חדשות  חדשות בארץ  כללי
הצוות הבינ"ל: להוציא את כלובי הדגים מאילת
דוד הכהן
פורסם: 12.09.04, 12:50
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 98 תגובות ב-98 דיונים
1. חייבים להיכנס ולקרוא !!!
אחד שעבד שם ,   אילת   (12.09.04)
קודם כל החלמה מהירה למרינה . מרינה זאת עובדת בחווה ששבוע שעבר נפל עליה דולב מלא קרח במשקל חצי טון ,והיא מאושפזת בסורוקה במצב קשה. דבר נוסף כמי שעבד שם בצלילה מתחת לכלובים יש ג'יפה שזה משהו בלתי ניתן לתיאור וטיהור . הוציאו את הכלובים מיד !!! הערה נוספת : אף אחד לא נסע לבקר את מרינה בסורוקה . למה בגלל שהיא רוסיה?! שלא נדבר על כך שלפני כשנה טבע שם אחד העובדים תוך כדיי צלילה בגלל שיקול דעת לקוי של צוות ההנהלה. הגיע הזמן שהחווה הזאת ת-י-ס-ג-ר !!!
2. דליק ווליניץ - מסתבר ששוב טעית, ובגדול!
רפי   (12.09.04)
נו, אז אחרי שדליק ווליניץ לא קיבל (לפחות לטענתו, ואני מה-זה מאמין לו) אפילו שקל על תמיכה בכלובים והאמירה המתרפסת "מסתבר שטעיתי" מסתבר פתאום שהוא שוב טועה, ובגדול. אז דליק, לך תמצא לך חלטורות אחרות ותעזוב אותנו בשקט. הכלובים מזהמים את הים, נקודה. מסתבר שצדקנו.
3. כל יום שעובר בלי שהחוות יפונו מקרב את מפרץ אילת לסופו .
יחזקאל ,   אילת   (12.09.04)
4. איפה תגובת דליק? לדרוש ממנו פיצוי
(12.09.04)
דליק נשמע הגיוני: נחכה לדו"ח ונחליט. אבל הוא פשוט אידיוט. אם באמת האמין בכך, היה מחתים את חברות הדגים על התחייבות שיקפלו את החוות ביום הפרסום. או שהיה תובע מהם לשים בצד כסף השווה לעלות העסקתו שיועבר לקרנות שידאדו לשיקום.
5. 2 - לא צדקתם. תקרא טוב את הכתבה ותראה שכרגיל, הכותרת מטעה.
א. נונימי   (12.09.04)
2 - מקריאת הכתבה אני מסיק שאתה דווקא טועה. קודם כל, לא יתכן שזיהום של רבע בריכת שחיה של נוטריאנטים (ראבק, רבע בריכת שחיה לכל מפרץ אילת, זה פחות ממיליארדית האחוז!) בשנה, הוא הגורם העיקרי לתמותת השוניות. הוא "גורם משמעותי" - אך לא העיקרי. תקרא את הכתבה. זה כתוב בצורה ברורה. אם כבר, אז הועדה הגיעה למסקנה שהשוניות נהרסות קודם כל מפעילות הנמל ומשפכי העיר אילת - ורק אז מפעילות חוות הדגים, אם כי גם פעילות חוות הדגים, תורמת להרס השוניות. לכן, מסקנת הוועדה היא שצריך להוציא את הכלובים מהים. מסקנה נוספת שלא נכתבה, היא שגורל השוניות נחרץ ממילא ושכדי להציל אותן, צריך להזיז את אילת 40 ק"מ צפונה. אחרת, באמת שאין סיבה להוציא את הכלובים - כי תוך 10 שנים לא ישאר בשביל מה, בכל מקרה. זה רק מוכיח שה"ירוקים" במקרים רבים, לא יודעים על מה הם מדברים והם סתם מתלהמים, בלי ללמוד את החומר לעומקו. זה חבל מאוד. הכתבה לפניך ולא טרחת אפילו לקרוא אותה. זה חבל כי אפשר (!) ליצר עולם חדש ונקי יותר. עולם בריא יותר. אבל זה מחייב לעבור לייצור מזון ועץ בשטחים מוגבלים ע"י הנדסה גנטית - דבר שיאפשר שלא לגעת יותר ביערות העד. זה מחייב לעבור לייצור חשמל בדרך הנקייה והבטוחה ביותר הידועה למין האנושי כיום - כורים גרעיניים. עדיף מטיפוס IFR. אבל ה"ירוקים" מתנגדים לשימוש בהנדסה גנטית, אפילו כשזה בא לטובת כוכב הלכת הזה. הם מתנגדים לשימוש בכורים גרעיניים ומעדיפים שימוש בגז "טבעי". מה שהם שוכחים, הוא ששריפת גז, פולטת CO2 שהוא גז חממה. אפשר להשיג עולם נקי יותר וטוב יותר לילדינו. אבל "הירוקים", פשוט לא בתמונה.
6. יועפו הכלובים !!!
אחד מתל-אביב   (12.09.04)
7. הוציאו את הכלובים, ויפה שעה אחת קודם!
טל ,   ישראל   (12.09.04)
8. סגירה מוחלטת
ניר ,   הוד השרון   (12.09.04)
התראה אנו גורמים עוול לחופים המקסימים של אילת בכלל (בעצם שלנו) ולשונית האלמוגים בפרט בשתיקתנו לאוזלת ידם של היושבים למעלה והחלטתם לאפשר החרבה טוטאלית של חיים מתחת לפני המיים . זה הזמן לפעול ולהציל את הים, הדגים, האלמוגים, ואותנו. התראה נוספת לא תשלח...אולי כי לא יהיה על מה להתריאה.
9. מתי תעשו את אותו הדבר לים המלח? הרי הוא נכחד כמעט לחלוטין.
אמיר ,   מרכז   (12.09.04)
10. דליק-נא התנצלותך שוב ובגדול ! אתה בלתי אמין !
אפי ,   הרצליה   (12.09.04)
דליק, זהו, גמרת את הקריירה (אני מקווה) הן בתחום איכות הסביבה, והן באמינותך המפוקפקת. איך יכולת להגיד משפט כמו "מסתבר שטעיתי, צוות בינ"ל יבדוק" ? שהרי אם טרם בדק=איך כבר הסתבר? עכשיו באמת מסתבר שטעית, ואנא שחרר אותנו מטיעוניך ומ"מומחיותך" באיכות הסביבה. איך אומרים ה"גשש" - אנחנו איתך - גמרנו. שתתביש לך על מסע הפרסום המטופש והמגעיל שערכת.
11. עוד צוות, עוד וועדה, והאלמוגים ממשיכים למות
כריש ,   מפרץ אילת   (12.09.04)
12. כרגיל במדינתנו נלחמים בדגים הקטנים ומעלימים עין אצל הגדולים
דג קטן ,   רפובליקת בננות   (12.09.04)
הגורמים המרכזיים להרס האלמוגים הם הצוללים והנמל ! אבל מה לעשות לצוללים אין חוף שאחרי פינויו אפשר לבנות אליו מלונות פאר לעשירים ! והנמל, כולנו יודעים על בשרנו מה זה נמל ימי במדינת ישראל לכן על אופציה זאת ה"ירוקים" והשרה המכובדת ויתרו כבר מזמן ! ושלא יעבדו אליכם !!!
13. שנה חדשה- בלי מזהמים, כל הכבוד לצלול
omer ,   tel aviv   (12.09.04)
14. אלטרנטיבות
לילך ,   ב"ש   (12.09.04)
אילו מגדלי הדגים היו בעלי מצפון וזיקה לערכי הטבע הייחודיים של המפרץ, היו מוציאים את הכלובים עוד מזמן ובונים כלובים על היבשה. זה שלא נקבע מלכתחילה באופן חד משמעי שהכלובים פוגעים בסביבה הוא לרעת כולנו ורק נתן זמן מיותר למגדלים שלא היו צריכים להמתין עד עתה אלא לגלות מצפון ולבנות כלובים על היבשה.
15. אהיה מופתע מאוד אם הכלובים יזוזו ב-10 השנים הבאות
נתבג 2000 ,   גדר ההפרדה   (12.09.04)
בתוך עמי אני יושב.... התיירים בלוא הכי כבר לא באים לאילת אלא לשארם ולעקבה....
16. בואו נבדוק מי המרויח הגדול מהפינוי
ג'ק   (12.09.04)
יפה. עכשיו לכל המתלהבים מההישג, בואו נעקוב ונראה אילו בעלי אינטרס ועניין אחרים ירויחו מהסיפור. אילי נדל''ן שיקימו עוד מפלצות בטון בדמות מלון על החוף שיפונה? אולי כאלה שכבר יש להם מצפה תת ימי באילת. אל תתפלאו גם אם המממנים של הקמפיין הסביבתי הם אותם אלה שלוטשים עיניים למקום שיפונה. אז באמת, בואו נעקוב בלי צביעות.
17. כל הכבוד לצלול על הנחישות והעקביות.
עמית ,   הרצליה   (12.09.04)
אני שמחה שסוף סוף מאבק אמיתי ומתמשך מגיע לסיומו. עכשיו נותר לקוות כי גם המאבק שלכם בזיהום בהרצליה יגיע לסיומו המתוק. יעל גרמן התחילי לחשוש, צלול בעקבותייך.
18. דליק הרויח מהנושא הרבה כסף.
מרי ,   אילת   (12.09.04)
19. יוצאו הכלובים לאלתר. כל הכבוד לצלול. שנה טובה
נועם ,   ר"ג   (12.09.04)
20. תקראו טוב זה לא הגורם העיקרי לזיהום שזה בתי המלון והביוב
שוב עובדים עליכם ,   הצוללן@@@   (12.09.04)
21. חייבים להוציא את הכלובים כמה שיותר מהר
שגית ,   ת"א   (12.09.04)
חייבים להוציא את הכלובים כמה שיותר מהר – השונית לא תשרוד עוד הרבה
22. אפשר להעביר את החוות לערבה
אור   (12.09.04)
יש שם מספיק מקום
23. לא להרדם אחרי שיוציאו
פישי   (12.09.04)
כל הכבוד לקביעת הועדה - מרגע זה יש להתחיל בהוצאת הכלובים. אבל!! שימו לב שהועדה קבעה שכלובי הדגים אינם הגורם המרכזי בזיהום המפרץ. לכן מלאכתם של הירוקים למען השונית רק החלה, והגיע שעתם של הירוקים להוכיח שהם אינם מונעים ע"י אינטרסים זרים (וכספי אינטרסנטים) אלא עיניינם הוא טובת השונית בלבד. לכן: א) דאגו להאבק במלוא הכח נגד שאר המזהמים וההורסים ב) דאגו שעם הוצאת הכלובים לא ייכנס גורם אף יותר מזהם (לדוגמה בית מלון)במקומם זוהי שעת מבחנכם!! רק אחרי זה תצאו גדולים.
24. עזבו את דליק,הוא לא הנושא, הוליכו אותו שולל
סער ,   ב"ש   (12.09.04)
25. כל הכבוד למגמה ירוקה!!!
אסף ,   נגב צפוני   (12.09.04)
אבל, כרגיל שרון מדבר בשני קולות, לשמר את מפרץ אילת לא הולך ביחד עם לפתח את החקלאות הימית. תוציאו את הכלובים האלו מהמים, תוציאו אותם עכשיו, חבל על כל שקל שאתם משלמים לרשות הנמלים בשכר דירה על המים (נשבע לכם שהם משלמים) תוציאו אותם החוצה ושתהיה לנו שנה טובה, הכוח הירוק עולה!!!
26. בא נתערב שינקפו שנים עד שיפנו את כלובי הדגים.שהרי אנו
יוסי (מת להפסיד) ,   מדינת פל-קל   (12.09.04)
חיים במדינה שבה האנרכיה היא שלטון החוק. ובעלי ההון והקשרים, מוכנים שכל המדינה הזו תרד לטמיון, העיקר שהם ירוויחו. שאלו את דליק ווליניץ, הוא עשה להם את הפירסומת.
27. לשמוע את שרון מדבר על בדיקה ומציאת חלופות - ממש פתאטי
אין תקווה   (12.09.04)
הרי ברור לכולם שלא יוציאו משם ולו כלוב בודד. השחיתות במדינת עולם שלישי הרקובה שבה אנו חיים חוגגת אצל מקבלי ההחלטות גם במקרה הזה. לו רצו והיו מוכנים לוותר על שוחד - כבר היו מוציאים את הכלובים מזמן. אלא שלמי אכפת מאוצר טבעי ייחודי שאין לו את הלוביסטים והכסף שיש למגדלי הדגים ? לאף אחד. אז ביי ביי לשונית היפה שהיתה שם פעם וביחד עם בניית מגדלי בטון ענקיים - גם היא תעלם כמו כל ריאה ירוקה במדינה הרקובה והמקוללת הזו.
28. מאוחר מידי.
חי מתיירות ,   אילת   (12.09.04)
אילת - ים שכבר מת.
29. דליק , אנו ממתינים להתנצלות
משה ,   מודיעין   (12.09.04)
איך נפלת דליק, עדיף היה שתשתוק, אנו מצפים להודעה מצדך שטעית , זה הכל
30. תגובה מס' 1 מדוייקת ונכונה
אחד שאומר את כל האמת   (12.09.04)
כנראה האיש אכן מועסק בנושא החקלאות הימית . מה לא חשבתם על האמת שצריך וועדת מומחים לאישור הנושא פשוט להעביר זמן נוסף כעת יידרשו הגורמים העיסקיים עוד וועדה למציאת מיקון חילופי .... ככה זה במדינת היהודים הנאורים.
תגובות נוספות
חזרה לכתבה