חדשות  דעות  יומני סבר
פחות מדי נוחי דנקנרים
סבר פלוצקר
פורסם: 19.09.06, 09:04
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
1. "פחות מדי "דנקנרים" או יותר מדי?
אריה בר-אל   (19.09.06)
כמי שמוקיר ומעריך את מר סבר פלוצקר- ומקבל אותו כ - "סמכות ובעל הבנה כלכלית" יש לי רק שאלה אחת המתייחסת לאופן צבירת ההון של ה- "לאוטמנים" ו- "דנקנרים" - מה הן ההטבות (הגלויות והסמויות) שאנשים אלה מקבלים מהמדינה? האם תרומה "חד- או רב פעמית לחברה" שהנ"ל תורמים (ולא רק בצינעה) הן סיבה לההעדפתם? כמה מקומות עבודה הם תרמו בעיסקיהם למשק, אבל גם כמה מקומות ניטלו והועברו למדינות שכנות? מה עם ההטבות בצורת מענקים והטבות מס שהם קיבלו בתמורה להקמת מפעלים? האם אתה מר פלוצקר בעל המודעות החברתית המפותחת, יכול להסביר או להצדיק?
2. תגובה מאת דובר תא טכניון של "מגמה ירוקה"
איתמר כהן   (19.09.06)
נוחי דנקנר היה הבעלים של המפעלים הפטרוכימיים, שהם בין המפעלים המזהמים ביותר באזור חיפה. לפיכך הוא בין האחראים העיקריים לכך שרמת התחלואה בסרטן ובמחלות זיהומיות באזור גבוהה בעשרות אחוזים מבשאר חלקי הארץ. הדבר מתועד היטב בכתבת תחקיר של "אולפן שישי" של "ערוץ 2", בקישור הראשון (למטה). מיותר לציין, שמפעלים דומים במערב אירופה מצליחים, הפלא ופלא, לייצר גם בלי לזהם כל-כך הרבה ולסכן את חיי התושבים באזור. פשוט, שם הבעלים משקיעים בצמצום הזיהום ובאימוץ טכנולוגיות מתקדמות, ולא ביחסי ציבור ובקניית מאווררים לתושבי הצפון. ע"פ סקר שערך לאחרונה ארגון "חיים וסביבה", זיהום האוויר במדינת ישראל עולה לכולנו 4.3 מיליארד ₪ בשנה (הקישור השני למטה). כמו-כן, נוחי דנקנר מנבל באופן מחפיר את העובדים אצלו, כפי שתועד בעשרות כתבות עיתונות בשנים האחרונות. גם כאן, מדינת ישראל היא זו שגם מממנת, בסופו של דבר, את הקצבאות ואת הפנסיה לעובדיו של דנקנר, שהוא מתחמק מלשלם. ככה שאנחנו ממש לא צריכים עוד דנקנרים או עופרים (שאליהם מתייחס הקישור השלישי למטה) למיניהם. אנחנו כן צריכים עוד הרבה בעלי עסקים קטנים ובינוניים, שמרוויחים את כספם ביושר בלי להתעלל בעובדיהם ובלי לפגוע בבריאות הציבור. איתמר כהן דובר תא טכניון של "מגמה ירוקה"
3. אם אבא שלי היה עשיר גם אני הייתי נוחי
שיר הלל לילד מפונק   (19.09.06)
........................ אין צורך ללקק מר סבר....הוא לא עשה כלום בעצמו הוא נולד עם כפית יהלומים בפה אז אל תמכור לנו בולשיט כמו שאתה עושה רוב הזמן....
4. לדעתי צריך יותר גיאדמקים שיודעים לתת בחזרה..
זחל זחלילי   (19.09.06)
5. לא בטוח שאנשים כמוהו כל כך רצויים
ירון ז.   (19.09.06)
סבר טוען שהמשק צריך עוד אנשים כמו נוחי דנקנר. לדעתי אנשים כמוהו הם יותר קללה מברכה. "טוב שיש אנשים שמוכנים לקחת סיכון כמוהו"... אבל את הסיכון בפועל אנחנו כמשק לוקחים על עצמינו דרך האשראים המטורפים שאנחנו מממנים בלי רצון - גופי מימון כדוגמת הבנקים שמחים לתת לכל מיני נוחים שכאלה להשתמש בכספינו ... ואח"כ להפריש לחובות מסופקים או להעלות את העמלות ! אין ארוחות חינם. אנשים יצרניים , החל מסטף וכלה בבעלי בתי מלאכה יחודיים , הם מה שאנחנו צריכים באמת. הבעיה שהאלטרנטיבה של משחקי קניה ומכירה ( בלי להשביח הנהלה או תהליכים שבאמת מייצרים ערך אמיתי ) יותר משתלמים ופחות מסוכנים לספקולנט.
6. מה יקרה אם תתרחש קאטסטרופה??
עינת   (19.09.06)
נוחי נהדר.הוא לא ניכנס למה שאין לו שליטה בו.הוא ישלוט בבנק הפועלים כבר בעוד שנה.יחד עם אי.די.בי.הגדולה הוא ישלוט בכל מה שזז.חס וחלילה במקרה של תקלה(כמו לגאון התורן הקודם-אליעזר פישמן),המשק יקלע לקשיים שלא ניתן לצפותם ולתארם. נוחי בהצלחה!!
7. כל מילה בסלע
(19.09.06)
8. תזכרו כשיפשט רגל
דניאל   (19.09.06)
כמו פישמן
9. הלוואי עלי שילאימו את רכושו של דנקנר
נמרוד   (19.09.06)
לקראת השנה החדשה אני פונה אל סבר פלצוקר, הציבור הישראלי, היושב במרומים שלא הוכיח את עצמו במאות האחרונות ואל ממשלת ישראל ומבקש - כי לקראת השנה הבאה יולאם סך כל רכושו של נוחי דנקנר תוך השארת גימלה צנוע אשר תאפשר לו קיום בכבוד. כי תיאסר כל בעלות צולבות במשק. כי הבנקים בארץ, ששליטתם על המשק חסרת כל פרופרציה, יפורקו מכוחם. כי הרגולגטורים הישראליים יהיו אנשים ללא מורא וללא מושא פנים, חרוצים וישרים, ובעיקר - אמיצים, אל מולי 17 המשפחות שמנהלות את המדינה. כי לא נזדקק יותר לחסדיו של דנקנר, תשובה ואריסון בראש השנה - כי ממשלת ישראל תאמץ מדיניות כלכלית ששמה את הרווחה לפני הרווחים ואת האדם לפני האדמה. כי תוגבר על הענישה על שימוש במידע פנים ויונתק הקשר הגורדי בין הון לשלטון. שרם כספי יצא לפנסיה, גיידמק יוסגר לצרפת ובמקום לסגוד לעשירים, לגנרלים ולרבים תציב החברה הישראלית במרכז את האדם הפשוט, העובד, הפקיד והרופא, החפ"ש ולא הקצין, בעל הידע ולא ההון. שנה טובה לכל אזרחי ישראל!
10. בוא ניראה אותך גבר
ש-נ-ה טו-בה   (19.09.06)
נוחי דנקנר- קנה אותי!!! בוא ניראה אותך באמת מסתכן!! ד. סופר
11. לא מדויק
(19.09.06)
אכן צריך לעודד יזמות. צריך לעודד לקיחת סיכונים. אך אסור להיות תמים ולרכז כ"כ הרבה כוח בידים של אדם אחד. בעיקר כשמדובר בבנק הגדול במדינה ובחברת האזקות מהגדולות במדינה. אפשר לסבך את הניתוח אך אפשר גם לחשוב לרגע ולצפות את הנולד.
12. מאמר מתחנף המתעלם מסכנת הריכוזיות במשק
דוד   (19.09.06)
אנחנו לא ארהב בה מדובר במשק ענק שאין סכנה שאדם אחד ירכז בו אפילו עשירית הכח היחסי שיש לדנקנר במשק הישראלי. ואני סברתי שטוב שיש משקיעים זרים בישראל עד שפלוצקר מסביר,לתדהמתי,שעדיף שדנקנר ירכוש את חלקם. האם נוחי קנה גם את פלוצקר??
13. עדיף שלא היה נוחי דנקנר אפילו אחד ! הפרטת בנקים ובכלל....
הלוואי ולא היה נוחי   (19.09.06)
חברות ממשלתיותץ לכאורה יש בזה טוב, למשל מונופול חברת החשמל. אבל לא תמיד זה משרת את הציבור , ראו בנק הפועלים וגב' אריסון, לבד מגריפץ כסף במיליארדים לחודש לכיסה הפרטי , הציבור אינו נהנה ובקום להפחית עמלות (בעיקבות רווחים מפלצתיים) הם מעלים עמלות , חונקים את העסקים הקטנים ומשקי הבית, נוחי השתלט על סלקום והמחירים שלהם עולים,האם הצרכן מעניין אותו ? לא ולא ! מעניין אותו להגדיל את רווחיו , התאבון שלו ובעלי השליטה והממון במשק מתחרים ביניהם על הכנסות הולכות וגדלות על מנת לרכוש עוד חברות ועוד ועוד. הציבור ? אותם לא מעניין . האם עם הגדלת הרווחים הם עושים הנחות ? הקלות ? תחרות ? הצחקתם אותי !! ממש לא . אז למי זה טוב ? רק להם ולהם בלבד. כל המשפחות הינם עושקי הציבור בלבד .
14. פלוצקר חוצה את הקוים
ראובן   (19.09.06)
כמי שמסתכל על בני האדם שמאחרוי המדדים והמספרים קשה שלא לחוש בבדידות הולכת וגוברת - הנה גם סבר פלוצקר נוטש אותנו וחוצה את הקוים, הישר לידיהם המחבקות של דנקנר ודומיו. ברשתות השיווק שבבעלות דנקנר עובדות קופאיות בתנאי שכר מחפירים, ללא ביטחון וללא כבוד. מחירי הסלולארי מרקיעי שחקים ומנצלים את הלקוחות תוך השגת שיעורי רווח שערורתיים. וצריך לומר מילה נוספת ען בנק הפועלים? או על הכביש לעשירים בלבד שהמדינה (משלמי המיסים) עריבה להשקעה בו? אבל כנראה שזוטות שכאלו כבר אינן מטרידות את פלוצקר. אכן, נוחי דנקנר, אדם כל כך חיובי, צדיק ממש. צריך להודות לו על הסיכונים שהוא מוכן לקחת על עצמו במשק הישראלי. תודה לך נוחי דנקנר שאתה מוכן ליטול מאתנו את כספנו. ותודה גם לך סבר פלוצקר שפקחת את עיננו.
15. כתבה קצרה, עניינית ומעולה .. אבל !!!!
מני האנונימי   (19.09.06)
מי שמכיר את תורת המשחקים של "ישראל" יודע שבכל תופעה שכזאת, יש גם אפקט - המכונה "אפקט הדומינו", אם חלילה יקרה משהו, המשק העסקי בישראל כולל הבורסה הבלונית תתנפץ לרסיסים ולמעלה ממיליון אנשים שעובדים באופן ישיר או עקיף עם נוחי, עלולים למצוא עצמם מחוסרי עבודה , (ע''ע ארה''ב של שנות ה 20) כאשר בעל חברה מסויימת הפסיד סכומי עתק, שגרם לאפקט הדומינו - לעלית הפשע המאורגן וצרות אחרות. יש לעקוב אחר נוחי דנקנר ולהיזהר ממנו - כי הוא חסר כל ניסיון היסטורי.
16. "הנוחי דנקנרים" הם חרב פיפיות מסוכנת לחברה הישראלית
יובל,גבעתיים   (19.09.06)
האנשים הללו שתאוות בצע היא המניע המנחה אותם-לא רואים ממטר,אף אחד. הנוחי דנקנרים שפר עליהם גורלם הם נולדו לכסף,וכן, הם השכילו לעשות עוד .אבל איפה ווארן באפט,והפילנטרופים היודעים להכיר תודה לעולם הסובב האותם על טוב גורלם ואיפה הדמקנרים שרק רוממות שמם וארנקם מובילה אותם.אנשים אילו מחדדים ומקצינים את "הקצוות" הכלכליים בחברה והם אשר יביאו בבוא היום למהפכה חברתית-תרבותית
17. צריך בקש מהעשירים והמקושרים להביא יותר ילדים
אריק   (19.09.06)
18. סבר מה קרא לך? המדינה מיאשת . מושחתת וחבל
מיכה   (19.09.06)
לשלם מס הכנסה , כי רק פרזיטים נהנים מהכסף של המיסים משרים חברי כנסת ובירוקרטים , לכן יזממים משתדלים לברוח לחול. אני מקווה שיהיה עוד דנקנרים שיבנו מיפעלים חדשים ויתנו לעובדים שלהם לחיות טוב מעבודתם ולגדל ילדים שיהיו משכילים ויוהבו את המדינה . סבר אל תעריץ אנשי עסקים שמגלגלים חובות ומנצלים רביות זולות , סבא שלי בפולין היה מלווה ברבית והיה אמיד עד שבאו הנצים ובקושי נשאר עם חולצה . כסף זה יפה וטוב עם עוד אנשים נהנים מימנו לא רק משפחת דנקנר
19. מסכים לכל מילה של סבר על דנקנר
אורי סלונים   (19.09.06)
מסכים לכל מילה של סבר במיוחד בימים טרופים אלה.
20. לא יאומן כי יסופר!!סבר ה"כלכלן" תומך בעוד ריכוזיות ומונופול!
מעניין לטובת מי..   (19.09.06)
אחרי ש"החכמנו" מתמיכת סבר פלוצקר ב"פיצוי" של חצי מיליארד דולר!!למשפחת עופר (כי סבר לא מבין מה ההבדל בין זיכיון לרישיון..)בבז"ן,עכשין הציבור יצטרך לשלם באופן עקיף על מונופול חדש,נוחי דנקנר בע"מ.כלומר אדם ששולט במונופולים כלכליים במשק יחליט אם לתת אשראי למתחרים שלו!!מדהים ,כל כך מדהים שיכול לצאת רק ממוחו הקודח של ה"כלכלן" סבר פלוצקר..
21. סבר פלוצקר מתחנף כהרגלו לבעלי ההון
ישי   (19.09.06)
22. הקדוש ברוך דנקנר, אנחנו אוהבים אותך!
דוד   (19.09.06)
אין עוד מלבדנקנר! יחי נוחי! ויוה לה דנקנר! סבר פלוצקר, אתה מעורר בי בחילה.
23. פלוצקר יופי, תמשיך להתחנף יופי יופי
תצנזר גם את זה   (19.09.06)
לאחר שהתחנפת לכל ראשי המשק והשרים לאחר שאין אחד שמתייחס ברצינות לדברייך אתה איבדת כל בושה.
24. אנשים אין להם מה לאכול והוא עושה מילארדים על גבם!
(19.09.06)
25. מסייה פלוצקר - אתה כבר מתגעגע ללואי ה-14?? בעזרת משוררי חצר
ש ז ם   (19.09.06)
הכותבים שירי הלל לשליחיו - הוא לא יתמהמה ועד מהרה ישוב העיקר שיהיו חבילות מזון לכל מאות האלפים שממתינים בתור
26. הלוואי עוד 1000 דנקנרים ולא 100
אשר   (19.09.06)
הבעייה היא שמה שקורה אצלנו הוא שיותר ויותר עושר, מתרכז אצל פחות ופחות אנשים- מר סבר פלוצקר אולי תסביר לי מה הנועזות הגדולה בקניית חלק מבנק הפועלים, ועל איזה יוזמה מרתקת מדובר כאן. בתנאי השוק הנוכחיים בישראל מדובר רק בבית חרושת לעשיית כסף. מבחינת אומות העולם, נראה שבשנים האחרונות הוקדח כאן תבשיל, שבכל מדינה ראוייה היה כבר יוצר את מהפיכת ההמונים המנוצלים. משום מה המבנה הנפשי שלנו כעם, לא מייצר את המהפיכה הנדרשת.
27. קשקוש
קורא   (19.09.06)
פחות מידי... לוקחים את הכסף... הם תמיד יעשו את זה צריך למסות את מה שהם לא יכולים להוציא מישראל: מס על וילות פאר של מעל מיליון דולר: 10% שנתי. שישלמו. את זה אי אפשר להבריח לאיי הבתולה אז שישלמו
28. עוד מאה כאלה?
(19.09.06)
בהחלט יתכן כי רצוי שיהיו בארץ עוד מאה כמו נוחי דנקנר, זה לא הופך לטעות את ההתנגדות לריכוז כזה של פעילות כלכלית ביד אחת. מאה זה מצויין, מאתיים אולי טוב מזה אבל אחד ויחיד זו בעיה קשה.
29. לא 18 משפחות אלא 18,000 משפחות, פשוט עד כדי כך
(19.09.06)
חלוקת רוב הבעלות על נכסים ומשאבים בין אלפי משפחות ולא בודדות תועיל להפליא לחברה צודקת, שוויונית ומאתגרת.
30. לכל המשקיעים
dalia   (19.09.06)
כן ירבו ישראלם כמו נוחי השקיעו באי די בי ותרויחו
תגובות נוספות
חזרה לכתבה