בריאות  איכות חיים
מהיום בישראל: ניתוח חדשני לפריצת דיסק
רבקה פרייליך
פורסם: 20.06.05, 13:26
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 58 תגובות ב-58 דיונים
31. לאורטופד (29): ההתקף אמנם עובר אבל גם חוזר!
דיסקמן   (20.06.05)
שנה זה לא אינדיקציה מספקת. מה קורה בפרק זמן של 10 שנים או יותר למי שטופלו בטיפול שמרני לעומת אלו שעברו ניתוח מוצלח? כמה מחברי השמרנים מתייסרים מכאבים מדי מספר חדשים וכמה מחברי המנותחים פורחים זה שנים.
32.  ל-13. כירופרקטיקה לא תתקן דיסק פרוץ.
משהו   (20.06.05)
בדרך כלל זה מסתדר לבד. במקרים קשים צריך ניתוח.
33. לכל אלה שכירופרקט עזר להם . זה היה מסתדר לכם לבד
בילבי   (20.06.05)
ךפעמים מנוחה אחרי פריצת דיסק משקם את המקום. אני לא מאמין שכירופרקט באמת יכול "לסדר" חוליות בגב ובודאי שלא להזיז דיסקים. גב וצואר זה לא לגו. אז לכל הטיפשים שנותנים עצות כדאי שתתנו כבוד לרפואה אמיתית ולא לעושי קנאקים בגב.
34. ל12. את טועה .בזה מתמחה מכון ויצמן ברחובות
ד"ר שוורצגזר ,   אוסטריה   (20.06.05)
הוא מיגר את הסרטן כבר מאות פעמים. כל יום המצאה חדשה או פיתוח חדש ולאחר מכן שקט ושלוה שנים.
35. חברה חכו
סנדלר   (20.06.05)
חבריא חכו אל תמהרו תנו לכמה מאות שפנים להתנסות. לאחר מכן נתראה
36. יש ניתוח אחר שיעיל יותר ופחות פולשני
(20.06.05)
ראיתי בטלוויזיה מנתח שהכניס קטטר מיוחד לתוך הדיסק הדולף (הדיסק הוא כאמור ה"כרית" הג'לטינית המצופה רקמת חיבור פיברוטית). ע"י חימום מבוקר של הקטטר נוצרה סגירה והיצרות של הדיסק והרחקת הדלף מקצות העצבים (מה שגורם לכאבים). כל הסיפור הזה אמנם דורש מיומנות גבוהה, אבל מדובר בהליך קצר יחסית ויעיל.
37. ל-10...קצת איפוק...!!
אריה, מודיעין   (20.06.05)
לא יודע מהיכן אתה שואב את הסטטיסטיקה שלך ואינני מליץ יושר או הצלחה לאיש. גם הנתונים שבידי אינם מדגם מייצג. רק אומר שאימי ואדם נוסף קרוב מאד אלי עברו אצל גיפשטיין ניתוח גב (לא בקי בפרטים הטכניים המדויקים) שהפך אותם ל"אנשים חדשים" יחסית למצבם הקודם. חבל להשמיץ ולהוציא דיבתו של אדם ללא צורך.
38. ניתוחי עמוד שידרה
VICK ,   STREET-רחובות   (21.06.05)
נושא מאוד מעניין..... לידיעה...עברתי 5 ,...כן ,ח מ י ש ה ניתוחי גב!!! הכירופראקטים....הינם בעלי אוב "מומחים"...בעיקר בארהב!מתחזים לדר....דר לפילוסופיה-תוארים שנירכשים בכסף... כחו בחשבו ש...כל ניתוח כירורגי...גורם לצלקות תת עוריות...הגורמות למפגש עם העצבים ...וכתוצאה מכך לכאבי תופת שאיינם פוסקים! עברתי ניתוח אחד בארץ...2 בארהב...ו 2 בגרמניה! איין ספק שכל ניתוח כתוצאה ממצב -פגיעה ...איננו דומה לשני...לכן... כדאי להאמין לרופא...ולמסקנותיו...ולהיוועץ ברופא מומחה נוסף...וללכת על כל הקופה! אני מייעץ לכם...מניסיון אישי...ניתוח -היתערבות כירורגית...כשלב אחרון ...כאשר קלו כל הקיצים! בגרמניה ,מייסמים שיטה נהדרת בו ...מאתרים את העצב המשדר כאב...ופשוט מאדים אותו בקרן לייזר בשיטה חדשנית!!!...ובהרדמה מלאה!!! עברתי זאת פעמיים...והאמינו לי ...הגרמנים יודעים מה הם עושים...!!!היוועצו ברופאים בשיטה מתקדמת זו! בברכת בריאות טובה לכם!!! VICK
39. תודת- תודה לדר גיפשטיין- על שאיבה מוצלחת!
zvi   (21.06.05)
40. משמיץ
עופר ,   שרון   (21.06.05)
אתה משמיץ סתם גיפשטיין ביצע יותר מכמה ניתוחים והוא לא גובה עשרות עלפיים דייק קצת יותר . הוא גובה הרבה ממי שרוצה רק אותו בפרטי אז אל תתלהב ידידי, אגב יש עוד עשרות רופאים ומי שרוצה גיבשטיין כנראה יודע למה הוא משלם ? אגב מה זה זניח אצלך? האם הכשרתו ומומחיותו של הרופא נמדד ב100 אחוז הצלחה ? או כמו כול אדם גם הוא לא מושלם אבל בטח שלא מזיק! אז ידידי מי שרוצה לשלם שישלם אבל להטיל ספק במומחיות הרופא ועוד מידי אדם ללא הכשרה רפואית כנראה? זו החוצפה בהתגלמותה ! עלה והצלח ותן לנו ללמוד מהידע של גיבשטיין הוא בטוח גדול משלך.
41. אתה לא בעיניניים?
מנותח ,   שרון   (21.06.05)
אני מכיר מאות שנותחו ולא חזרו למצב קודם, אז כנראה שאתה מכיר יותר? אם חווית דיעה שלילית שכזו! אתה לא יכול לכלול את כלל מקרה עמוד השדרה יש כאלה שמתאים להם לשחק 10 שנים במתיחות וסחטני כספים בסוף הם מגיעים כולם והאמן לי כולם לרפואה קונבציונלית כי שם יש עדיין את ההתערבות היחידה שמשנה את מבנה הדיסק הרכב הלחץ ויכולה לתת תמיכה לחוליות שחוקות ושבורות אז ראה שיטתך כטובה אבל לא לכולם, ובעתיד ראה את כול חברך הנמתחים והנדקרים במחטים סיניות ושאר יקרות מגיעים אל מחלקות עמוד השדרה אבל אז שילכו אל הטוב ביותר כי מצבם יהיה לרוב גרוע יותר.
42. ניתוח אצל ד"ר גיבשטיין - תגובה ל- 10
מ. ,   מרכז   (21.06.05)
אני עברתי אצלו שאיבת דיסק לפני כ - 4 שנים וזה הוציא אותי ממצב קשה מאד ונשמר עד היום. מחיר הניתוח היה 2500 ש"ח (מאיפה לקחת עשרות אלפי שקלים?)
43. כוסות רוח - הפיתרון
(21.06.05)
מנסיון ... עם כל הכאב . (פעם חשבתי שכאבי שיניים הם הכאבים הכי חזקים אבל פריצת דיסק גורמת לרמת כאב בלתי נתפסת) סדרה של טיפולים בכוסות רוח מסוגלת לשקם את הפריצה , ולהקל משמעותית על הכאב לא לרוץ לניתוח לפני טיפול שכזה לי זה עזר כבר 7 שנים .
44. כאב גב = בעיות בעמוד השדרה ?
אריה ,   מבשרת   (21.06.05)
אם תבחרו באקראי 100 אנשים שלא סובלים מבעיות גב - בקבוצת גיל 35 ומעלה - ותצלמו את הגב, יתגלה כי ל- 80 מהם בעיות רציניות ביותר הכוללות פריצות דיסק וכיוצ"ב. אם תבחנו 100 אנשים שעברו ניתוחי עמוד השדרה למיניהם - הרי של- 80 מהם ימשיכו הכאבים כאילו לא נעשה דבר. כלומר - הקשר בין כאבי גב לבעיות אורטופדיות - לא ברור לחלוטין. לפיכך כדי למצות כל דרך אלטרנטיבית לפני שהולכים לניתוח - שכאמור 80% מהמנותחים ממשיכים לסבול.
45. 43. כוסות רוח למת עוזרות יותר. הוא לא מתלונן
המום   (21.06.05)
46. אבו יוסף מחיפה ז"ל הוא....
צחי ,   חיפה   (21.06.05)
המושיע שלי ! סבלתי במשך 3 שנים מפריצת דיסק עשיתי דיקור סיני וזה לא עזר וכל הזמן המליצו לי על אבו יוסף עד שאזרתי אומץ והלכתי אליו.הוא היה אדם מקסים שהמוטו שלו בחיים היה "לדרוך על הכאב ולחיות כרגיל" הוא כירופרקט במקצועו עברתי 4 טיפולים והיום אני מרגיש מצוין.חבל שהוא נפטר ממש אבדה לסובלים
47. הבהרות נוספות
אבנר ,   דרום   (21.06.05)
כמובן שניסיתי פיסיותרפיה וכירופרקטיקה לפני שעברתי את הניתוח. במקרה שלי שניהם לא עזרו, מכיוון שפריצת הדיסק שלי היתה חמורה מאוד. אני גם ממליץ לכל מי שסובל מבעיות גב לנסות טיפולים לא חודרניים לפני שמגיעים לניתוח. לרוב האנשים זה עוזר, וניתן לחיות שנים רבות ללא הפרעה בתפקוד עם פריצת דיסק אם עושים תרגילים ומקפידים על יציבה נכונה ואורח חיים מתאים. אבל, יש מקרים חמורים שפשוט אין ברירה (כמו שהיה אצלי). לא תמיד גם ניתן לבצע את הניתוח האנדוסקופי, ולפעמים יש מקרים שבהם חייבים לעשות את הניתוח המלא. בנוסף, חשוב להבין שהיום הניתוחים הם הרבה יותר בטוחים ופשוטים ממה שהיה לפני עשרים שנה, ולא צריך לחשוש מהם יתר על המידה. בתשובה ל-19: את הניתוח עשיתי בבי"ח תל השומר, והוא היה על חשבון קופת החולים. את הניתוח אמנם עברו רק כ-50 חולים בארץ, אולם בגרמניה, שם השתלמו רופאינו הטובים, יש להם ניסיון של אלפי ניתוחים, ככה שהשיטה עובדת. ותגובה ל-18: היתרון של הניתוח האנדוסקופי שהוא הרבה יותר פשוט מאשר הניתוח בו פותחים את הגב ועושים התערבות כירורגית רגילה. אני אחרי יום כבר שוחררתי הביתה. אולם, אם הניתוח לא מצליח, ניתן לעשות את הניתוח הרגיל בכל מקרה. ולסיכום, חשוב לזכור שמה שעובד לאדם אחד לא תמיד מתאים לשני. לכן, אני ממליץ לכם להתייעץ, לבדוק את האופציות השונות, ואם צצריך לעבור ניתוח וניתן לעשות אותו בשיטה האנדוסקופית - אני ממליץ בחום.
48. ל-10. אני עברתי ניתוח אצל ד"ר גפשטיין לפני 3וחצי שנים
חגי באר ,   ראשל"צ   (21.06.05)
הייתי במצב גרוע. כל כמה חודשים קיבלתי התקפה שריתקה אותי למיטה וזה היה בלתי נסבל. המליצו לי על ד"ר גפשטיין ואכן עברתי אצלו ניתוח שאיבת דיסק. הניתוח עלה 1600 ש"ח דרך הביטוח "כללי מושלם" שיש לי. היום אני בן-אדם חדש. הגב לא מקרין לי לרגליים. אני מרים משקולות, משחק כדורסל ונהנה מהחיים כמו שלא יכולתי קודם. אני לא שלוח של ד"ר גפשטיין ולראייה אני מפרסם כאן את שמי המלא. זאת דרכי להכיר לו תודה. לא יודע איך היה אצל מטופלים אחרים. לי הוא עזר מאד.
49. תגובה ל 21
חנה ,   נתניה   (21.06.05)
מה זה מזותרפיה? איך מתבצע הטיפול? מה יתרונותיו ומהן חסרונותיו?
50. תגובה ל 22
חנה ,   נתניה   (21.06.05)
הרופאים אומרים באופן חד משמעי שאסור טיפול בכירופרקטיקה כשיש פריצת דיסק, האם זה לא מסוכן מדי לעשות טיפול כזה?
51. מי רוצה לעבור ניתוח ועוד כדי לפרוץ את הדיסק?
כותרת רבותיי ,   כותרת   (21.06.05)
52. לאחר ניתוח גב
אבי ,   רחובות   (21.06.05)
אני לפני 4 שנים עברתי ניתוח גב L-5 S-1 לאחר שבועים אחרי הניתוח הרגשתי כאבים נוראים לאחר צילום חוזר של MAR התגלה פריצת דיסק , לאור המיצאים החוזרים הרופא החליט לנתח אותי עוד פעם אבל לקיבוע עמוד השדירה מי שעבר ניתוח כזה ויכול להמליץ לי על הניתוח אני יודע לו
53. שמעתם על אוסטיאופתיה?
אירית   (22.06.05)
זה סוג של פיזיותרפיה עדינה, לא אגרסיבית. עברתי פריצת דיסק לפני כחודש וחצי וחזרתי לעבודה אחרי 5 שבועות בזכות הטיפול. אפשר לחפש באופן פרטי (כמו שעשיתי) או לפנות למרפאות האלטרנטיביות בקופ"ח כללית. בהצלחה לכל הסובלים!
54. הייתי בין ה- 50 שעברו את הניתוח הזה...
גלי ,   הרצליה   (22.06.05)
היום, חצי שנה אחרי הניתוח, נמצאת בטיפולים פיזיוטראפיים משקמים לאחר פגיעה בעצב כתוצאה מניתוח האנדוסקופית. הזהרו והשמרו אתם יודעים איך אתם נכנסים אבל לא איך יוצאים. לציין כי שבועיים לאחר האנדוסקופיה עברתי ניתוח גב מלא לאחר כשלון הראשון.
55. כאבי גב
דינה ברזילי   (22.06.05)
אבנר היקר! שחיה ..רק שחיה .ואצל הטובים ביותר אני ניסיתי בגלגל הצלה בכפסר סבא והן העמידו אותי על רגלי
56. עברתי ניתוח קיבוע-ושיתקו לי את הרגל עכשיו
rrb   (24.06.05)
תחליטו מה לעשות!!!! לא ממליצה על ניתוחים ,אלא, במקרים של איבוד שליטה על סוגרים ושיתוק רגליים. אין טעם להיות בחדר נתוח ולצאת משותק. נכון, יש הצלחות אבל, מעטות. שחיה הידרותרפיה באופן קבוע-זה מה שצריך לנסות לפני ההחלטה על ניתוח. בהצלחה לכולם.
57. עצה לכאב גב
בני נגר ,   אשקלון   (01.05.14)
אני סובל מכאבי גב לאורך שנים רבות עברתי 3 ניתוחים ואני עדיין סובל מאוד אשמח לדעת יותר על סוג הטיפול שעברת בגרמניה והאם יש את אותו הטיפול בארץ
58. יש כמה רופאים טובים
אדם ,   בן שמעון   (10.12.17)
עדיף ללכת לבדוק רק מומחים כמו צבי לידר שלמה דוידוביץ וראובן גפשטיין טוב לשמוע כמה מקומות תמיד ולאסוף כמה שיותר אינפורמציה ואז להחליט וחשוב לזכור שמה שיכול להיות טוב לשני לא בהכרח טוב בשבילך
תגובות קודמות
חזרה לכתבה