בריאות  איכות חיים  איכות חיים ילדים
הרטבת לילה: תוכנית גמילה לכל גיל
מוטי גל
פורסם: 25.12.03, 11:06
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 82 תגובות ב-81 דיונים
61. ד"ר קושניר שרלטן - תגובה ל-54
ענת ,   ראש העין   (27.12.03)
על מה לעזעזאל אתם מדברים - ד"ר קושניר בקושי דיבר עם הילד, הטיפול נכשל כשלון טוטאלי. רק לאחר שהגענו לד"ר שגיא, הדברים הסתדרו. גם בתקופות קשות, והיו רבות כאלו, ד"ר שגיא לא הפסיק לעודד ולתמוך.בניגוד לקושניר, ד"ר שגיא, לא עושה טיפול דרך פקס, אלא מבקש להפגש עם הילד, עד הגמילה. ד"ר קושניר - גובה תשלום במחיר של טיפול, כשלמעשה הוא רק משכיר מכשירים. אל תפלו בפח.!!!
62. מהי התרופה ההומאופטית ?
uzi   (27.12.03)
63. טיפולים להרטבת לילה.
רופא ילדים   (27.12.03)
לצערי הרב ישנה בורות ונהירת עדר לאחר כל מבטיחן ומוכנות לשלם ממון רב עבור טיפול ?!שלמעשה חלק גדול עובר את התהליך ללא עזרה.נכון צריכה להיות תמיכה ומעורבות משפחתית כדי להתגבר על האי נוחות,אך מכאן ועד הוצאות כספים מרובות,בפריטה על נימיי קשייו של הילד זו פשוט אוולת.כתבה פה אם אחת שילדיה בני ה12 וה 15 מזה כ5 שנים גמולים והמון תודות למטפלים.חבל שלא פוקחים עיניים ומבררים לגבי הסטטיסטיקה שמראה שבמידה ואין בעיות אורגאניות,שאלו רב המקרים יתכן ובניה היו נכנסים לסטטיסטיקה .אבל ,זכותו של כל אחד לעשות בכספיו כרצונו אך אנא קראו ובדקו לפני שאתם יוצאים "להרפתקאות" שבהם בניכם אמורים להשתתף בבזבוז כספים מיותר לחלוטין.הטיפול במינרין בהשאפה לאף קל יעיל ומוכר.אך אין צורך למהר ולטפל לפני גילאי 10 אלא במקרים,שהם לא רבים שבהם ישנה ירידה בתפקוד של הילד ובעיקר בתחום החברתי והביטחון האישי!!
64. אני בת 28 ועדיין מרטיבה.........
האלמונית ,   חולון   (27.12.03)
טופלתי גם אצל ד"ר קושניר וגם אצל ד"ר שגיא ואני עדייו מרטיבה היום אני משתמשת במינירין כבר המון זמן שאני לא מרטיבה , אבל מספיק שיום אחד שאני לא לוקחת מינירין אני ישר מרטיבה. מה לעשות כדי להיגמל מהתרופה האם יש שיטה אחרת להפסיק להרטיב. נ.ב גם אימי הרטיבה בעבר והפסיקה לבד בגיל עשרים אבל אחותי כבר בגיל 32 ועדיין מרטיבה.
65. אז למה קופות חולים לא מממנות עד גיל 6
עינת ,   תל-אביב   (27.12.03)
66. סדין אלקטרוני
אוסקר ,   קרית פרוסטיג ב'   (27.12.03)
זוהי ההמצאה הכי טובה נגד השתנה לילית. השתן הפוגע במערכת החשמל הבנויה לתוך הסדין גורם ליצירת קצר המחשמל את המיטה ואת רצה אבר המין של הילד. מי שזה קרה לו פעם אחת לא ישתין יותר במיטה את הסדין הזה אפשר להשיג בכל חנויות החשמל המובחרות. 1
67. אני מרטיבה כל פעם שמישהו מוחה נגד הכיבוש.
זהבה ג. ,   ת"א   (27.12.03)
זה טיבעי ?
68. למדתי משהו חדש
מ. מהצפון   (27.12.03)
עד עכשיו אני ובעלי היינו עושים תורנות מי ייקח את הילדה לשירותים, חשבתי שזה נכון לעשות אבל למדתי שטעיתי, תודה רבה.
69. סדין חשמלי?הסחפות!
גל ,   גליל   (27.12.03)
לחשמל את הילד? לא חושב שנסחפת? זה גם נשמע מסוכן. יש ברוך השם אמצעים סבירים וידועים בנושא.
70. גמילה תוך 3 שבועות
רינת ,   גוש דן   (27.12.03)
בתי כשהיתה בת 5 ומעולם לא נגמלה בלילה,הצליחה להגמל בתקופה קצרה מאוד שהדהימה אותנו. זה נעשה אצל ד"ר פיטלוק בקופ"ח מאוחדת ע"י מכשיר מצפצף, וחיזוקים ע"י מדבקות ופרסים בתוספת תרגילים לא מסובכים. הסיבה היחידה להרטבה היתה שינה מאוד חזקה. וזו סיבה שמאוד נפוצה בילדים שאף פעם לא נגמלו בלילה. ולכן, לפני שאתם ההורים רצים לפסיכולוג, כדאי לנסות את השיטה הזאת שעובדת אצל רבים מאוד.(נדמה לי שזו השיטה גם של ד"ר שגיא,אבל נסו לברר בקופ"ח שלכם.)
71. ד"ר קושניר
דודו   (27.12.03)
קושניר מחיפה טיפל בבני כשהיה בן שש ותוך שלושה חודשים הפסיק בעזרת זמזם ורישום (השתתפות עצמית) השאר מוחזר ממושלם
72. אני מצטרף לדעתה של 62
דורון   (27.12.03)
לבן שלנו היה מפגש בעבר עם ד"ר קושניר ובמסגרתו לא היתה התייחסות לילד וגם לא היתה שום הצהרה להמשיך להפגש עם הילד , לשמוע אותו . הטיפול נכשל ןהילד נותר בתחושה של אכזבה וחוסר אמון ביכולת שלו להגמל. כיום התחלנו בטיפול אצל ד"ר טל שגיא והילד הוא במרכז ההתענינות ומשתף פעולה ומעונין בהמשך המפגשים וזה כבר הרבה יותר מבחינתנו.
73. אפשר לשמוע פרטים נוספים?
מיכל   (28.12.03)
אני מסכימה איתך אך לא יודעת איך לעשות זאת, האם אפשר להתחיל גם בגיל שנה + ?
74. ד"ר כהן
ר.ע ,   רמת גן   (28.12.03)
ישנו עוד טיפול הנעשה במרפאת פ"ת ע"י ד"ר כהן ששם יש סדנת הרטבה לילדים והורים שבהם הילדים מקבלים הסבר בנושא ההרטבה מציירים אותו, מדברים על כך עם עוד ילדים, וגם לנו ההורים ניתן הסבר גם בתחום הרפואי וגם הפסיכולוגי.
75. הרטבת לילה
עפרה ארבל ,   מושב ליד עפולה   (28.12.03)
עמית, בת-8. צעירה בן 5 ילדים שהבוגר בן 27 ,לא הפסיקה עם הרטבת לילה. עודד,השלישי בין ילדי, היתה גם הרטבת לילה עד גיל 8 הגיב טוב לטיפול עם הסדין . מבקשת כתובת לטיפול בבעיה באזור מגורי
76. ממליצה בחום על ד"ר קושניר
רונית   (29.12.03)
בני הגדול היום בן 10 , הרטיב כל לילה עד גיל 6 . הוא טופל אצל ד"ר קושניר באמצעות הזמזם, ותך כ- 3 חודשים הוא נגמל עד היום. אבל שלא תחשבו שהזמזם זה מן מכשיר פלא, הרבה תלוי בתושיה של ההורים (לרוב זו האמא) שאמורים לקום כל פעם שהזמזם מצלצל לקחת את הילד לשירותים להחליף לו בגדים ומצעים וכמובן לעודד. ולי זה קרה 7 פעמים בלילה בשבועות הראשונים של הטיפול, אבל רק עם התמדה של ההורים ונכונות של הילד הטיפול מצליח, ובגדול. אל תתיאשו, תקחו את הילד לטיפול, כי כל הנושא מתסכל אותו, יותר מההורים. הוא חווה את הבושה ולא אנחנו, אז תעזרו לו, אל תהפכו את נושא ההרטבה לנושא המדובר בבית, או לטרגדיה, תעבירו לו את המסר שזה לא נורא, ואנחנו נעזור לו, ואנחנו מבינים שהוא לא אשם, (מכיוון שהרבה ילדים מרטיבים תמיד יגידו זה לא אשמתנו, וזו באמת לא אשמתם). אז הרבה עידוד, סבלנות, קחו את הנושא בקלות והכל בסופו של דבר עובר. ולכו לטיפול אצל ד"ר קושניר יש לו מרפאה גם בראשל"צ.
77. הרטבת לילה
יוכי ,   נשר   (10.09.05)
הייתי רוצה מידע איך לגמול את הילד ללא התרופות והמכשירים
78. הרטבת לילה
(27.09.10)
אפשר פשוט לחבר את הילד לשקע , לא? רוב הילדים מסתדרים בלי שום דבר , צריך רק לתמוך בהם ולחזק ולהסביר שיגדלו קצת וזה יעבור!!לא חייבים לחשבל אותם או להרעיל בתרופות
79. ווטר ווקר
(17.01.16)
מאפה אפשר לרכוש
80. גם לנו שגיא לא עזר
יניב   (26.05.16)
אבל תשלום נוסף הוא יודע לדרוש למרות שזה עד גמילה
81. ד"ר קובי שגיא - מטפל בהרדמה
joanluke01 ,   Israel   (01.09.17)
נושא / כותרת: היי, אני ג 'ואנל, אני רוצה לחלוק את הניסיון שלי לגבי שירותי הרטבה. יש לי חוויה אישית של הילד שלי וזה טוב בתקופה קצרה. אז, אם אתה מחפש או רוצה שירותים מעולים עם התוצאות הטובות ביותר לטפל בכל בעיה לגבי הילד שלך אז אתה צריך גם לפגוש אותם פעם אחת.
תגובות קודמות
חזרה לכתבה