חדשות  חדשות בארץ  משפט ופלילים
בני הזוג האפרתי הורשעו בפרשת "הסוס הטרויאני"
ורד לוביץ'
פורסם: 14.03.06, 12:47
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 25 תגובות ב-25 דיונים
1. למה הוא מקבל רק שנתיים?
קריקי   (14.03.06)
והיא מקבלת ארבע שנים בפנים? ולמה מחלקים את הקנס לשניים, במקום להגיד שהם יצטרכו לשלם שני מליון ש"ח, מה הם לא זוג נשוי? הם לא פעלו יחד? לא מבינה מה זאת האפליה המוזרה הזאת.
2. הפרקליטות אמפוטנטית
אורי   (14.03.06)
ועל בית המשפט אי אפשר לסמוך
3. עיסקת טיעון מצמררת
רועי   (14.03.06)
1-השופט-שופטת אשר מאשרים עיסקת טיעון כזו פושעים באופן החמור ביותר לרעיון ה"צדק" אותו הם אמורים לייצג.למעשה הם חותמת גומי מסוכנת ורצחנית של ממשלת ישראל ושאר מוקדי הכח אשר השתמשו בזוג האפרתי ועכשיו זורקים אותם לכלא.הרי אם עדויות היו מושמעות-בהיר כשמש שלא מעט אנשי שררה ושלטון היו נחשפים כפושעים האמיתים. 2-החלק המזעזע יותר הוא האופן שבו מוקדי הכח פיצלו את העבירות כך שהאשה תוצג כפושעת האמיתית,והאיש כמסייע לה בלבד.אף אחד לא יציל את הזוג מההשלכות של הצעד השרירותי והלא אנושי הזה. 3-ואיך הגברת רזיאל זקונט אשר מתפרנסת מ"הבנת נפש האדם" יכולה לישון בלילה?
4. תעשו בתים הכי טוב
שגיא נ. ,   בורוכוב   (14.03.06)
:) פשע לנצח
5. לדעתי, לא מגיע להם כזה עונש. על מה ולמה??
אזרח   (14.03.06)
נכון, הם גאונים שפיתחו תוכנה. נכון שהיא חדרה למחשב של בתם של ורדה ג'קונט. שהדבר שווה לפריצה. האם על פריצה מקבלים 4 שנים??? ומליון שקל קנס?? מה אשמתם שחברות השתמשו בתוכנה ל"צרכיהם"??? ועשו זאת במודע!! אם אני יצרן נשק (לדוגמא) ולקוח שלי קיבל הדרכה ממני כיצד לתפעלו, והוא, הלקוח, השתמש בו (בנשק) לרעה, האם אני פושע??? יתרה מזאת, מתחקיר עובדה התברר כי גורמים ביטחוניים התעניינו במוצר וגם נכון שהם מתכחשים לכך, שזה תמוה בפני עצמו, אז הרי משהו כאן לא ברור. לדעתי, קרה כאן מקרה שהפרקליטות לא יודעת איך "לאכול" אותו כי כל הנושא של ריגול דרך האינטרנט אומנם לא חדש אך אנו נתקלים בו כאן בצורה ממשית לראשונה (אלא אם משהו זוכר אחרת). לי אישית צר על ההחלטה, היא לא נכונה (לדעתי) ואני לא עו"ד. אני חושב שאסור שהמקרה ירד מסדר היום לעניין זה ובכלל כי אם אני יצרן, מפתח או ממציא אני לא ערב למה שיעשו בו (במוצר) הכלל. פורים שמח :)
6. תהרגו אותי, עדיין לא מבין על מה מגיע להם
עומש כזה.   (14.03.06)
7. חוסר צדק משווע. הוא היה צריך לקבל מאסר על תנאי
(14.03.06)
כי הוא רק תיכנת. היא גם החדירה את הרוגלה למחשבים אז שנה מאסר מספיקה. אבל המנכלים ואנשי העסקים שהתמשו בה בפועל והרויחו כתוצאה מהעניין - הם אלו שצריכים לשבת בכלא ולהיקנס בסכומים כאלו! אין חוק ומשפט תקינים בישראל!
8. מקנא בהם
(14.03.06)
הם מאוהבים למרות הכל.
9. הם יצרו את האקדח. מה קורה אם אלו שירו באקדח?
צופה   (14.03.06)
10. זהו? על זה המהומה? לא שווה את הבלגן.
(14.03.06)
וואלה שווה. אמנם הם נתפסו אבל יצאו בזול. מי יערוב לנו שלא יקומו עוד "סייסים" כמותם ויקחו את הסיכון? הרי ברווח שניתן להרוויח מהתוכנה אפשר לשלם את הקנס הזה עשרות פעמים, ותקופת המאסר הקצרה ממילא עוד תקוזז לה כך שיוצא שהפשע משתלם. שמעתי מעשיה, אולי אורבנית אולי אמיתית, שביל גייטס נקנס ע"י ביהמ"ש על שימוש בתוכנה לא חוקית. העונש: קנס של שלושה מיליון דולר על כל יום (!!) של שימוש בתוכנה. העניין הוא שהתוכנה מכניסה לו שבעה מיליון דולר ביום, אז הוא ממשיך את השימוש בה, משלם את הקנס כמו ילד טוב ומשלשל לכיסו את הרווחים. שוב אנו עומדים נוכח אזלת היד ומידת הרחמים המופרזת של בתי המשפט כלפי עבריינים. בעידן המחשבים והאינטרנט יש להחמיר עונשים פן יבולע לנו בהמשך.
11. איזה יופי! צדק מהיר (וב"מחיר" סביר).
גיל ,   ר"ג   (14.03.06)
12. סוף גנב לתליה.
עמיר אמיתי ,   רמת השרון   (14.03.06)
13. בושה וחרפה - איפה כל מזמיני התוכנה למיניהם?!
מכר של המשפחה   (14.03.06)
הזוג האפרתי בסך הכל פיתחו כלי, אך את השימוש הזדוני בו עשו כל מיני מנכ"לים רודפי בצע וחברות מסואבות - מעניין שאף אחד לא מזכיר אותם כאן... למה ממציא רובה ה"עוזי" זוכה ליוקרה בכל העולם לאחר שההמצאה הגדולה שלו הרגה מאות אלפי אנשים ברחבי העולם? ?? שוב אני נוכח לדעת כי מערכת הצדק בישראל שווה לתחת - הכל קומבינות, הכל עניין של דילים, שום דבר לא מה שהוא נראה...
14. על הזוג שחשבו שהם יותר חכמים מכולם נאמר : צוחק מי שצוחק אחרון.
יעל דהן ,   אשדוד   (14.03.06)
15. ל 13 רודף הצדק . להזכירך אף אחד לא הזמין מהם לחדור למחשב של הסופר ז'קונט. קצת הגינות בתגובתך.
עוזי קצובר ,   כרכור   (14.03.06)
16. בושה ,לא העמידו לדין
את המשתמשים   (14.03.06)
ככה זה כשהכסף הגדול משחד אתהשיטה, חוששים לפגוע בגופים עסקיים. החברות המשתמשות צריכות לשלם מילוני שקלים קנסות. איך זה שאין אף תביעה יצוגית אחת בעניין?
17. חכמים
לוי ,   ירושלים   (14.03.06)
אנשים חכמים. ידעו איך להפעיל מחשבים ביעילות גבוהה. רק לעצמם לא היה מספיק סכל. יש להמציא "אנטי סוס טרויאני" בנוסף לתכנות הגנה אחרות.
18. האפרתי המיואש-חובה
יעקובסון   (14.03.06)
אני כבר התייאשתי מהשופטים וממערכת המשפט.כולם אומרים שיש לנו מערכת משפט בין הטובים בעולם. ובכן כולם טועים.העונשים בארץ פשוט בדיחה קחו ב - 5 שנים האחרונות את המקרים הכי קשים של אונס שוד וכדומה ותווכחו שכל האנשים הטובים האלה קיבלו ביחד (במצטבר) עונש של פושע אחד בארה"ב.תורידו שליש ומה נשאר. דחוף לעשות סדר במערכת הרקובה . בשופטים פה הם בדיחה חכמים רק על האנשים החלשים .
19. מה הם כבר יכולים לקבל,יש להם הון בידיים יא טאמבלים
הטוב הרע והמכוער   (14.03.06)
20. הנזק של עומרי שרון חמור בהרבה!!!
דיגר   (14.03.06)
ועומרי יוצא בעונש קל !!!
21. דבילים. הרי היה ברור שיורשעו ושיקבלו עונש - אז למה לא נאבקו?
מתכנת החושש ,   לפרנסתו ולחרותו.   (14.03.06)
הרי מדובר פה בחדירה של המדינה בחסות הראשות השופטת, חדירה ישירה וכואבת, לחוק יסוד כבוד האדם וחרותו ולחוק יסוד חופש העיסוק. מעולם, אבל מעולם, לא נתבע בעולם יצרן על שימוש לרעה שנעשה במוצר שלו, עד המקרה האומלל הזה. מעכשיו, יוכלו לתבוע את תע"ש ואת שאר יצרני הנשק בעולם, על שבנשק "שלהם", משתמשים גם רוצחים. אם הם היו נאבקים - כלומר מודים מראש בביצוע ה"עבירה", אך מסרבים להודות באשמה כלשהי - בית המשפט היה פוסק להם עונש מכסימלי לא הגיוני, של 10-20 שנה - ואח"כ, כתוצאה ישירה, בג"ץ היה נאלץ לשחרר אותם, את שניהם - אחרי שנתיים מכסימום, בגלל הפגיעה בחרויות האזרח שלהם והטענה שעורך דינם היה מגיש, שהחלטת השופט, במהותה, סותרת חוקי יסוד שחוקקה הכנסת ולכן השופט שגה בהחלטתו. וזאת, חוץ מהעובדה הפשוטה שהם הורשעו על רקע מסע הכפשות, שעוד לא נודע כמוהו בעיתונות הישראלית. כמובן שאם הם היו מחליטים להיאבק, היה להם סיכוי להפסיד - אבל חבל מאוד שהם לא ניסו בכלל להילחם על זכויות האזרח שלהם. ועכשיו, לא זאת בלבד שהם ישבו שניהם בכלא יותר זמן ממה שהם היו יושבים אם הם היו נאבקים בטענת ה"אשמה" המגוחכת הזאת - כל קהילת המתכנתים "תאכל את זה" במשך שנים, כאשר כל מי שיעיז לכתוב תוכנה, שניתן לבצע בה גם שימוש שאינו תואם את דרישות "האח הגדול", יעוף לכלא. כל מתכנת אחראי, צריך לשקול עכשיו לחפש לעצמו מדינה אחרת לעבוד בה - כל מדינה, לא משנה איזו - המכבדת את חופש העיסוק שלו. דרך אגב, צורך השבירה של בני הזוג היתה פשוט קלאסית: מדובר פה בשימוש ב"דילמת אסיר". ח"ח לפרקליטות שלמדה את תורת המשחקים וחבל שבני הזוג דילגו דווקא על החלק החשוב הזה, בלימודי המתמטיקה שלהם, למרות שכלל לא בטוח שהם לא היו נשברים בכל מקרה: דילמת אסיר היא אכן, בעיה קשה, הניצבת בפני כל קבוצת אסירים בפוטנציה.
22. ל 21 השוטה החושב את שאר הגולשים לדבילים. אני מקווה שאולי אתה החכם מבין את כל השטויות שכתבת.
משה בן זקן ,   רמת גן   (15.03.06)
23. אין משפטי צדק בבתי המשפט בישראל
תל אביבי ,   תל אביב   (15.03.06)
לצערי, לא אחת קורה שכולנו תמהים בלשון המעטה מגזרי דין של בתי המשפט בארץ. אין ספק שאם הדברים יבדקו בקפידה ניתן למצוא שוני בפסיקת שופטים שונים ברחבי הארץ - באותה אשמה ממש!! מה גם, שמי שמקורב יותר ל"צלחת" נהנה מפריבלגיות בין אם הדבר הוא פועל יוצא - "מי מייצג אותו"...ו/או מהו שיוכו החברתי ו/או שאולי לבאורה יש איום סמוי על גוזר הדין... המצב חמור במיוחד עם הבוררים למיניהם שאותם עפ"י השמועות ניתן ל "קנות" - ללכן מוממלץ לכולם - להדיר רגליהם מבוררים... במיגזר הערבי והיכן שישנם שופטים מאותו מיגזר - - קורה דבר חמור , כיוון שהם "קלים" על ההדק - ונוטים לרצות לרעת הנתבע כל דרישה מצד תובע ממשלתי - ובעיקר מצד המשטרה - כאילו הם חותמת גומי....מצב בלתי נסבל,שצריך להיפסק לאלתר!! ה
24. '' ותמו חטאים מן הארץ והרשעים ברגע יאבדו ורק חסידיך לפני כסא כבודך יפקדו ''.
רועי אוחיון ,   טבריה   (15.03.06)
25. ל 23. מה הקשר בין מחט לבין תחת. כאן נתבקש בית המשפט רק לאשר עיסקת טיעון כולל העונשים.
טוביה שפירא ,   נס ציונה   (15.03.06)
חזרה לכתבה