בריאות  סקס ויחסים
יותר צעירים דתיים בעד סקס לפני החתונה
חיים לוינסון
פורסם: 29.03.05, 08:44
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 217 תגובות ב-214 דיונים
151. אז זו האמת האובייקטיבית...
יודע דבר   (30.03.05)
אז לכל הפרשנים למיניהם... אני דתי ומכיר היטב את הביצה הירושלמית ובכלל. זה בהחלט נכון שיש כאלה ששכבו לפני החתונה, אבל הם מיעוט. מיעוט לא קטן אבל בכל זאת מיעוט, שברובו מצטער על זה. היו לי קשרים רבים עם לא מעט בנות, חלקן דתיות יותר וחלקן פחות אבל ל- 90 אחוז מהן היה מאוד חשוב לשמור על עצמן, גם אחרי חודשים רבים של קשר, וזה ממש ראוי להערכה כי זה בכלל לא קל. בדרך כלל בנות (ולא מעט בנים) ששכבו עם החבר שלהן או שלא שכבו אבל גם לא שמרו נגיעה, לא יעשו את אותה הטעות עם החבר הבא שלהן ויחכו עד לחתונה או לפחות עד האירוסין. חבל שאותו מיעוט פוגע כל כך בשם של כלל הדתיים.
152. תמונה יפה מצד ימין לכתבה,זהו מעמד האישה, בעצם כריעת האישה
מוטי   (30.03.05)
153. יש מענה!!!
(30.03.05)
ל 112, אשמח לענת באריכות בטלפון 02-6569584 בשעות הערב.
154. לכל החילונים המאושרים - רגע עוד לא הגענו...
(30.03.05)
אתם כל כך מאושרים שהצלחתם לקלקל אוכלוסיה איכותית כל כך על ידי השטויות שלכם(טלוויזיה, עיתונות, תיאטרון וכו) אבל עד שהחברה הדתית תגיע לרמת הנאורות שלכם שבה כל ילדה בת 13 כבר בשלה למערכת יחסים מלאה ומכל הכיוונים יקח עוד זמן. בושה לעם היהודי איך שהבנות שלכם נראות ומתנהגות, כמו פרוצות. פלא שהבחורים הדתיים משתגעים.
155. ל 143, קיום יחסים לא שובר את הגב, זה קורע את קרום הבטולין..
אורטופד ,   ואגינלי   (30.03.05)
156. בעד דיון נגד סנסציוניות מופרכת
איש ,   ירושלים   (30.03.05)
מרוב רצון לאווירה סנסציונית, הכתב סותר את עצמו, לאורך הכתבה דיברו לפני הכתבה בדעות או לא? מעט או הרבה?
157. המגזר הדתי הופך צעירים דתיים לקורבנות!
קרבן המגזר שמרד   (30.03.05)
ווידוי קטן אני בוגר המגזר הדתי בני עקיבא ישיבה תיכונית ישיבת הסדר בקיצור אני יציר המגזר וכבר התמודדתי עם כל החרא טענתי היא שהופכים אותך בעצם לקורבן מחנכים אותך ושוטפים לך את המוח במשך שנים על גבי שנים שאסור לך לגעת באישה (במאמר מוסגר, אין הסבר אחר לעובדה שדור שלם של רבנים במגזר הדתי בכלל שעסוק עד מעל לראש לנהל קמפיין הלוחם נגד הסיכוי לתפתחות לקשר מיני בין בני ובנות המגזר, אין הסבר אחר מלבד העובדה שגם הם בעצמם הם קורבנות של מיניות מודחקת.) אז מכיתה א' עד יב' למדתי בכיתות נפרדות. ואין נקבות בסביבה. צבא. במסגרת הצדקנית של ישיבת הסדר. ואין נקבות בקרבי. וגם אין חברות שאתה בכלל לוחם קרבי מלכתחילה. בקיצור. אתה דתי. בלי בנות. ללא מגע. ללא נקבה אחת באופק. אז בגיל 23, פשוט נמאס לי. הבנתי שהלכה או לא הלכה. אם לי אין ההזדמנות הטבעית והמתבקשת לדעת אישה, רק בגלל שאני קורבן של התפיסות המעוותות של המגזר שלי אז משהו דפוק פה לגמרי. ואני אזיין והעולם יכול להתהפך. (תודה לך אווה. היית גדולה.)
158. עד מתי?
מתניה   (30.03.05)
שלום לכולם ,חילונים, דתיים, אנשים שקיימו יחסי מין לפני החתונה, וכאלה שלא. כנסו לפרופורציה ידידי היקרים. כתבו כתבה על נושא רגיש ומעניין שדורש התייחסות רצינית, אבל לפי הלך הרוח של רוב התגובות נשמע שאנשים עושים צחוק מהעניין. בושה לקרוא על אנשים שמרגישים צורך לקשר בין נושא זה לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ,(שאגב מוזר שמערכת YNET נתנה לכזאת תגובה להיכנס), ומאד לא כיף לנו לקרוא על החויות המיניות שלכם. אני מציע גם לכל אלה שממהרים למתוח ביקורת על הממסד הרבני והעולם הדתי, לעצור את הסוסים שלהם, ולהסתכל שוב אבל לעומק, לראות שהציבור הדתי עוד לפני כתיבת הכתבה הזאת היה ציבור פתוח למרות הכל. קיום יחסים לפני חתונה כמו גם נסיעה במכונית לתפילה בשבת לא הופכת אותנו לפתוחים, נהפוכו, הופכת אותנו לחילונים, חילונים שמקיימים קצת מצוות. אין פה משום מתיחת בקורת על החילונים ולא כוונה לפגוע, מי שרוצה להיות חילוני שיהנה, אבל מי שרוצה להיות דתי שידע שזה מחייב אותו או אותה. עצוב לדעת שבכלל לא מתעסקים בשאלות שצריכות להעלות עוד לפני הדיון בנושא זה, כמו למה יש רווקים ורוקות בני 30 פלוס. איך מצליחים להתמודד בעולם מיתרני שכזה? ועוד שאלות רבות ומגוונות. יהי רצון שכולנו נזכה לשידוך הגון ולחיים שמחים ומאושרים עם בני ובנות זוגנו.
159. תפסיקו לחרבש
משה ,   יקנעם   (30.03.05)
על זה שמי שעושה את זה הוא לא דתי וכו'. לדעתי כל העניין הזה של יחסים מיניים לפני החתונה זה צורך קיומי ואם זה נוגד את ההלכה אז ישנם אנשים שמוכנים להגמיש את גבולות האמונה שלהם כי סך הכל זו לא אמונה שהם בחרו בה אלא נולדו לתוכה כמציאות מורכבת בחברה משתנה וליברלית שהם פתוחים אליה ושבה יחסים כאלה הם הדבר הכי טבעי בעולם ואף מוערך וחיוני ולכן במקום להשליך מאחורי גוום את מה שהם חונכו על פיו ולגרום צער וסבל להוריהם הם ממשיכים לחיות לפי מסורת הוריהם ומקילים על עצמם במקומות שהם צורך אנושי חיוני ובסיסי. הרי על שבת למשל הם לא יוותרו כי את מה שאפשר לעשות בשבת- טיולים וכדו' אפשר לעשות גם בשאר ימות השבוע אבל לחיות בלי סקס במשך שנים על גבי שנים זה לא אנושי ואפשר לצאת ממצב כזה עם הפרעות נפשיות- אם אתה פתוח לחברה שכן עןשה את זה ומקבלת את זה כדבר טבעי אפשר לפתח תסכולים קשים כתוצאה מהימנעות.
160. 157 - אתה גדול
משה ,   יקנעם   (30.03.05)
באמת הגדלת ראש וחשבת והטלת ספק שלא כמו רוב הדתיים שמקבלים את מה שלימדו אותם כדבר מובן מאליו וכך נשארים עם חשיבה מקובעת שגורמת להם להיות צדקנים ומתחסדים ולחיות בהרגשה שאם הם נאלצים לוותר על הנאות החיים הבסיסיות ביותר אז הם עליונים על שאר האנשים בחברה ומגיעות להם זכויות יתר רק בגלל זה.
161. סטודנטים חילוניים לא מזדיינים כל כך הרבה
מחר אני חוזר בתשובה   (30.03.05)
או שהם רק מזיינים במוח
162. תתחתנו, תקימו משפחה, ותהנו מחיי המין המותרים
יצחק   (30.03.05)
163. שיהיה לכולכם לבריאות :)
המתאפקת... ,   ירושלים   (30.03.05)
164. רוצה לדעת מה ההלכה אומרת?
מועמד לרבנות ,   עמק חפר   (30.03.05)
אתה מוזמן לשלוח E-MAIL לכתובת lax15@walla.co.il עם השאלה ואם תרצה באמת תוכל גם להשאיר מס' טלפון ואשתדל לענות לך. כאן לא המקום לדון בצורה רצינית בנושאים כ"כ חשוים, עדינים ורגישים.
165. JP היקר.
NM   (31.03.05)
אין פה עניין של "חוק הלכתי מעשה ידי אדם" בראש ובראשונה, אדם דתי כאשר הוא מקיים מצוות זה לא משנה אם זה רשום מפורש בתנך או שזה דרבנ"ן (החלטת חכמים) יש להם סיבות משלהם( ואפשר להבין אותם מאוד מבחינה רציונלית) וכמובן גם מקורות מפורשים מהתנך כגון - לא לשפוך זרע לבטלה. ולדעתי אדם דתי שעובר על איסור זה, הוא פשוט חלש מאוד באמונתו לבורא, אחרת הוא לא היה פועל כך.. וזה בכלל לא מנה את גיל הנישואים של ימינו, שכל אחד יעשה את השיקולים שלו. דור שעבר התופעה לא היתה כל כך נפוצה. לדעתי הגורם המרכזי זה החילוניות שקורצת מכל עבר, והדתיים שחלשים ברמה הדתית שלהם נופלים. אני מקווה שהתופעה הזו לא באמת נפוצה כמו שהיא מוצגת. ובטח שאין פה מקום להיתגאות, זו חולשה. ושלא יספרו לי שאי אפשר לקבל חום ואהבה בלי לקיים יחסי מין מלאים. (אם כבר..)
166. ל-157 אתהכל כך צודק!!!!
(31.03.05)
לא נראה שבעידן שאנו חיים בו ניצמד לחוקים מתקופת האבן . מה גם שבחברות בהם אסור מגע מיני לפני חתונה רבים הרבה יותר מקרעם של אונס וגילוי עריות (ע"פ מחקרים שנעשו) כי אין מה לעשות אי אפשר ללכת נגד הטבע
167. התורה
(31.03.05)
התורה הקדושה שלנו היא בת יותר מ 5000 שנה, ודבריה היו נכונים, נכונים ויהיו נכונים. מה ששמר עלינו כעם זאת התורה הקדושה. זה מה שתפס, תופס ויתפוס בעתיד ולא רוח תקופה חדשה בת מספר שנים בלבד...
168. תגובה ל154
יאיר ,   מרכז   (31.03.05)
בושה איך שהבנות שלנו נראות? בוא תן לי לספר לך סיפור קצר - יצאתי עם חוזרת בשאלה שהיתה גרה בכפר חב"ד - תאמין לי, שם כל הנשים לבושות בסופר צניעות, וההורמונים שם געשו - נערות נכנסו להריון, רבנים התעסקו עם תלמידים. הציבור הרחב לא שומע את זה כי יש לחרדים מנהג מגונה - לסגור הכל בבית עם משמרות צניעות , בשקט בשקט (לא כמו הערבים והדרוזים שבשל "כבוד המשפחה" רוצחים ואז זה מגיע לחדשות) ואז אנחנו לא שומעים כלום, והם יכולים להגיד "אנחנו צנועים" - הכל קשקוש. אי אפשר להלחם נגד יצר האדם. החוק התנכ"י לאסור קיום יחסי מין לפני החתונה היה הגיוני לפני אלפי שנים - שעה שאני מניח שהגיל הממוצע לחתונה היה 14 - 15. ואז זה הסתדר טוב ומנע בעצם מניצול מיני של ילדות. היום - כשאנשים דתיים שלא מצאו בן/בת זוג צריכים להגיע לגיל 30 ולהיות מתוסכלים - זה עצוב! ודרך אגב, אולי זה האלוהים שלכם ששולח בנות שוות להסתובב בבגדים מינימליסטיים ליד הבחורים שלכם כדי שאלו יתפתו? אברהם אבינו מן הסתם לא היה מתפתה , נכון? אז שגם הם לא - ומי שמתפתה, כנראה שהוא לא צדיק גדול, ומקומו אינו בדת.
169. 12 אתה גדול
תלתונת ,   שדה ירק   (31.03.05)
12 אתה גדול אהבתי את השיר שלך אתה מבין עינין אני מתה לתאור שלך והייתי מאוד מעונינת לעשות איתך אבהבים אך כל המעצורים שבעולם באים אלי כאשר אני בקירבת גבר ואיתך ממש אני מרגישה חופשיה. אוך אני כל כך מגורת והרבנית מבלבלת לי את המוח על כך שאני צריכה להענות לשידך אבל אני לא אוהבת את הסחורה שמצגים לי ואני כבר לא נחשבת צעירה בכול זאת 27 אצלינו זה כבר חתיכת גיל ואני מתה לעשות את זה כבר להרגיש את המגע הגברי הכל כך משכר אני חושבת שאולי אני אפילו בשלה לסקס מלה כמו שאומרים לחדירה ווי אך שאני מדברת אני לא מאמינה .אני מיואשת מתי מתי אזכה למגע של גבר שירעיד אותי במפסעת וי וי אני כבר עומדת לגמור זה כל כך מגרה אותי אנא עיזרו לי לגמור ... היד שלי עתה מתחת לחצאית אני לבד ומאוננת וחושבת על 12 אתה טוב אתה טוב זהו גמרתי תודה ..
170. תקרא בשולחן ערוך ותראה שטעית פסיחי
פוניי   (31.03.05)
171. לפי ההלכה
מ ,   דרום   (31.03.05)
עד כמה שאני יודע אחת הדרכים לנשואין לפי ההלכה היא ביאה {קשר מיני} אך בתנאי שהאישה תטבול במיקווה ולא תהיה נידה וכמובו שתהיה רווקה
172. בצבא מלמדים אין לא יכול יש לא רוצה
(31.03.05)
לכל אילו שאומרים שאי אפשר להתאפק עד החתונה
173. מה יותר כיף?
ה   (31.03.05)
לאונן או לזיין
174. גם אני!
דתיה רווקה בתולה בת ,   מרכז   (01.04.05)
בתור פליטת הביצה הירושלמית (גם אני הייתי מלכת הביצה בעבר), ובתור מי שבריאה בנפשה, מלאת חיות, ייצריות, חום וזקוקה למגע, אהבה וכל השאר - חשוב לי לציין שאני בתולה ומתכוונת להשאר כזאת עד החתונה - לא משנה מתי זה יקרה. כמובן שאני לא צדיקה גדולה אבל יש לי את הגבולות שלי ומותר לעשות תשובה. אם הראש שלנו לא יהיה כל הזמן עסוק במין אלא במה שמעבר לזה כי זה מה שחשוב (ולא שאני מזלזלת חלילה ביחסי אישות בין איש לאישה, להפך...) - אז נוכל גם לעמוד בזה. אנחנו לא בהמות אלא במדרגה גבוהה ואנו מסוגלים לשלוט בעצמנו - אם אנחנו רוצים. מי שחי על פי תורת ישראל, ראוי לו שישמור על עצמו וירד מכל הגועל נפש הזה שמתואר כביכול בביצה הירושלמית... ובעז"ה שכולנו נמצא במהרה את זיווגנו הנכון משורש נשמתנו בקדושה ובטהרה בלי כל המשחקים מסביב ובלי כל הבילבולים שאנו נמצאים בהם ושמובילים אותנו לעלמא דשיקרא הזה... בהצלחה לכולנו הרווקים!!!
175. על מין לפני נישואין
לאה ,   בני ברק   (01.04.05)
אני לבד בעולם אוף
176. מחפש בחורה דתיה
מומי ,   אשדוד   (01.04.05)
מעוניין להכיר בחורה דתיה אשמח אם תצרי קשר 0522443250 מומי
177. כשהתחלתי ללמוד בבר-אילן, הבנתי שאני הרבה יותר דתייה (ואני לא
נינה מפלשתינה   (02.04.05)
מרוב הסטודנטיות הדתיות שם. אני באתי בלבוש חילוני - ג'ינס וטריקו פשוטים ולא חושפניים, והן בחצאיות סקסיות וחולצות צמודות שלא משאירות מקום לדמיון. ממש חוות ציד.
178. לבחורה המשועשעת - 15
משועשע לא פחות   (02.04.05)
זה שישא אותך לאישה יזכה ב: 1. כלה 2. בת זוג עם חוש הומור או לפחות משועשעת 3. מקרר
179. מה זה לשזו"ל
משה   (03.04.05)
לא מה זה אלא מה פירוש הראשי תיבות
180. תגובה ל-169
ברטו. חי מחוץ לביצה ,   ירושלים   (05.04.05)
שלום לך 169. כותב לך 12. במקום להתבזבז על ריק. תפני אלי למייל. יש לי כל כך הרבה מה לתת. 12. יקינטון.
תגובות קודמות
תגובות נוספות
חזרה לכתבה