בריאות  מגזין מנטה  בריאות  מנטה איכות חיים הריון ולידה
מניעת הריון בדרך הטבעית
הגר ינאי
פורסם: 28.04.03, 17:23
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 32 תגובות ב-30 דיונים
1. סליחה על הבורות- שאלה חשובה
נילי ,   ת"א   (21.05.03)
מהי תקופת הביוץ? האם בתקופה זו אני יכולה לקיים יחסי מין או שבתקופה זו אסור לקיים? בקיצור, מהי התקופה שאני כן יכולה להכנס להריון?
2. נילי, are you for real?
(27.05.03)
אז אני אסביר לך. אישה היא כמו תרנגולת. מטילה ביצים. אם יש גבר (תרנגול) שיפרה את הביצה, אז יש הריון, אם לא, אוכלים חביתה!
3. 2 ענק!!!
מושמוש השור ,   וטוב לו!   (28.05.03)
4. לנילי- ביוץ מהו-
ק   (01.06.03)
בביוץ יוצאת ביצית מהשחלה אשר מגיעה לחצוצרה ושם היא מחוכה לזרע שיפרה אותה, כלומר הביוץ זהוא הזמן שבו האישה יכולה להכנס להריון. והביוץ נמשך בדיוק 24 שעות (שבמהלכן האישה יכולה להרות).
5. לא הבנתי
(02.06.03)
אז אשה יכולה להכנס להריון רק במשך יום אחד בחודש?
6. ל-2,4,5
איציק   (04.06.03)
תהליך הביוץ הוא אולי 24 שעות אבל הביצית נשארת ברחם זמן מסויים עד לקבלת המחזור כתוצאה מאי הפריה. בנוסף צריך לזכור שאם היתה הזדווגות , נגיד, שלושה ימים לפני הביוץ, הזרע עשוי להשמר בתוך גופה של האישה עד לביוץ ואז יכול להיות הריון.
7. רולטה
האבא ,   המאושר בחלקו   (05.06.03)
גוף זה לא מכונה ויש לו התנהלות מפתיעה משלו. כמו שאפשר להצטנן בקיץ, כך גם אפשר להרות כשהגוף לא נתן את כל אותותיו. אני לא הייתי משתמש ברולטת החיים הזאת בזוגיותי.
8. ד"ר זיידמן
אורסולה ,   חיפה   (05.06.03)
אפילו לאם ל-3 ילדים עם עבודה והכל, יש דקה אחת בבקר למדוד חום, ופנאי מספיק בשאר היום לבדוק הפרשה וצוואר הרחם, זה לא לוקח יותר משלוש דקות הכל ביחד. חשוב לעודד נשים להשתמש בשיטה הזו ממגוון סיבות- בריאותיות, רגשיות, נפשיות, כלכליות ואפילו חברתיות. יש בה פתח להיכרות עצמית ברמה שרב הנשים לא חונכו אליה ולא מעלות בדעתן.
9. השיטה הטיבעית הפשוטה
אילון בלנק-ברון ,   פתרון טבעי יותר טוב   (05.06.03)
לפני כשנתיים חזרנו מחו"ל, וקנינו שם מכשיר הנקרא אינטימה, כל מה שצריך לעשות זה להשתין על מקלון אחת לכמה ימים. המכשיר נותן ימים בטוחים וימים "מסוכנים". יתרון גדול של המכשיר הוא שהוא מידע גם איזה ימים יש סיכוי רב להכנס להריון. הגיע הזמן שמישהו יביא לארץ את המכשיר הזה.
10. איך נרשמים למפגשים?
מעוניינת ,   תל אביב   (05.06.03)
כיצד נרשמים ומבררים לגבי הקורס של ענת וג'נט???
11. השיטה הטבעית - חוויות מהשטח
ערן ,   חיפה   (16.06.03)
אני ואשתי השתמשנו בשיטה במשך כ-4 שנים בהצלחה מרובה. לאחר 4 שנים, החלטנו להביא ילד - ואשתי עכשיו בהריון! דרך אגב, בימים שבהם "אסור" לקיים יחסי מין - ניתן לקיימם עם קונדום, כמובן.
12. מ ו מ ל ץ ! ! ! ! ! !!!!! !
נטע ,   תל אביב   (17.06.03)
YES לאורסולה מסכימה עם כל מילה, תמיד יש 3 דקות ביום. בן זוגי ואני התחלנו עם השיטה הטבעית לפני 8 חודשים בערך ואנחנו רווים נחת ממנה!!!! א. בלי גלולות - החשק המיני מתגבר פלאים. זה בעצם החשק הטבעי, והוא מדליק... ב. הימים "האסורים" מרגשים לא פחות מהימים "הבטוחים". גם אנחנו גילינו דרכים מאד יצירתיות לגעת ולענג. ג. החודש כולו, סביב המחזור החודשי, מקבל אופי של הדרגתיות ושינוי תוך כדי. התפתחות הריגוש והחשק ובכלל. ד. והכי הכי חשוב - תקשורת מופלאה. דבר ראשון ביני ובין עצמי, וכן ביני ובין בן זוגי. הוא שותף מלא, והאחריות (המלאה) נופלת על שנינו. עליו לא פחות מעלי. גם זה אלמנט חשוב ביחסים. ה. בקיצור - כמו שאפשר להבין, זה שיפר את איכות חיי ללא היכר!!! מ ו מ ל ץ ! ! ! ! ! !!!!! !
13. Avivas method is better. each woman must try!!!
aviva   (25.06.03)
14. הדרך הטבעית
שיר ,   נתניה   (09.07.03)
אשמח לקבל פרטים נוספים על הקורסים.
15. אנחנו מוסמכים ללמד שיטה זו
ביה"ח הצרפתי - נצרת ,   נצרת   (14.07.03)
אנו בבי"ח הצרפתי בנצרת מוסמכים ללמד שיטה זו...הוסמכנו ע"י האיש והאישה שהמציאו את "הפטנט" שנקרא אגב על שמם "Billings Ovulation Method" והאתר שלהם : www.billings-center.ab.ca
16. יצירת קשר
ע   (18.07.03)
מי יודע-ת איך אפשר ליצור קשר עם מלמדות השיטה?
17. בקשר למכשיר...
שאלה לאילון   (03.10.03)
האם תוכל לתת לי פרטים לגבי מקום קניית המכשיר ולחברה שמייצרת אותו? תודה
18. תגובה ל- 1
המבייצת קבוע ,   חיפה   (16.11.03)
ימי הביוץ הם הימים שבהם ורק בהם ניתן להיכנס להריון ולא בשום יום אחר והם מגיעים בסביבות היום ה- 14 מיום המחזור.
19. טלפון ללימוד השיטה
קרין ,   מודיעין   (17.11.03)
בתור מי שלמדה את שיטת המודעות לפוריות ומשתמשת בה מזה שנה וחצי - אני ממליצה בחום לכל אישה, מסיבות רבות ומגוונות שחלקן כבר הוזכרו בתגובות קודמות. הנה מספר הטלפון של ענת ארד, המלמדת את השיטה: 852016 055. נסו ותראו שאפשר גם בלי גלולות!
20. אולי ימצאו לשם שינוי משהו לגבר?
בחורה ,   רחובות   (28.06.04)
למה אנחנו צריכות לעשות הכל? החוקרים מראש מחפשים פתרונות אצל האשה. קשה לי להאמין שאין עוד פיתרונות אפשריים עליהם יהיה אחראי הגבר חוץ מקונדום. גלולות-אנחנו, דיאפרמה-אנחנו, התקן - אנחנו, ספוגית - אנחנו, השיטה הטבעית - אנחנו, קונדום - גברים. וגם את זה הם מצפים שנעשה . די נמאס
21. איך עושים זאת?
'כרמית גלילי ,   תל-אביב   (14.07.04)
אני מאוד מעוניינת להתחיל בשיטה טבעית זו,אך הייתי מבקשת לדעת פרוט יותר ספציפי ומפורט לגבי הדרך בה בודקים את הימים הלא בטוחים. בתודה מראש,כרמית גלילי
22. לנטע
כרמית ,   תל אביב   (14.07.04)
מאוד הייתי רוצה לפעול בשיטה זאת גם כן. תוכלי בבקשה לשתף אותי כיצד לעשות זאת?
23. היכן מתקיימות הסדנאות ?
עפרי ,   גבעת חיים   (19.09.04)
כיצד נרשמים ומבררים לגבי הקורס של ענת וג'נט???
24. מעוניינת לדעת עוד פרטים על השיטה
הגר ,   ירושלים   (21.04.06)
נשמע מדהים! איפה אפשר לקרוא עוד חומר על השיטה?
25. פרטים נוספים על מה שכתבתי ב 9
אילון בלנק ,   מתגובה 9   (08.03.08)
לאחר מספר מקרים בהם יצרו איתי קשר, וביקשו פרטים נוספים, אולי כדאי שאפרסם את המידע כאן. השם של המכשיר הוא פרסונה ולא אינטימה (כמו שחשבתי בטעות). האתר של החברה הוא persona.info מדובר במכשיר בריטי, וניתן להשיגו בכל רחבי אירופה. מי שרוכשת כזו ערכה, מומלץ לקנות לפחות עשר יחידות של סטיקים, שמספיקות לעשרה חודשים, כך שלא תהיו לחוצים על הבפעם הבאה שמישהו נוסע לאירופה. אני מאחל בהצלחה לכל המשתמשות. ועד כמה שידוע לי, גם גרושתי משתמשת במכשיר (בגלל זה אני רק בלנק כעת).
26. לא נראה לי!
דינה ,   שוהם   (22.10.08)
אני לא חושבת שהשיטה הזו מתאימה לכל אחת לי לדוגמה היא לא כל כך מתאימה איך אני יכולה להסתמך על חישובים מסויימים?! כאשר אני משתמשת בגלולה הראש שלי שקט והסקס שלי is better מאשר יום אני יכולה יום אני לא יכולה לעשות סקס חישובים שלי אין ראש אליהם.. ולכן אני מעדיפה ליטול גלולות גם מפחית לי את כאבי המחזור גם המחזור שלי מסודר, וגם הגלולה שאני נוטלת ( פמינט) לא חושפת אותי לתופעות לוואי שונות כמו השמנה.
27. מכירה את השיטה ומעוניינת ללמוד אותה
דנה ,   דרום   (01.03.10)
איפה ומתי מתקיימים סדרת המפגשים ללימוד השיטה וכמה עולה השתתפות במפגשים
28. אני משתמשת במחשבון "ליידי קומפ"
ענת ,   מרכז   (19.04.10)

שהוא עושה בדיוק את פעולת מדידת החום והוא מאוד מדוייק ומאוד אמין ולא צריך לרשום כלום ולא מסובך לחלוטין.

אני מתעוררת בבוקר עם השעון המעורר המובנה במחשבון מודדת חום עם המדחום של המחשבון, חצי דקה וסיימתי. בתום הבדיקה המחשבון נותן לי תשובה ע"י נורה מה מצבי לאותו היום.

יש לי אפשרות באמצעות המחשבון, גם לדעת מה הולך להיות לי עד שישה ימים קדימה.

רכשתי את המחשבון בארץ מחברת "בריתק" והם נותנים שירות ויחס מעולה.

אני מאוד ממליצה. 

29. גלולות הורסות את הדחף המיני ל40% מהנשים
זהר   (28.06.11)
הגניקולוג היה טורח לספר לכם, אם הוא לא היה מקבל כאלה תמריצים מהמערכת ומחברות התרופות לסרס אותנו.
30. גם אני משתמשת בו
אפי   (13.08.12)
מאוד מרוצה-אמין לחלוטין ונוח.אולי מישהי עם ילדים קטנים (שלי די גדולים),תתקשה לקחת את הדקה מדידת חום לפני הקימה,חוץ מזה-הכי טבעי !
תגובות נוספות
חזרה לכתבה