בריאות  מיוחד  התקרחות
אזהרה: התרופה פרופסיה עלולה להסוות סרטן ערמונית
ד"ר איתי גל
פורסם: 11.12.06, 10:13
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 64 תגובות ב-63 דיונים
31. האם הפרופסיה עוזרת גם
גימלאי   (12.12.06)
לבן 70 להצמיח שיער או רק לצעירים?
32. כל התרופות מסוכנות כי הן פוגעות בכליות. אפילו פרופסיה.
יואב   (12.12.06)
אף פעם אל תיקחו תרופה כשאתם לא חייבים, כי הנזקים שנוצרים עקב לקיחת תרופות מצטברים ולא נעלמים אף פעם - כמו צלקת. יש מעט מאד תרופות שיוצאות מכלל זה ופרופסיה היא לא אחת מהן. פרופסיה, בניגוד לתגובות כאן לא גורמת לאימפוטנציה, לא גורמת לירידה באיכות הזרע, לא גורמת לצמיחת ציצים ואני מניח שיהיו פה עוד שטויות בהמשך. היא עלולה לגרום ליריגה זמנית בחשק המיני. זה קורה אצל אחוז קטן מאד, עובר לאחר חודש ובטוח עובר אם מפסיקים לקחת את התרופה. ובכל זאת, מומלץ שלא לקחת את התרופה.
33. שימו לב למשהו מעניין
עברתי אורח   (12.12.06)
יש לי שני חברים בני 50 שניהם כלל לא קרחים ולאחד מהם אין אפילו שיער לבן שאלתי אותם אם הם מאוננים והם סיפרו לי שהם כלל לא מאוננים ואפילו יכולים להיות מספר חודשים ללא פליטת זרע אך כשהם עם בחורה הם מתפקדים מצויין שמתי לב שחבר נוסף שלי וגם אני כן נוהגים לאונן ואותו חבר קירח לגמרי וגם אני מקריח חלקית לכן חשבתי אולי שיש קשר בין אוננות לקרחת קבלו את המאמר הבא: http://www.herballove.com/article.asp?art=62
34. המשך לתגובה קודמת
עובר אורח   (12.12.06)
גם באתר זה יש הוכחה מדעית מדוע DHT מזיק מהם הסיבות ואיך להציל את השיער אמיתי לחלוטין!! http://www.4-men.org/malehairloss.html
35. התרופה גורמת להורדת רמת ההורמון DHT, שהוא
ד"ר מאיר   (12.12.06)
החזק מבין ההורמונים הגבריים. להורמון ה- DHT תפקיד חשוב בהתפתחות איברי המין אצל עוברים זכריים. לכן, לנוטלי התרופה אסור בתחילט האיסור לתרום דם, כיוון שזה עלול להגיע לאישה בהריון, להוריד את רמת ה- DHT אצלה ולגרום לנזקים לעובר. כמו כן, מומלץ להפסיק את נטילת הכדור חצי שנה לפני הבאת ילדים.
36. שאלה לד"ר מאיר
יוסי ,   רמת גן   (12.12.06)
אני לוקח את הפרופסיה כבר 7 שנים האים התרופה גורמת לעקרות(יש לי 2 ילדים) אבל לפני שהתחלתי לקחת את התרופה
37. ל-31: כן יכולה לעזור. אבל סיכויי הצמחה מחדש 30%
טוני ,   ת"א   (13.12.06)
38. ל-31 ול-37, התרופה לא עוזרת בהצמחת שיער!!!!
טל   (13.12.06)
לא להטעות אנשים - התרופה נועדה לעצור נשירת שיער אך לא להצמיח שיער חדש! אפילו באתר הרשמי הישראלי של התרופה, ניתן לראות שבמצב 6, שבו יש קרחת מלאה, אפילו הם ממליצים על פתרונות אחרים!!!
39. תרופה מסוכנת
שחר ש   (14.12.06)
לקחתי 3 שנים אחרי שנה ראשונה התחילו לי כאבי ראש, קור תמידי, דכאון ולא הבנתי למה. הפסקתי איתה לשבועיים ופתאום הכל נעלם. לקחתי כדור אחד וחזרו כאבי הראש. שום אזהרה על התרופה עצמה. היא פשוט רעל. תיזהרו. אהה, והכי חשוב, דופק הלב שלי במנוחה היה 47 כשהייתי על התרופה. מדדתי אותו פעם ראשונה כשהייתי על התרופה ומדדתי כל שבוע. אחרי שהפסקתי הוא עלה בהדרגה לשישים ונשאר שם. פשוט רעל מסוכן.
40. 33- כנס
JUST ME   (15.12.06)
חשבת אולי על זה שעשייה ביד או סקס בתדירות גבוהה זה בעצם לא גורם להתקרחות אלא אחת מההשלכות לdht גבוה? ז"ת אדם שעושה ביד\סקס בתדירות גבוהה זה אדם שבטבעיות יש לו רמה גבוהה של dht בגוף ולכן גם מקריח , ואילו אדם שלא מקריח -- אין לו רמת dht גבוהה ולכן גם לא עושה ביד\סקס הרבה..
41. אתה זיין שכל מקצועי
ל-39   (25.02.07)
42. למר 41
שחר ש   (25.02.07)
לא אני לא. אני ממליץ לכל אחד לעשות חיפוש בגוגל תחת propecia side effects תעברו על התוצאות בשלושה העמודים הראשונים. אל תסמכו עליי, לכו ל customer ratings site ולשאר האתרים שאנשים מדווחים על בעיות בתרופות. 41- מקווה שאתה נהנה ליחצן תרופה שגורמת נזק להרבה אנשים.
43. כמה הבהרות לכל הכסילים שפה....
אדיר   (25.02.07)
כל המחקרים מצביעים שאחוז אחד מכל האלו שנוטלים פרופסיה דווח על חוסר חשק מיני או כל בעיה אחרת שקשורה לזה באופן אישי הדבר גורם רק לירידה בכמות הזרע אבל אצל כל אדם זה שונה שנית כל ההורמון שגורם להתקרחות זהו הורמון שאצל חלק מהאנשים יש רגישות להורמון הזה בזקיקי השיער וזה גורם להתקרחות כאשר זה בא במגע עם זקיקי השיער ואצל חלק מהאנשים אין את הרגישות הזאת ככה שזה בכלל לא נכון מי שפולט הרבה זרע או פחות שלישית כל פרופסיה זה כדור בטוח שעבר המון מבדקים לפני ששיחררו אותו לאנשים ולמי שעדיין חושש הוא עבר את המבדק הכי מחמיר של האף די איי בארצות הברית שכל פיפס קטן שלא נראה להם הם מבטלים ישר את שיווקו רביעית אני משתמש בכדור כבר שנה וחצי ויש שיפור מקצה לקצה אגב הדחף המיני שלי עלה בעקבות הכדור
44. תרופה בעייתית
אנונימי   (26.02.07)
השתמשתי בה שנתיים. הנשירה נעצרה לחלוטין אבל הזרע הפך להיות מיימי. לא עשיתי בדיקה אבל השינוי בו היה מפחיד. לא היתה פגיעה בתפקוד המיני. בסוף החלטתי להפסיק להיות גיני-פיג והפסקתי. נראה לי מסוכן לשחק עם המאזן ההורמונלי בגוף. ההגיון מחייב שזה יגרום נזקים. התרופה חדשה ולכן אין מספיק מידע עליה. אני שונא את רעיון ההתקרחות אבל הבריאות קודמת ליופי. אל תהיו ילדים !
45. פרופסיה פוגעת בספירת כמות הזרע
שיקה   (02.03.07)
לקיחת פרופסיה פוגעת בספירת כמות הזרע ואף גורמת לחוסר זרע לחלוטין, הפרופסיה פוגעת ביצור אינזים מספר 5 שפוגע ב DHT ולאחר מכן להעלאת ה FSH, אני ממליץ לך לעשות בדיקות של FSH ו LH ולראות שהערכים של FSH עלו. נ.ב. אינני רופא אך אני מדבר מנסיון של לקיחת פרופסיה במשך שנתיים ואתה אני מגלה את כל תופעות הלוואי הנוספות שלא מידעים אותנו. באם מישהו נתקלה בתופעה אשמח לשמוע על כך
46. ל-33 ולחוששים.
סידרתי   (14.04.07)
http://www.jackinworld.com/qa/qabod.html בקצרה, האתר מסביר שהלינק שב-33 זה רמאות של חברה שמנסה למכור תרופות לכל מני שטויות. אם מחפשים את שם מחבר המאמר בגוגל, או את המעבדה שלטענתו הוא עובד בה, מגלים שהם לא קיימים. יאללה, תחזרו לעבודה.
47. לכל הגברים - תפסיקו להיות צבועים
אישה שמשחקת ,   עם ההורמונים שלה   (14.04.07)
לכל הקופצים שאומרים ש"משחק בהורמונים זה משחק באש", וש"הכל רעל ולכו תדעו על מה עוד זה משפיע", יש לי בקשה: בפעם הבאה שאתם שוכבים עם החברה/אישה שלכם שלוקחת גלולות למניעת הריון כדי שהסקס שלכם יהיה יותר כיף בלי קונדום, תנסו להזכר בתאוריות האלה. בהצלחה לכולנו, ורק בריאות.
48. אפשר להרגע!
רוני ,   מרכז   (14.04.07)
אני בן 37 ומשתמש בפרופציה למעלה מ 8 שנים כבר... רוצה לומר שאין כל תופעות לואי, ולאחרונה אפילו עשיתי ספירת זרע, והתוצאה - נורמלית לחלוטין. לפני מספר שנים נתקפתי חרדות בדומה לחבר'ה למעלה, והפסקתי למספר חודשים - שום שינוי לא ניכר (לא חשק ולא בטיח). חזרתי לפרופסיה. אמנם לא זכיתי ב"התחדשות" בכל התקופה, אבל הנסיגה נעצרה - חד משמעית. ו - 8 שנים זה קנה מידה אמיתי...
49. פרוסקר של MSD זו אותה תרופה!
שמשון הגיבור ,   מזכרת בתיה   (05.05.07)
כמו שמספר 10 ציין, PROSCAR גם של MSD זה בדיוק אותה תרופה (אשתי עובדת בחברת תרופות) ובגלל שהכמות היא פי 5 ניתן לחלק כל כדור ל-4 ולחסוך 20 אחוז מהעלות. את ה-PROSCAR רכשתי בטיולים בחו"ל טורקיה תאילנד. אני משתמש כבר 8 שנים יש לי 2 ילדים והרבה שיער!
50. "היא פועלת באמצעות עיכוב קולטנים לנגזרת של ההורמון הגברי"
אלכס   (05.05.07)
זוועה מי שמכניס לעצמו רעל כזה לגוף שדופק לו את כל המערכת ההורמונלית ובשביל מה? לכו עם קרחת, לכו למכון כושר תהיו הכי חתיכים בעולם כל בחורה תרצה אתכם, לא עדיף מאשר להיות עם כמה שערות פאטתיות ודלילות עם X שלא עומד כבר כי ההורמונים נדפקו? תחשבו על זה
51. לכל המקשקשים על אימפוטנציה...כנסו
אסף, תל איוב   (05.06.07)
אני נוטל את הכדורים כבר כמה שנים טובות...השטרונגול עומד כמו פטיש, יש לי כבר שני ילדים , הביצים לא כואבות כמו להוא מתגובה 11 וממליציו. מי שצריך שיקח. לא טוב - מפסיקים.
52. 51 צודק
שלומי ,   חיפה   (11.09.07)
מי שצריך שיקח ומי שיש תופעות לוואי ולא מתאים לו שלא יקח אבל זה לא נכון לגבי כולם חוץ מזה יש אלפי תרופות ורק זו מאושרת ע"י FDA בארה"ב אז חברים אין מה לפחד ובהצלחה!!!!
53. יש יתרונות וחסרונות
דני קורצהלץ   (16.09.07)
אני 6 שנים עם פרופסיה. ניסיתי מינוקסיל=עשה לי כאבי ראש.פרופסיה-חרדות,הורדתי למינון חצי כדור ליום,וכעת אין השפעות לואי.השיער לא נושר.והכי חשוב -חפיסה אחת מספיקה לחודשיים.אבל היא עדיין יקרה מידי.PROSCAR היא בדיוק מאותם מרכיבים?אם כן אשמח לנסות
54. סכנה אמיתית
אביאל ,   רמת גן   (22.10.07)
השתמשתי כ-ארבעה חודשים בפרופסיה והבחנתי בירידה דרמטית בכמות הזרע.כמובן שלא ידעתי מהו הגורם אך שיטוט קצר באינטרנט הראה על פגיעה חמורה בכמות הזרע .ראו הוזהרתם -מי שמעדיף ראש עם שערות אבל ללא ילדים שיתפתה לקחת פרופסיה.
55. קבלו בחיוב!
רון ,   מרכז   (05.02.08)
כל אחד ואיך שהגוף שלו בנוי. והכי חשוב לקבל את הטיפול בכיף והטיפוך יקבל אותך בכיף בחזרה ולא להיות שלילי כמו כל ההיפוכונדרים שישנם כאן רק תהיו חיוביים להכל והכל יסתדר ובהצלחה לכולם.
56. עדות נוספת לפגיעה אפשרית בפריון בגבר...
בל ניסיון   (27.06.08)
גם אני (כמו מגיב 45) לקחתי פרופסיה במשך כשנתיים עד שנשאתי. מאוחר יותר התברר לי כי יש לי בעיה מסוימת בפוריות. זאת למרות שאין לי כל הסטוריה משפחתית של בעיות מסוג זה. כמו כן, מעולם לא סבלתי מבעיות רפואיות שיכולות להוביל לפגיעה בפוריות.
57. פרופסיה הצילה לי את השיער
מתן   (27.07.08)
מבחינתי פרופסיה זה מה שמפריד ביני ובין פיאה נוכרית...התרופה הזאת הצילה לי את השיער. לגבי הפאניקה מתופעות לוואי - גברים תמיד נכנסים להיסטריה כשזה מגיע לזין שלהם, אבל צריך לזכור שמדובר רק ב-2% מהמשתמשים שחווים ירידה בחשק, שזה ממש זניח לדעתי.
58. ל33 ולקושרים בין אוננות להתקרחות.
המציאות המרה   (15.09.08)
חבל שלא שאלת את החברים בני ה-50 שלך, מה הרקע ההתקרחות הגנטי שלהם. כנראה שבכלל אין רקע כזה אצלהם, וזאת הסיבה שהם לא מקריחים וגם לא יקריחו גם אם ישפריצו 200 פעם ביום. הרגישות הגנטית לDHT היא הגורם להתקרחות, ואלה שהשיער שלהם מתוכנת גנטית לא להגיב לDHT - לא יקריחו גם בגיל 80. עובדה ששיערות שמתוכנתות גנטית לא להגיב להורמון הזה - לא ינשור עד המוות, ואולי גם לא אחר כך. לדוגמא, השיערות שהיית רוצה שיתדלדלו קצת...כמו השיערות על הגוף, בביצים... ובתחת... שם הם יצמחו בגאווה גם תעקור אותם מהשורש ואחר כך תרוץ להזדיין ולאונן במקביל 500 פעם ביום, במשך 100 שנה, עד שיתפוצץ לך הבולבול. תאורטית, אם תחליף את הדם שלך ב-100% DHT, השיערות בתחת ימשיכו לצמוח גם בגילגול הבא. מנסיון אישי...זה לא בשליטתך ולא משנה מה תעשה או לא תעשה בשביל לעצור את זה.
59. יש את פינפסיה ב 1/3 מחיר למי שמעוניין
רון   (03.12.08)
פינפסיה מיוצרת ע"י חברת cipla היא גירסה גנרית לפרופרסיה 110 ש"ח ל 30 יחידות - אריזה מקורית. לקנייה צרו קשר: ronic74@walla.com
60. כל מי שכותב שאין תופעות לוואי - מושתל
חשוב מאוד!!!   (08.01.09)
ישנה השקטה שיטתית של הסכנות בתרופה זו על ידי החברה המייצרת. פרופסיה פוגעת ביצר ובתפקוד המיני בערך אצל 70% מהמשתמשים, מתוכם כרבע באופן בלתי הפיך.תחפשו על זה חומרים ועדויות, יש בשפע באינטרנט. בדנמרק עכשיו הייתה זכייה של תביעה ייצוגית. מומלץ מאוד בכלל לא להתחיל! עובדה שתיקחו עמכם - כל הרופאים שרושמים וממליצים עובדים על עמלה.
תגובות קודמות
תגובות נוספות
חזרה לכתבה