בריאות  דיאטה
בחזרה לשורשים: מוצרי מזון אורגניים
דנה איידלר
פורסם: 21.12.04, 11:17
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 19 תגובות ב-19 דיונים
1. כן ירבו
witch   (21.12.04)
2. למרות כל הנסיונות, ירקות אורגניים לא יותר
אמבר   (21.12.04)
טעימים מאשר ירקות רגילים. הם אולי טעימים לעומת הסטנדרט העלוב בסופר, אבל הם עלובים ביחס להיצע בשווקים וגם מבחר הזנים והסוגים הרבה יותר קטן. מי שרגיל לקנות פירות וירקות איכותיים וטריים בשוק, קשה לו להסתפק בהיצע בחנות האורגנית.
3. אורגני זה חיים
סיתוונית   (21.12.04)
אני כבר חמש שנים בעניין של מזון אורגני. זה יותר יקר, אבל מה להשוות. יותר טעים, יותר בריא, יותר חיוני ללא ספק. לסופר השכונתי לא נכנסתי כבר שנים!
4. לפי כתבה גם חקלאות לא אורגנית מפחיתה שכיחות מחלות
(21.12.04)
5. הכול שקר אחד גדול מוכרים לכם בלוף
מאיר   (21.12.04)
6. האם מוצרי חלב וביצים אורגניות מפוסטרים ואו עברו הקרנה ?
נ   (21.12.04)
7. מזון אורגני זה בולשיט
מישהו   (21.12.04)
אין שום הוכחות שהוא בריא יותר. אדרבה הוא יכול להיות גם בריא פחות או מזין פחות (גם זה לא נבדק), שכן מזון זה מותקך יותר על ידי מזיקים, חיידקים וכולי. נטל הוכחה הוא על מגדלי המזון האורגני שכן הם שמשמיצים והם שמשלשלים לכיסיהם כסף על רפואת אליל (שאינה מסתמכת על שום מימצא מדעי). נו טוב, הפריירים לא מתים לעולם הם רק מתחלפים ומשלמים על שטויות. אשר לטעם, זה עניין אישי. מעולם לא הרגשתי טעם רע בתוצרת חקלאית שגדלה בדרכים רגילות. יש לי חוש טעם מצוין אני חש מייד בטעמים מוזרים, למשל במוצרי מזון מעובדים, (שרובם עם טעם משונה) אותם אני לא אוכל.
8. מאמר מצויין!
מור סגמון   (21.12.04)
ובכל זאת, תוספת קטנה... נראה שלא הדגישו במאמר את העניין המרכזי: מזון אורגני הינו בעל ערך תזונתי רב יותר פי כמה וכמה ממזון לא אורגני, כך שאם מתיחסים למזון כאל מקור חיוני לחיים (כפי שצריך) ולא כאל חומרי טעם בלבד, אזי המזון האורגני הופך ליותר זול, או במילים פשוטות: עדיף לשלם יותר על משהו מאשר לשלם פחות על כלום. מור
9. אמבר, גופך זקוק ליותר מטעם...
מור סגמון   (21.12.04)
טעם המזון פחות רלוונטי כאן. גופך זקוק למזון חיוני עם ערך תזונתי משמעותי - בדיוק כפי שמכוניתך זקוקה לדלק באוקטן מסויים ועוד מספר רכיבים. זהו הטעם (ולא רק) לצריכת מזון אורגני. מור
10. קניתי גזר אורגני שהרדוף משווקים, ללא טעם וללא ריח
פ   (21.12.04)
11. תגובה למישהו (7)
מור   (21.12.04)
ועל מה אתה מבסס את קביעתך שמזון אורגני זה בולשיט? לפי מה אתה קובע שיתרונותיו הבריאותיים לא הוכחו? מזון "אורגני" הוא שאיפה למזון טבעי, עליו המין האנושי התפתח במשך מיליוני שנים. מזון "קונבנציונאלי", כלומר, לא אורגני, הומצא זה אך אתמול (עשרות שנים). קצת מצחיק לומר על המזון האורגני שהוא-הוא זה ש "הומצא" ע"י שרלטנים המעוניינים לגזול את כספך לשוא. נראה שאתה ממש לא בקטע של לבדוק את הדברים לעומק, אך אם בכל זאת תתבגר, תוכל להתחיל מהספר: Empty Harvest. לבריאות, מור
12. יש כבר די הרבה סופרים אורגניים
ארנון   (21.12.04)
וזה החדש ודאי לא הראשון (אני קונה בגבעת חן, ליד רעננה).
13. תגובה למספר 7
נדב קרני   (21.12.04)
מניין לך שהכל בולשיט, ושאין הוכחות שהוא בריא יותר? האם בדקת? יתכן ואתה צודק, ונטל ההוכחה מוצב על המגדלים והמשווקים האורגניים, אבל רק בידיך נמצאת השאלה האם תאכל מזון בריא יותר. בנוסף, בידיך השאלה האם ראוי לתרום לבריאות כדור הארץ על ידי הפחתת השימוש בחומרי הדברה, ולו במעט. שוב, התשובה היא אישית, ונתונה לשיקול דעתו של כל אחד מאיתנו. אני קטונתי מלספר לך מה נכון לך. לכן, אם אתה מרוצה מתזונתך כיום, על הכיפק, ואני מאחל לך מכל ליבי רק בריאות ואושר. אם, לעומת זאת, כן מעניין אותך לדעת האם מזון אורגני בריא יותר, והאם מזון מרוסס מזיק לבריאות, יש באינטרנט שפע של מידע, כולל מחקרים מדעיים רציניים לגמרי. תוכל להתחיל באתר www.harduf.co.il שם יש מעט מידע בנושא. מידע נוסף תוכל למצוא בחברות כגון "אגריאור" ו"טוב השדה". לטענתך כי המגדלים האורגניים משלשלים כסף לכיסם על רפואת אליל: מהיכרות עם מספר קטן של מגדלים ומשווקים אורגניים, אוכל לספר לך שהרווח בתחום נמוך מאד, ובמקרים מסוימים אין רווח כלל. יתרה מזו, החברה הגדולה בישראל לשיווק מוצרים אורגניים (הרדוף תוצרת מזון אורגני) נמצאת בהפסדים עמוקים מזה מספר שנים. כל טוב.
14. מזון אורגני זו גם דרך חיים , אתה תמשיך
א ירון ,   תגובה למשהו   (21.12.04)
לחיות בתוך בועת בולשיט מלאה בשאריות חומרי הדברה וחומרים סינטטיים ואנו צרכני האורגני נהנה ממוצרים איכותיים שטעם של עוד נודף מהם אמונתיך הפגועה בנושא זה מתאימה לנהוג בישראל , זיהום הסביבה זיהום הבריאות וזיהום כללי . היה חזק באמונתיך , אמונת אליל פרימיטבי.
15. בריא אבל יקר . מי שיציא את זה בזול ירוויח
דורון ,   תל אביב   (21.12.04)
16. במושב נטעים יש סופר אורגני !!!
מור   (21.12.04)
בתוך משק אורגני. חנות בעלת מבחר ענק !!! ומחירים נוחים נמצאת ליד ראשל"צ, ופתוחה גם בשבת 03-9695057
17. כתבה מצויינת
נעמיא   (26.12.04)
למדתי והשכלתי רק חבל שהמזון האורגני יקר כ"כ
18. ענית לי על כל השאלות - תודה
ניר   (06.01.05)
19. כולכם אידיוטים
יובל ,   תל אביב   (08.01.08)
מפגרים
חזרה לכתבה