דיגיטל  טכנולוגיה
מיקרוסופט: רק בת 30 וכבר בגיל העמידה?
איי פי
פורסם: 14.10.05, 15:13
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 58 תגובות ב-58 דיונים
31. רבותי תנו לי להסביר לכם משהו פשוט...
בראוני   (16.10.05)
כנראה ואף פעם מערכת ההפעלה לא תהיה מושלמת (לפחות לא בזמננו) בין אם זו לינוקס ווינדוס OS2 או כל מערכת אחרת... למה? ובכן התשובה היא פשוטה כיוון שיש כלכך הרבה פקטורים במערכת ההפעלה האמורים לפקח על כלכך הרבה התקנים סביר להניח שמתי שהוא המערכת תקרוס מכאן הקושי בהרצת תוכנות מסוימות בצורה "חלקה". בנוסף המערכת מחוברת לרשת האינטרנט ובגלל הפיקוח שלא קיים עליה ישנם מליון ואחת האקרים פעילים ועוד כ- 100 מיליארד האקרים פוטנציאלים. אז לבקש מערכת הפעלה מושלמת ובטוחה שתיתן מאה אחוז תפוקה ותיישם את כל הפעולות בצורה אבסולוטית היא כמו לבקש מאדם העובד בחברה מסוימת אף פעם לא לטעות, או לבקש מיגור של הטרור העולמי. (אנחנו עדין לא שם...)
32. ל-8 האקרים הם בעד....מה?
מוישה   (16.10.05)
כל מה שהאקרים רוצים זה גישה למחשב האישי שלך שלי של כל אדם אחר בעולם בכדי להוציא כסף כסף כסף וכסף לא קוד פתוח ולא סיפורים. אם הם כלכך אביריים שוחרי שלום ותרבות הנלחמים למען הצדק למה רוב הוירוסים הם טרוג'נים וסוגים של ספייור. (טרוג'ן - למי שלא יודע הוא סוג של וירוס העובד בשיטה של פתיחת אופציה לכניסה להאקרים כאשר הוא מגיע למחשב מתוכנה או בהסוואה מתוך אתר כשם ששומש הסוס הטרויאני האגדי ובעצם מכאן הכינוי טרוג'ן. ספייוור- פשוטו כמשמעו תוכנת ריגול, אפקטיבית להוצאת סיסמאות, מס' כרטיסי אשראי וכו' ,התוכנה יושבת בזיכרון המחשב עוקבת אחר פעולות המשתמש מרכזת דו"ח על סיסמאות פוטנציאליות ושולחת למיקום מסויים)
33. יש טעות אחת
(16.10.05)
מיקרוסופט פיתחה עבור IBM את DOS. IBM לא הכריחו אותה להעביר אליהם את כל הזכויות על מערכת ההפעלה, ולכן מיקרוסופט עשו גירסא אחרת- MS DOS, כדי שיוכלו לשווק אותה למחשבים אישיים שאינם מבית IBM.
34. מי זוכר את WORDPERFECT?
(16.10.05)
הם היו בגרסה 5 מיקרוסופט באופיס גירסה 2 כאשר יצאה גירסה 6 של WORDPERFECT ביל דילג גם הוא לגירסה 6. ולאט לאט WORDPERFECT נעלמה. זה הי ב 3.11 WINDOWS היתה תוכנה מצוינת שעבדה תחת DOS FRAMEWORK בקיצור (FW) עוד בשנות השמונים. לביל לא היה כלום דומה ל FW. FW היתה המקבילה של OFFICE תחת DOS ועבדה בחלונות. ביל חיסל גם אותה. תסמכו על הכסף שהוא יעשה את הכל.
35. לכל הפלצנים המגיבים (18 19 וכו')
לא מבין כלום   (16.10.05)
אתם מדברים על הקישקושים של מייקרוסופט כאילו על זה עומד העולם. תרגעו ההיי טק יצא מכל פרופורציה. יש לי הרבה חברים בתחום והם כולם חושבים שהם עובדים על המצאת האלף הבא שבעצם הם עובדים על איזה בולשיט כזה או אחר עם אורך חיי מדף של דקה וחצי. אבל זה כבר עיניין של טעם אישי. הבעיה שכל ההיי טקיסטים הם עבדים שמשועבדים למקומות העבודה שלהם והדבר גרם להתדרדרות בכל מערך העובדים בכל התחומים. נורמות של חברות שהעובדים הם משאב נדיף השתרשו בכל התעשייה וזה נורא ואיום. אתם לא מסוגלים לראות מעבר לקצה האף והאופציות שלכם איזה נזק אדיר זה גורם!!! אז תצאו מהבועה שלכם ותחשבו פעם מה באמת אבל באמת חשוב! אני דרך אגב מהנדס שעבד בתחום הבניה ועכשיו עובד בתעשיה (LOWTECH) שלום
36. ל 19 המגעיל
איש   (16.10.05)
אני משתשמש במחשבים לעבודות גרפיות כבדות וסבוכות מאד. אני אומר לך מניסיון ש 1000 "מהנדסי תוכנה" לא יצליחו לעשות עבודה אחת של טכנאי טוב עם ראש פתוח. אז של תזלזל זה לא לעיניין כי בסוף הטכנאים הם מצילים את המצב, תמיד! ודרך אגב המרכאות על "מהנדסי תכנה" זה בגלל שהם, לדעתי, לא מהנדסים אמיתיים שאלו מהנדסי מכונות, חשמל, בנין וכו' אריווידרצ'י
37. חברה רקובה... אבל Xbox - סוף סוף משהו אמיתי
סטיב ג'ובס   (16.10.05)
כל השנים גנבו המצאות (טוב, כמו אפל) או קנו ממתחרים. חברה שהצליחה בגלל טעות מפגרת של IBM (טוב, נו... ). גם יש תחושה שקלות בה אנשים משתמשים בעותקים פירטיים של מוצרי תוכנה היא משום מה זה טובה למיקרוסופט. אחרי הכל אולי סוף סוף דבר אמיתי מחברה שיושבת על הר של מזומזנים ולא יודעת מה לעשות איתם. כו, מדובר ב XBOX, לא , כנראה לא תראו אותו בארץ בנקודות מכירה...
38. ל-21 - תגובה יפה. באמת מילים כדורבנות
(16.10.05)
39. ל36 הלא חכם במיוחד
אקסוביולוג   (16.10.05)
בוא תזכיר לי מי כותב תוכנות גראפיות כבדות? בוא תזכיר לי מי כותב מערכות הפעלה? נכון, אלו מהנדסי התוכנה. בקיצור מהנדס תוכנה זה כמו מהנדס מכונות. וטכנאי מחשבים זה כמו מכונאי רכב. כל אחד יכול להיות מוכשר בתחומו. לכל אחד תפקיד אחר. ואתה? אתה תמשיך להיות גרפיקאי ותשתוק.
40. ל- 21 הטיפשון
איתי   (16.10.05)
רק שכחת דבר אחד: יש ללינוקס 60% משוק שרתי האינטרנט, קצת יותר מ- 5% שציינת. ויש המון, המון מחשבי מק אי שם בחוץ (בעיקר בארה"ב). למה אין וירוסים שתוקפים את המערכות הללו? אפילו לא אחד מוצלח? לעומת אלפים לחלונות? אכן פעם אחת ראיתי את המק שלי מקבל Kernel Panic. זה קרה אחרי שהתקנתי Virtual PC, תוכנה של חברה קטנה בשם... מיקרוסופט!
41. ל-37
(16.10.05)
מה הם עלו על האקסבוקס בעצמם??? הם לקחו את הרעיון מסוני.... זה מה שמעצבן אותי במיקרוסופט זה שהם לא יכולים לראות חברה אחרת מצליחה:הם חייבים לנסות לחקות אותם כי "הם יודעים יותר טוב"...
42. קצת פרספקטיבה
(16.10.05)
למי שמבין - רוצו וקנו מניות של מיקרוסופט ה Pipeline של המוצרים שהולכים לצאת חסר תקדים אין כמעט תחום שמיקרוסופט לא נמצאת בו ומשקיעה מילארדים: פירסום - MSNשירותי חיפוש,משחקים, Vista , oFFICE 12 voip ועוד מעולם לא היתה למיקרוסופט תקופה טובה יותר לאלו שרוצים להרוויח משהו - המניה תיהיה על 35 בעוד 12 חודש לאחר השקת המוצרים החדשים
43. אני שונא את רן
משה ,   חולון   (16.10.05)
למה הוא לא בא עם המפצל ו-2 השלטים ?
44. ל 36
במקרה מהנדס תוכנה   (16.10.05)
חברי "המלומד" התגובה שלך ל 19 אולי במקומה כי 19 הגזים והכפיש כמו שרק ילד ללא מחשבת תחילה יכוח אבל למה אתה נגרר אחריו ומכפיש את מהנדסי התוכנה, העולם הוא תערובת של אנשים ומקצועות מהנדס תוכנה לא יכול לעבוד ללא מנהל רשת טוב בחברה וללא מהנדס חשמל שיצר את הצי,פ שיש במחשב עליו הוא עובד וטכנאי שיסדר את מגוון התקלות בהן הוא נתקל הן ב WIN והן ב LIN לכן לא ברור לי למה מכתבה על עתידה של MIC נפתחו פה מסעות הכפשה על עובדי המקצועות השונים
45. 0
קים ג'ונג איל ,   צפון קוריאה   (16.10.05)
ל-36: טוב, קודם הייתי יהיר, ועכשיו אני מגעיל. כמה נחמד לדעת זאת. האמת היא שאתה אולי לא יודע ולא לא מגיב מס' 21 - גם אני טכנאי לעת מצוא שאכן מתפרנס מהמקצוע - אבל אני בעיקר מתקין שרתי Linux ו-SBS 2003. אני מסכים איתך לגבי מהנדי תוכנה - אני לא מהנדס תוכנה ולא מתכוון להיות כזה, כי הפתגם "חכם אחד לא יכול לתקן משהו ש-100 טיפשים הרסו" תפור עליהם. אני רק אומר שאנחנו צריכים להפסיק ללכת שבי אחרי חברות מסחריות, כולל מ"ס ולהתחיל לחשוב רגע על דברים בסיסיים - תמיד הרי טוב לחזור למקורות, לא? הדוגמה המפורסמת היא כמובן של כתיבת מסמכים (יהא זה מלל פשוט, גיליון אלקטרוני או מצגת). אני רוצה ליצור היום תוכן מסוג זה בידיעה שבעוד 10 שנים או כל תקופת זמן אחרת, אני אוכל לקרוא את התוכן הזה במדויק, ולא בגלל שישנן תוכנות שיודעות לקרוא אותו - זה בטוח שיהיה בנמצא, אלא כיוון שפורמט המסמכים הללו הוא תקן פתוח שכל אחד יכול לכתוב תוכנות שיקראו אותו - וזה מאוד חשוב. כאשר מדברים על זרימת מידע - בארגונים ובכל סיטואציה אחרת - לזה מתכוונים! אם אני רוצה שנתונים מבוססי XML ידעו להתממשק למערכת מסוימת או שכל פרוטוקול אחר ידע להתממשק לכל פרוטוקול אחר אני זקוק לארגון מסודר שיסדיר את כל התקנים הללו ויאגד אותם תחת מטריה אחת כדי שהתקנים יהיו פתוחים ונגישים לכל. ארגון כזה קיים, ושמו W3C. אם חברת כמו מ"ס חושבת שהיא צריכה כל הזמן להמציא את הגלגל מחדש - זו בעיה שלה. אני לא צריך להירתם לעניין. זו הנקודה החשובה - אתה ועוד מי שחשוב כמוך צריכים להבין שאנחנו צועדים לכאורה צעד אחד קדימה, אבל בו-זמנית צועדים 2 צעדים אחורה. רק תקנים פתוחים ומוסכמים יכולים להביא את השינוי, ואני כמובן עוד לא הזכרתי את הנושא של עלות = 0. אתה יכול לספר לי למה צריך לשדרג מגרסת XP של Office ל-2003? מה כבר כ"כ נוצץ שם? אני חי בידיעה שאני לא צריך כל שדרוג חדש שיוצא לשוק (אני כאן לא מתייחס דווקא למ"ס). ל-30: אתה יודע טוב כמוני שזה לא יקרה, לפחות לא איך שאתה מתאר את זה. אלא אם כן אתה מוצא הזה מזור שאיני מצליח להבינו. כל דבר הבנוי מסיביות של "0" ו-"1", יכול לקבל וירוס, שזה כולל גם פלטפורמות יציבות כגון AS/400. אבל, וזה אבל גדול, אותם חורי אבטחה שקיימים - לא ניתן לנצלם באותה קלות כמו בחלונות וזה הבדל משמעותי אם כי לא היחיד. ואני רוצה להבין משהו - מה מפריע לך הזה שקיימת חלופה חופשית מצויינת? אתה פוחד לאבד פרנסה? אתה לא, כי עדיין יזדקקו להמון שירותים בתחום - ואת זה חשוב שתבין.
46. רואי שחורות! נמאסתם!
יוני שמחוני ,   ראש העין   (16.10.05)
אתם, עם כל דיבורי הסרק האלו פותחים עין על מיקרוסופט. מספיק. בסוף זו תיהיה נבואה שמגשימה את עצמה.
47. ל36==טכנאי מסכן עם רגשות נחיתות
מהנדס תוכנה ,   עמק הסיליקון   (16.10.05)
אתה לא למדת להיות מהנדס תוכנה אז כטכנאי המשרת אנשים אלו אתה מנסה לפצות על האגו המושפל שלך באמצעות כתיבת שטויות תלושות מהמציאות. עצוב.
48. ל-19 חסר הידע
ED ,   Haifa   (16.10.05)
אני משתמש MS, ויש לי זכרונות כאובים מלינוקס (עבדתי בחברה שפתחה על לינוקס), אני בטוח שמאז המערכת השתפרה פלאים, אבל אני מפחד לגעת בה. לידיעתך כל קובץ\ספריה בלינוקס, חייבת להיות מוגדרת 1. כקובץ השייך למשתמש, ושהמחשב יהיה ב-LOGIN תחת אותו משתמש בכדי שניתן יהיה להפעיל את קובץ הוירוס. 2. הקובץ מוכרח להיות מוגדר כקובץ המיועד להרצה executable. את שני הפרטים הללו ניתן לדעת רק אחרי שפרצו למחשב, לכן יש פה בעיה של ביצה ותרנגולת. ווינדוס לעולם לא תגיע לרמת אבטחה כזו לפחות עד שישנו את ה-FAT שלהם לאותו רעיון, וזה לא דבר פשוט אם בכלל.
49. "גם פילים יכולים לרקוד" - של לו גרסטנר
ולא כפי שנכתב   (16.10.05)
50. ל-48 המפליג בידיעותיו
קים ג'ונג איל ,   צפון קוריאה   (16.10.05)
אתה שם לב למה שאתה כותב? אני מאוד מקווה בשבילך. "ווינדוס לעולם לא תגיע לרמת אבטחה כזו לפחות עד שישנו את ה-FAT שלהם לאותו רעיון, וזה לא דבר פשוט אם בכלל. " - נו, אז איפה יש אבטחה הדוקה יותר? נכון, לא תמיד החיים שם פשוטים אבל עדיף את זה מאשר לתת לכל דיכפין צוהר. קרא בבקשה מה שרשום כאן ותבין גם שכל העדכונים שמ"ס הם בחזקת כוסות רוח ולא יותר > http://news.zdnet.com/Critical+Windows+patch+may+wreak+PC+havoc/2100-1009_22-5896041.html?part=rss&tag=feed&subj=zdnn זו הסיבה שאני "מסתכן" ולא מוריד עדכונים למערכות שלהם - לא משתלם פשוט. עכשיו תחשוב בהיגיון - למה לא להפיץ את הבשורה של הקוד הפתוח שגם אתה וגם אני נוכל לעבוד סופ סופ באופן נורמלי בלי להיות כבולים לגחמותיה של חב' זו או אחרת.
51. מיקרוסופט פתוח ישראל - אחד ממקומות העבודה המגעילים
ציילילי ,   חיפה   (16.10.05)
חברה עם תרבות תחרותית איומה, אחד דורך על גופתו של השני , יחפני הייטק צעירים המפגינים זלזול בוטה במבוגרים, זלזול במוצרים ובחברות אחרות, כל שנה מפטרים את 5% ה"חלשים ביותר" (גם לדברי סקופ בכתבה בידיעות לפני כמה חודשים) משכורות על הפנים, רכבי חברה - לא אצלהם , כמקום עבודה למהנדסהייטק - ממש לא מומלץ.
52. תגובה ל-50
ED ,   Haifa   (16.10.05)
אולי לא הבנת אותי נכון, אני חושב כמוך שלינוקס יותר טובה, נתתי את הפתיח "אני משתמש MS", בכדי להדגיש שלמרות היותי משתמש MS אני חושב כי לינוקס עדיפה מבחינת רמת אבטחה. פשוט לינוקס הרבה יותר קשה לתחזוקה\פיתוח אפלקציות, ודי מפחיד לגעת בה, בשורה התחתונה בתור מפתח אני צריך לתכנת ולא לתחזק רשת, או מערכת הפעלה, מודדים אותי ע"פ שורות קוד :).
53. מעניין אם ביל פגש את הישראלי היחידי שרכש תכנה חוקית
ישראל ישראלי מאוד   (16.10.05)
חהחהחהחהחהחהחהחהחהחהחחהחהחהחהחהחהחהחהחהחהחהחהחהחהחהחה
54. ביל גייטס תותח. מלך העולם. יש הרבה מה ללמוד ממנו.
chiff   (17.10.05)
55. ידידי הקוריאני...
צ'ה גאוורה ,   six feet under   (18.10.05)
בלי להכנס ללהט הפולמוס ... סחתיין על אורך הרוח (והנשימה...) מילים כדורבנות !!!
56. העוגה בפרצוף של ביל - פרווה או על בסיס חמאה ?
קונדיטור ,   ARCAFEE   (18.10.05)
57. ל-11, נראה לי שאינך יודע מהו מונופול..
מישהו   (22.10.05)
58. עוד 10 שנים לא תהיה Windows
(26.01.06)
תוכלו לספר לנכדים שלכם שקראתם את זה ראשונים כאן
תגובות קודמות
חזרה לכתבה