צרכנות  קנייה נכונה
איך לבחור כיריים גז
מערכת WiseBuy
פורסם: 17.11.06, 09:46
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 72 תגובות ב-70 דיונים
1. מדריך יפה - המשך הצלחה!
TelcoShops.com   (17.11.06)
שלום, אנו מברכים לשלום את ווייסביי ו- Ynet. ומי ייתן ותרבה דיעה בישראל. שבסופה נהנה כולנו הצרכנים. למי המעוניין במדריכים לתחומי התקשורת ועולם הדיגיטל, נתכבד בהתרשמותו. שבת שלום, מערכת, TelcoShops.com
2. היזהרו מכיריים של בקו - שירות על הפנים!
(17.11.06)
כיריים כמעט חדשים, הכפתורים/ידיות להפעלה נשברו מהר מאוד, ולא הסכימו בשום אופן לשלוח אלינו חדש בדואר, אף לא בתשלום מראש, אלא דרשו שנזמין נציג שירות, כמובן בתשלום של כסף רב עבור הביקור. ממש חוצפה! גם המתקן דפוק, נשבר מהר ובקלות, וגם רוצים "לעשות קופה" מקום שיכולנו להסתדר בלעדיהם!
3. מדריך שטחי מאוד,מה עם כיריים חשמליים שיש לא מעט סוגים?
נא להשתפר   (17.11.06)
4. כיריים גז - סכנה!
חשמל עדיף ,   מכל הבחינות   (17.11.06)
למרות שמדובר במכשיר נפוץ, מומלץ מאוד להמנע משימוש בגז. הנה הסיבות: 1) גז הוא חומר רעיל - דליפה ממנו עלולה לחנוק ולהרוג. וקל מאוד להגיע לדליפה - רוח שכיבתה את הלהבה, מרק שגלש כיבה אותה, ילד שסובב כפתורים, וכמובן התבלות של הצנרת, ביחוד חלקי הגומי שאורך חייהם קצר במיוחד (שנה שנתיים). 2) בעירת גז צורכת חמצן - בחדר סגור זה יכול לטשטש ואח"כ להרוג (ולא, זה לא זהה לשיקול 1 הנ"ל - כאן מדובר בסכנה כאשר הכיריים בפעולה תקינה). 3) בנוסף לפוטנציאל החניקה של גז - הוא גם עלול להתפוצץ. יותר בתים ניזוקו מהתפוצצות גז מאשר מכל גורם אחר. ומידי פעם נהרגים דיירים (ראה מקרה נוה שאנן בחיפה לאחרונה). 4) גם עלות הגז לכל קלוריה מופקת הוא גבוה יותר מאשר חשמל. יש תשלום קבוע לחברת הגז גם ללא שימוש כלל. למי שצורך מעט גז, זוהי תוספת דומיננטית בעלות. נכון שיש גם תשלום קבוע לחברת החשמל, אך אותו משלם כל צרכן חשמל פעם אחת, גם אם הוא משתמש בחשמל לכיריים. 5) בבית פרטי יש לעקוב אחר מלאי הגז בבלונים להזמין מבעוד מועד בלון חדש. שכחת? אין ארוחת צהריים. 6) בקרת העוצמה של להבות הגז היא גסה במיוחד - 2 דרגות בדרך כלל. בכיריים חשמליות יש לעיתים קרובות 5 ו-10 דרגות חום, כך שניתן לשחזר מתכון בישול בדיוק רב. והעוצמה הנמוכה ביותר יכולה להתאים לבישול איטי במיוחד, הרבה יותר חלש מגז. וכמובן, לא רצוי להשאיר גז דולק בלהבה חלשה לבישול איטי לשעות ארוכות מטעמי בטיחות (הסעיפים הראשונים כאן...). 7) והחשש הידוע - זכרתי לסגור את ברז הגז ביציאה מהבית? דאגה אחת פחות. לדעתי אין סיבה להכניס הביתה סיכון של כיריים גז. אין אף לא סיבה אחת בעד, למעט שכך כולם עושים, כנראה בעידוד חברות הגז. לדעתי יש פשוט להוציא את כיריים הגז מחוץ לחוק לשימוש בבית, כמו שלא יקים אדם בביתו כור גרעיני קטן, או בית מלאכה ליצור קאסמים. ולא, אני לא עובד או קשור לחברת חשמל. פשוט אדם שעבר להשתמש בכיריים חשמליות קרמיות לפני מספר שנים ומאז לא יכול שלא לשתף את מי שאפשר במסקנות. ואם הצלחתי בתגובתי זאת להציל נפש אחת בעתיד - דייני.
5. לא נאמר כלום על מבנה המבערים...
אפרים   (17.11.06)
חשוב מאד שהם לא יהיו מברזל או פלדה כי באיזור זה יש הרבה קורוזיה. המבערים הטוובים הם מפליז.
6. תפוקת מבערים
יוסי ,   כפר ורדים   (17.11.06)
נמדדת ביחידוד של BTU ולא וואט כי מדובר בכיריים גז ולא כיריים חשמלים ולכן גם לא קיים משטח קרמי (לפחות אני לא ראיתי)
7. אנשים יקרים אל תקנו כיריים גז אם אתם מחוברים לגז מרכזי
יודע דבר   (17.11.06)
בבניין שלכם, קנו כיריים חשמליים ותתנתקו מהגז של הבניין - יחסוך לכם הרבה כסף.
8. כמה עצות מבעל ניסיון
המנוסה ,   מעלה גירה   (17.11.06)
ראשית,חשוב להבין שכל הכיריין בנויים באותו אופן,כלומר גופי עירבול של אויר עם גז בישול אשר בקצם יש חורים ש"מחזיקים את הלהבה".מנגנון פשוט ועתיק. מה שיותר חשוב הוא מסביב: חומר גוף הכיריים-נירוסטה או פח מצופה אמאייל (בשחור ולבן),כיריים שבנויים על לוח זכוכית מחוסמת וכיריים עם מנגנוני בטיחות. מבערים גדולים מבטיחים הספק קלורי גבוה אך לא תמיד אנו זקוקים למבער גדול ולכן חשוב שיהיו ראשי מבער בגדלים שונים. חשוב מאוד *לא* לרכוש כיריים הבנויות על לוח זכוכית שהיא מראה (מצופה בחומר מיוחד מפני..(וזה מנסיון אישי) שתמצאו עצמכם מנקים יום יום את המראה הזו,מכל טיפת מים שנזלה וכל טיפת שמן שניתזה-בקיצור סיוט. הכיריים המומלצים ביותר הם הלבנים/שחורים מצופי האמאייל וכירי הנירוסטה (מוברשת או אחרת) מוצלחות אף יותר.הן קלות לניקוי,לא סופגות צבעי מזון וכתמי נוזלים ומשתלבות היטב בכל מטבח. כמו כן חשוב שיהיו גומיות הגבהה בכפתורי הגז,למניעת חדירת נוזלים,חשוב שיהיו הגבהות סביב המבערים-בדיוק מאותה סיבה והכי חשוב (בעיקר אם הכיריים ממוקמים ליד חלון) הוא מנגנון ניתוק הגז במקרה כיבוי.לא בא לכם לגלות שהלהבה כבתה לפני רבע שעה ממשב רוח חזק ובניביון הראשון להדליקה שוב תמצאו את אצמכם,עם המטבח כולו,מעבר לכביש... יש אינסוף דגמים,חלקם אשפה שאסור להכניס הביתה ומותגים שמעולם לא שמעתם עליהם,אבל אפשר למצוא כיריים איכותיים וממותגים גם במחירים שבין 1000 ל-1500 שח. אני את קניתי דלונגי דרך האינטרנט,והוא בסדר.יש להם הרבה דגמים אך השירות של ניופאן לא משהו.קחו משהו טוב ולא יקר שכן מכשיר זה לא מתקלקל כמעט בכלל וישמש אותכם כל יום ויום (אלא אם אתם צפונבונים שאוכלים רק במסעדות והמטבח נראה כמו גוגנהיים...).בהצלחה.
9. עברו לכירה חשמלית נקי זול בישול מצויין
אורן ,   ת"א צפון   (17.11.06)
יש לי שנתיים כירה חשמלית ואני מרוצה. אין תשלומים לחברת גז במחיר הפיקדון לנונה הזמנתי מהקבלן שקע תלת פזי. מאז הכל טוב מחרי החשמל יורדים (מעבר לגז טבעי) ממולץ בחום.
10. קניתי כיריים ITT משטח זכוכית-על הפנים !!
קונה מבועס   (17.11.06)
לחצן ההדלקה צריך ללחוץ דקה שלמה עד שנדלק, הברזלים מסביב לגז נשברו תוך שנה, אחרי ביקור טכנאי(דווקא מהיר) חזרה התקלה של הלחצן המעצבן-ראו הוזהרתם ! אגב עלה לי 900 ש"ח במשטח זכוכית.
11.  למספר 2,אני אמנם לא מחברת בקו אבל אני
(17.11.06)
אני אדאג לרשום ביום ראשון בתגובות מספר טלפון בו תוכל לקבל שרות הגון והולם מחברת בקו,שבת שלום
12. עוזר כמו כוסות רוח למת. בחנות אי אפשר לבשל. המוכרים מעופפים
משה חמצני   (17.11.06)
מסקנות להתאמה אישית אפשר לקבל רק אחרי שבוע-שבועיים של בישולים ואז זה כבר מאוחר מדי. אולי איזה יבואן או חנות יקחו יזמה ויפעילו מטבח לדוגמא עם אפשרות לבשל ולהסיק מסקנות אמיתיות ולא קוסמטיות.
13. זכוכית
אורי ,   מרכז   (17.11.06)
היו ברשותי כיריים עם משטח זכוכית וזה היה יפה ונוח לניקוי אך כשהתנפץ הלוח ללא סיבה לאלפי רסיסים החליפה לי החברה את הלוח ברב אדיבות. כשהלוח השני התנפץ לאחר מחצית שנה וגם כן ללא סיבה ניכרת והרסיסים הגיעו לכל פינה במטבח אף לא פניתי לחברה ולאחריות שלה... הרמתי את הכיריים ממקומם והראיתי להם את הדרך לחדר האשפה והנחתי במקומם פחות יפות ןיות זולות אבל פונקציונליות.
14. מחפש לרכוש כירה חשמלית 2 ראשים מצופה אמייל ולא מוצא
מיקי, ירושלים   (17.11.06)
הציעו לי נירוסטה , פח אך לא הצלחתי להשיג אמייל. כיריים קרמיות הן אכותיות אך, ניתן להשיג רק בילט אין . כמו כן חשוב שתהיה נורת ביקורת ובוררי חום (לא טרמוסטט). היו פעם כיריים כאלה של חברת SOOL התורכית אך הבנתי שהחברה הפסיקה לייצר, או שהפסיקו ליבא לארץ.
15. "כיריים גז" נשמע כמו "מכנסיים קצר" מהמערכון של נאור ציון
בעל הפתרונים   (17.11.06)
16. רק כיריים קרמיות
(17.11.06)
הרבה יותר זול, הרבה יותר בטיחותי, הרבה יותר יפה, הרבה יותר נוח. כל היתרונות. תוספת המחיר הראשונית בקניה מתקזזת עם עלות הזמנת גז לדירה ובוודאי עם עלויות הגז החודשיות. פשוט לא צריך גז בבית.
17. כיריים עם משטח זכוכית , לא מומלץ.
(17.11.06)
הזהרו מכיריים עם תושבות סירים עגולות ונפרדות הסיר לא יציב עליהם. הכי מומלץ תושבות גדולות ויציבות. תכנסו ל-8.
18. כיריים חשמליות עדיין מאוד יקרות יחסית לשימוש בגז
שמעון ,   מרכז   (17.11.06)
לכל המגיבים שמצדדים בכיריים גז, מה לעשות שבבית פרטי הגז הוא מאוד מאוד זול והכיריים החשמליות הן זוללות חשמל ולא מגיעות לעוצמה המקסימלית של כיריים מגז.
19. תגובה ל-4 מטיל המורא ...
אבי ו. ,   אור יהודה   (17.11.06)
1. חומר רעיל נכון ! חשמל מסוכן וממית במגע ! אז אולי כדאי להפסיק להשתמש בשניהם !? היום בכל כירת גז המכבדת את עצמה יש כיבוי אוטומטי של זרם הגז עם כיבוי הלהבה מכל הסיבות שציינת לעיל. 2. הכיריים הם במטבח, גם אם סגרת ואטמת את כל הבית הרמטית כמות הגז שתזדקק לשרוף כדי לכלות את החמצן לרמות מסוכנות הן גדולות מאות (עשרות ק"ג, מה שלוקח עשרות רבות של שעות שימוש רצוף ללא פתיחת דלתות/חלונות, מה שלא יקרה לעולם). 3. תבדוק את הסטטיסטיקה, יותר בתים נשרפים כליל בגלל קצר חשמלי הנובע מחיווט ישן ו/או תצרוכת חשמל גדולה כמו שנדרשת ע"י כיריים גז רציניות (משהו טוב ויעיל דורש 3 פאזות !) 4. אולי נכון עבור חיבור גז לצובר שכונתי, בבלונים העלות היא חצי ופחות. אבל התמחור הגבוה בחיבור מרכזי זו סאגה אחרת ומודעות ומאבק צרכני קיים כבר שנים 5. שטויות, יש שני בלונים, אחד נגמר, עוברים מיידית לשני ומזמינים החלפה לראשון המגיעה תוך ימים ספורים, בעוד בלון מחזיק חודשים, מעולם לא נשארתי ללא גז. מצד שני היו לי הפסקות חשמל שהרסו לי ארוחה בחימום בתנור, מיקרוגל וכו'. 6. אז מעניין מדוע שפים משתמשים רק בגז ... יש שליטה ועוצמה טובה יותר, ובעיקר מהירה יותר ... ניסית פעם לעצור גלישה של קדירה כבדה ע"י כיבוי כירת חשמל ... בגז החום נעלם מיידית !! 7. זו דאגה !? הכול מתגמד ביחס לחשש שירימו לי את הבית גנבים :-) שמח שאתה נהנה עם הכיריים החשמליות שלך ....
20. 14 - למה אתה צריך כירה חשמלית מצופה אמייל? בשביל מה לך?
מה רע בגופי החימום ,   הישנים והטובים?   (17.11.06)
21. למגיב 14
עדיקה ,   צהלה   (17.11.06)
תתקשר לאשר פלאפון:0546955112 !תבקש את הכתובת לתנורים שכתבת עליהם!קוראים לבחור אשר!
22. הכיריים החדישים ביותר הם השראתיים... כנסו
מיכה ,   חיפה   (17.11.06)
כיריים הפועלים בשיטה השראתית אינדוקציה מגנטית לאחר החימום הפלטה והסיר נשארים קרים ורק המזון חם. יש תכונות נוספות קראו על כך באינטרנט... כולל מנגנוני בטיחות, חום, טיימרים וכו'. כיריים אלה הם המילה האחרונה בתחום.
23. אין כמו כיריים קרמיות !!!!
לא לגז ,   ירושלים   (17.11.06)
קודם כל כיריים חשמליות (קרמיות) נראות מדהים. כל מי שנכנס למטבח שלנו ישר נתפס בכיריים. דבר שני קלות מאד לניקוי - בסה"כ משטח חלק כמו השיש. דבר שלישי אין צורך להתחבר לגז - עם הריח המסריח שלו. הגז זה הדבר הכי מסוכן בבית עם ילדים וגם בלי. דבר רביעי בכיריים קרמיות ניתן לבצע תוכניות בישול או שיתכבו לאחר זמן מסויים. ובנוסף ניתן לבצע נעילה מילדים. הכיריים באות עם תצוגה דיגיטלית נוחה ו-18 רמות של חימום מדוייק. החיסרון: מי שעובר לכיריים קרמיות לא יכול לחזור לכיריים גז הענתיקות. יש כאלה שאומרים שכיריים חשמליות יקרות להפעלה יותר מגז, לא בטוח שזה נכון. אבל גם עם מעט יותר יקרות מגז, ההנאה רבה. רצוי כיריים חשמליות של BOSCH.
24. בקו על הפנים
אלי   (18.11.06)
גם לי יש כיריים בקו והן על הפנים. נסתמות כל הזמן. אל תקנו
25. ל 22 איפה ניתן לקנות אותם,חבר גרמני אמר שבאירופה
כולם עוברים לזה   (18.11.06)
26. מה לגבי חסכון בגז
(18.11.06)
לאמי יש כיריים, שמאז שנקנו צריכת הגז עלתה כמעט פי שניים(כאשר היקף השימוש לא השתנה)!!! רצוי מאוד לבדוק את הנושא לפני הקנייה.
27. תנור אריסטון
שמואל ,   קריות   (18.11.06)
לא היתקרב לתנור מדגם אריסטון לא אמין .השרות שנותנת חברת'' אב-אל ''משדרות ההסתדרות 225 בחיפה ממש גרוע.חבורה של נוכלים.פשוט לא להתקרב.
28. התרחקו משולטהייס
נורדי ,   מרכז   (18.11.06)
קניתי כיריים שולטהייס, מחיר - גבוה מאד , תקלות- רבות שרות - סביר בזמן, אך כל תקלה מצריכה לפי הצלצת הטכנאי, החלפת חלקים שעלותם - מתקרבת לעלות כיריים חדשות. התרחקו !!!!!!!
29. בשבילי רק כריים של דילונגי
אורן.ז ,   ראשון לציון   (18.11.06)
30. מוצרי שולטס מחלידים מהר מדיי
י.ש   (18.11.06)
יש לי כיריים תנור ומדיח כלים מה שנקרה על הפנים
תגובות נוספות
חזרה לכתבה