חופש  ארץ וטבע  צפת
בתי כנסת אשכנזיים
פורסם: 11.08.03, 12:08
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות ב-8 דיונים
1. האדמו"ר מאבריטש
רעות ,   ירושלים   (12.08.03)
תיקון טעות שלכם לגבי שמו של האדמ"ור- עם יו"ד ולא עם וא"ו
2. עיר מבוזבזת
סבי נולד בצפת ב-1905   (15.08.03)
אם יש עיר שהרסו אותה זו צפת. הייתי שם השבוע, בטרם החל הפסטיבל הנוראי שנקרא חג הקלייזמרים. להסתובב בסימטאות העלובות של העיר העתיקה ממש מדכא. בכל עיר עתיקה אחרת בעולם, כדוגמת צפת, היו משמרים ומטפחים ומושכים תיירים מכל הסוגים. צפת הפכה בשנים האחרונות למוקד של תיירות דתית בלבד וחבל. לא מספיק לבקר בקברי צדיקים!!! ואם בעיר העתיקה מוזנח ומדכא, קל וחומר בשכונות החדשות, או יותר נכון בשיכונים העלובים על צלע ההר. רק אצלנו הורסים פנינה שכזו ולאף אחד לא אכפת. חבל
3. צפת עיר בעלת עבר מפואר וללא עתיד
צפתי לשעבר   (16.01.04)
כתושב שנולד בצפת, שאביו וסבו נולדו בעיר זו אשר עזב אותה לאחר השרות הצבאי, אני כל כך עצוב למראה עיר בעלת פוטנציאל ענק,אשר הופכת להיות עיר חרדית בעלת שכבה סוציו-אוקונומית נמוכה. לצערי , כל חברי כמעט עזבו את העיר, כולם הצליחו בדרכם והנם אנשים מבוססים בעלי משפחות, העיר דחתה אותם וחבל. בעבר בשנות ה- 60 ואולי תחילת ה - 70 היה סיכוי לעשות זאת, האוכלוסייה היתה הומוגנית ליברלית בחלקה ומסורתית אך............... מר פרל היקר , לא המזגנים חרצו את גורל העיר, פרנסי העיר הורידו את פנינת חמד זו שאולה, ולהזכירך לך כראש העיר לשעבר..... היה חלק לא קטן ב"הצלחה זו".
4. עיר דפוקה-צפת
אוהד ומאור ,   צפת   (01.06.04)
לדעתנו צפת היא עיר דפוקה מאוד בגלל שאין מה לעשות אין איך לבלות אפילו קניון מוזנח אין בו
5. ביזיון
גאולה ,   רעננה   (12.05.05)
כילידת צפת{דור 6} אני מצדיקה בהחלט את תגובת 2, מאוכזבת כועסת ומתביישת ובכל פעם יותר בביקורי הנוסטלגיים בעיר. מקווה לתיקון המעוות ודחוף!!!
6. צפת מלוכלכת ומוזנחת- לאן הולכים הכספים?
יעל   (15.10.07)
כל כך חבל. טיילתי היום בעיר העתיקה. מקום עם פוטנציאל אדיר שלא ממומש. מלוכלך בסימטאות, בנינים מוזנחים ומטים ליפול. כמה חבל!
7. www.zefat.net
צפת.נט ,   צפת   (23.12.07)
יש גם צד יפה לצפת
8. צפת.נט אתר הבית לעיר צפת
(03.04.09)
הכנסו לאתר לקבלת כל המידע על העיר
www.zefat.net
חזרה לכתבה