מעורבות  חדשות וכתבות
ילדים, היום נקרא סיפור על גדר ההפרדה
אורלי פופר
פורסם: 26.12.06, 19:46
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 63 תגובות ב-63 דיונים
1. אולי תקראו לילד איך לחיות עם קסאם ואיך השכנים שלנו מתים עלינ
רותי ,   שדרות   (26.12.06)
2. בואו גם נלמד את הילדים שלנו ערבית ואת דת האיסלאם.
אני   (26.12.06)
סתם רשמתי את זה כי משעמם לי מאוד, אפילו לא קראתי את הכתבה. בא לי לשון ואני בעבודה גמור! חוץ מזה יש לי מלא מבחנים (אני סטודנט) בקרוב ובא לי למות!!! אבל לא נורא העיקר שאולמרטון בשילטון! סתם סתם אני לא סובל אותו.
3. ברור ברור זה חשוב מאוד אבל...
משה   (27.12.06)
אולי כדאי גם על הדרך ללמד אותם על הקאסמים שעפים עלינו ימים כלילות, על פיגועים פה ושם שמתרחשים לעיתים קרובות, על טרוריסטים שעומדים בצד הדרך ופתאום משתחר להם איזה צרור בטעות על איזה רכב ישראלי, כמובן שצריך ללמד אותם דברים חשובים, אבל צריך רק לדעת מה ללמד ומה לא.
4. שמאלנים הזויים, מסכנים את חיי ילידנו
(26.12.06)
לא למדתם שום דבר מחוסר מוכנותנו למחלמה האחרונה? לא נמאס לכם לחבל ביכולת שלנו להשאר בחיים, להגן על עצמנו ממיליונים של שכנים (אסור לכתוב ערבים או מוסלמים בYNET במובן שלילי) שרק מחכים שנחלש כדי להכות בנו עוד? עכשיו אתם רוצים גם לשטוף את מוחות הילדים הקטנים, בערכים הזויים שמקומם היה פעם נכון רק לפינלנד, היום גם הם התפכחו?? רדו מאיתנו, תטיפו לחבריכם ברמאללה להיות "הומינטריים" כלפי עצמם ואם לא מוגזם- גם להפסיק לרצוח אותנו.
5. למה "זכויות אדם"? אם כבר, אז תספרו להם את האמת על העולם
והם ינסו לחזור לחור ,   שממנו באו.   (26.12.06)
6. אחרי שהרגלנו את הנוער לצפות בOZ, הגיע הזמן לילדים קטנים
גל   (27.12.06)
כי מוחם עדיין לא שטוף באלימות,מלחמה ופוליטיקה. אכן, רעיון מבריק..NOT!
7. כל הכבוד!
זיו   (26.12.06)
8. האם גם לילדי הרשות הפלסטינית ממליצים לקרוא ספרים כאלה?
שרוליק   (26.12.06)
9. למה לא כותבים על ערבים שצולפים על תינוקות
ץונאמי   (26.12.06)
על ערבים שמפוצצים אוטובוסים ומסעדות על ערבים שטובחים ואונסים בדארפור על ערבים שרוצחים את נשיהם בגלל "כבוד המשפחה"?? שומר נפשו ירחק מהם ויקים חומת בפרדה
10. מה עם המלך צב-צב
גלעד ,   שרון   (26.12.06)
yertle the turtle
11. משפחה חדשה??? למה ילד צריך לדעת על אומללות ?!
(27.12.06)
12. כל הכבוד!
(26.12.06)
13. נחנך ילדינו על ערכי "ברוךהגבר"
(26.12.06)
14. הגיע הזמן
חנה ,   ירושלים   (26.12.06)
יוזמה ברוכה! חזקו ואמצו!
15. עוד שמאלנים.
כאילו אין מספיק ,   גם ככה...   (26.12.06)
16. העופר של גדי
קראתי בילדותי ,   ומקריאה לילדי   (27.12.06)
פשוט מתיחס לערבים ולתקשורת איתם כמובן מאליו
17. אולי שמאלנית
סתם אחת   (27.12.06)
בקטע של ה"לדבר עם החבר מעבר לגדר" אבל בקטע של ההומואים ולהסביות בכלל לא פוליטי. בתור מישי שחיה בתוך בועה, זה חרא.
18. תוציאו את הילדים מהמשחק הפוליטי, באצטלה של "חינוך חברתי"
(27.12.06)
תנו להם ילדות ורודה, הם רואים כל כך הרבה בעיות בטלויזיה, לפחות את הספרים תוציאו מהמשחק. ואגב, הטענה שאחריות חברתית היא אוטומטית אהדה לזכויות הפלסטינים, היא דמגוגיה בגרוש.
19. חובות
מלכה ,   ת"א   (27.12.06)
למה ללמד אותם רק את זכויותיהם (בד"כ הם מאוד מעוותים. צריך ללמד גם חובות הילדים למשפחה למדינה ועוד...
20. "דירה להשכיר" - ספר מעולה על סובלנות הדדית
יונה   (27.12.06)
לא המצאתם כלום, לאה גולדברג כתבה מזמן ספר ילדים שמסביר שלמרות השונות יכולים אנשים לחיות יחד בשלום. היתה שם "חתולה כושית" ועוד.. תקראו את הסיפור המצויין הזה ותרעננו את הזיכרון!
21. עוד סיבה לא לחזור לארץ
שמעון ,   ארהב   (27.12.06)
פה בארהב ילדיי לפחות יהודים גאים,ציונים גאים .
22. כל הכבוד, אני אהיה בין הראשונים לקנות
ענבל   (27.12.06)
כל הכבוד על היוזמה החשובה הזו, ולמגיבים הרבים שכותבים רק על הנושא הפלסטיני (שהוא סופר חשוב), מדובר על נושאים רבים מעבר לזה, כמו שכתוב בכתבה, למשל על ילדים ממשפחות "אחרות", הבדלים בין דתיים וחילוניים ועוד הבדלים בין בני אדם, נגד גלובליזם, זכויות אדם באופן כללי (זה לא רק זכויות למחבלים, כמו שנדמה לפעמים שחלק מהמגיבים חושבים), פלורליזם, דרכי שלום (כן, שלום זו לא מילה גסה ולא מילה לא יפה, להבדיל ממלחמה, שכל כך אהובה בארץ). אני כבר מחכה לספרים שייצאו לרכוש אותם עבור בתי הפעוטה.
23. איזון
אור ,   חיפה   (27.12.06)
כל זה טוב ויפה אולם מה לגבי איזון ? ספרות הילדים שקורא הילד בצד השני של הגדר מלמדת אותו כמה חשוב להיות שהיד ולהרוג יהודים. אני זוכר שבזמנו דיברו עם האחראים לחינוך ולספרות ילדים אצל הפלסטינאים ושאלו אותם למה הם לא משנים את הספרות שלהם שתהיה יותר ידידותית לצד השני (בתקופה שהסכמי אוסלו עדיין לא התפוררו לגמרי במהלך שנות התשעים). הם אמרו שכדי לעשות את זה הם צריכים להרגיש מספיק עשירים כדי לוותר על החברה המגוייסת שלהם. חוץ מזה סביר להניח שהספרים הללו לא יציגו סיטואציה ויתנו לילד להתמודד איתה אלא יחנכו לכיוון התפיסה של הסופר (מישהו אמר פוסט מודרניזם?) לפי דעתי לדוגמא לא ->מגיעה<- לילד סוכריה בתור זכות כלשהי.
24. מסכנים הילדים
רן ,   פתח תקוה   (27.12.06)
מגיל 12 לערך טוחנים להם במוח "פלסטינאים-כיבוש" נונסטופ. תנו להם חופש עד גיל 12. לי באופן אישי כבר בא להקיא מכל הנושא הזה שנדחף בכל חור. סדרה או סרט ישראליים פשוט חייבים לעסוק בנושא הזה באובססיביות. די עם הפוליטלי קורקט הזה! אני הולך לקרוא את ההוביט.
25. מעולה! בואו נספר להם על זכויות האדם שהיו בזמן ההתנתקות
רוני   (27.12.06)
ככה אולי לא יחזרו על פגיעה בזכויות אדם שוב. וחוץ מזה, מי קבע שזכויות האדם הם רק של "ילדים פלשתינים"? מה עם זכויות אדשם של המתיישבים מגוש קטיף ?!
26. לקנות במכולת ולא ברשת..???
מישהי   (27.12.06)
המחירים במכולות השכונתיות בדרך כלל כפולים ממה שאפשר למצוא בסופרים מסוימים. אז מה כל כך "חברתי" כאן"?
27. כל הכבוד! ואם לכבד זה להיות שמאלן אז אני שמאלנית!
גליה ,   רחובות   (27.12.06)
ולכל המלעיזי שכתבו קודם, אם לכבד את האחר את הסביבה ואת העובדה שלא כולם זהים נקרא להיות שמאלן אז אני שמאלנית. מה לאדם דתי אסור לכבד את הסביבה בה הוא הגר את משפחתו?? אם הקב"ה החליט שבין 10 הדברות החשובים ביותר על-פיהם עלינו לחיות נמנים דברות העוסקות בכיבוד ההורים וזולתך אז מי אתם שתחליטו כי אין זה חשוב או כי הכבוד היא רק נחלתו של השמאלן, תתביישו לכם. ולהוצאת ביקורת כל הכבוד לכם וזהו אכן הגיל בו צריכים להתחיל להנחיל הרגלים של כבוד לזולת תמיכה והערכה ואולי כך נוכל לתקן את החברה הקלוקלת שאנו הפכנו להיות, בה המקודש הוא ה"אני" וכיצד אני מפיק רווח.
28. "את הרע צריך לראות בכדי להילחם בו..."
א.פ. ,   מ.ק   (27.12.06)
"...על הטוב צריך לשמור בכדי להתנחם בו". (נתן אלתרמן). אנשים יקרים, לפני שמוצאים מהמגירה שוב את סיסמאות ה"שמאלנים הזויים" ושכמותן, למה שלא תנסו לחשוב אחרת על הדברים? לא הכל לבן ושחור בחיים. בתור חברה שחשופה לכל כך הרבה מידע (ותודה לדמוקרטיה) חובתנו היא להיות מודעים (או informed). לדעת מה קורה בצד השני של הגדר, לדעת מה קורה אצל השכנים לובשי השחורים. לדעת. רק אם נדע את העובדות הביקורת שלנו עליהם תהיה אמיתית. אחרת מה יש לנו מלבד סיסמאות נבובות? מלבד תעמולה? אחת הביקורות שלי כלפי העולם החרדי הוא שהם ממהרים להצביע לפי מה שאמר הרבי. מצד שני, הרבה מאוד ישראלים (מה שמכונה "הישראלי המצוי") חושבים שהם יודעים הכל ונוטים להגן בחירוף נפש על הדוגמה שלהם. למה שלא נלמד, נוריד פרופיל לרגע וננסה להבין מה באמת קורה אצל האחר. לא בשביל יופי נפש, אלא רק בשביל עצמנו. שנה אזרחית טובה לכולנו.
29. תראו את תגובה 13 ותבינו למה אין לנו סיכוי אתם
תמיר ,   נגב   (27.12.06)
ברוך הגבר? ברוך האידיוט שרצח אנשים בבית תפילה והותיר את משפחתו ללא אב ובעל וכל זאת על מזבח השנאה? אלו ערכים? זה טירוף. ובזה - אנחנו חיים. כל עוד יש טיפשים כאלו - הילדים שלנו לא ידעו את האמת לאמיתה ושנאת החינם לא תחדל.
30.  רק עם הסדרה "כה עשו חכמינו" נגדל ילדים ערכיים ורגישים.
חגית ,   גולן   (27.12.06)
תפסיקו להמציא שטויות. ככל שהספר "פוליטיקלי קורקט" כך הוא רדוד ומזכיר את ערוץ הילדים. תלמדו את ילדיכם על גדולי ישראל ועל חז"ל. רק כך ילמדו ערכים. תנו להם דמויות אמיתיות עם התנהגות ערכית לחיקוי. יש כל כך הרבה דברים שאפשר ללמוד מרבי עקיבא , למשל. גם אם אתה לא יהודי דתי. אל תמנעו מילדכם את הטוב הזה. קנו את הסדרה - "כה עשו חכמינו".
תגובות נוספות
חזרה לכתבה