כלכלה  כלכלה בארץ
מעונות הסטודנטים: יש הרבה מה לשפר
שושנה חן
פורסם: 28.01.05, 14:03
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 156 תגובות ב-156 דיונים
121. תגובה ל-55
דוקטורנטית מת"א   (29.01.05)
עם מלגות כמו שאתם מקבלים בויצמן אתם יכולים לגור בפנטאוז ברחובות, אז די להתבכיין!
122. רק שכחתם לציין שבת"א גם יש פול עכברים וג'וקים בחדרים
סטודנט, אונ' ת"א   (29.01.05)
123. תגובה ל-47 התמים
לי   (29.01.05)
נשמה, האוניברסיטה ממש ממש לא צריכה אותך והאמת היא שהיא רק מפסידה על כל סטודנט, אלא אם כן הוא לומד דברים ממש טפשיים במדעי החברה והרוח ואז היא לא מפסידה עליו אבל בטח שלא צריכה אותו!
124. 115 המלפט שלכם זה אינטרנט כי מזמן הטכניון == ל****
לירן   (29.01.05)
טכניון == רובוטריקים . האוניברסיטה העברית שממנה צמחו הגדולים באמת כולל השניים שקיבלו את פרס נובל השנה.
125. מכללת אריאל
א   (29.01.05)
במכללת אריאל המעונות הם מבנים של קרוואנים מזוויע!!!!!!!!!!!!!!!!!
126. בבר אילן מעונות גאון מקלחת בכל חדר
דיירת 3 שנים ,   מעונות גאון   (29.01.05)
הכתבה הזו בעלת כותרת "מושכת" רק חבל שאתר שאמור להיות מכובד מביא כתבה המלאה בשטויות. אם כך כותבים את כל הכתבות באתר - איפה שיש פלפל ומקום להאשים, אך ללא שום אמת או בדיקות מינימליות לנכונות הכותבים, אז לא שווה לקרוא., ובטח לא להאמין....
127. אחת הכתבות החאפריות...
גיא ,   טכניון   (29.01.05)
אם אתם מפרסמים משהו לפחות שיהיה רציני ולא יראה כאילו השקעתם בו יומיים ורצתם להגיש... עדיף היה לא לפרסם.
128. עם קורה במכללת עמק הירדן ממתן לתשובה
יובל   (29.01.05)
אני רוצה ללמוד שם עם משהו יוכל לומר לי עם יש מצוקה של חדרים ואת העלויות כמובן את הרמה שקיימת שם או איזו תחלפים יש באזור
129. לסטודנטים בכלכלה א'
לסטודנטים בכלכלה א' ,   השפלה   (29.01.05)
לסטודנטים בכלכלה א' בהצלחה במבחן יקרעו אותם במבחן חוש שרמוטה כולם מקבלים 40
130. מעונות רזניר (הר הצופים),המעונות בפקולטה לחקלאות ברחובות-כדא
מור ,   רחובות   (29.01.05)
אני גרתי מ3 סוגי מעונות. ממעונות רזניק בקמפוס הר הצופים בירושלים וב 2 סוגי מעונות ברחובות. המעונות בירושים - מעונות רזניק - כל כך לא נעים לגור שם כי מאוד משעמם שם ויש יהודים שממש מפחדים לגור שם כי יש המון אנשים ערבים שם. אני אישית הרגשתי בקיץ מתי שגרתי שם ושעשיתי קורסי קיץ ממש ממש רע ואני הרגשתי נורא בודדה ואני זוכרת שהרגתי ממש מיעוט בקרב האלפי הערבים שהיו שם. במעונות הפקולטה לחקלאות ברחובות - החדרים הזוגיים עם עוד שותפה הי בשבילי ממש ממש כמו קופסא של סרדינים בזמן שאני נמצאת שם ואני ממש לא יכולתי לבשל שם ואכלתי כל הזמן בחוץ. בדירות של מעונות רחובות אפשר ועוד איך להרגיש ממש כמו בבית והשותפות לדירה שנמצאות בחדרים האחרים הם ממש כמו בנות משפחה ומעבירים את הזמן בדירות האלו ממש בסבבה. רק אני רוצה שבמעונות יהיו כבלים
131. מידע על תל חי
אניה ,   אשקלון   (29.01.05)
מעונינת לקבל מידע על מכללת תל חי והמעונות בפרט! תודה על ההיענות!
132. מעונות פדרמן
ט.פ. ,   מעונות, אונ' חיפה   (29.01.05)
מה שתארתם כמרוצף אבן ירושלמית, הם בכלל מעונות טליה החדשים. בפדרמן יש 3 חדרים בדירה ולא שניים. ודווקא בפדרמן יש הרבה מקום לשיפור, הוא לא חדיש בכלל והמבנה קיים מאז שנו את האונ', אז לדעתי התבלבלתם קצת... למרות שאנחנו מודים לכם על המחמאות.
133. בושה מה שהולך במעונות
ערן   (29.01.05)
אני גר במעונות ברזניק , ירושלים הר הצופים בתת תנאים שירותים ומקלחות מתונפים ולא אנושיים , קרמיקה שבורה אין דוש , גועל נפש , תנאים שלא היו מביישים אף גל צונאמי , תתביישו נוכלים 650 שקל על מה?
134. מעונות מכללת וינגייט
ניצנית ,   צפון   (29.01.05)
איני חושבת שיש מעונות בארץ המשתווים למצבם הרעוע של המעונות במכללת וינגייט: ג'וקים ענקיים כמעט כל השנה, חורים ברצפת הקראוון, הפסקות חשמל תכופות, חוסר במענה לפניות סטודנטים.
135. מעונות אוניברסיטת תל אביב-המצב גרוע בהרבה...
מורן ,   תל אביב   (29.01.05)
מלבד העובדה שהכתבה אינה מדויקת, היא אינה מצליחה להביע את המצב העגום שבו נמצאים הסטודנטים בתל אביב אשר האלטרנטיבה למעונות מוזנחים אלו, שמספר המיטות מצומצם בהם, היא דירות במחירים מופרזים (צפון תל אביב כאילו כזה...). תגובת האוניברסיטה מגוחכת - משמעה: אין מה לבקר את מעונות ברודצקי (ומילמן שלא הוזכר כלל) משום שממילא הסתיים החוזה... וזאת מבלי להתייחס להשלכות החמורות של 550 מיטות פחות (שליש מהמיטות כיום) עבור סטודנטים באוניברסיטת תל אביב.
136. בית ברל
מ"ב   (29.01.05)
אני מכיר היטב את מעונות בית ברל, והם מאוד מטופחים ונוחים בנוסף למעונות הטובים יחסית,בית ברל הוא אחד המקומות היותר מטופחים מבחינת גינון,תצלום אוירי יראה לכם שהמקום פשוט מקסים.
137. רופיןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןן
שלומית   (29.01.05)
תבדקו את מעונות רופין את הרמה המחפירה שלהם שם אין אפילו מטבחון או טוסטר וחוץ מלעשוק ולגזול לא עושים כלום
138. מעונות בטכניון-חסרים פרטים-שימו לב!
מורן ,   טכניון   (29.01.05)
הכתבה סרקה באופן חלקי בלבד את המעונות בטכניון שימו לב לכך שיש כ-4000 מקומות בערך זה כשליש מהלומדים בטכניון. ישנם עוד מגוון רב של סוגי מעונות , החל ממעונות חדשים לגמרי שנפתחו לאחרונה , איכות החדרים והשירות והמחירים עומדים הרבה מעל אוניברסיטאות אחרותת המעונות שמתוארים בכתבה הינם מעונות של השנה הראשונה כמות הסטודנטים המתגוררים בהם מוגבלת ומתמעטת מאחר שנבנו מבנים חדשים ומשופרים אך איתם עולים המחירים....
139. זה לא מדוייק בכלל מה שכתבתם על ירושלים
אלעד   (29.01.05)
אני האחרון שיפרגן למעונות באוניברסיטה העברית, אבל: בהר הצופים שני סוגי מעונות: 1. מאירסדורף (רזניק בלשון העם) ששם יש 19 בניינים ולא 6 כמו שכתבתם, ויש הרבה יותר מקומות חנייה ממה שכתבתם. נכון, המצב שלהם לא להיט, והתיאור של הבניין הוא זהה למה שכתבתם. אבל - יש חדרים זוגיים שזה כ-700 ש"ח לחודש וחדרים בודדים שזה באמת כ-1000 ש"ח לחודש. מעונות רזניק קרובים יותר לאוניברסיטה, ואין שער ברזל עם קוד כניסה - אין לי שמץ על מה אתם מדברים (ואני גר שם) 2. מעונות ברונפמן - אידלסון, שבגדול צדקתם רק גם שם - יש בניינים ישנים שהמצב שלהם לא יותר טוב מהמצב ברזניק ואפילו לעיתים יותר גרוע - אז מה שהופך אותם ליותר טובים זה העובדה שזה כמו מיני דירה עם מטבח ושירותים ולא יותר מזה. רצוי גם לדייק שיש דירות של שלושה חדרים (מה שאומר שלעיתים יש ששה אנשים בדירה עם מקלחת אחת) ויש דירות של שני חדרים. גם באידלסון יש את האופציה לזוגי או בודד. זוגי זה אותו מחיר כמו רזניק, בודד זה יותר יקר. לא יודע בדיוק למה. ושוב אני מדגיש, כסטודנט שסבור שיש מקום רב לשיפור, כדאי לכתוב את העובדות ולא ספקולציות. וראוי היה להביא את תגובת האוניברסיטה לכתבה - את שאר האוניברסיטאות הבאתם.
140. 129 - אחי קיבלתי..................
גו'רג ,   דרום   (29.01.05)
100 במבחן אבל סטיסטיקה הולך קצת להרוס לי אבל לא משנה קיבלתי 100 בכלכלההההההההההההההההה יש
141. עם כל התנאים יש להוסיף את ההתנהגות של רכזי המעונות לסטודנטים
סטודנט בירושלים ,   ירושלים   (29.01.05)
אני כסטודנט באוניברסיטה העברית בירושלים בפקולטה לרפואה ...גרתי במעונות למשך 4 שנים וסבלתי מהתנהגות נבזית מרכזי המעונות מה עוד לקבל קנסות לא מוצדקים (נזק כללי ניקיון .....למרות שאי אפשר להגיע עם מעונות משנות ה 60 לנקיון.....ומי שלומד בהדסה עין כרם יודע מה איכות המעונות שם .....ויש שם מקולת של 4*4 מ ...כמעט ואין בה כלום ואם יש זה עולה כמה שקלים תוספת ..ההההההההה
142. רופין
סטודנטית ,   פה ושם   (29.01.05)
בתור אחת שהיית חודש במעונות ברופין- זוועה, חדר עם מיטה שולחן ומקרר אבל אין מטבח, אין אפילו מטבח משותף, אז אוכל אי אפשאר ממש להכין, והמחיר, שילמתי כ1200, עדיף כבר לשכור דירה.... לעומת זאת במעונות של שלוחה של רופין למדעי הים- סבבה, דירות לשותפים ולבודדיםעם מטבח מרווח ופינת אוכל לכל דירה, המעונות בנפרד מהמכללה ויש מרכז מסחרי במרחק דקה הליכה :)))
143. ל-129, אם לא אעבור את זה אמצא את עצמי ....
בקרוב במעונות????   (29.01.05)
באחד מאותם מעונות סיוטיים שמוזכרים כאן{בירושלים} כלומר אם באמת אקבל 40 אני מפסיד בהתערבות ומחוייב לעבור למעונות לשנה שלמה { התערבות זו התערבות}
144. סטודנט מחפש דירה במחיר סביר בת"א
martin luther king ,   tel aviv   (29.01.05)
ולא במעונות ...... בוא נגיד 300$ ועוד קצת על הוצאות מעדיף לבד אבל אם מישהי מעוניינת , תמיד אשמח לחלוק דירה .גם הכלב החמוד מצטרף אלי.ברגע שאביא אותו מבית הוריי ת'אמת מחר אחרי המבחן שיש לי בבוקר אני חוזר לחיפושי דירה בת"א . בואו נקווה שישארו בי אנרגיות לאחר המבחן . חבר'ה במעונות בכל רחבי הארץ : ברגע שאתמקם מחדש כולכם מוזמנים לחנוכת הבית , אלכוהול עלי , מצב רוח עליכם , רק שנעבור את תקופת המבחנים הזו . ולכל דוברי האוניברסיטאות , מנהלי המעונות ושאר בעלי התפקידים שם : מושחתים נמאסתםםםםםםםםםם.
145. אשמח לדעת באילו מעונות יש אינטרנט חינם (חיבור לרשת האוני')
(30.01.05)
אני יודע שבבן גוריון יש משנה ג', ובירושלים מתואר שני. מה המצב באוניברסיטאות האחרות?
146. לירן מ-100 רגש הנחיתות שלך מוצדק...
טכניוניסט   (30.01.05)
147. תיקון טעות: גרתי במעונות ריפקין/תחתון/נווה עזה בשנה הרביעית.
בוגרת טכניון   (30.01.05)
ולא מתוך בחירה.
148. ל145
מישהי מבר אילן   (31.01.05)
גם בבר אילן יש חיבור לאינטרנט חינם במעונות שרמן
149. מעונות בטכניון
שמוליק ,   טכניון   (31.01.05)
קודם כל המעונות בהם ביקרו בטכניון היו "מעונות העמים", ואחר כך ב"נווה אמריקה". אני גרתי ב"עמים" ולא הבנתי ששם הם היו מהתאור - אלה פשוט המעונות שנמצאים על שביל הגישה לטכניון - הם עצרו שם נכנסו ונסעו הביתה... המעונות הכי גרועים בטכניון הם ללא ספק מעונות "ריפקין" AKA עזה - שלושים חדרים, שלושה בחדר (למרות שרבים מהמעונות הפכו לשניים בחדר), 10 מקלחות, 4-5 שרותים, שני מטבחונים הכוללים כיור וכיריים (חשמליות או גז). בחדרים מיטה שולחן ארון כיסא ומדפים לכל דייר, וכן מקרר (כמעט בכל החדרים כבר החליפו לחצי-מקרר גדול או מקרר משפחתי. יש מנקה כל יום שמנקה את המסדרון, המטבחים האמבטיות והשרותים, וממלא נייר טואלט. חשמל - חינם. מים - חינם (כולל מים חמים בשעות הבוקר והערב). גז - חינם. כל דייר משלם 360-400 ש"ח לחודש - אין שום דירה או חדר שאפשר לשכור בחוץ במחיר כזה - וכאן יש עוד יתרון - המעונות האלה נמצאים בתוך הטכניון, מרחק יריקה מרוב הפקולטות. זה לא דירות יוקרה - להפך - צפוף וקשה להתרגל אחרי "הבית" - אבל זה פתרון מצוין שמכיל תכלס את כל מה שסטודנט באמת צריך.
150. מזל שלא כתבו את מעונות האלף
סטודנט מירושלים ,   ירושלים   (26.02.05)
בתור אחד שגר שנה במעונות האלף בגבעת רם, המקום מזכיר את הספר "החטא ועונשו", חדרים קטנים וצפופים ללא פרטיות, ההרגשה היא של תא אסירים, היתרון היחיד הוא בקירבה לאוניברסיטה, אבל אין ספק שהמחיר מוגזם (הכי גבוה מכל המעונות של שאר האונבירסטיאות), ללא הצדקה, אם האוניברסיטה רוצה למשוך סטודנטים, היא חייבת לשפר את המעונות. המלצה: לשכור דירה באזור עם כמה שותפים, ולקנות אופניים - הרבה יותר נוח ומשתלם
תגובות קודמות
תגובות נוספות
חזרה לכתבה