חופש  טיולים בארץ  טיולים בצפון
צפת: לא לצדיקים בלבד
שמעון תמיר (סיימון)
פורסם: 18.07.02, 10:05
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 60 תגובות ב-60 דיונים
31. It's true about shabbat
D ,   TA   (20.07.02)
I remember artist's and joy on saturdays. Been there last summer on saturday - the city is empty, the only place open was a museum of doll costume (a nice place to visit, but a long drive)
32. נהדר
יוני ,   טבריה   (20.07.02)
כתושב העיר לשעבר ומבקר קבוע בעיר כתבה נהדרת
33. הכתבה מיפייפת את המציאות.
נעמה   (20.07.02)
כמו שכתבו כאן אחדים, גם לי יש מקום בלב לצפת. אבל זו היתה צפת אחרת לגמרי. הייתי לפני מספר ימים בצפת, ובמלון רימונים. חייבת להגיד כמה מילים בנושא:כל הרחוב שם בתהליך שיפוצים. אבק רב, ההליכה קשה, טובענית, ואיש לא סיפר לנו שבעוד שנה שנתיים יהיה "כיף" ללכת שם, וברחובות נוספים בעיר העתיקה. כרגע - לא. שנית, אין להשיג במלון הזה אפילו לא מפה של צפת, מלבד צילום עלוב של רחובות העיר העתיקה.הצעות לטיולים - שכח מזה, איש לא מנסה אפילו לעזר לך בכיון (פקידי קבלה-לתשומת לבכם). יש כתובת של מרכז תיירות להשגת מפות ומידע, תשכחו מזה :רחוב ירושלים 7 הפך להיות השרות הוטרינרי של עירית צפת. בקושי השגתי מרכז מידע קטן בעיר העתיקה ובו מפה והמלצות היכן לסייר. רובע האמנים:מי שרוצה לעשות כושר (מדרגות עלה, מדרגות רד) בבקשה. אמנים בקושי יש. מוזיאון פרנל - סגור. המוזיאון המרכזי של האמנים, מוזנח, תמונות על הרצפה,לשלשת על אוסף תמונותיו של משה רביב, וגברת נרגנת שפותחת לא בזמן את המקום, ומספרת לי שכבר 11 חודשים לא קבלה משכורת. בכל זאת כמה מילים טובות :מסביר פנים האמן כתריאל עפרוני . לכו לראות את עבודותיו. הגלריה של חלוואני - מקסימה בעבודותיה וביחסה של הגברת המנהלת את הגלריה. אוכל - צפת זה המקום לעשות דיאטה.סלט טוב תקבלו בקפה בגדד, שניצל מגעיל ויחס דומה, ב"פינתי" וגם יקר... הכי טוב , לעבור בסופרמרקט שבקניון צפת, לקנות כמה מצרכים ולהכניס לבר הקטן שבחדר.במלון רימונים לא ממלאים בו במילא משקאות, אז תנצלו למשהו אחר... אגב רימונים הוא המלון היחיד שמתאים לציבור החילוני. שוכחים להביא מגבות לחדר, לא תמיד מנקים כמו שצריך, אבל ארוחת הבקר בו - נהדרת, ואם עומדים על המשמר, אפשר בהחלט להנות מיתרונותיו. אז ככה, מי שרוצה להגיע לצפת, שיקרא את הכתבה בשום שכל, ויקרא בעיקר מה שכתבו כאן אנשים, ומתוך איזון יגיע להנות ממה שטוב בה
34. צפת ז"ל
סן   (20.07.02)
1. יפה שההמלצות למסעדות ואכילה כוללות רק אתרים בראש פינה, כי באמת אין בכל צפת ולו מסעדה אחת בינונית. 2.רובע האומנים נטוש וריק ברובו, ובמעט הגלריות הפתוחות יושבים אמנים מדוכאים עם קורי עכביש על תמונותיהם. 3.הייתי שם לפני חודש בדרך לסופ"ש במצפה הימים, בפעם הבאה, נמשיך ישר בצומת.
35. אני לא דתי, הייתי שם, מקום מרהיב עם נשמה
רוני   (20.07.02)
36. "תיה מאריה"???מגעיל ויקר
יוסי ,   בעל נסיון   (20.07.02)
37. מסעדת גן עדן
אורה ,   מודיעין   (20.07.02)
אכלתי שם אחלה מסעדה אוכל באמת גן עדן שירות נהדר והעיקר יעלי ורפי המקסימים, אז כדאי לכם
38. תודה למגיבים בזכותכם לא אלך לרימונים ולא לצפת
אביב   (20.07.02)
טוב שיש תגובות בסוף כל כתבה, רציתי ללכת לצפת ולמלון רימונים לאחר קריאת הכתבה,ורק בזכות התגובות שקראתי -לא אעיז להתקרב. תודה לכם.
39. צפת - עיר מקסימה, שווה ביקור.
אהרון ,   חיפה   (20.07.02)
40. צפת - אחת הערים הקסומות בישראל
עידן ,   תל-אביב   (20.07.02)
כחילונ י, שביקר לאחרונה בצפת ושהה בה שלושה ימים, אני מציע לכם לבקר בצפת. עיר קסומה ומרתקת.
41. מסעדת "גן עדן" בצפת - נפלאה !
עידו ,   אשקלון   (20.07.02)
בחודש שעבר עברתי בצפת, עיר מעניינת מאוד. אכלתי במסעדת "גן עדן", אחת הטובות בארץ, גם האוכל וגם השרות.
42. דווקא יש ה-מ-ו-ן צימרים משגעים בצפת - תגובה ל38
קרן ,   צפת   (21.07.02)
באיזור צפת יש צימרים רבים ויפים, זולים ומקסימים, לזוגות רומנטיים ולמשפחות עמוסות זאטוטים. פרטים נוספים תוכלו למצוא באתר האינטרנט של צפת: www.zfat.co.il
43. מסעדת גן עדן - אפילו מרק התקשו להכין שם
גלית ,   תל אביב   (21.07.02)
בעניין מסעדת גן עדן של רפיואשתו אז ככה... לא תאמינו, ביקשתי מרק בצל מוקרם. בהתחלה לא הבינו מה זה מוקרם ואחר כך שכבר הביאו את המרק הדלוח משהו, אמרו לי שיש להם גבינה צהובה אבל אין להם מוקרם.... זה מה שאמרו... יש גבינה צהובה יש תנור, יש מרק אבל אין מוקרם. וחוצמזה גם הפסטה שאכלנו היתה עם טעם של קופסא והסלטים לא ממש הפילו אותנו מהכסא. יש לציין שהעוגות נחמדות. זהו לא משהו.
44. צימר מדהים
שלומי ,   פ"ת   (21.07.02)
מומלץ ביותר להתאכסן בצימר הנקרא "בוסתן ספרדי" הממוקם מתחת לגן המצודה (טל' 04-6922266). חצר קסומה מלאה צמחיה וירק ובתוכה סוכת גפנים מדהימה עם ענבים (אמיתיים, ניתן לטעום). במרכז החצר באר עתיקה ומשני צידיה 2 חדרי אירוח הבנויים מאבן. המשפחה המארחת (בן זיקרי) נחמדה ולבבית. התארחנו כבר פעמיים ונהנינו מאוד.
45. יפה ומיוחדת
ציונה ,   צפת   (21.07.02)
העיר קסומה השנה גם מטופחתיותר. יש מה לראות לחלונים ולדתיים.יש המון מסעדות ויחס לבבי ונפלא מכל התושבים.ולך נעמה המפות ברח ירושלים 37.לדתיים הרוציםלנפוש בדירה מקסימה וממוזגת בצפת בתקופת הכליזמרים056834549
46. צפת כתחליף
יהודה ,   כפר סבא   (22.07.02)
אנסה את הטיול בקרוב.מקוה למסור רשמים.
47. מוזיאון לדוברי הונגרית
הונגריה   (23.07.02)
כן, יש גם דבר כזה בצפת,סגור בשבת. פתוח כל יום מ9-13 נוסטלגיה של ההורים והסבים הנצחה ותעוד הקהילה הגדולה של דוברי הונגרית ,מאזורי האמפריה האוסטרו-הונגרית, טרום מלה"ע visantlatasra
48. צפת
שלומי ,   חיפה   (24.07.02)
ערש ילדותי , עם המון אנשים מאירי פנים ומקסימים. אני ממשיך לבקר בצפת אחת לחודש אבל ליבי ליבי כמה שהעיר הזאת מלולכת ומוזנחת ולא נקיה ! היתי בערים באירופה וגם בהם אין ים אבל יש בהם מליוני תירים הלואי ופרנסי העיר יקראו תגובה זו!!!!!!!!!!!!!!!!!!
49. יופי של מלון !!!
שירי   (05.09.02)
רות רימונים מלון נפלא, צוות העובדים צעיר וקשוב, אפילו הייתה שירה בציבור עם זמרת נחמדה. כדאי לרדת לבריכה עם ספר טוב, ולהתפנק עם מסז'. אפילו שהאוכל מאוד כשר הוא ברמת הסביר ומעלה. מי שיש לו תזרים מזומנים, בהחלט מומלץ.
50. מלון רימונים
אברהם פטישי ,   צפת   (12.02.03)
לצערי הרב אני נאלץ להסכים אם האדון השרות ברימונים הינו מתחת לכל ביקורת לדידי זהמצב הניגרם מנהול כושל וחוסר ראיה עסקית במיוחד בתקופה בה צריך להקפיד על הצורך בלימשוך תירים ולהשקיע ביתר שאת בסיפוקם
51. צפת-עיר מדהימה עם המון פוטנציאל
שלמה ,   תל-אביב   (20.04.03)
צפת עיר מדהימה-לדעתי עם פוטנציאל גדול להיות יותר מעניינת מכל עיר תיירותית אחרת בארץ (למי שאוהב אומנות, הסטוריה, יהדות וכו') ויש בה פוטנציאל רב. אהבתי מאוד את הסימטאות הקטנות, הפסטורליות, מזג האויר, האומנות (הישראלית!), היהדות שבה, הכל. אבל בגלל כשלון ניהולי של ראש העיר (וגם שרי התיירות) העיר מוזנחת, עקב חוסר שיווק (ושייוק נכון) אין תיירות, בניינים (שבכל מקום בעולם היו משופצים) מוזנחים, אין בתי קפה, קיים לכלוך, הכל נראה עזוב, האומנים (שמגיע להם הרבה יותר) מדוכאים, בקיצור יש המון מה לשפר. בחו"ל היו עושים מצפת עיר תיירותית מס' 1. מלון רות מצויין: אוכל טוב, נוף מדהים, שקט! כמובן גם שם יש מה לשפר: קצת יותר להקפיד על ניקיון, להציע יותר סיורים על צפת (לא מצאנו מפה של העיר ואף אלון עם קצת הסברים על העיר, על המלון). סה"כ עדיין לדעתי כדאי מאוד לבקר!
52. הבנה באוכל משובח
רווית ,   ראשון   (15.07.04)
מרק בצל מוקרם בדרך כלל אוכלים בקפולסקי אז........... לא כל מרק צריך להיות מוקרם אכלנו התענגנו על כל ביס היה מדהים ושווה לחזור לעיר המתחרדת אך ורק בשביל גן עדן
53. גן עדן???
טל ,   הרצלייה   (28.09.04)
על הפנים!! ואגב בעל המסעדה טיפוס מזעזע
54. מלון רימונים האכזבה של חג סוכות תשס"ה
דדי   (07.10.04)
הזמנתי חדר דלוקס לחג השני לי ולבעלי דרך דיינרס בחצי פנסיון. שמחים יצאנו לסופ"ש רומנטי אך כשהגענו למלון הודיעו לנו שלא נקבל חדר לפני שעה 17.00 ואז פתאום היה להם חדר. שמחנו נכנסנו לחדר והכרגשנו ריח בלתי נסבל של ביוב. מסתבר שאין בשירותים שם ונטה בכלל ואין שם אף חלון או פתח אוורו כך שכל הריח של השירותים והביוב מתפשט בחדר וזו ממש לא אווירה רומנטית. ביקשנו שיתקנו את הונטה נשלח איש שירות שאמר שאין שם בכלל ונטה. הלכנו להחליף חדר ואז הציעו לנו בלי שום בושה מאוורר לשירותים במקום ונטה. מה זה צריך להיות? ואם אנחנו רוצים חדר אחר שנחכה עד 19ץ30 לפחות ואז נראה. מה זה? לא נתקלנו בדבר כזה בחיים. ואז ביקשנו שישחררו אותנו מהחדר וכך היה . ביזבזו כוח דלק וזמן ולא נהננו כמובן שהתאכזבנו. אז תאמינו למה שכתוב כאן ברשימת התגובות על מלון רימונים. תתרחקו מהמלון הזה ותספרו לכל מי שאתם מכירים עלכך.
55. פנינה בכנען.
אורחת ,   חיפה   (09.10.04)
את חג ראש השנה חגגנו ב"וילה גליליי"מלון בוטיק בכנען.לאנשים האוהבים שקט שלווה אוויר וגורמה זה המקום בצפת.אך מה גדולה האכזבה מהעיר צפת עצמה זאת לא צפת שכה אהבנו לטייל בסמטאות ולספוג את האווירה.לכלוך ועזובה בכל פינה מה קרה? עיר התירות אינה מסבירה יותר פנייה לתייר התבישתי שפגשתי שם תיירים זרים. ולכן חזרנו מיד לפנינה בכנען ולא נתנו לאכזבה לקלקל לנו את החופשה כי המלון מחפה על הכל ממולץ בחום לבקר במקום ולספוג אווירה של מקום רחוק בארצינו הקטנה.
56. פנינה בכנען
מבקרת   (09.10.04)
ראש השנה במלון בוטיק "וילה גלילי,בכנען היה ממש חוויה,ומומלץ לכל האוהבים שקט רגיעה בצד גורמה מעולה. אך האכזבה הגדולה היתה העיר צפת האהבנו להסתובב בסימטעות ןלשטוף את העינים ביופי העתיק מלא בעבר מרשים, מה קרה? עזובה לכלוך אמנים נעלמו לאחר סיור מאכזב וחבל,חבל כי מעט המקומות בארצינו שלכל פינה סיפור משלה. חזרנו לפנינה בכנען לעולם אחר שמומלץ וכדאי. אולי בעקבות מבקרים יזזו דברים וצפת העיר טנעם לאורחים.
57. פרוש השם של צפת
שיר ,   רמהש   (12.09.05)
לא שמעתי על פרושי השמות שהוזכרו כאן קודם. מהידע שיש לי , פרוש השם צפת הוא: שער, בגימטריה. וזהו אחד משעריי השמיים הפתוחים. בדומה לירושלים.
58. אתר הבית של צפת
מאיר ,   צפת   (03.11.06)
האתר זה אפשר לראות הכל
59. אתה בטוח שאנחנו מדברים על אותה מסעדה?
אני ,   גליל   (07.10.11)
60. אכן מה לא עושים בשביל חברים...
  (07.10.11)
אבל קצת אמינות , באמת...
תגובות קודמות
חזרה לכתבה