בריאות  איכות חיים
סרטן הערמונית: סימנים מוקדמים שידליקו נורה אדומה
מיטל יסעור בית-אור
פורסם: 06.09.06, 15:40
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 15 תגובות ב-15 דיונים
1. מעניין למה רק בישראל ממליצים לא לעשות PSA
אולי כי זה יקר לקופה   (06.09.06)
2. PSA שמי-אס-אי...
אלכס ,   צפון   (06.09.06)
אסור לסמוך על בדיקת ה-PSA את זה למדנו ממאמר קודם שפירסמתם כאן - http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3296319,00.html ולפיו: בדיקת הדם PSA מאפשרת לגלות נוכחות של סמן המעיד על סיכון מוגבר לסרטן הערמונית, אלא שהבדיקה אינה מדוייקת, וגורמת פעמים רבים לבדיקות ביופסיה מיותרות. כעת מבשרים חוקרים בארה"ב על פיתוחה של בדיקה חדשה מדוייקת הרבה יותר... ...עם זאת, בדיקת ה-PSA נותנת פעמים רבות תוצאות שגויות – הן אצל אנשים בריאים אצלם נתגלו רמות גבוהות של PSA אף שלא לקו בסרטן, והן אצל אנשים חולים אצלם לא עלתה רמת ה-PSA. אז מה הועילו חכמים בתקנתם?
3. מפחיד.
avraham ,   jerusalem   (06.09.06)
יש לפתח טכנולוגיה יעילה לזיהוי מוקדם.
4. סימנים מוקדמים מטעים
אלי   (06.09.06)
קושי זה או אחר במתן שתן מעידים על ערמונית מוגדלת ותו לא. זה לא אומר כלום על סרטן. רוב הגברים סובלים מערמונית מוגדלת שפירה. יתכן גם שהערמונית אינה גדולה ומפריעה למתן שתן ובכל זאת יש בה מוקדים סרטניים. על כן בדיקה רקטלית ידנית היא חיונית לגלוי מוקדם.
5. עבור מי בדיקת PSA יעילה ועבור מי לא
ד"ר פרוסט טטה   (06.09.06)
אכן, הוברר בשנים האחרונות כי ערכי ה PSA עשוים להשתנות מאדם לאדם ללא קשר להיותו חולה או לאו, הדבר נובע מהשפעות חיי היום יום הקשורות בפי הטבעת. הפרוסטטה (הממוקמת 4-8 סנטימטרים פנימה ולמעלה מעל פי הטבעת הגברי ), עשוייה להיות חשופה ללחצים שונים במהלך היום וכתוצאה מכך הערכים המתקבלים בבדיקה לא יהיו אינדיקטור מדוייק. ההשפעות עשויות להיות מן הסיבות הבאות: 1. בדיקת פרוסטטה באמצעות אצבע. 2. מגע מיני אנאלי (חדירה אצל הנבדק). 3. צעצועי מין אנאליים. 4. החדרת אצבע לפי הטבעת. 5. עצירות קשה. 6. חוקן. 7. רכיבה ממושכת על אופניים / אופני כושר. 8. דלקת פרוסטטה. בכל מקרה בו התבצע מגע עם הפרוסטטה, יש להמתין לפחות 48 שעות עד ביצוע בדיקת ה PSA לקבלת תוצאות אמיתיות. נ.ב. הגיל לביצוע הבדיקה ירד וכבר עומד על 43-45 במקרים ללא תורשה משפחתית , וגיל 35 במקרים בהם יש תורשה משפחתית.
6. רצוי לבצע בדיקה
חיליק ,   שועפת   (06.09.06)
ניתן ורצוי לבצע בדיקה רקטלית אצמעית. כאחד שבודק כבר למעלה מ 35 שנה (אני בן 48) הדבר היחיד שהוא בגדר חובה הוא לשתוף ידיים עם סבון לאחר מכן.
7. to no 6
Abugilda ,   Savion   (07.09.06)
why did u start checking at age 13
8. הטיפול מהצד התזונתי
(07.09.06)
פעולה ראשונה לא לשתות קפה ומשפחתו - קוקה קולה לעבור לתזונה צמחונית, כאשר החלבונים מתקבלים מאגוזים, שקדים, גרעינים - כולם לא קלויים, וללא מלח. תוספת של פולן 2 כפות ליום. בלוטת הערמונית ניתנת לטיפול. סרטן הערמונית הוא סרטן שמתפתח לאט מאוד. לא כל הגדלה של הבלוטה היא כבר סרטן. כדאי לשים לב לסימנים ראשונים ולא להזניח. אם הרופא שלך נותן לך פסק זמן עד לניתוח, משהו כמו חצי שנה, כדאי לך לטפל בצורה טבעית, לדחות את הניתוח ולצפות לשיפור. בגלל הסכנה להתפתחות סרטן הערמונית, חשובה מאוד תזונה ללא ג'אנק, ללא עישון ללא קפה קולה וכדומה. בארצות הצורכות קפה כמו ברזיל, יש ריבוי המקרים של סרטן הערמונית - להימנע מקפה. רצויות תוספות של ויטמינים ומינרלים ובמיוחד אבץ וסלניום. במחקר שנעשה: סלניום הקטין פי חמש את הסיכון לסרטן הערמונית. ישנם תכשירים המאחדים מרכיבים אלה.
9. פרוסטטה - הטיפול מהצד התזונתי
ד"רPH.D גדעון לבב ,   ראשון לציון   (07.09.06)
פעולה ראשונה לא לשתות קפה ומשפחתו - קוקה קולה לעבור לתזונה צמחונית, כאשר החלבונים מתקבלים מאגוזים, שקדים, גרעינים - כולם לא קלויים, וללא מלח. תוספת של פולן 2 כפות ליום. בלוטת הערמונית ניתנת לטיפול. סרטן הערמונית הוא סרטן שמתפתח לאט מאוד. לא כל הגדלה של הבלוטה היא כבר סרטן. כדאי לשים לב לסימנים ראשונים ולא להזניח. אם הרופא שלך נותן לך פסק זמן עד לניתוח, משהו כמו חצי שנה, כדאי לך לטפל בצורה טבעית, לדחות את הניתוח ולצפות לשיפור. בגלל הסכנה להתפתחות סרטן הערמונית, חשובה מאוד תזונה ללא ג'אנק, ללא עישון ללא קפה קולה וכדומה. בארצות הצורכות קפה כמו ברזיל, יש ריבוי המקרים של סרטן הערמונית - להימנע מקפה. רצויות תוספות של ויטמינים ומינרלים ובמיוחד אבץ וסלניום. במחקר שנעשה: סלניום הקטין פי חמש את הסיכון לסרטן הערמונית. ישנם תכשירים המאחדים מרכיבים אלה. לקבלת תמצית המחקר אפשר לפנות אלי בדו"אל.
10. לאלכס-כל עוד אין בדיקה יותר טובה- עדיף מכלום!
בן של חולה   (06.09.06)
מה עדיף ? לעשות בדיקת דם שאחריה במידה והיא חשודה תמיד ניתן להוסיף את הבדיקה הרקטאלית + ביופסיה ולתפוס את הסרטן בהתחלה כשעוד ניתן להציל חיים או לא לעשות בדיקה , ולגלות מאוחר מידי את המחלה? האם יש לך בדיקה של 100% בתחום כלשהו ? עושים את הבדיקה הכי טובה שיש - אח"כ -מי שלא רוצה שלא יעשה ביופסיה אבל מראש לא ליידע את ציבור הגברים שכדאי לעשות בדיקה - זהו פשע ורצח של המדינה כלפי החולים ! האם כל גוש בשד שהתגלה במישוש = סרטן השד אצל אישה ? האם בגלל זה מישהו ממליץ לא לבדוק ולחכות למכה ? למה אצל גברים זה שונה ? כי אין להם לובי בתקשורת ובפוליטיקה ? כמה גברים ניתן היה להציל אם היו עושים אוטומטית את בדיקת הדם הזאת מידי שנה החל מגיל 35-40 ?
11. חלק מהסימנים שניתנו כאן,יכולים להתאים גם למ חלות אחרות
(06.09.06)
למשל דלקת בדרכי-השתן, או סוכרת.
12. כל כך חשוב לאבחן בזמן...!!!
ליאן ,   ת"א   (06.09.06)
לפני כחצי שנה סבי האהוב נפטר. כשנה לפני מותו הוא אובחן כחולה בסרטן הערמונית, אך אבחון זה היה מאוחר מדי, ואף טיפול - הקרנות וכימותרפיה-לא עזר. הסרטן התפשט לכל איברי גופו, ובחודשים האחרונים לחייו הוא נראה כצל של עצמו, עור ועצמות, וכיוון שהסרטן חדר גם למוחו, הוא לא היה אותו אדם עוד. הוא גסס במשך כמעט שנה, שהייתה נוראית וטראומטית לו ולנו, המשפחה. אבחון מוקדם יכול להציל חיים, כיוון שזהו סרטן שקל יחסית לטפל בו, אם מאבחנים אותו בתחילתו. אני לא מאחלת לאף אחד גסיסה נוראית שכזו, ומקווה שבבקשה שלי לכך שתיבדקו בהקדם האפשרי, אציל אפילו מישהו אחד מגורל איום שכזה. בבקשה..תיבדקו.
13. ל-11
קג"ש,סטודנטית לאחיות ,   באוני' חיפה   (08.09.06)
כפי שטענת רק חלק מהסימנים מתאימים לסכרת.לא לשכוח שמסתכלים על סימנים רבים יחד ולא על כל דבר בנפרד. בסכרת יש כמות שתן מרובה מאד וגם צמא מוגבר ואין צריבה בשתן. בדלקת בדרכי השתן יש צריבה בשתן והתכיפות לשירותים גבוה. בערמונית יש תכיפות רבה לשירותים,צריבה וכמות קטנה...
14. רפואה מונעת נוספת ששכחתם
ציון , צפון   (09.09.06)
שכחתם לציין שלזיין זה הכי בריא ואני הכי רציני בעניין החשוב הזה .
15. אומרים שאוננות מפחיתה סיכוי לסרטן הערמונית
(10.09.06)
חזרה לכתבה