חופש  מדריך עולמי  שוויץ
מתחם בזל
שירות טיים
פורסם: 21.11.02, 10:34
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 14 תגובות ב-14 דיונים
1. איפה הציונות?
גולש מאוכזב   (21.11.02)
איך אפשר לפרסם באתר ישראלי (ובעברית...) כתבה על העיר באזל בשוויץ מבלי להתייחס לנושא הציוני. "בבאזל יסדתי את מדינת היהודים", כתב הרצל. ישראלי שמבקר בעיר מחפש לפחות 2 אתרים: בניין הקזינו הישן שם נערך ב-1897 הקונגרס הציוני הראשון ומלון "קוניג", שעל מרפסתו הצטלם הרצל - תמונה שהפכה לסמל הציוני. תחשבו על כך בפעם הבאה
2. תגובה ל-1
אביחי   (22.11.02)
א. זה מלון 3 קינגס - שלושת המלכים. ומעבר לזה, מה אתה מצפה? זו בסך הכל כתבה מתורגמת מעיתונות זרה - והם שם לא שמעו על הרצל. מה שגם רבים מאזרחי המדינה לא שמעו וחושבים שהרצל זה רחוב של רהיטים בתל אביב.
3. אם תרצו אין זו אגדה
הרצל ,   הרצליה   (22.11.02)
לא לשכוח לבקר בגאוג'-טר-סרין, מתקן אמקוח יחודי, הגדול מסוגו בעולם.
4. אחת הערים המשעממות בעולם
שלומי   (22.11.02)
5. תיקון טעות וביקורת בונה
שוקי ,   שוויץ   (22.11.02)
קודם כל באזל הינה בעלת "ניחוח בין לאומי " בגלל שהיא ממוקמת במרכז אירופה ועל משולש גבולות. 2. FASNACHT בא על מנת לגרש את החורף ולא על מנת לציין את סיומו. דבר חשוב נוסף שבשוויץ המחירים הם בפרנקים שוויצרים ולא באירו. ולסיום....גם אני יודע לסכם מהאינציקלופדיה...אם כבר כתבה אז למה לא לספר על השגעון החדש של תושבי באזל לקבוצת הכדורגל המפתיעה אשר הגיעה לשלב השני בליגת האלופות והוציאה את התושבים השוויצרים המרובעים מדעתם?! למה לא לספר על הרצל למה לא לספר שבאזל בזמן האחרון מתחרה בציריך על המקום הראשון מבחינה כלכלית תרבותית מכיוון שציריך נמצאת בירידה בזמן האחרון....או אולי מילה על הגן חיות, או על חברת CROSSAIR מבאזל אשר "כבשה" את SWISSAIR. אולי תקבלו אותי לעבודה במקום לתרגם משהו לא ברור?
6. מסעדות
(23.11.02)
קיימות בבזל מסעדות גורמה מ ד ה י מ ו ת !! מומלצות מאוד לאניני טעם.
7. בזל עיר מדהימה..
ורד ,   לא חשוב   (23.11.02)
עיר כל כך יפה אבל בעצם כל הערים בשווייץ הן כאלה יפות.. הבעייה שלה היא שלתיירים אין מה לעשות בה יותר מיומיים. בגלגול הבא אני מקווה להיולד שויצרית.
8. תגובה לורד
סוזן ,   מעלה שומרון   (23.11.02)
אני כבר נולדתי בבזל בגלגול הנוכחי, וגדלתי שם... אשמח לענות על שאלות נוספות.
9. מוזיאון העיצוב של VITRA
מעצב תעשייתי ,   מאדים   (24.11.02)
לכל מי שחובב עיצוב מודרני ואדריכלות: באחד מפרברי בזל,WEIL, שנמצא ממש מעבר לגבול הגרמני, יושב מתחם ויטרה: מפעל רהיטים, מוזיאון עיצוב, מרכז קונגרסים ותחנת כיבוי שכולם ביחד וכל אחד לחוד פניני אדריכלות עכשוית. המקום פתוח לציבור כל יום חוץ מיום שני, ויש סיורים מודרכים ותערוכות מתחלפות. מ-ר-ת-ק, באחריות.
10. שוקי פלוס
קואלה ,   אקליפטוס   (24.11.02)
שוקי (מס' 5) - אתה צודק בהחלט. נוסיף רק שבבזל מתקיים כל שנה יריד סחר בינלאומי שמושך מיליונים מכל העולם, וגם זה תורם רבות לבינלאומיות שלה. לגבי הרצל - המלון שבו הוא שכן נקרא "דרי קוניג" בגרמנית, "טרו רואה" בצרפתית ו"טרי קינגס" באנגלית. המלון עצמו מדהים בפאר הקלאסי שלו, ונחשב עד היום למלון יוקרתי ביותר. אם לשוער יש מצב רוח טוב, ולכם כמה פרנקים, יקחו אתכם למרפסת המפורסמת. המלון עצמו שוכן על הגדה הדרומית של הריין ליד לשכת התיירות. ליד המלון ישנו גשר על הריין שמוביל לצד הצפוני של העיר. על הגדה הצפונית ישנם הרבה בתי קפה נהדרים, ולשבת שם ולצפות בגדה הדרומית עם העיר העתיקה (בשקיעה?) זאת חוויה מאוד נחמדה ו"שוויצרית". כמו כן ישנו בפרבר של בזל בשם Riehen מוזיאון מדהים לאומנות אקפרסיוניסטית בתוך מעין ווילה מדהימה בפני עצמה. שווה ביקור. אני לא ממש זוכר איך קוראים למקום, אולם בלשכת התיירות בוודאי ידעו, השם הוא משהו כמו בייפלד פאונדאישן או בדומה. בכל מקרה, בזל קצת יותר מעניינת מראשון, אז סעו ותיהנו ותאכלו פונדו גם בשבילי.
11. מוזיאון העיצוב
קואלה ,   אקליפטוס   (24.11.02)
למקום של מוזיאון העיצוב קוראים Weil am Rhein, והוא אכן נמצא בגרמניה, ואינו פרבר של בזל אלא עיירה בפני עצמה. יש בעיירה הזאת, אגב, גם פארק מים בתוך מבנה סגור למי שבא לו מגלשות באמצע החורף. כמי שאיננו מעצב, אני יכול להגיד שדי התאכזבתי מהביקור במוזיאון. תעריף הכניסה די יקר, והתערוכה לא שיגעה אותנו והיתה בעלת מרכיב היסטורי משמעותי ולא דווקא אומנותי נטו. לשיקולכם.
12. תגובה לורד
שוקי ,   שוויץ   (25.11.02)
אם את חושבת שלהיולד שוויצרי זה טוב אז את טועה ובגדול, הארץ הזאת שקטה אבל כל החרא מתחת לשטיח, שיעור התאבדות גילוי עריות ופדופיליה מהגבוהים באירופה, תוסיפי לזה מרובעות חנוניות, שיטת חינוך שעברה מן העולם(לימודים עד גיל 16), צביעות גדולה לגבי ההיסטוריה(מלחמת העולם השניה) אחוז זרים של כ-20 אחוז(גרמניה 5),קמצנות שלא ברא השטן, אז מה נשאר.....כסף?! ארץ השוקולד והסקי נכון, בערך כמו ירושלים "המאוחדת".
13. פרטים מלאים לגבי מרפסת הרצל בבזל
מקס ,   צפון   (02.06.07)
שם המלון כתובת מדויקת ומס' טל' ואם יש אתר
14. תגובה ל - 13, מלון שלושת המלאכים
שרון ,   באזל, שוויץ   (09.09.07)
"Les Trois Rois " כתובת: Blumenrain 8, 4001 Basel/BS בעבר שהיתי כ-3 ימים בבית המלון, והיה נחמד לעמוד על המרפסת המפורסמת. היום עבר המלון שיפוץ יסודי עדיין לא ביקרתי בפנים כך שאין לי מושג אם ניסו לשמר את המיוחדות שהיתה בו לפני, אני מאוד מקווה שכן.
חזרה לכתבה