בריאות  חדשות
מחקר ישראלי: סלולרי מסרטן; מומחים: בלי פניקה
ד"ר איתי גל
פורסם: 07.12.07, 13:47
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 173 תגובות ב-168 דיונים
1. יש במדינה הזאת משהו שלא גורם לסרטן?!
עובדת אורנג'   (07.12.07)
2. ישראלי מצוי מוכן למות בשביל האוטו והנייד
טולדנו ,   מקנס/שטרסבורג   (07.12.07)
שום דבר לא ישכנע את הישראלים הם מוכנים לשלם 500 הרוגים בשנה בכביש עבור תרבות הרכב והפוזה. חייהם אינם חיים בלי מכונית וכנ"ל לגבי הנייד חברות הסלולר עושות מיליארדים בגלל תעבורת הבל בניידים 98% מהשיחות בניידים זה שטויות 2% מקרי חירום ושיחות בלתי נמנעות הקשורות בעבודה
3. תתחילו לעשן תהרגו את הסרטן ,לא?
דודי   (07.12.07)
4. כשהתחיל המחקר
וינוגרד   (07.12.07)
כשהתחיל המחקר הודיע הפורום הסלולרי לעיתונות שהוא ימתין לתוצאות המחקר ויקבל את התוצאות עברו כמה שנים ועכשיו הדוח יוצא ומה עכשיו אומרות החברות ? בוא נבדוק עוד פעם הפרירים כנראה נמצאים בכל מקום
5. מחקר מעניין מאוד
ארז   (07.12.07)
לדעתי העליה בסרטן לא נובעת דווקא מהקרינה, אלא מהחום שנוצר בעת הדיבור בפלאפון (חלקו אכן תוצר לוואי של הקרינה, אבל לא תוצר ישיר) ולראיה- המקום היחסית קרוב שבו התפתח הסרטן. אני מאמין שאם יבדקו איזור בגוף שחומם באופן סיסטמתי על פני עשרות שנים, גם בו יעלו הסיכויים לחלות בסרטן, בלי קשר לקרינת הפלאפון. עוד נקודה מעניינת שעולה במחקר הזה- סופסוף אומרים בריש גלי את מה שכל סטודנט לאלקטרוניקה שנה שניה יודע- ככל שיש יותר אנטנות ככה כמות הקרינה שנפלטת מהפלאפון שלנו יותר קטנה. נכון, לא נעים לגור מתחת לאנטנה, אבל הרבה אנטנות = פיזור יותר טוב של הקרינה, פחות שידור פר אנטנה, והרבה פחות שידור בפלאפון= הרבה פחות קרינה מסביבנו. מוזר לי למה חברות הסלולר לא מפרסמות את זה, נראה לי שהסיבה היא שבכך הם בעצם יודו שמקור הקרינה המסוכנת היא לאו דווקא האנטנה אלא הפלאפון שנמצא בקרבתנו 24 שעות ביממה.
6. תזכרו שדור 3 מעביר יותר קרינה
מויסליני   (07.12.07)
הוא מעביר קול+ודיאו ולכן מעביר יותר נתונים מדור רגיל שמעביר רק קול. זאת ועוד דור 3 עובד על תדבר גובהה משמעותית מדור רגיל. שלא יעבדו עליכם,במערב הדור ה3 לא ממריא ולכל דור 3 יש מקבילה בדור רגיל רק שלא מייבאים אותם לארץ כדי שכולנו נעבור לדור 3 יחד עם הדמי מנוי הנלווה לדור 3
7. לא לדבר איפה שהקליטה נמוכה?מעלית
אלירן ,   !   (07.12.07)
זאת אומרת שהמכשיר מנסה ליקלוט וככה הוא מושך יותר קרינה.?
8. זה רק סרטן
וינו   (07.12.07)
חברה חברהלך זה רק סרטן בלי פניקה
9. בלי קשר להוריד ב-50 אחוז את הדיבור בסלולאר.
מני   (07.12.07)
נראה אחר כך התרסקות של החברות הסלולאריות ואז אנחנו נהיה אדונים.
10. יש פתרון !!! כנסו...
אבי ,   תל אביב   (07.12.07)
מכשיר קטן (יותר קטן מביפר) לנשיאה אישית . המכשיר מגלה קרינה ברמת רגישות הגבוהה ביותר!!! לפרטים 0523066023 Motti18@hotmail.com מציל חיים!!!
11. כבר סיכמנו שאנחנו לא רוצים ולא צריכים את דור 3
תמר ,   גבעתיים החדשה   (07.12.07)
סתם גימיק שיחצנים מנסים להחדיר לנו בצורה מלאכותית! כולנו יכולים להסתדר גם בלי זה מי צריך גלישה טיפה יותר מהירה בפורטל שרובו פרסומי-עם תכנים בתשלום? מי באמת צריך לראות על מסך של במבה וחצי באיכות גרועה את זה שאנחנו מדברים איתו?אם הצד השני לא עומד קפוא אז כל תזוזה שלו מורחת את התמונה בגלל הדחיסה, וזוית הצילום של מישהו שמצלם את עצמו נראית כמו תמונות עדשת עין דג מהעיתון של זהה את הסלבריטי. אין לזה עתיד, זה לא נוח, ולא נותן כלום חוץ מעוד שרות שלא ממש צריכים ושנועד להוציא כסף מהצרכנים מכשירים זוללי בטריות מרעילים אותנו עם עוד אלפי אנטנות חדשות רק בגלל דור 3 (פעם בדור השני היו רק 6000 ועכשיו בגלל דור 3 - 18000 בכל הארץ) חלק מהמכשירים מכשירי דור 3שמתחממים עד שלא נעים לגעת בהם מכשירים שצריכים להעביר גם וידאו וגם קול לעומת קול בלבד מעבירים הרבה יותר מידע וכנראה שגם קרינה אנחנו ה-''דור הראשון'' של המחזיקים בטלפון סלולרי ואנחנו בעצם שפני הניסיונות שבודקים עלינו אם באמת חוטפים מזה סרטן או לא... בעיות רשת וקליטה ואין קליטה בכל הארץ סיכום שלי: מיותר בעיקר על רקע זה שמי שיש לו דור 3 לא משתמש על פי רוב בכל הפוקנציות אחרי שבוע שבועיים של התלהבות ורק נשאר עם החסרונות אל תתנו ליחצני צמרת לעבוד עליכם.. באורנג' אחרי מעל שנתיים של דחיפה חזקה מאוד של הדור ה3 רק 10% מהלקוחות עברו אליו.. 90% נשארו בדור 2..בסלקום עברו פחות מ5% מהלקוחות מנכל פלאפון אמר במפורש לפני כמה חודשים שהדור ה3 מכנים לחברה הרבה יותר כסף מאשר לקוח רגיל,בסלקום אתם חייבים לשלם 20 שקל בחודש על חבילת אינטרנט אם אתם רוצים ואם לא. באירופה ובעולם הדור ה3 התברר ככישלון, גם בארץ המצב לא מזהיר, היחצנים עובדים שעות נוסופת. הישראלי שאי אפשר לעבוד עליו ב20 אגורות בסופר אוכל הכל כשמדובר בסלולאר. דור 3 זה לא קידמה, זה קידמה של ההכנסות של החברות הסלולאריות וקידמה של ההוצות הכספיות והעוגמת נפש(שילוש אנטנות סלולאריות במדינה,אלה שלא נונתים להם לבטל את החבילות גלישה למרות שהם לא צריכים אותה וסתם משלמים 240 שקל בשנה על כלום) של הצרכנים והתושבים במדינה. אין שום קשר בין קידמה לבין לראות את זה שאתה מדבר איתו על מסך במבה וחצי ובאיכות גרוע (אפשרות שאפשרית רק אם אתה במקום שקט מאוד אחרת המיקרופון לא יעביר את השיחה בצורה ברורה) דור שני-קידמה שפויה לתושבים וללקוחות מבחינה בריאותית וצרכנית, דור 3 קידמת ההכנסות של החברות הסלולאריות וליחצנים שכן שלי שקנה דור שלישי : 20 שקל חבילת גלישה שאי אפשר לבטל+17 שקל דמי מנוי+50 שקל על המכשיר(מחליף כל שנה וחצי אז המחיר הוא 100 שקל לחודש אבל נהיה לארג'ים לעניין החישוב)+30 שקל ביטוח=117 שקל כל חודש עוד לפני שעשה דקת שיחה אחת.
12. הדרוזים צודקים אם הסלולר מסרטן , דהינו האנטינות מסוכנות יותר
אסי ,   חיפה   (07.12.07)
הדרוזים צודקים אם הסלולר מסרטן , דהינו האנטינות מסוכנות יותר , וזכותם להגן על עצמם בכול כוחם
13. עושים רעש מאנטנות ...ולכל משפחה יש 5 מכשירי סלולאר בבית
אלון ,   כרמיאל   (07.12.07)
14. בואו נפסיק לחיות- וסגרנו עניין!
בר ,   ירושלים   (07.12.07)
15. שאתם אומרים "בלי פאניקה" זה כמו , אל תחשוב על בחורה ערומה'
(07.12.07)
16. הפיתרון:
סלולארי מסרטן   (07.12.07)
פשוט לקנות פלאפון שהרמת קרינה שלו היא כמה שיותר נמוכה (אפשר לבדוק את זה פשוט לחפש בגוגל ביקורת על הפלאפון שאתם רוצים לקנות ובביקורת בדכ מציינים גם את רמת הקרינה ואם לא בעלון שבפלאפון עצמו כתוב) ובנוסף כמובן לדבר כמה שפחות!
17. סלולרי מסרטן, שלא יגידו בלי פניקה כדי לשמור על בעלי הון
רוני   (07.12.07)
18. זהירות t650i בסלקום!!!
גיא   (07.12.07)
פולט קרינה ברמה גבוהה מאוד. 1.8sar כשהמקסימום באירופה זה 2 ובארה"ב זה 1.5. לא ברור לי איך סלקום מאפשרת שיווק מכשיר שכזה.
19. אבל מי קבע שהסרטן נובע מהסלולרי
שוקי ,   רמת גן   (07.12.07)
מצאו שבין אלה שלקו בסרטן בבלוטת הרוק יש הרבה כאלה שמדברים הרבה בסלולרי אבל לא יודעים מה גורם את הסרטן. אולי הסרטן נגרם מדיבור רב באופן כללי לא דוקא בטלפון?ואז סביר להניח שמי שאוהב לדבר הרבה תמיד ,ידבר גם בין היתר הרבה בסלולרי. שיעור ראשון במבוא לשיטות מחקר!!!
20. כדאי לדעת
הידען   (07.12.07)
ניסו הרבה זמן להרדים אותנו על המשמר. אני לפני כשנתיים גיליתי שהתקינו לי מעל הראש מתקן קרינה. פורום החברות, והמשרד לאיכות הסביבה, כולם ניסו להרגיע ולהגיד שכל הנושא הזה של הקרינה בטוח לחלוטין. מזל שגיליתי את המתקן ועברתי משם. אגב, מצאתי מקום מעולה שבזכותו גיליתי את המתקן (שהסתתר לא רע), חנות שמתעסקת בנושא וגם משכירה מדי קרינה פשוטים לשימוש עצמי (רעיון יפה מאוד לדעתי). בכל אופן שווה להציץ, www.envirosens.org ואל תתנו לאף אחד להקרין אותכם.
21. לפחות על הסכנה בנהיגה מספרים לכולם כל הזמן
(07.12.07)
22. ככל שיש יותר אנטנות הסיכון קטן. זה בדוק...
מומחה לקרינה   (07.12.07)
זה לא מיקרי שבאיזורים עם הרבה אנטנות יש פחות סיכון. הסכנה שלנו זה מהקרינה של הטלפון ולא האנטנה הרחוקה יחסית מהראש. כשהאנטנה קרובה המכשיר פולט פחות קרינה. ככל שהאנטנה רחוקה יותר הטלפון פולט יותר קרינה ויותר מסכן אותנו.
23. שקרים באדיבות קרטל הסלולר
אחד מפה   (07.12.07)
24. קניתי מכשיר מעולה למדידת קרינה- מומלץ!!!
רותי ,   מודיעין   (07.12.07)
רכשתי מכשיר למדידת קרינה, ואני נושאת אותו באופן תמידי, בכל מקום, כך אני יכולה לדעת את רמות הקרינה , כולל במקומות בהם יש הרבה אנשים שמדברים בסלולרי וכן במקומות בהם יש קרינה חשמלית.
25. מסתירים מכם שבגלל דור 3 יש עוד 12,000אנטנות בישראל
רוסלן   (07.12.07)
לעולם לא אעבור לדר 3 כדי לא להיות שותפה לזה (בדור הרגיל יש 6000 אנטנות ובדור 3 יש 12,000),מי אישר את דור 3 בארץ?היינו יכולים להסתדר טוב מאוד גם בלי לראות יצפאן במסך של חצי אינטש
26. ומסביב לכתבה באופן מפליא
ליאור ,   גבעת שמואל   (07.12.07)
פרסומות של אורנג' , פלאפון וסוני אריקסון....
27. איזה מן מומחים
דם המכבים   (07.12.07)
עם מומחים כאלה לא צריך אויבים. זה אמנם קשה לכם לקבל, אבל לא כולם מטומטמים. מדוע השמטתם את המימון מחברות הסלולר למחקר הזה? למה אתם לא אומרים שבקרב מקבלי ההחלטות של האגודה למלחמה בסרטן יושבים בעלי מניות בתעשיית הסלולר? למה אתם תמיד לוקחים את הכיוון של הרגעה ולא משנה באיזה מחיר? באיזה מוסד מדעי מלמדים את המומחיות של התעלמות מממצאים מדעיים והגדרתם כהתלהמות? והרופאים שטוענים שלא נמצא קשר לסרטן עד היום, עד מתי תחשבו שאנחנו אנאלפביתים שלא יודעים לקרוא בעצמינו על שברים בדנ"א וגידולים ממאירים ושפירים שנמצאו במחקרים? אתם אחראים לכך שעכשיו נוצרים השברים בדנ"א אצל המשתמשים ואתם מנחים אותם להתעלם מזה. המחקר הזה לא נפל מאיזה אי בודד, יש כבר מחקרים מפה עד להודעה החדשה, אז איזו מן חוכמה זו לא ליידע את האנשים על הממצאים של עלייה בגידולי מוח וגידולים בעצב השמיעתי ואז לומר שאין קשר? בשם איזה מדע אתם מדברים? ברור לי למה, כי אתם חושבים שאנחנו מטומטמים. מעניין לראות איך הרופאים הם הראשונים להרגיע את האנשים, אולי אין להם מספיק פציינטים.
28. זה היה ידוע ! ההון מבטיח, שהפוליטיקאים יצייתו לו בלי הגבלה !
הון, שלטון וסרטן !   (07.12.07)
29. ל7 - המכשיר משדר קרינה ולא "קולט" אותה
lok   (07.12.07)
לתהליך שיחה סלולרית יש 2 קרינות - אחת מהמכשיר ואחת מהאנטנה. ככל שיש פחות קליטה במכשיר המכשיר משדר יותר קרינה אם אתה גר ליד אנטנה אז גם האנטנה משדרת קרינה ...
30. הטלפון האלחוטי
בעל נסיון   (07.12.07)
כולם לחוצים מהטלפון הסלולרי הטלפון האלחוטי מזיק לא פחות.
תגובות נוספות
חזרה לכתבה