטייקון האמיתי זה המפיקים וחברות התקליטים והם אלה שגוזלים מהם כסף ומפציצים במחיק כדי לקנות לילד עוד וילה ויגואר חדשה אז אל תבואו אלינו בטענות.
60. הכי משתלם לצרוב!!!
גלי   (16.11.01)
למה לתת תשלום מלא על דיסק שעולה לא פחות מ-80 ש' שיש את אותו דבר באיכות מאוד מאוד דומה בפחות מחצי מחיר??? תצרבו - ושכולם יתפוצצו!!!
תגובות קודמות
תגובות נוספות
חזרה לכתבה