בריאות  אלטרנטיבי
הידרותרפיה: המים שמרפאים בעיות גב וכאבים
טלי חרותי-סובר
פורסם: 13.12.06, 01:44
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 73 תגובות ב-73 דיונים
1. אחרי ההידרותראפיה - JOY פתר לי את הכאב
יפתח   (13.12.06)
אחרי פריצת הדיסק שלי, עם סבל וחוסר אונים, ואחרי שעברתי הידרותרפיה, כמוסה אחת של JOY מידי יום מונעת אצלי את חזרת הכאבים. וזה טבעי, נוח ובריא. אשמח לשתף אתכם ברשמיי.
2. "גלגל הצלה" בכפר-סבא
גליה ,   ראש העין   (13.12.06)
מאד ממליצה על "גלגל הצלה" בכפר סבא, צוות מקצועי ביותר ובראשם גבי טפרברג המדהימה.
3. חוץ מרגיעה-כתוצאה מחמימות המים-הידרותרפיה לא יעילה ולא מרפה
ד"ר מאיר לוין   (13.12.06)
שום בעיה או מחלה. אפשר להרשם למכון כושר עם גקוזי גדול ולהרגע בלי להעשיר "מרפאים" בגרוש.
4. מיכל את המלכה !!!
ניר   (13.12.06)
זכיתי להכיר אותך במהלך ההכשרה שלי בקורס הידרותרפיה של וינגייט, אמנם היה זה מפגש אחד של באד רגאז אך הרושם שנותר בי ממך הוא מהטובים ביותר...
5. וואטסס- כנסו דעה אישית
יל   (13.12.06)
שרלטנות שעה של קדימה אחורה , ימינה שמאלה כיפוף ידיים הרם הורד בבריכה מחוממת - מוסיקה וחרטה ענקית של ניסיון לבלבל אותך עם תפיסות ורוחניות בסוף שילמתי 250 ש"ח ושאלתי את עצמי אם לא יותר טוב לעשות חודש מנוי בקנטרי- הרבה יותר כדאי
6. מחפשת מאמנת אישית
טלי   (13.12.06)
7. בית איזי שפירא - רעננה
שייקה   (13.12.06)
משום מה, נשכח מהכתבה. מרכז בתוכו המון קורסים והשתלמויות וגם את ארגון ההידרותרפיה הישראלי http://www.hydrotherapy.co.il/
8. הדבר הזה בסל הבריאות, ותרופות לחולים קשים-לא! שערוריה!!!!!!
כל אחד היום הוא מטפל ,   עושה כסף מגופנו   (13.12.06)
9. יישר כח למיכל
רות ,   קריות   (13.12.06)
מזה חודשים שאני מטופלת בהידרוטרפיה. בתקופה זו ראיתי כיצד מצב מטופלים מוגבלים שהגיעו לאחר תאונות , אירועים מוחיים וכדומה משתפרים. ההרגשה בטיפול ולאחר הטיפול נפלאה. אני מאחלת למיכל ולצוותה העושים עבודת קודש, המשך עבודה פוריה. בטוחני כי לאיחולי מצטרפים רבים מהמטופלים.
10. קיים פיקוח של האירגון הישראלי להידרותרפיה
טוביה ,   רעננה   (13.12.06)
כדאי לבחור מטפל שהוכר ע"י האירגון. דירשו לראות תעודה. הערה:הווטסו והג'הארא הם בהחלט שיטות טיפול הנלמדות בקורסי ההידרותרפיה ומשתמשים בהם בהצלחה רבה,במרכזים רפואיים בארץ ובעולם. מידע נוסף באתר האירגון להידרותרפיהwww.irgun-hydroterapia.com
11. יופי של כתבה !!!
(13.12.06)
12. עשיתי גם הידרותרפיה, גם ג'הארה וגם ווטסו והיה נ-פ-לא!
(13.12.06)
מומלץ בחום לבעלי הכאבים ולכל מי שרוצה להרגע
13. ל 1- על איזה תרופה אתה מתכוון בדיוק כתוב על זה באינטרנט אול
אם כן אשמח אם תצרף   (13.12.06)
לינק או איפה ניתן להשיג את זה
14. ביקורת מאמר
נעמי גולדנברג ,   ירושלים   (13.12.06)
1. ההידרותרפיה אינה בסל הבריאות. קופ"ח, לפי שיקול דעתן, לפנים משורת הדין, מוכנות להסב טיפולי פיזיותרפיה להידרותרפיה. 2. נושא המחקר בהידרותרפיה, עפ"י קריטריונים מדעיים, עדיין בחיתולים. 3. עפ"י הנחיות משרד הבריאות ודרישת קופ"ח על בריכה טיפולית חייב לפקח פיזיותרפייסט (מקצוע אקדמאי, עם קריטריונים ברורים של ממשרד הבריאות) הכותבת היא פיזיותרפיסטית, אחראית מקצועית על הידרותרפיה. עובדת גם עם קופ"ח שונות
15. ל-4
אנונימי   (13.12.06)
אתה אידיוט! כן, כן, לא התבלבלתי. ל-4
16. זה עוזר לדלקת פרקים? גם מרפא או רק מרגיע?
לאה ,   ירושלים   (13.12.06)
17. הידרותרפיה-בבית החולים
דינה ,   ערד   (13.12.06)
שילמתי מכיסי 229 ש"ח ל-6 מפגשים בבריכת הטיפולים בביה"ח. עוזר מאוד ושווה כל מחיר. אח"כ מיד למדתי שחייה והיום אני שוחה ומתעמלת לבד בתוך המים, מומלץ מאוד - בריאות הגוף והנפש. זה לא מותרות - זה צורך ותעניקו את זה לעצמכם.
18. ל - 3 - אתה גם מתחזה וגם שקרן
אופיר   (13.12.06)
אחרי ניתוח בכתף, לצורך שיקום, עשיתי טיפולי הידרוטרפיה שהיו מאוד מאוד יעילים וטובים והרבה פחות כואבים מהפיזיותרפיה. אני ממליץ בחום לכל מי שיכול להרשות לעצמו.
19. ל-3 ו-14
ל-3 ו-14   (13.12.06)
3 - אתה לא יודע על מה אתה מדבר. אתה אולי מתבלל עם השיטות הנוספות - הידרותרפיה מוכחת בגלל התנגדות המים שאינה פוגעת במרפקים - כתוצאה מחוסר המשקל. 14 - ההידרותרפיסטים מפוקחים ע"י פיזיוטרפיה מסיבות פוליטיות ולא ענייניות !!! מאחר ואם יהיו מפוקחים ע"י הידרותרפיסטים, יותר ויותר פיזיותרפיסטים ימצאו את עצצמם בלשכת התעסוקה. הדבר דומה למכסת הנשים במגמת גניקולוגיה - בדוק. מעניין שלא דרושה מפיזיוטרפיסט (רשמית) שום הכשרה במים על מנת לפקח על הידרותרפיסט שלמד שנתיים.... על זה אמרו ביידיש "מה מבין חמור בסלט פירות"
20. מחיר מסובסד+ליווי מקצועי
רוית ,   צפון   (13.12.06)
כללית מושלם מסבסדת מחיר טיפולי ההידרותרפיה, כמו טיפולים אחרים בהתפתחות הילד. בנוסף הטיפולים מלווים ע"י מרפאה בעיסוק, פיזיטרפיסט או מטפל רגשי, בהתאם לקושי שבעקבותיו הופנה הילד לטיפול בהידרותרפיה.
21. ג'הארה לא רק להרפייה
טובה רוזן ,   הוד השרון   (13.12.06)
מיכל, הידרותרפיסטית מקצועית, מטפלת מוסמכת בג'הארה. אני ממש מתפלאת על המידע שנתת על ג'הארה בכתבה שלך! לג'הארה תכונות בריאותיות מובהקות המבדילות אותה משיטות רבות ובעיקר מהואטסו. מטרת הג'הארה לפתח מודעות לגוף תוך יצירת התארכות בעמ"ש והפחתת הלחץ מהמפרקים. השיטה טיפולית ביסודה, הרגיעה והכייף הם תוצר נוסף אך לא העיקר. רוצים לדעת יותר: בקרו באתר הג'הארה הישראלי www.jahara.co.il
22. פשוט "מעמיד חזרה על הרגליים"!
איריס ,   הוד השרון   (13.12.06)
בעקבות פציעת ספורט בברך (רצועות ומפרק), לקופת חולים (מאוחדת) לא היה כל מענה עבורי, גם לאחר חצי שנה של פיזיותירפיה, עדיין צלעתי וסבלתי מכאבים. מישהו סיפר לי על קליניקה אורטופדית במלון השרון בהרצליה. במשך 3 חודשים היתה לי מטפלת למשך שעה (בעלות של 220 ש"ח לשעה!) והיא פשוט היתה נהדרת! בזכות הטיפול הזה, אני לא צולעת, יכולה ללכת למרחקים יחסית ארוכים. קופת חולים כמובן לא הכירה בטיפול הזה ונאלצתי להפסיקו כי לא יכולתי לעמוד בזה כלכלית. מצטערת שלא יכולה להעביר פרטים על המקום (פשוט לא זוכרת). עצתי: מי שיכול להרשות לעצמו - שירוץ לטיפול הזה! עושה נפלאות!
23. הידרותרפיה
אילן ,   צפון   (13.12.06)
הכול מבוסס על הרפיית השרירים במים. החוכמה היא ללמוד להכיר את ההרגלים שלנו שגורמים לנו לכווץ שרירים שלא לצורך עבודה. כך הם מופעלים מכווצים כשצריכים אותם לעבודה תוך מאמץ גדול ולא יעיל. לכו ללמוד להכיר את עצמכם והרגליכם והשרירים יהיו בניוטרל עד שתצטרכו אותם.
24. הידרותרפיה בתל אביב
הלנה ,   תל אביב   (13.12.06)
היכן בתל אביב יש בריכות וטיפולים לא ידוע לי ואני מבקשת לקבל כתובת.ומספר טלפון
25. תגובה ל -5
יפעת ,   רמה"ש   (13.12.06)
כנראה שלא היית במקום הנכון. החוויות שקורות לאנשים מהווטסו הם מדהימות ועמוקות. תנסי את בתיה סיגל
26. האם הוכחת שהידרותרפיה לא עוזר?!?
(13.12.06)
בשנים האחרונות נעשים יותר מחקרים בתחום. האם קראת אותם ? יש צורך במחקרים נוספים ובשיתוף פעולה מקסימלי. המים החמים אמנם מרגיעים- בעזרת טיפול מתאים במים חמים ניתן להשיג אפקט טיפולי נוסף.
27. טיפול ש"מציל את חיי"
שלומית ,   צפון   (13.12.06)
אני מטופלת אצל מיכל והצוות הנפלא שלה בבריכת אילן בקרית חיים מזה שנתיים, עקב בעיית עצבית קשה - CRPS, ושברים מרובים בכף הרגל והקרסול שנגרמו כתוצאה מנפילה באופניים. השברים החלימו, ומהבעייה העצבית אני עדיין סובלת לצערי, אולם קשה לי לראות כיצד הייתי עוברת את התקופה הזו ללא הבריכה. קבלתי מקופת חולים 24 טיפולים בכל שנה, שניצלתי אותם עד תום כמובן, ואחרי זה הצטרפתי לטיפול קבוצתי אחת לשבוע כשאני פשוט סופרת את השעות עד שיגיע שוב(חוזרת מאחד כזה היום). השהייה במיים, מאפשרת לי לעשות דברים שאני יכולה רק לחלום עליהם מחוץ למיים - ללכת בלי קביים, לעמוד על רגל אחת, תרגילים שונים ועוד. אני לא רוצה להתייחס לתגובות השוללות, אני מניחה שלא הגעתם לידיים הנכונות. אני, אישית, שחוויתי טיפול מידי מיכל וכל ציוותה בבבריכת אילן בקריות, מלאת הערכה לכל אחד מהם על הידע, המסירות, הטיפול , האהבה ובעיקר ההבנה והסבלנות האינסופיים לאנשים לא סבלניים במיוחד עם כאבים. מיכל , את יודעת את זה, וכדאי שכולם יידעו - אתם פשוט צוות נפלא,(הלן, מוטי, דבורה ומרינה) שלי לפחות נותן נקודות אור רבות, בחושך המר שנקרא "מחלת כאבים עצבית". תודה.
28. ג'הארה והידרותרפיה
לאה להב ,   צפון   (13.12.06)
חשוב שכולם ידעו, שג'הארה היא לא רק טכניקה לכיף במים, היא תפיסה שלמה שיש בה אין ספור אפשרויות לטיפול במים לכל צורך ודווקא התחום השיקומי מתפתח באופן מדהים ע"י טובה רוזן, שהיא המורה הבכירה שהביאה את השיטה לארץ, כדאי שכל אלה שמציגים את השיטה יתעדכנו וידייקו בכתיבתם.
29. מיכל, את מצחיקה!!!
שירלי   (13.12.06)
"זהירות , מקצוע פרוץ" מיכל, את מצחיקה וגם די דרמטית... פרוץ? ישנו מגוון רחב כל כך של אנשים וישנו מגוון רחב כל כך של שיטות טיפול במים וביבשה, פיזיים מנטליים נפשיים ורוחניים... (מגוון ושונות הם חלק מהמאפיינים הבסיסיים של עולמנו) כתבה זו מאירה באור מביך על חוסר היכולת שלך להכיל שיטות עבודה מקבילות אליך, את מפזרת נתונים שגויים (בחוסר אחריות ותעוזה מפליאה) גם על השיטה עצמה, ג'ארה, ובטח על נתוני המחירים- ישנם כל כך הרבה מטפלים, הכיצד חשבת שתוכלי לקבוע תעריף אחד כוללני?!?!???
30. JOY - ניתן להשיג אצלי
יפתח אבירם   (13.12.06)
צרו קשר ואשמח לעזור לכם.
תגובות נוספות
חזרה לכתבה