בריאות  איכות חיים  כאבי גב
כל העובדות מאחורי כאבי הגב
ידיעות אחרונות
פורסם: 01.11.04, 15:37
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 159 תגובות ב-148 דיונים
31. לתמי וכולם...
(03.06.05)
אני חושבת שזה משתנה מאדם לאדם. אני סובלת מפריצה ובלט עם הקרנה לרגל ויד שמאל כבר 3.5 שנים. לא כדורים ולא זריקות וגם לא סקס עוזרים וגם לא ניתוח אצל ד"ר גיבשטיין! לצערי אני מרגישה שהניתוח היה מיותר. ואני יודעת שד"ר גיבשטיין עזר להמון אנשים, ואיני מזלזלת בו כלל! הכירופרקט עוזר לי לשחרר את האזור במקרים שאני ממש ממש על מרגישה על ה"קצה".... אבל תמיד יש לי כאבים! אז אצלי זה כנראה שונה. הכאב קיים הרגל והיד נרדמות כל הזמן ואני חייה עם זה. משתדלת לא לעורר את הכאב לרמות גבוהות ונמנעת מתנועות או הרמת דברים כבדים. אין מה לעשות. אז תפסיקו לקשקש פה כל כך הרבה כי גב זה לא פשוט ואצל כל אחד זה שונה.
32. פריצת דיסק
אני   (07.06.05)
מנובמבר אני סובלת מפריצת דיסק , אחרי טיפול קונבציונלי שלא עזר פניתי לכירופרקט והוא היחיד שהעמיד אותי על הרגלים , בעית הגב שלי היא כרונית בעיקר גב תחתון, אני ממליצה בחום על כירופרקט ושמירה הווה אומר להתמיד, אין כמו כירופרקט רופאים קונבציונלים מלעיטים אותנו בכדורים שאולי גורמים להפחתת כאבים אבל הבעיה לא תפתר, בנוסף לכך שחיה בסגנון חתירה או גב זה הפתרון
33. בקלייף הציל לי את הגב
רן ,   מרכז   (08.06.05)
מכשיר בשם בקלייף הציל לי את הגב. אני משתמש בו באופן קבוע וזה פשוט נפלא
34. 33 קלעת לדעתי וניסיוני
אבינועם ,   קיראון   (08.06.05)
קניתי בקלייף לאמא שלי(בת 64) בד"ר גב לגמרי במקרה ומאז חייה השתנו. הכאבים ירדו למינימום ואפילו נעלמו ומימלא איננה משתמשת יותר בויוקס. אחלה מכשיר - מומלץ
35. כאב גב תחתון
ריבה ,   חיפה   (08.07.05)
לאחרונה יש לי כאבי גב עזים רק בעמידה, הוסבר לי שהחשוב ביותר הוא לחזק את שרירי הבטן וזאת עושים בשיטת הפילאטיס
36. פלסטר
ריבה ,   חיפה   (08.07.05)
הנני לאכזב אותך, אני כבר יומיים עם הפלסטו\ר ואין שום הקלה
37. ריבה, לאורך זמן רק אלכסנדר
נוני ,   זימונה   (08.07.05)
38. לתגובה מספר 5
מישהי   (08.07.05)
אם הבנתי נכון חגורה לגב מותחת את הגב וגורמת לו להשאר מתוח.... אז רק שתדע שחגורה יכולה לפעמים למנוע כאבי גב מכיון שהיא גורמת לגב להשאר זקוף וזה טוב גם מבחינה אסתטית וזה גם מונג מעמוד השדרה להתקופף.....
39. טאי צ'י
(08.07.05)
אל תחכו שהגוף יתנוון ואז תטפלו "בתקלה שפתאום הופיעה" כמו שהרפואה המערבית יודעת. "זה כמו לחפור באר לאחר שגוססים מצמא" להתחיל מגיל צעיר תרגילי חיזוק לגוף ולא להתעצל ! ככה לא נשלם את המחיר כשנהיה מבוגרים. הרפואה המערבית טובה למצבים קריטיים, המזרחית טובה לאורח חיים שוטף ובריא, מה שקרוי "הרפואה המונעת". אין פתרונות קסם, יש רק כח רצון.
40. שרות לציבור חייב לקרא
אריק ,   דרום   (08.07.05)
ממש לפני ניתוח בבי"ח מאיר אצל רפא בחיר המליצו לי להגיע לטיפול אצל ד"ר אריה גרובר, ניסתי הכל וקלו כל הקיצים הגעתי למצב של זחילה בבקרים בכל זאת הלכתי כצעד אחרון לנסות , מומלץ אני לא יודע איך להודות לו, אגב קופות חולים יודעים על קימו ורק אנשים מסוימים מגיעים אליו לאחר ניתוחים כושלים האימרה "זוקף כפופים" מתאימה לו הקלינקה נקראת מדיטק רח' דה- האז 28 ב' ת"א אתם תודו לי בריאות
41. עזרה
נועם   (17.09.05)
יש לי מוצרים שיכולים סייע לך בלהקל על הכאבים. תצלצלי ל 052-5524310
42. שרות לציבור יש לך טלפון?
רונן ,   ת"א   (27.09.05)
אתה יכול בבקשה לרשום את מספר הטלפון?
43. עברתי אצל גיפשטיין ניתוח היצרות תעלה
ת"א   (01.10.05)
במרץ 2003 וקיבלתי את(איכות) חיי מחדש. וזוהי הזדמנות להודות לד"ר המקצוען הצנוע.
44. הסיבה העיקרית לכאבי הגב היא הבטלנות של האדם המודרני
לאו   (06.10.05)
למשל כתיבת תגובות מול המחשב. סבלים כמעט לא סובלים מכאבי גב. רק חיזוק הגב בהדרגה באמצעות מאמצים המותאמים ליכולת יכולים למנוע כאבי גב.
45. ל-43 לגבי ד"ר גיבשטיין "הצנוע"
רויטל   (06.10.05)
אני לפני 4 שנים עברתי אצל ד"ר גיבשטיין שאיבת דיסק. אני סובלת מפריצת דיסק כבר 15 שנה . לפני 9 שנים בעקבות התקפה חריפה של כאבים השתתקו לי הרגליים..והובהלתי לניתוח דחוף אצל ד"ר זערור(אחד הנתחים הטובים שיש בארץ) ברמב"ם..אחרי ניתוח קשה שנמשך 5 שעות הוא העמיד אתי על הרגליים..במשך שש שנים הרגשתי מצויין..עד שנפלתי. (נפילה לא רצינית) שלי כנראה הספיקה..ושוב פרץ לי דיסק באותה חוליה שבה נותחתי בהצלחה. הדיסק הוא ענקי....שכבתי בבית כ-4 חודשים..ושום דבר לא עזר לי..ד"ר זערור המליץ שוב על ניתוח..אך אני סירבתי כי פחדתי לעבור ניתוח שני באותו מקום..ואז שמעתי על הד"ר "הצנוע" הזה ונסעתי אליו למרפאה ברעננה..הוא בדק אותי ואמר לי שאני לא צריכה ניתוח אלא שאיבת דיסק תספיק מאחר שהייתי בהתקף של כאבים ולא יכולתי לחכות לתור של קופ"ח לבית החולים..הוא הציע לי "ברוב נחמדותו " לעשות את זה אצלו באופן פרטי במדיקל סנטר בהרצליה- והתענוג הזה יעלה לי כ-18000 ש"ח..ומאחר שאני חברת קופת חולים " מכבי" אני לא יקבל את ההוצאה הזו בחזרה מכיוון שלמכבי אין הסכם איתם. כמובן שלא היה לי אכפת העיקר שהוא יגאל אותי מייסוריי. עשיתי את השאיבה ו...כמובן שהיא לא הצליחה בכלל...ואפילו הכאבים גברו והסיבה היתה מאוד פשוטה..דבר שהרופא היקר שלנו לא סיפר לי..היא: שכאשר פריצת הדיסק גדולה מאוד וכאשר עמוד השדרה כבר עבר ניתוח -כמו במקרה שלי אין סיכוי אפילו הכי קטן שבעולם ששאיבת דיסק תצליח. בקיצור..הרופא הזה..מה שעומד לנגד עיניו זה הכסף!!!!! לא עניין אותו הסבל שלי..הצפייה שהיתה לי מהשאיבה..וכמובן האכזבה הענקית..שלאדם חולה עם כאבי תופת כמו שהיו לי נגרמה לי.. כמובן שלאחר מכן..שמעתי עוד המון סיפורים כאלה לגביו..שהוא מאוד מאוד מאוד אוהב כסף!!! והוא מוכר את יושרו בעבורו! דרך אגב הדבר שהעמיד אותי בסופו של דבר על הרגליים היא דיקור סיני...אני ממליצה לכולם בחום את הטיפול הזה.. ותאמינו לי..אני בחורה..שבאמת סובלת בצורה קשה מאוד מפריצת דיסק המון שנים..ושם טיפול חוץ מהניתוח לא עזר לי.. אבל לסיום...אם לך הוא עזר אז אשריך!!! ואני שמחה בשבילך..אבל קח את הסיפור שלי לגביו לתשומת לבך לעתיד..כי פריצת דיסק זו בעיה שלצערי חוזרת בדרך זו או אחרת.
46. נסיון
bhcf   (28.10.05)
להתעלם
47. גם שחיית חזה עוזרת
(13.11.05)
48. תגובה ל 45 שאיבה אצל דר גבשטיין
צבי ק   (29.12.05)
אז אני כמעט שנה אחרי, ואין לי כמעט שום סימן לכאבים והקרנה לרגליים, סבלתי מאוד, וכמה פרופסורים אחרים יעצו לי ניתוחים ממנים שונים ואף השמיצו את דר גבשטיין! אבל בעצת גבשטיין עשיתי את השאיבה L 4-5 ואם לא היה עוזר היתי ממשיך לניתוח המורכב! אבל חזרתי להיות בריא, למרבה הפליאה! ואלף תודות לדר" גפשטיין! לי הוא פתר את הבעיה! ויצאתי לחופשי מתוך תופת הכאב. והשאיבה בוצעה במדיקל סנטר, אני מאוד מרוצה ושוב תודה לראובן גיבשטיין, הוא הרופא מס 1 בארץ לעמוד שדרה!!! ושאר הרופאים הם צריכים ללמוד ממנו, הוא טיפל לאלפי חולים.
49. אני מכבד את הרופאים המלומדים והאורטופדים המתקנים. יחד עם זאת
יוסי נץ   (31.12.05)
במקום טפולים רפואיים לגב, הייתי ממליץ תחזוקה נאותה שמייתרת התערבות רפואית. לדעתי, בעיות הגב נגרמות מ2 סיבות עקריות: א' מיום שהתינוק נולד, מתחילה לפעול עליו הגרביטציה. לכן, משימתו הראשונה, במאבק בגרביטציה, היא הרמת הראש. מאותו רגע ואילך, המלחמה בגרביטציה היא בלתי פוסקת; כוח הכובדה מושך אותנו כלפי מטה, אנו מחזיקים עצמינו בישיבה או בעמידה אגב התגברות על כוח זה. אולם, ישנם שעושים זאת טוב מן האחרים; אלו שבהתמדה מכוונים את עצמם, או "מצביעים" את עצמם כלפי מעלה. בכך, הם משיגים יציבה טובה (שהבונוס הוא הופעה אסתטית) וכן, הרגשה טובה, בכך שעמוד השידרה אינו מצטופף ומתעקל, שכפועל יוצא, נגרמים כאבי גב. ב' שרירי בטן שאינם פרופורציוניים לשרירי הגב: באופן טבעי, מרבית פעולותינו מתבססות על שרירי גב: כל הרמת חפץ, כל כפיפה והתיישרות נעשות באמצעות שרירי הגב. שרירי הבטן, אלא אם כן, אתה מאמן אותם באופן יזום, אינם פועלים. הפועל היוצא הוא שאצל רובינו שרירי הבטן רפויים וארוכים לעומת שרירי הגב שהם קצרים וחזקים יותר. והפועל היוצא מכך הוא כרס (קטנה או גדולה) ויציבה של סימן שאלה. לכן הייתי ממליץ על הפעלת שרירי הבטן בדרכים שונות: (קימות לישיבה, מכשיר הגלגל שאת/ה מסיע/ה בעמידה על הברכיים וכפות הידיים, שנמכר בטלביזיה) ועוד דרכים אחרות שמציעים חדרי הכושר) מעל לכל הייתי ממליץ על כיוון מתמיד של עצמך כלפי מעלה. מסטר הושימה- של השוטו קן קרטה דו, נשאל כיצד הוא שומר על חיוניותו, מראהו הצעיר בשנות ה60 לחייו. תשובתו הייתה שהוא דוחף את השמיים עם הראש. הבאתי את מסקנותי על יסוד היותי מורה לטכניקת אלכסנדר, מורה לספורט ועיסוק של שנים בקרטה, כולל הדרכה. מעל לכל, סבלתי מכאבי גב בשנות ה20 וה30 לחיי. היום בשנות ה60 לחיי, אני משוחרר מכאבי גב מתוך כך שאני מנהל את עצמי מתוך התפיסות שרכשתי בשנות חיי הארוכות.
50. אורי # 6. הערתך נכונה. הצעתך לפתרון - פחות.
יוסי נץ   (31.12.05)
51. צור # 7. מסכים איתך, אם כי, הייתי נמנע מהאשמתם הגורפת של
יוסי נץ   (31.12.05)
הרופאים.
52. ל-4
שחיין ,   בברכה   (01.01.06)
אתה צודק ב-100% שחיה עוזרת לכאבי גב אך כשחיין מקצועי אני אומר לך שלא חשוב איזה סיגנון תישחה המצב הבריאותי שלך ישתפר.
53. 31-צודקת במאה אחוז-מנסיון...
כואב   (01.01.06)
עשיתי הכל דיקור כירופרקטיקה מתחו קרעו ועינו אותי ונתנו לי אין ספור זריקות אפידורליות...עד שהישתתקתי,ממש נורא זה לא יתואר הסבל עברתי ניתוח דחוף ביותר כי השלפוחית גם השתתקה...הייתי בסכנת חיים והיום אני חיה כמו 31 לאט לאט אני די צעירה וסובלת מכך כבא 8 שנים...אני לא יכולה לעבוד וביטוח לאומי לא מכיר בי..אבל אני אופטימית ומוצאת לעצמי עיסוקים שתורמים לי לחיים. ייתכן שיש עניין של תורשה או מחלה ניוונית כך שלתת עצות זה נחמד אבל לא לכולם זה מתאים כל אחד וה"תיק"שלו. ולסיום,איך שלא יהיה שלא תזתקקו המחלקה של ד"ר גיבשטיין מעולה(את הניתוח לא עברתי אצלו כי הייתי בעיר אחרת כשקרה השיתוק.. ועוד משו-לא למהר לעשות אלקטרודות לא בכל המקרים זה עוזר... ברריאות שוב בריאות ובריאות.
54. התגובות יותר נכונות מהכתבה
א. ,   רעננה   (30.01.06)
אורטופדים ידועים כבעלי "ראש קטן" לא מזלזלת ביכולתם הכירורגית במצבים אקוטיים כמובן. אז הם מדהימים. צודקים מי שכתבו שרוב הכאבים נובעים ממתח בשרירים שמושכים את החוליות וכך נגרם הכאב. המתח בשרירים יכול לנבוע גם מיציבה לא טובה אבל גם ממתח נפשי שמשפיע. אחת התשובות החכמות היא : מסז' רפואי שעובד על השרירים ומרכך אותם. התוצאות מדהימות !
55. ניתוח גב.
רחלי ,   ירושלים   (30.01.06)
כל הכותבים צודקים! אולם, עלי לציין שלאחר שנתיים תמימות של כאבים קשים מנשוא, ולאחר התלבטויות רבות מאוד עברתי ניחות גב לא פשוט, יש לי קיבוע בחוליות גב מותני בינואר 2001 (חמש שנים), ואני מתפקדת טוב תודה לאל. לא מוגבלת ומודה לאל ולרופא המנתח שהגעתי עד הלום.אני מקוה שמצב זה יימשך.
56. פילטיס, פילטיס, פילטיס
פילטיס/ג'ירוטוניקס   (30.01.06)
שנתיים סבלתי מכאבי גב, מאז שהתחלתי לפני 3 חודשים אין לי כאבים בכלל. זה מעולה , אבל צריך התמדה וסבלנות
57. זיכוי כספי גבוה ברשת "ד"ר גב"
יאיר   (15.02.06)
שלום רב, יש ברשותי זיכוי של כ-1000 ש"ח ברשת "ד"ר גב" אשמח מאוד למוכרו למי שיש עניין במוצרים משם, כיוון שלי אין כ"כ על מה לנצלו, וחבל. בברכה, יאיר- 052-3547675 yairhartman@gmail.com
58. לכל אלה שגיבשטיין עזר/לא עזר
משה ,   ת"א   (24.02.06)
קראתי את התגובות של כולם ואני חייב לומר זה בפירוש אינדבידואלי: אני אתאר בקצרה (מקווה) את המקרה שלי ואח"כ אסביר על גיבשטיין. אני סובל משנת 97 מבלט דיסק ב L4-L5. שנים לא הרגשתי כלום חוץ מקצת כאב קל כשהייתי מרים דברים אבל זה היה עובר. עד שלפני כשנה בבת אחת החלו כאבי תופת, הקרנות לרגליים ועוד תופעות עצביות בגוף. לא עזר פיזיוטרפיות, לא כדורים, כלום, ואז ניסיתי דיקור ויומיים אח"כ נתפס לי הגב ולאחר שבוע הצלחתי להגיע לגיבשטיין. הוא מיד הציע לי את השאיבת דיסק (שלא עלתה כלום דרך מכבי!!!) והיה מסביר פנים שיש 70% הצלחה אבל אחרי 3 חודשים נדע. בסופו של עניין עברתי את הניתוח בנובמבר 2005, השאיבה כנראה לא הצליחה כי הכל חזר ובגדול, ואפילו פילאטיס ופיזיוטרפיה ומקנזי ושחיה, כלום לא עוזר, ולפי המזכירה שלו הוא כבר לא יוכל לעזור. גם דיקור לא עוזר. מה שאני רוצה לומר זה: 1. פילאטיס למרות ששמעתי שעזר לחלק. לא תמיד עוזר. 2. לגבי גיבשטיין, כן, יצאתי מאוד מאוכזב כי השאיבה שהצטיירה כשמהו שכנראה מאד מצליח לא עבדה. לעומת זאת 3 שנים קודם גיבשטיין ניתח את אחי והציל אותו מכאבי תופת פשוטו כמשמעו. אז כל מקרה לגופו. 3. שחיה אמנם טובה אבל לא לכל אחד, ואני שוחה חתירה פעמיים בשבוע כבר 6 שנים!!! אז תחשבו על זה.
59. כאבי גב
asher ,   lasvegas   (24.02.06)
הפיתרון היעיל ביותר הוא לחזק את שריריי הבטן
60. פתרון על ידי ספורט
תמר   (24.02.06)
יש מספר סוגים של ספורט היכולים לסייע לבעיות גב (מבעיות קלות ועד פריצות דיסק), ניתן לשחות וכפי שאמר אביחיל באחת התגובות הראשונות: חתירה או גב המחזקים את האזור. ניתן לבצע יוגה שגם הוא מחזק ומגמיש את האזור. גם הליכה יכולה לסייע. בכל אחד מסוגי הספורט וניתן כמובן לשלב ביניהם אין להיכנס לכאב וכאשר המתעמל סובל מכאבים ייתכן ויש דלקת או ביצוע לא נכון של תרגיל ואז יש לנוח ולהרגיע את האזור. בכל מקרה כל ספורט שיכול לסייע צריך להפוך לדרך חיים. לא מדובר בהוקוס פוקוס של תקופת ימונים וגמרנו אלא, דרך מאוזנת של שמירה על הגב. האמור נכון כמובן גם למי שאינו סובל מכאבי גב, אלא שאנחנו בדרך כלל מתעוררים לאחר שקיבלנו איתות.
תגובות קודמות
תגובות נוספות
חזרה לכתבה