בריאות  איכות חיים
פסיכולוג: כמה זה עולה ואיך תלכו דרך קופת חולים?
רונן טל
פורסם: 08.10.06, 11:11
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 80 תגובות ב-73 דיונים
1. אז השורה התחתונה זה כסף???
(08.10.06)
"זו אחת הסיבות שעזבתי את העבודה עם קופת החולים. בשלב מסוים הרגשתי ש‭160-‬ שקל הם סכום נמוך מדי בהשוואה למה שיש לי להציע‭."‬ ואני יכולה להבטיח לכם שבחיים לא הייתי רוצה ללכת לטיפול אצל בנאדם כזה!!!
2. פסיכולוגיה זה לא מדע.
שלומי   (08.10.06)
רק אידיוט ישלם על פסיכולוג. בכסף הזה אפשר ללכת למסעדה או לסרט ואפילו מנסוע לחו"ל אם מדברים על מספר טיפולים.
3. המחירים באזור המרכז כבר עברו את ה400
אריאל ,   תל אביב   (08.10.06)
עלק 300-350, כל פסיכולוג היום באזור תל אביב לא לוקח פחות מ400. בצפון אולי לוקחים 300 אבל פסיכולוג קליני במרכז אוהב לרוקן את הכיסים של ההייטקיסטים שמתוסכלים מהחיים.
4. טיפול פסיכולוגי דרך הכללית
שרון   (08.10.06)
עולה 160 ש"ח, כשצריך הפנייה דרך מכון רותם ולהם משלמים 60 ש"ח אשר מתקזזים מעלות הטיפול הראשון, ולא בעלות 140 ש"ח כפי שפורסם לטיפול אינדיווידואלי.
5. אני פסיכולוג קליני, מהטובים בישראל. גובה 600 שקל ל-45 דקות
פסיכולוג קליני ,   תא   (08.10.06)
6. לא מבינה למה מספר הפגישות מוגבל
פרח   (08.10.06)
הרי מה שקורה בסופו של דבר הוא שנגמרות הפגישות המסובסדות ואז צריכים להתחיל לשלם מחיר מלא של טיפול פרטי ולא תמיד יש כסף ולעבור מטפל בשלב כזה לא תמיד יעיל וחכם. אז מה עושים?
7. ורדה היא לא פסיכולוגית - לא עשתה התמחות אחרי התואר השני
שלוגי   (08.10.06)
זה אולי עוזר לוורדה שכולם מציגים אותה כפסיכולוגית אבל היא לא סיימה את ההתמחות שכל פסיכולוג מוכר אמור לעשות. לכן היא לא פסיכולוגית במובן המקובל. ואז כולם מתפלאים איך היא מציעה הצעות כאלו מקוממות למאזינים בשידור ברדיו. בנוסף לא ברור מאיפה המחירים האלה. יש לא מעט פסיכולוגים באזור המרכז שלוקחים 600 ש"ח לשעת טיפול. מצד שני בצפון יותר שפוי (בערך 300 ש"ח) ויש לא מעט פסיכולוגים שמוכנים לעבוד שחור ואז המחיר יורד ל-200-250 ש"ח.
8. הדיוט
(08.10.06)
חבל שזה מה שאתה... פסיכולוג נותן המון למי ששרוי בבעיה וצריך כיוון... סרט או ארוחה לא יעזרו לו למצוא את התשובה.. רק חבל שזה עולה כל כך הרבה כסף...
9. למס' 5: התכוונת להגיד "מהשחצנים בישראל".
פסיכולוג קליני   (08.10.06)
רק הסגנון כבר נותן את הרושם שאתה לא מטפל מי-יודע-מה מוצלח. עוד אחד שמוציא לנו שם רע. חבל.
10. הכשרה כספית
פרויד   (08.10.06)
מטפל שאומר שלא הוכשר לנושא הכספי הינו שטחי. לפרויד יש מספר מאמרים בנושא וכן לכל הפסיכולוגים המובילים. הנושא הכספי עצמו הינו כלי טיפולי שפסיכולוג טוב אמור להיות מיומן בשימוש בו.
11. ל6 המספר מוגבל, כי אם לא עזר במעט פגישות - לא יעזור בהרבה
אא ,   בב   (08.10.06)
12. זה לא משנה אם זה מדע או לא, משנה אם זה עוזר או לא.
פסיכולוג קליני   (08.10.06)
הדבר האידיוטי היחיד פה זה התגובה שלך. המציאות מלמדת שהמון אנשים שהולכים לטיפול מרגישים באופן ברור שאיכות החיים שלהם מאוד משתפרת. זה לא שווה את הכסף? זה לא שווה קצת יותר מעוד סרט או מסעדה או אפילו נסיעה לחו"ל? לא מתאים לך - אל תלך, אבל להגיד על כל אלה שכן הולכים שהם אידיוטים?! יצאת קטן, קטן מאוד, וגם שתלטן ודעתן. כנראה גם פחדן.
13. ל-5 -שום דבר לא שווה מחיר כמו שלך, עם כך הכבוד...
רחלי   (08.10.06)
אלא למזוכיסטים שמחפשים מישהו שיתעלל בהם ובארנק שלהם...
14. המלצה נוספת: תחנת ת.ל.ם של הקיבוצים
כרמל   (08.10.06)
בסמינר הקיבוצים -החל מ-80 ש"ח ועד 250 ש"ח. לא סחטנים כמו אחרים. עובדים טוב.
15. חישוב מהיר
החשב   (08.10.06)
בואו נבצע חישוב מהיר כמה מרוויח פסיכולוג ממוצע... 350 שקל לפגישה 6 פגישות ביום 20 ימי עבודה 42000 שכר חודשי מכובד, לא?
16. אולי זה נשמע הרבה כסף אבל.....
שלוגי ב'   (08.10.06)
לפסיכולוג לוקח 9 שנים של לימודים והכשרה עד שהוא מתחיל בכלל לראות כסף. 3 שנים תואר ראשון+ שנתיים תואר שני+ 4 שנים התמחות שמרויחים בה גרושים. וזה כמובן רק בתנאי שהתקבלת לתואר שני במכה ראשונה ולא נאלצת לחכות שנה ולנסות שוב. מדובר בהקרבה גדולה מאוד של זמן וכסף, בדיוק בשנים בהם אנשים אחרים מרויחים ומתבססים. ולכן סכום של 300 שקל לשעה זה ממש לא הרבה, דרך אגב, מי שכתבו פה לפני לגבי המחירים צודקים. באיזור המרכז המחירים הם יותר לכיוון ה500. בחיפה כבר לוקחים יותר משלוש מאות.
17. מטפל הוליסטי
מיכל   (08.10.06)
יש המון מטפלים הוליסטיים שהם טובים מאוד וגובים מחיר של 200 ש"ח, עושים עבודה טובה יותר מפסיכולוג, בסופו של דבר הכל פסיכוטרפיה.
18. החישוב כולל אי מתן קבלה?
אייל(רו"ח)   (08.10.06)
כל עוד פסיכולוג טוב מדווח לביטוח לאומי על איזה 17000 בחודש זה בערך 40% מההכנסות שלו בפועל. הנטו של הפסיכולוגים שרובם עצמאיים(יש גילדה חזקה ששומרת על המצב) גבוה בהרבה משל מקצועות אחרים והבעיה היא שאף אחד לא באמת יכול לדעת כמה הם מרוויחים.
19. אי דיוק בנתונים של מכבי
קובי ,   מרכז   (08.10.06)
עבור הפגישה ה - 16 ואילך זה לא מדויק, אלא עד הפגישה ה- 30 ומשם לפי התעריף של הפסיכולוג עצמו. מהכתבה זה נשמע מפרגן קצת יותר "ואילך", בכל מקרה עזרה מבורכת, חבל שלא נתונים הרבה יותר. אפרופו ביטול פגישה, עזבתי את הפסיכולוג שלי שביקש כסף עבור ביטול פגישה כשנתתי התראה ערב לפני כן, וזאת לאחר היכרות לא קצרה. כשאתה אצל פסיכולוג אתה מצפה ממנו ליחס אנושי ולא של נותן שירות כמו במוסך.
20. אכן רק אידיוט ישלם על פסיכולוג
(08.10.06)
אם מדובר בפסיכיאטריה כמובן שיש צורך לשלם, אבל לפסיכולוג ? שאני אשלם כסף למישהו רק בשביל שישמע את הצרות שלי ? שאני אתנקה בפניו ? שיתן לי "כיוון" לחיים כאילו שאנשים אחרים חכמים ומקסימים שאכפת להם לא ידברו איתי ולא יתנו לי כיוון ? לכל אלה שזקוקים לאוזן קשבת ורוצים לסמוך על מישהו אני מציעה לכם לחפש חברים אמיתיים בלבד או אנשי משפחה אמינים. רק בריאות.
21. פסיכולוגים- אאוט. ממכר וגורם לתלות מיותרת.
(08.10.06)
הטיפול היחיד שאיכשהו מסוגל לעזור הוא אולי הטיפול הקוגנטיבי התנהגותי. הטיפול הדינמי מיועד לאנשים שאוהבים להתעלל בעצמם
22. ה קורה כשהפסיכולוג שכח להגיע לפגישה?
(08.10.06)
ידוע לי שזה עבד לכוון אחד הלקוח שלו לא יכול היה להגיע הוא בלי בושה גזל ממנו 350 ש"ח כמה פעמים, וכשכבוד הפסיכולוג לא היגיע הוא רק התנצל, אם הוא נהג באופן צודק? זה המוסר של הפסיכולוגים? הגאון מתל אביב בלי בושה לוקח 600 ובטח יש פרייערים שמשלמים לחבר הנ"ל, מעניין לפי איזה קריטריון הוא המליך את עצמו כטוב מביניהם?האם היה סקר ובו דרגו אותו?אז בבקשה לפרסם סקר חשוב שכזה לרשות קהל הצרכנים. זה מה שנקרא לעשות קופה מצרות של אחרים, אין המדובר לא להרוויח,אלא רווח הגיוני, ולא על ידי עושק כפי שסיפר מטופל שהפסיכולוג שלו לא היגיע למספר פגישות! ולא פיצה את הלקוח שכזכור הוא גם בן אדם,
23. פסיכולוגיה=זנות
בו   (08.10.06)
למה לכם אמפתיה מזויפת שתלויה בתשלום לא מבוטל של כסף?!!! הפסיכולוגיה התפתחה וצברה תאוצה בעקבות הניכור הגובר בחברה. תנסו להפתח כלפי חברים ומשפחה שאהבתם אליכם אינה תלויה בדבר ואז באמת תתחילו לחולל שינוי -לא רק בעצמכם אלא גם בחברה. מועדים לשמחה
24. קשה להיות מקצועי ואכפתי כשזה מסובסד.........................
בחילהההההההההה   (08.10.06)
בפועל, הפסיכולוגים מודים שקשה להפגין את אותה יכולת מקצועית ואכפתיות כלפי מטופל שנשלח מהקופה ומשלם רק 40 אחוז מהסכום שהם גובים בדרך-כלל. "כולם משתדלים לתת את אותו שירות לאלה שבאים דרך קופת חולים ולאלה שמגיעים באופן פרטי, אבל אין ספק שיש משהו יותר קרוב כשמדובר בטיפול פרטי‭,"‬ אומר לוי מהרצליה שגובה 350 שקלים לפגישה. "זו אחת הסיבות שעזבתי את העבודה עם קופת החולים. בשלב מסוים הרגשתי ש‭160-‬ שקל הם סכום נמוך מדי בהשוואה למה שיש לי להציע‭."‬
25. ל 12 , משלומי
שלומי   (08.10.06)
קטן , שתלטן , פחדן .... זה מה שיש לך להגיד על טענה לגיטימית לחלוטין , שהועלתה בין היתר על ידי קרל פופר, אחת הדמויות החשובות במאה ה-20 ? אני אפילו לא פסלתי טיפול פסיכולוגי אלא רק טענתי שבכל כך הרבה כסף , יכול אדם להיטיב עם עצמו ומשפחתו יותר ,בצורות אחרות. הייתי פעמיים בחיי בטיפול וזה עזר לי מאוד. הגישה המתנשאת , האנטי-אינטימית רק מגבירה ניכור ומועקה והיא עומדת בבסיס הטיפול.
26. פסיכולוגיה זה רע!!
רעות   (08.10.06)
וגם פסיכיאטריה. קפצו לאתר וקבלו קצת מידע שיסמר את שיערכם. cchr.org.il
27. מכבי מתחמקים מלטפל בילדים
(08.10.06)
בזמנו ביקשתי טיפול פסיכולוגי/ ריפוי בעיסוק דרך המכון להתפתחות הילד של מכבי. טרטרו וטרטרו וכשהגעתי למרפאה בעיסוק (נפלאה) שהתחילה ממש "להגיע" לליבו של הילד שלי הודיעו ממכבי שהטיפולים מופסקים כי... ככה. לא מגיע לך. תודה- מכבי... ושלא נזדקק לכם! ותודה לחיים רמון!
28. עובד סוציאלי מעולה לא פחות מפסיכולוג.
גל   (08.10.06)
יש עובדים סוציאלים שטובים פי מאה מכל פסיכולוג ובכאלה נעזרים רבים בעת האחרונה. הם לא טוחנים עד דק את עברך , הם מאוד מסייעים לזוגות מתגרשים, לאנשים במשברים שונים ומחירם סביר יותר.
29. שאלה חשובה - אנא היכנסו
שירי ,   ת"א   (08.10.06)
אני רוצה להתחיל טיפול ממוקד (בעקבות טראומה שאירעה לי) ואני לא מליונרית :)) הייתי רוצה לדעת אם אני הולכת דרך קופ"ח - האם הפסיכולוגים הם בתחילת דרכם (אולי סטאג'רים) או שאלו הם פסיכולוגים טובים ומיומנים?
30. האם צריך פסיכולוגים?
שקול ,   תל אביב   (08.10.06)
סיימתי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת ת"א. כותבים רבים אומרים שאין צורך בפסיכולוגים, כי הם רק יוצרים תלות, ומתמקדים בשלילי. לפי אותם כותבים, די והותר בחברים טובים שיקשיבו ויכוונו. ברצוני לכתוב את דעתי בנושא. ראשית, אכן חברים טובים הם נכס אמיתי לכל אדם, בוודאי חשוב יותר מפסיכולוג טוב. אך מה עושים אנשים שלא מרגישים בנוח לפתוח את ליבם מול חבריהם? וגם אלה שכן מרגישים בנוח לעשות זאת, האם חברים יכולים להיות מכוננים לצרכיהם, לשים את עצמם בצד, להיות מסוגלים לשמוע את הדברים הכואבים ביותר, החשוכים ביותר, המפחידים ביותר, והשמחים ומלאי התקווה ביותר? ומה קורה כאשר אנו מרגישים תקועים ושיחות היום יום עם חברים אינם משנות את הרגשת התקיעות? אולי יש צורך בזוית ראייה מעט שונה מזו המוכרת לנו? אולי אם יתרחב עולמנו וצורת הסתכלותנו על העולם ועל עצמנו נצא מהרגשת התקיעות? פסיכולוגים מתאמנים כל חייהם על מנת לשמור על ראש פתוח ועל גישה אמפתית למטופליהם. בודאי שישנם גם כאלה שלא מצליחים בכך, או שגישתם אינם מתאימה לכל אדם, ולכן חשוב כל כך להרגיש בנוח עם הפסיכולוג/ית עימם נפגשים. וכמובן, תמיד ניתן לסיים את הטיפול כשמרגישים רווייה, ופסיכולוג אחראי יכוון לקראת סיום טיפול אם הוא חש שאינו יכול לעזור או שעזרתו הגיעה לסיומה. לכל אלה שנפגעו מטיפול: צר לי. עצתיל כם לנסות להבין היטב מהי מהות הפגיעה, והאם מקורה אכן במקצוע הפסיכולוגיה, או שמא באינטראקציה הספציפית שלכם עם המטפל/ת.
תגובות נוספות
חזרה לכתבה