בריאות  דיאטה
הרעלת מים: כששותים הרבה יותר ממה שצריך
איילת וינשטיין וד“ר יצחק וינשטיין
פורסם: 14.09.06, 09:17
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 42 תגובות ב-41 דיונים
1. פתרון זול לבעיית הנטרן: מלח שולחן.
שלמה ,   מרכז   (14.09.06)
2. שתיה מרובה
(14.09.06)
אני עובדת בעבודה פקידותית, לא פעילה במיוחד באופן ספורטיבי. אני נוהגת לשתות כ-3 ליטר מים במהלך היום כולו - האם זה יותר מדי? אני שותה גם הרבה קפה במהלך היום, אבל שום משקה ממותק (קולה/מיץ וכו)
3. מים מים בששון - מר דוקטור
עלם   (14.09.06)
בשכונה שלנו יש אחד כולם קוראים לו מר דוקטור, הוא הדוקטור של כולללם וכל מי שבא אליו לבדיקה מקבל בסוף סוכריה מצנצנת בארון. פעם שהייתי קטן אולי בן 4 או 5 אני כבר לא זוכר אמא לקחה אותי למר דוקטור כי התקשרו מהגן ואמרו לאמא לבוא לקחת אותי מהר כי התייבשתי או משהו כזה ושאני לא מרגיש טוב ושזה לא בסדר שאמא לא שולחת איתי בקבוק כזה של קולה מלא במים ששמים בהקפאה כל הלילה ולמחרת יש לך גוש של קרח שאתה כל היום מחכה לשלוק אחד של מים. אמא באה מהר לקחת אותי למר דוקטור שיבדוק מה יש לי ובדרך אפילו קנתה לי בקבוק של קינלי עם ופלה מהקיוסק של משה בפינה ליד הגן משחקים. מר דוקטור בדק אותי במטבח של הבית שלו וישר אמר שבגלל שלא שתיתי מספיק מים עכשיו אין לי מים בגוף ושאני צריך לשתות הרבה ולנוח הרבה בצל וישר אחרי זה נתן לי סוכריה מהצנצנת שבארון. אמא אמרה יפה תודה ושמהיום היא לא שולחת אותי לגן בלי לפחות שני בקבוקים של קולה מלאים בקרח עד הסוף. למחרת כל הילדים בגן שאלו אותי מה קרה לי ולמה יש לי שני בקבוקים של קולה מלאים בקרח ליד המגרה של הצבעי גואש בפינה ואם אפשר לטעום קצת, אני הייתי ממש גאה וסיפרתי לכולם שהייתי אצל מר דוקטור והוא אמר שחסרים לי מים בגוף ושאני צריך לנוח הרבה בצל ושאני לא יכול לצאת לשחק איתם בארגז של החול ושכל הזמן אני צריך לשתות מהבקבוקים של הקולה אבל אני רק מחכה שיהיה בהם קצת מים...
4. אני עדה לשני מקרים של הרעלת מים..
(14.09.06)
זאת כתבה מאוד מאוד מאוד חשובה, לפני כמה שנים, אח שלי סבל המרעלת מים מכיוון ששתה יותר מדי בגיבוש לאחת היחס"ר בצה"ל מכיוון שלא רצה להתייבש, והגיע לבי"ח בעקבות זה, חשבו שזאת התייבשות והזריקו לו עוד אינפוזיות מה שגרם להדרדרות במצב, הוא היה מחוסר הכרה יומיים ומצבו היה מסוכן.. ב"ה הוא יצא מזה, אך בת דודתי בדיוק שנה לאחר מכן סבלה מאותו הדבר והגיעה לבי"ח בצפת ששם לא שמעו על התופעה בכלל ובגלל זה לא טיפלו בה נכון ומצבה רק הדרדר, במזל היא איתנו היום.. אנשים לא מודעים לתופעה הזאת כולל רופאים! אנא, בקשו פרסום יותר גדול.. זה יכול להציל חיים..
5. כשנכנסים כבר להיפונתרמיה, מה צריך לעשות באופן מיידי?
עמית עניין   (14.09.06)
6. עוד חרטיונרים ועוד עם תואר ד"ר
תמשיכו לשתות מים   (14.09.06)
ואל תשמעו למומחים בשקל
7. כתבה מענינת מאוד כל הכבוד לכול הכותבים
מלי ,   חדרה   (14.09.06)
כעוסקת בספורט לסוגיו בפרט בהליכה למרחקים מאוד ענין אותי כל הנושא תודה.
8. משקאות איזוטוניים!!!
ל.ג ,   ת"א   (14.09.06)
9. כל כך הרבה אינפורמציה
מה עושים תכלס   (14.09.06)
אני רוכב על אופניים, משקלי הוא 85 ק"ג ואני שותה 2 ליטר מים בשעה וחצי של רכיבה. איך אני יכול לדעת האם זה בסדר? כמה מומלץ לשתות ביחס למשקל? לצערי, לא היה לי ברור מהכתבה.
10. נו באמת, מי שותה 3 ליטר מים בבת אחת?
(14.09.06)
11. חוסר הידע שלך רק מסכן אנשים. אל תכתוב אם אינך מומחה לנושא!
ל-6:   (14.09.06)
12. ל-6. תעשה מאמץ קל להסתיר את הקנאה
ד"ר סוס ,   ירושלים   (14.09.06)
כי כנראה אתה לא בעל תואר דוקטור ולא תהיה לעולם בעל תואר דוקטור, וניכר שזה אוכל אותך מבפנים. אם היית טורח לקרוא את הכתבה, היית מבין בוודאי, עם השכלתך הרחבה, שחברו כאן רופא ודיאטנית, המנסים ליידע את הציבור במצב שרוב הציבור אינו מודע אליו. בינינו, מי שותה 4 ליטר מים בבת אחת ביום רגיל? רק ספורטאים וחיילים, ואלו, יש להניח, מודעים יותר לעניין זה. אבל מכאן ועד השתלחות כזו בכותבים המרחק רב.
13. במסגרת תכניתנו- המומחה בשקל: הדמיון בין המספר שש והמילה טיפש
מומחה בשני שקל   (14.09.06)
14. פתרון פשוט - תהיו מזוכיסטים בחורף,בקיץ אני רץ על מסילה
רן   (14.09.06)
15. 3 - אתה צריך כדורים אדומים לא סוכריות בצנצנת......
(14.09.06)
16. 3 - - תנסה מחלקה סגורה ולא פינת משחקים וארגז חול..
דוקטור אמיתי   (14.09.06)
17. *** במילא אף אחד לא יצא מהחיים האלה חי **** ותחשבו על זה !!!
(14.09.06)
18. אמא וילד שוכבים באדמה והעו"ד שהרג אותם מסתובב חפשי ועובד....
ולדימיר נבוקוב ,   רוצה תשובה !!   (14.09.06)
שאלה לבית המשפט, לשופטים, ולמי שיש לו נשמה וחוש צדק ואחריות (טוב, כי שר המשפטים בעצמו נאשם וכבר לא מתפקד), איך זה קורה במדינת ישראל ששמה לעצמה את החוק והצדק בראש סדר העדיפויות שלה ומשחקת תפקיד של צדיקה בעיני כל העולם? איך מסתובב עורך דין שהרג שני אנשים, איך הוא מסתובב חפשי כשאפילו עוד אין נגדו כתב אישום למרות שכבר עברו 9 חודשים מאז שההרוגים שוכני אדמה ???
19. יותר מדיי אינפורמציה לא רלוונטית. זה לא מדור ספורט אקסטרים!
בעל הפתרונים   (14.09.06)
לאדם הרגיל, כאלה שרצים עד חצי שעה רצוף (למשל כמוני) או מתכננים להתחיל לרוץ בצורה חובבנית, אין צורך בכל החרטה המדובר. מקפידים לא לאכול עד שעתיים שלוש לפני הריצה (בשביל שלא "יעלה" בזמן הריצה) ואיזה חצי ליטר מים אחרי (מרגישים לבד מתי זה מספיק, יש לנו את המנגנונים הפנימיים בשביל זה). זהו. שיהיה רק לבריאות.
20. רוצה להוסיף עוד בקשר לשתיית מים.
מור   (14.09.06)
לאחר מאמץ גופני קשה כלשהו כשהדופק עדיין גבוה, מאוד מסוכן לשתות ישר,מכיוון שישנם מקרים (נדירים) של דום לב ומוות. לכן כדאי לחכות קצת עד שהדופק ירד ורק אז לשתות. ובלי קשר למאמץ הגופני, כדאי מאוד להתמיד בשתיית מים לעיתים קרובות ובכמויות קטנות ולא להיפך!!! בריאות לכל.
21. הכותרת ממש מטעה!!!! תקנו אותה!
אחת שקראה ,   את כל הכתבה   (14.09.06)
את כל מה שכתוב בכתבה אפשר לצמצם ל"אל תשתו יותר מדי מים בבת אחת, חכו קצת בין לבין". הבעיה היא לא יותר מדי מים, אלא כששותים אותם בבת אחת. אין בעיה לשתות המון מים. ובכל מקרה, מי שותה בבת אחת 3 ליטר מים? מקיאים אותם מיד. די כבר עם הכתבות הטיפשיות שלכם.
22. הכמות המומלצת לגבר פעיל
שותה הכפר   (14.09.06)
הכמות המומלצת לגבר פעיל הנה 3.7 ליטר ביום, כך לפי הכתבה ואני מניח שהנתונים מדויקים אך באופן אישי איני מכיר אף אחד ששותה באופן סדיר ויומיומי כ"כ הרבה מים, ועובדה היא שכולנו חיים ובריאים אז מה באמת הכמות היומית המומלצת????? אנא פתרו לי את הסוגיה הזו שטורדת את מנוחתי מזה זמן רב. תודה.
23. כתבה חשובה ונכונה ואני אסביר...
כנסו זה כדאי   (14.09.06)
אני חולה דיי הרבה בשפעות למיניהם ,חום גבוה מאד ,והזעות מרובות , זה משהו שמאפיין את השפעות שלי. תמיד אמרו לי "שתה הרבה בזמן שאתה חולה המון מים תן לגוף להשטף כמה שיותר ותקום מהר מאד מהמיטה". גם אחרי שהייתי גומע 2 ליטר מיים (ממש בכח ) בזמן שאני חולה לא הרגשתי בשום שיפור. אבל שימו לב לפלא, הייתי מתפנה למייון, ושם כמובן שהייתי מקבל אינפוזיה פשוטה ביותר, תוך שעה ואני על הרגליים. תמיד זה הפתיעה אותי מחדש. איך יכול להיות שאני שותה די הרבה ובעצם לא מתיבש ורק האינפוזיה הייתה משקמת אותי? קיבלתי תשובה והיא, באינפוזיה יש המון מלחים, וזה בעצם מה שמהיה חסר לי בגוף יותא מכל. אם הייתי שותה מרק צח מלוח לא הייתי מגיע למייון כי המלח היה מתאזן ומין הסתם הייתי נעשה צמה וממשיך לשתות. ככה אני עושה היום. מרק שהוא ממש מלוח (אפילו קר) ואז אוטומטית אני שותה מיים ותוך זמן קצר על הרגליים. אז מי אמר שתרופות סבתא זה מצוץ מהאצבע? זה פשוט עובד נפלא המון בריאות לכולנו.
24. זה עוד לא שמעתי. הרעלת מים!! אבל על הרעלת ניקוטין כן שמעתי
חמדה   (14.09.06)
ובענין הזה אני רוצה להמליץ לכולנו להפסיק מיד אבל מיד, לעשן. ההתמכרות לניקוטין היא נוראה. תראו מה קראתי בספר שנקרא "הדרך להקלה להפסיק לעשן": "אין דבר כזה מכור לניקוטין חסר תקווה." "השאלה היא לא מיליון הסיבות למה עישון וניקוטין זה רע אלא 3 שאלות בסיסיות אחרות: מה זה תורם לי? האם אני באמת נהנה מזה? האם אני באמת צריך לשלם הון עתק במשך כל החיים רק כדי לדחוף את הדבר הזה לפה שלי ולחנוק את עצמי?" "מעשן ממוצע של 20 סיגריות ביום מוציא בימי חייו 50 אלף ליש"ט על סיגריות משהו כמו 400 אלף שקל." "האם באמת קשה לשנות הרגלים? בבריטניה אנו נוהגים בצד שמאל של הכביש. אבל כשאנחנו נוהגים באירופה או בארה"ב, אנו משנים את ההרגל הזה מיידית, תוך הפגנת מידה זעומה של התמרמרות. העובדה היא שאנחנו מייצרים ומשנים הרגלים מדי יום בחיים. התשובה עישון הוא לא הרגל הוא התמכרות לניקוטין." "זוהי המלכודת היחידה בטבע שאין לה, שאין לה פיתיון, שעובדת בלי פיסת גבינה."
25. מסוכן בהריון!
תמר ,   מרכז   (14.09.06)
בחודש שמיני להריון אושפזתי עקב כאבי ראש חזקים וממושכים ובחילות. בבדיקת דם גילו שהנתרן נמוך, ועקב כך אושפזתי כשלושה שבועות(עד הלידה). אף אחד לא מצא מה יש לי, ועכשיו אני יודעת שזה בגלל המים. בגלל צירים מוקדמים מחודש שביעי קיבלתי הוראה לשתות הרבה מים(בנוסף לטיפול תרופתי). ושתיתי ה-מ-ו-ן! אז נשים יקרות, תבררו כמה באמת צריך לשתות כדי לעכב צירים, כדי שזה לא יהיה יותר מידי. רק בשורות טובות!
26. קרה לי דבר דומה לפני כמה שנים
שתיתי הרבה והרגשתי ,   שאני טובעת בתוך עצמי   (14.09.06)
כשהייתי נערה עשיתי דיאטה רצינית ושתיתי הרבה מים כדי להרגיש שבעה. באחת מההזדמנויות הללו שתיתי יתר על המידה, והרגשתי מעין לחץ על בית החזה עד אובדן נשימה. נלחצתי מאד ועד מהרה הפסקתי לנשום. התחלתי להכחיל ולשקוע בעילפון. איבדתי שליטה על הסוגרים אפילו. חברה שהיתה איתי צחקה בהתחלה אבל מהר מאד הבינה שאני במצוקה והזעיקה עזרה. אמא שלי הגיעה מחדר אחר בריצה, וכשקיבלה הסברים מה קרה השכיבה אותי על הרצפה והתחילה ללחוץ על הבטן שלי כמו בסרטים כדי לגרום לי להקיא את המים. משהו טוב יצא מהוליווד. אחרי שסיימה לצרוח על שתינו, פינו אותי לבית חולים והסבירו לי בפשטות שלמעשה הטבעתי את עצמי. אם זה לא היה קורה לי אני חושבת שזה היה אפילו מצחיק. בבית החולים איזנו אותי ושלחו אותי הביתה עם לקח לחיים: כל דבר יש לעשות במידה. אין להגזים!
27. קבלו התנצלות על העלבה על התואר ממני 6
לקראת השנה החדשה   (14.09.06)
למרות הכל לא כל דבר מדעי הוא נכון , אנחנו עדים חדשות לבקרים על מחקרים כאלה ואחרים אחד שסותר את השני. לגופו של עניין חובה וחשוב לשתות מים , קשה להאמין שאנשים יכולים לשתות יתר על המידה!
28. שתיתי 6 ליטר ליום - במשך מספר חודשים
השתיינית   (14.09.06)
והסיבה היתה מחלת כליות. אם אתם חשים נטיה לשתות הרבה מדי - שווה לעשות בדיקות. כל דבר צריך להיות במדיה
29. להזהר מאוד מנסיון אישי
טל   (14.09.06)
בני היה בטיול והרגיש לא טוב. מתוך דאגה להתייבשות הוא התבקש לשתות עוד ועוד. הוא החל לפרכס בשטח ופונה מיידית באמבולס לבי"ח יוספטל שם פרכס שוב. לשמחתי צוות ביה"ח זיהה את הבעיה מהר והחל מידית בטיפול ותוך יממה חזר לעצמו. כמה ימים אחר כך עדין היה חלש אך בריא לגמרי. אני בטוחה כי הפינוי המהיר והטיפול עזרו מאוד תודה לצוות הנהדר ביוספטל אילת.
30. בסדר ! בסדר! לעשות ספורט זה מסוכן! מעכשיו אני רק אוכל בייגלה
עם מלח!העיקר הבריאות   (14.09.06)
תגובות נוספות
חזרה לכתבה