חופש  טיולים בארץ  טיולים בירושלים
סיור בכפר בילעין: הצד האחר של הגדר
חנה קלדרון
פורסם: 09.12.05, 09:09
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 88 תגובות ב-88 דיונים
1. כתבה חשובה החושפת את העוול והנבזות של ישראל.
בן אדם   (09.12.05)
2. מסכנים
שחר ,   רמת גן   (09.12.05)
ממש מסכנים הערבים התמימים האלו עם ההתעללות היומית שלנו בהם על לא אוול בכפםץ אבק צריך להיות מנם הבשר היומית שלהם כל עוד הם חוגגים בפיגועים בפניים בחיצוניים וכל עוד דרך הטרור מיצגת את העולם הערבי באשר הוא . בשביל שינוי צריך להשתנות והעם הערבי כל עוד הוא ממגר שינוי -ימוגר ויסבול ובצדק .
3. בילעין נמצאת בתוך גוש יהודי גדול. אין מנוס מלפנות אותם למען
יהודה ,   קריות   (09.12.05)
הדמוגרפיה הישראלית באזור ההוא. אם למתנחלים עשו זאת אין סיבה שלא יעשו זאת להם. בנחישות וברגישות.
4. לפנות את בילעין ולתת להם פיצויים.
מיכל ,   מכבים-רעות   (09.12.05)
5. בילעין תקוע לנו כמו עצם בגרון בין מאות אלפי יהודים
נתי ,   מודיעין(לא עילית)   (09.12.05)
לפנות אותם .
6. חבל שהפלסטינאים לא מגנים טרור
ירון   (09.12.05)
אם הפלסטינאים היו נגד טרור היה קל יותר. אך כשמהו מנסה לרצוח אותנו אז לבסוף גם אנשים תמימים נפגעים זה נכון לכל מקום וגם לישראל אם היה להם את האומץ לעצור את הטרור לא היה שום גדר והיו חיים בשכינות אך במצב שנוצר אין ברירה.
7. שמורת אלוני בילעין
ע   (09.12.05)
ראשית תודה על הכתבה. מעניינת הטענה לפיה אלף דונם הופקעו לשמורת טבע, כי הדבר אינו נכון ככל הידוע לח"מ. שמורת אלוני בילעין, שהוכרזה ב- 1993, כוללת בסך הכל 35 דונם חורשת אלונים (קיימת ואינה מהווה חלק מהאדמות החקלאיות של הכפר), בהתפתחויות שאינן ברורות לח"מ עד הסוף, אושרה בניית שכונת מגורים ממזרח למודיעין עילית, שהשמורה המוכרזת הפכה למובלעת בתוכה, בלא התנגדות נראית לעין של רשות הטבע והגנים, ואף הוחלט על גריעת 1.5 דונם מהשמורה בצד אחד בתמורה ל- 3 דונם בצד אחר. השטח מהשמורה ומערבה כבר נמצא בבנייה מואצת של השכונה המזרחית במודיעין עילית, וכאמור מתוכננת בנייה גם ממזרח עד תוואי הגדר. לא ידוע לי על שום תוכניות להרחבת השמורה הזעירה - ייתכן שאלף הדונם האלו הופקעו למטרות אחרות.
8. מספיק לרחם על רוצחי ילדינו!
אלונה   (09.12.05)
עד מתי נהיה אנחנו הסנגורים של אויבינו? הגדר נבנית לא בגלל שהפלסטינים עם מסכן שוחר שלום אלא בגלל שהם שולחים את ילדיהם לרצוח אזרחים תמימים ועוד חוגגים את מותם ה"מקודש"! אני מבטיחה לך כתבת יקרה שאם אחד מבני בלעין היה מתאבד בשוק הכרמל היו פותחים שם שולחן לחגיגה של החיים!
9. קישקוש גדול
(09.12.05)
מאות מתושבי הכפרים עובדים ומתפרנסים משתי הערים הגדולות הנבנות בסמוך, מודיעין ומודיעין עילית. כדאי אולי שאת הסיור יעשו ביום חול בבוקר מוקדם ואז יראו את מאות בני הכפרים מוסעים לעבודה. הם גם מתפרנסים מזה וגם בוכים על זה. וישראלים מפגרים אוכלים כל מה שמוכרים להם, ובוכים להם מבלי לבדוק את הנתונים, העיקר לכתוב כתבה. כמו כן כל הישובים בסביבה אוכלים את האבק ולא רק בילעין, גם ישובים יהודיים, וברור שזה שטויות שמפסיקים את עבודת המחצבה כשהרוח לא לכיוון הערבים, איזה טימטום זה לחשוב אחרת, איזה בעל עסק יסכים לעבוד ולהשקיע לפי מצב הרוח. אז תתעוררו ותתחילו לבדוק לפני שאתם מפרסמים שטויות.
10. אין כל סנטימנטים לעם שרוקד ברחובות בעקבות פיגוע רב נפגעים!!!
שוורץ   (09.12.05)
מצידי שיאכלו אבק וישתו בוץ!, אי אפשר לשכוח ולסלוח על חוסר אנושיות בסיסית, הגישה של אנשי השמאל שמוכנים לשכב על ה"גדר" למען אנשים שמחר יהרגו בהם ללא רחמים מצריך ניתוח פסיכולוגי מעמיק, ה"סחבקיות" של השותפים הפלסטינאים הוא לצורך ניצול "האנשים הטובים" (נתפסים כרפי שכל אצל הפלסטינים) למטרתם שהיא גירוש היהודים מהמזרח התיכון!!!
11. כתבה שמאלנית וחד סיטרית הלוואי שכך היו מסקרים את הימין.....
ניר ,   בית שאן   (09.12.05)
12. ושום מילה על הטרור.
לא מזגזג   (09.12.05)
פשוט אין טרור. חמישה אנשים לא נרצחו בכניסה לקניון השרון רק השבוע. ממש רחמים.
13. זו מדינת היהודים לא?
ישראלי   (09.12.05)
אז זכותם של היהודים לבנות ולהתפתח במדינה שלהם! האם עולה בדעתכם מצב הפוך בו במדינת ערב מפגינים היהודים כנגד הרחבת עיר ערבית ומקבלים כזה סיקור עיתונאי אוהד?
14. מה הביג דיל?הם האוייבים שלנו
טולי   (09.12.05)
15. עוול זועק!
מירה   (09.12.05)
הלוואי שבג"צ יתקן את העוולה. תודה על הכתבה החשובה, וכן תודה למארגני הסיור.
16. כולנו מצדיעים לתושבי בילעין הגיבורים !!!!
חיפאי   (09.12.05)
בעוד הרשות עסוקה בשטויות, התושבים החליטו לעמוד בעצמם מול מכונת ההרס של הכיבוש בידים לא חמושות! כל הכבוד למי שעומדים בחזית המאבק נגד הרחבת התנחלויות ארורות, תשמרו על עצמכם כי סוף הכיבוש הולך ומתקרב!
17. תגובות הקוראים - שיקוף הגזענות המוסווית של הישראלים
אבי ,   תל אביב   (09.12.05)
18. כולכם מוזמנים כל שישי
שי ,   יפו   (09.12.05)
להפגנה לא אלימה נגד הגדר בכפר. האלימות שם נובעת אך ורק מהמשטרה, והפרובקטורים שבשירתיה (מצדה). זה מאד נוח לגור בהתנחלות דה לוקס, לדרוש גירוש לערבים (שמה לעשות, זו האדמה שלהם), ולסרב לבוא ולראות - כי אני מה זה עסוק, והם מה זה רוצחים. תבואו פעם. תקבלו זווית אחרת.
19. רגע, אם בג"ץ בכל זאת לא נעתר אז אולי משהו בסיפור לא מסתדר?
סתם תוהה   (09.12.05)
מעניין למה כאשר בג"ץ נעתר לבקשות תעאיוש וכו' אז הוא בימ"ש נאור, מתקדם וכו', וכאשר הוא לא אז זה בגלל העו"ד שלא היה בסדר, השופטים היו על הפנים, הכל, רק לא בגלל שאולי אולי בג"ץ לא מצא כל פסול במה שנעשה... ככה זה בסטגנציה תודעתית
20. למגיב 7 אל תתן לעובדות להטעות אותך :))
אורן   (09.12.05)
עבור תעאיוש ודומיהם, העובדות לא משנות בכל מקרה אנחנו הרעים אנחנו החומסים, כשאתה חושב על זה, אין באמת הבדל בינם לבין כהנא חי לצורך העניין, כל אחד מהם דוגל באמונתו בצורה עיוורת ואבסולוטית ולכן זה כמו גם זה מסוכנים לחיים התקינים של יתרת 98 האחוזים..
21. עצוב...
יחים ,   חולון   (09.12.05)
עצוב שמדינת ישראל שמתיימרת להיות מדינה מערבית-נאורה בשנת 2005 מתקיים עוול שכזה. עמדתו של בג"ץ היא שהגדר בעקרון חוקית כל זמן שהיא בטחונית ולא למען הרחבת התנחלויות, וכמו כן אם אכן יהיה מקום שבג"ץ יהיה סבור שלא ראוי ששם תעבור גדר היא תפורק, הגדר מסביב לבילעין צריכה להתפרק ואני סומך על בג"ץ בעניין הזה(היתה כבר החלטה אחת לפרק חלק מהגדר באיזור אחר גם התושבים יוצגו ע"י עו"ד ספרד). הגדר צריכה להישאר למען מניעי בטחון ואם היא תהיה גם למען הרחבת ההתנחלויות לא נוכל לבוא בטענות לעולם על חוסר לגיטימציה לגדר ביטחונית.
22. גם תושבי מודיעין עילית
מודיעין עילית ,   מודיעין   (09.12.05)
גם תושבי מודיעין עילית אוכלים ונושמים אבק וחצץ המחצבות האלה מזבלות לנו את החיים הם אף פעם לא מפסיקים גם כאשר יש רוחות אבל החרדים פרייארים אין שום פיקוח משום גורם ממשלתי
23. אתמול נרצח חייל, ואתם מתעסקים עם בלעין?
לוחם ותיק   (09.12.05)
מה אתם מבלבלים את המוח? הרי את כל הטענות שבכתבה אפשר היה לכתוב על כל מקום שהיו בו ערבים ונבנתה שכונה יהודית. מתי התעסקתם לאחרונה עם הרציחות של הערבים שקרו גם לפני קום המדינה( 1921,1929 ועוד רבות אחרות). הם אויבנו היו ויהיו.
24. מדינת ישראל צריכה להתבייש
חייל מילואים   (09.12.05)
כמי שמשרת מדי שנה בבילעין כל מי שמחשיב עצמו ליהודי חייב להתבייש במה שקורה שם. אני לא אומר שכל תושבי בילעין הם פיות תמימות, אבל נעשה להם עוול גדול מאוד. ולהבדיל מהמתנחלים, את תושבי בילעין לא פיצו כלכלית על הפקעת אלפי דונם וגזילת פרנסה. כל פעם שאני מגיע שם למילואים אני פשוט מתבייש. כבוד גדול שיש ישראלים שאכפת להם, גם אם לא מדובר ביהודים. קצת אנושיות לא תזיק לכל הגזענים המתרבים בארצנו.
25. בילעין:
קוקו   (09.12.05)
בילעין תקועה באמצע מרחב של יישובים יהודיים כמו עצם בגרון! חיילים כבר נהרגו ונפצעו בגלל תושבי בילעין ולכן יש צורך לפנות אותה. עכשיו! ביטחון תושבי מדינת ישראל חשוב יותר מזכויותיהם של תושבי בילעין להישאר בבתיהם. או שזה נכון רק לגבי מתנחלים?
26. Its a shame but happens everywhere
Ben   (09.12.05)
It is sad and I do not agree with harming live-hood ( parnasa ) however let us not forget that in most arab countries the Jews are not allowed to work in certain jobs, live is certain areas and but secrtain goods. Sadly, this is not a rule the Israel started so before you those "do good " people point at israel, its important the realise that the we did not start this trend and that our policy is one learned form years of war and to keep a Jewish state, thou i admit, its not fair, but thats life !
27. עצוב. הכתבה הזו מזכירה
אורי ,   רחובות   (09.12.05)
שמעבר לכל סכסוך יש בני-אדם שסובלים.. כולנו מטומטמים שאנחנו לא מצליחים לחיות בשלום ביחד... לא אומר שהפלסטינים חפים מפשע, הפוך... הם אחראים לחלק גדול מהמצב, אבל מה זה משנה לבעל המכולת המסכן?
28. זה הכל עניין של כסף - מיקום הגדר משרת את הקבלנים
דווקא ימני ,   כפר סבא   (09.12.05)
ולא קשור בכלל לביטחון, שהיה בדיוק אותו דבר אם הגדר הייתה תוחמת את השכונות הנוכחיות.. רק מה, יותר זול לספח שטח לשכונה חדשה מאשר לשלם פיצויים סבירים למי שנפגע מזה ונשאר ללא הפרנסה ואז כל השיקולים היו משתנים. כמו כל דבר אחר תמיד צריך לעקוב אחרי הכסף. ואני בכלל עם דעות ימניות למדי.
29. לפנות את בילעין בנחישות וברגישות!
יוסי ,   קו התפר   (09.12.05)
30. הגלגל מתהפך
mak   (09.12.05)
לכול אלו שאומרים שבלעין תקועה כמו עמם בגרון בלעין הייתה שם מלפני קום המדינה אמתי הוקמה בכלל מודעין עלית 12 שנים זה הזמן לא לקח הרבה זמן לגזול לערבים את האדמה ולמסור אותה ליהודים לצערי זאת ההשראה והראיה הצינית שאומרת מדינה מנהר אל נייל עד פורת אז אל תצפו לשלום כל כך מהר כי אתם עם גזען ותבינו שהצלבנים היו פה 100 שנה רצחו טבחו עשו את כל הפשעים שאיי אפשר לדמיין ובסוף גורשו אז ....................
תגובות נוספות
חזרה לכתבה