חופש  טיולים בארץ  טיולים בדרום
ההיסטוריה חוזרת: אילת (שוב) בידינו
שמעון תמיר (סיימון)
פורסם: 25.04.04, 13:41
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 10 תגובות ב-10 דיונים
1. כתבה מאלפת!!!
yariv   (25.04.04)
2. כתבה יפה. נהניתי. תכתבו עוד כאלה ולא רק ביום הזיכרון
כל הכבוד ללוחמים   (26.04.04)
3. ד"ר ניב היה גיאולוג באבו רודס, לא?
משה ,   מרכז   (28.04.04)
4. זכור לי במעורפל סיפור על מרגל פולני
מ.פ. ,   פרוזדור י"ם   (28.04.04)
משום מה זכור לי במעורפל סיפור על מרגל פולני שנכנס ערום לים סוף בשעה שברן הניף את הדגל. אני חושב שראיתי תמונה שלו מאחור, עם התחת חשוף. לימים, התברר שהגחלייץ היה מרגל פולני בשורות חטיבת הנגב. מישהוא יכול לאמת את הסיפור?
5. פרטים נוספים
משה כהן ,   אילת   (28.04.04)
התגייסתי לצבא ב 16/4/48 לגדוד נ.ט.ו-א.א של התותחנים{כן:עדין לא היו תותחנים ותןתחים}.במבצע עובדה צןרפתי עם עוד קשרים לסוללת תותחנים אנגלו-סכסית כאחראי על הקשר,היות והקשר חייב היה להיות בעברית ולפי הנוהלים.שוכנו בבתים הערביים שננטשו בבאר שבע.ערב לפני היציאה למבצע עובדה העברנו בנזין מחביות לג'ריקנים {תחנות דלק כידוע לכם לא היו עדיין בשטח}וחבית אחת ואני ניכוותי קשה ברגליים והועברתי מיד לחדר -חולים במקום,מאז לא שמעתי דבר מהצוות שהיה איתי.האם יש מישהו היכול לחדש לי דבר בנושא,באם הם יצאו ואם כן עם מי,איך היתה הדרך ומתי הם הגיעו לאילת.
6. אני רש רש
תום - רש רש ,   אום רש רש   (31.05.05)
אני תום רש רש, שכינויו הרש רש שנים, הייתי ביום הגדול ההוא באום רש רש ואכלתי ארטיק בטעם רש רשנים. להתראות בהנפת הדגל הבאה... רש רש שנים!!!!
7. לא מדויק (תגובה ל-3)
עופר ,   השרון   (10.08.05)
דר' ניב היה במשך תקופה מסוימת הממונה על עניני הנפט במשרד האנרגיה. באותה התקופה הוא ראה ודיוח על הקשלים שהיו באבו רודס! לימים הדיוח התפתח לועדת חקירה כנגד ראשי חברת "נתיבי נפט".
8. היה מרגל (לתגובה 4)
חיים ,   רמת השרון   (11.08.05)
בחטיבת הנגב היה ברנש אחד בשם אלכסנדר יולין שנודע בכינוי "סשה הפוליטרוק", והוא באמת נכנס לים עירום וכו'. כעבור כמה שנים, בראשית שנות ה-50, הוא נעצר באשמת ריגול לטובת ברה"מ, ונידון לכמה שנות מאסר. לאחר שריצה את עונשו עזב, או גורש מהארץ.
9. סאשה לא בא בכדי לרגל (לתגובות 4.8)
סבא של נועה   (04.01.07)
אני לא חושב שאלכסנדר יולין (סאשה פוליטרוק) הגיע לארץ בכדי לרגל, נהפוך הוא הוא הצטיין בקרבות עירק-מנשיה והיה דוגמא לאחרים תוך שהוא מסכן את חייו. מצערת מאוד העובדה שעקב מצוקה כלכלית ואולי גם חברתית, עשה את מה שעשה לאחר מכן.אבל האיש לא מצא את עצמו לאחר מלחמת השחרור.קרא את סיפורו של עוזי נרקיס על סאשה. אמנם אין כל הצדקה למעשהו (ועל כך שילם את חובו)אבל יש לו גם נקודות זכות ואין להתעלם מכך... מכל מקום הוא לא ישראל בר . פשוט חבל ומצער שלא מצא את מקומו אחרי מלחמת השחרור ונקלע למה שנקלע. למיטב זכרוני הוא לא ירד או גורש מהארץ. הוא עבד כסניטר בבית חולים בנהריה עד שניפטר אין מקום לשכוח לו את חטאו אבל גם לא צריך לשכוח את זכויותיו ויש לו גם כאלה...
10. כתבה נפלאה. לאן נעלם סיימון תמיר? מדוע לא מפרסמים כתבות שלו
אברהם ליברשטל ,   בני ברק   (20.09.15)
חזרה לכתבה