חדשות  דעות  מאמרים  סבר פלוצקר
נשים, מורים, אלופים
סבר פלוצקר
פורסם: 02.03.04, 16:12
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 17 תגובות ב-17 דיונים
1. ברור שזה כך, הרי אנחנו צבא גדול עם מדינה קטנה.
אודי   (02.03.04)
אינעל אחותם. כבר עכשיו הודיעו לי שיש לי מילואים ביולי. אין מצב שאני בא.
2. צבא שיש ה מדינה - אין לה עיניין בסיום הסיכסוך
אבינעמה ,   02   (02.03.04)
3. הבטחון הוא בחינוך. הצבא עוצר אותנו
יוסי   (02.03.04)
4. אני גם רוצה להיות אישה.
גבר   (02.03.04)
5. סטטיסטיקה משקרת, שכר ממוצע של עובדי משרד הבטחון
(02.03.04)
מעניין מה היה השכר הממוצע של עובדי משרד הבטחון בלי הקבוצה הקטנה של בעלי השכר הגבוה מאד. בטוח השכר הממוצע היה יורד מ- 15000 ברוטו.
6. תושבה ל-2 : למה לא ? הרי בכל מקרה הם יקבלו את אותו הסכום !
(02.03.04)
7. פלוצקר מעוות את המציאות
אורי   (02.03.04)
הנתונים לא כוללים הפרשות סוציאליות ועלויות סוציאליות,מה שמשנה מאד את הנתונים.הדוח הוא על שכר ולא עלות. קופות גמל,קרנות פנסיה,קרנות השתלמות,גמולי השתלמות,ימי חופשה חריגים,ימי מחלה,מענקים שונים,רכב ונהג צמודים,שנת שבתון...... זה רק פרומיל ממה שמקבל עובד מדינה ממוצע. עדיין הפער הוא לטובת מערכת הביטחון,ובצדק.ללא צבא חזק ישראל לא תתקיים יותר מ 12 שעות. המורים וכל עובדי המדינה מרויחים יפה מאד,בטח ובטח בהתחשב בתמורה העלובה והמבישה שהם נותנים,אם מתחשבים בעלות הכוללת שלהם למערכת ולא לשכר בתלוש,כי מרבית ההפרשות הסוציאליות,שהן למעלה מ 50 אחוזים מהמשכורת,הם כסף שניתן בנוסף למשכורת או שינתן בעתיד. עלות מורה היא כ 15 אלף ש"ח לחודש.בהתחשב בביצועים המחפירים שלהם,זו סיבה לועדת חקירה.
8. דמגוגיה
אליהו ,   ג. שמואל   (03.03.04)
מדוע תמיד יש לו הגיון הפוך מהאמת , לרוב הבטחוניסטים יש משכורות עלובות
9. קרן השתלמות
נדב   (03.03.04)
מר פלוצקר,לא הזכרת שכר סמוי,כמו קרן השתלמות המנוצלת לחופשת סקי,למשל
10. 4 יש ניתוחים שיכולים לעזור לך
רופא   (03.03.04)
11. מורה מתחילה עם תואר ראשון
מורה לשעבר   (03.03.04)
מקבלת שכר מינימום ופחות !!! בושה וחרפה !!!! תמורת העבודה הקשה עם בני הנוער של היום.... וכל נגד מיותר שלא עושה כלום כל היום מרויח 6000 ש"ח...ויש הרבה כאלה !!
12. יש כאן כאוס בכל מובן ועניין
דניאל דניאלי ,   ירושלים   (03.03.04)
סדר העדיפויות הציבורי והלאומי כפי שניבט בדו"ח מסביר את הקטסטרופה הקיימת ומרמז שיכול להיות גרוע הרבה יותר. אנו אוכלים ובגדול את פרות הביאושים של ההחלטה המודעת לדחוק את המורים לתחתית סדר העדיפויות -ושאף אחד לא יבוא בתלונות כלפיהם. ברור לגמרי כי משפטנים ואנשי מערכת הבטחון ראויים על פי הדו"ח לתגמול גבוה פי כמה מעובדי רווחה-מה פתאום מי הטיפש שקבע זאת.האחריות הנדרשת מעובד סוציאלי וממדריך קידום נוער גדולה לא פחות מפקיד במשרד הבטחון או מפקיד אפילו אם הוא או היא בדרגת סא"ל בקריה. העוולות ניבטות מכל שורה ומכל סיפרה.חלק גדול מנסיכי השרות הציבורי הם אנשים בלתי מוכשרים שגורמים נזק מתמשך ומצטבר המדרדר בכל יום את המינהל הציבורי. יש כאן אובדן ערכים ודרכים ואיש אינו רוצה להתחיל אפילו ביבוש הביצות.יש להניח כי שינוי יחול רק אם יפסיקו אנשי הבטחון במדים ו"באזרחי" לשלוט בנו.
13. שכר במערכת הבטחון
ע   (03.03.04)
עם כל הכבוד זו פשוט חוצפה להשוות בין שכר מורה לשכר אל"מ בצה"ל או נצ"מ במשטרה. המורה עובד 24 שעות שבועיות ואילו אל"מ או נצ"מ עובדים מספר שעות כזה בפחות מיומים. המורה עובד בקושי 200 ימים בשנה והקצין עובד 365 ימים בשנה, כן גם אלה בקריה. למורה המסכן שעובד כל כך קשה יש שנת חופש כל 7 שנים ולקצין יש קדחת. אפשר להביא עוד דוגמאות מתחום הכסף ומתחום האחריות אבל חבל. איך שלא מסתכלים על הענין שכרו של מורה לשעת עבודה גבוה בעשרות אחוזים מזה של קצין בצה"ל או במשטרה.
14. תגובה ל-7
מורה   (03.03.04)
הביצועים הגרועים הם של התלמידים לא של המורים.
15. בושה
קצין מילואים בכיר ,   ת"א   (03.03.04)
לא יעלה על הדעת כי אלוף יקבל יותר מראש הממשלה שלו! לא יעלה על הדעת לקצץ בהכשרות, באימונים, בימי מילואים (ודורשים מאנשים להגיע בהתנדבות ללא תמורה), בתשלומי רווחה למילואימניקים וכל זאת כאשר לקצינים בכירים משלמים כה הרבה + רכב + טלפון + אוכל + ביגוד. לא פלא שהפרוסטטה של רובם עובדת בכיוון ההפוך והשתן עולה להם לראש.
16. תגובה ל-9: קרן השתלמות
מורה   (03.03.04)
אל תדבר על דברים שאינך יודע. המורים חייבים ללמוד, כשהם יוצאים לשנת שבתון, בניגוד לסקטורים אחרים, שמחכים לפדיון קרן ההשתלמות כדי לקנות מכונית, וכד'. יוצאי דופן מושחתים, יש בכל המקומות, וצריך להענישם לפי החוק. התגובות הקטנוניות שלכם למורים שעושים מלאכה בלתי אפשרית, מלאכה שלא אתה ולא חבריך היו מסוגלים לעשות אפילו חצי שעה, כי הם היו מתמוטטים או מאושפזים - גורמים להרס הערכים בעם, כלומר, להרס העם. כל הטיפשים שמזלזלים במורים, שיילכו להיות במקומם, נראה אותם. הגיע הזמן שתדרשו שיבואו אנשים מעולים למערכת, ובעלי אישיות חיובית, ובעלי ערכים וגם פסיכולוגים, אנתרופולוגים, עובדים סוציאליים ומדענים. לשם כך, צריך לשנות את התנאים. לא רק משכורת, אלא גם פחות תלמידים בכיתות, וכד'... האם התלמידים המחפשים להפסיד שיעורים והוריהם אינם מבינים זאת? אינכם יודעים לאיזו קטסטרופה אתם גורמים בהשמצותיכם!
17. תגובה ל14
טובה   (07.03.04)
האם גם את הסקטור הבטחוני אתה שופט לפי התוצאות? האם אלפי הפקידים במדים או בלי מדים(פקידי מערכתהבטחון) ראויים לשכר גבוה משמעותית משכרם של המורים כי הם מביאים תוצאות טובות יותר בתחום הבטחוני? מי שמעוות את המציאות זה אתה, גם לגבי הבנת העלויות של תלוש המשכורת וגם בהתממות שלך לגבי הקריטריון הראוי לקביעת השכר,כאילו שיש בארץ מישהו שאינו יודע ששכר של סקטור מסוים הוא גבוה לא בגלל התפוקה אלא בגלל יכולתו להפעיל לחץ על המערכת ושליחים (שרי בטחון ראשי ממשלה) נאמנים שמיטיבים עם מערכת הבטחון בלי קשר לתפוקות שלה. מלבד זאת, כשתסיים להשמיץ את המורים, תנסה להסביר איך ממורים כל כך גרועים, לטענתך, יש לנו רופאים,מהנדסים, מרצים ואנשי מדע ברמה טובה? אולי כולם למדו לבד או בחו"ל?
חזרה לכתבה