צרכנות  הכסף שלי  חיסכון
איך בוחרים ממי לקבל ייעוץ פנסיוני?
דני טל
פורסם: 14.03.08, 08:17
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 36 תגובות ב-36 דיונים
1. סוף סוף מישהוא הבין
רון ,   רעננה   (14.03.08)
שאובייקטיביות צריכה גם להראות וגם להעשות שווה להשקיע בייעוץ טוב מספר אלפים ולמנוע הפסד של מאות אלפים
2. אובייקטיבי
ר.יחיאל ,   קריות   (15.03.08)
דני תן לי לנחש,החברה שלך מייעצת בחינם. כמו בקרנות כל הגופים חתמו על הסכם עמלת הפצה,ולכן,כיון שהעמלה אחידה אין שום תמריץ שלא לתת יעוץ אובייקטיבי.אותי מטריד דווקא המתיימרים ליעץ ב"חינם".
3. דני אתה מוכר את עצמך
אמיר ,   רעננה   (15.03.08)
זה לא חכמה ליצר כתבה ולמכור בה את עצמך, ראה סיפור שמעון גונן וטבע. גם הוא ניהל מכרז וזכה בו בעצמו. אל תתלהב מלפרסם את עצמך.
4. אגיד לכם בדיוק ממה להזהר:
אליהו   (15.03.08)
יועצים פנסיוניים מגיעים לביתם של קשישים ומחתימים אותם בביתם על שינויים בקופות גמל, חלק מהזקנים הינם חולי אלצהיימר, סניליים, והחתימה שלהם נעשית בעידוד אחד מבני המשפחה מבלי ידיעת שאר האחים, כדי להבריח רכוש. לצערי אני מדבר מתוך ניסיון.
5. ל 2 ו 3
מקצוען   (15.03.08)
שלום לכם, ומה חשבתם שהוא יתנדב לעשות את הכתבה? כמעט כל המומחים שכותבים באתרים המסחריים עושים זאת בהתנדבות ובחינם. התמורה- פרסום שמם ועיסוקם, בתקווה שזה ישתלם בעתיד. אתרי האינטרנט המסחריים יודעים ומנצלים זאת היטב לטובתם, שכן מי לא ירצה פרסום "חינם"!?. כמובן שתחום זה פוגע גם בכתבים הוותיקים והצעירים גם יחד, אבל זהו נושא כאוב אחר. עם זאת, אין בזה מלהוריד ממקצועיותו של הכותב והשקעתו. לכתוב כתבה רצינית לוקחת משאבים, זמן, וידע רב. וראוי שיהיה לו תמורה. לי אישית הכתבה תרמה מאד בהבנה התחלתית של הנמצא בשטח. תודה לכותב
6. הבנקים יועצים אובייקטיבים בחיסכון פנסיוני
מבין מהענף   (15.03.08)
כל מי שרוצה יעוץ פנסיוני צריך לרוץ לבנק זה טוב וזה בחינם רק אל תקשיבו לסוכני ביטוח שעובדים עליכם
7. כשניהלתי מו"מ עם קופ"ג על דמי הנהול.....
מרדכי מיאמו   (15.03.08)
הסכימו להוריד דמי הניהול ל-0.5% עם התניה שאם אחתום על הסכם ליעוץ פנסיוני- אשלם 1% דמי ניהול. אתה מבין את זה ברוך? מי צריך הסכם יעוץ כובל לשנים? עדיף לשלם חד פעמי ליועץ פרטי.
8. ייעוץ המזכה בדמי הפצה- איננו ייעוץ
צימרמן   (15.03.08)
מלבד העובדה שעל מנת להיות יועץ צריך להבין את המרצוע. כאשר מימון היועץ ומימון הייעוץ נגזר מדמי הפצה שישולמו מקרן הפנסיה ליועץ, תמיד יהיה ניגוד אינטרסים וחוסר אובייקטיביות. הסנקים יהיו גורם משווק ולא גורם מייעץ. יהיה לכל בנק הסכם עם רוב קרנות הפנסיה. קרן שלא יהיה לה הסכם הפצה עם הבנק, הבנק לא ייעץ להצטרף לקרן. גם אם הקרן תהיה טובה היותר.
9. נו באמת...
ארכימדס   (15.03.08)
"אובייקטיבי"? ואולי אתה רואה בבנקים את המתחרים הגדולים ביותר שלך,ולכן מפיץ חצאי אמיתות, בלשון המעטה?
10. טוב יעוץ פנסיוני מבנק מהתקשרות עם חברת עליה המליצה ההסתדרות
פרופ' לכלכלה ,   ירושלים   (15.03.08)
11. יעוץ"אובייקטיבי" פנסיוני
יגאל ,   הוד השרון   (15.03.08)
האם לקבל יעוץ מיועץ מורשה ומוסמך ע"י הרשות המוסמכת או מסוכן ביטוח חסר רישיון יעוץ. שאלה טובה אבל התשובה לכך ולכל הכתבה חסרת הפשר הזאת נמצא ברפורמת בכר . נכון שהבנקים לא היו יועצים ומנהלים כספים גדולים , אבל העמלות שהם גבו היו בין 0.5 ל1.5 אחוז , שימו לב שמנהלי קופות הגמל החדשים גובים מעל 2% וידם נטויה . אופי ההשקעה נראה בימים האחרונים ,ראו מקרה פריזמה , פרפקט , ועוד גופים שכרגע מנסים "לתקן" עיוותים שגרמו. רק שמי שאחראי על כספי הציבור שנמצאים כרגע בידיים פרטיות נמנע מסיבותיו הוא לטפל בהם . מעניין לדעת פרטים נוספים על כותב הכתבה והחברה שהוא מנהל , ומי היועצים שעוצדים לרשותו.
12. קרן פנסיה אישית
רק זה הפתרון   (16.03.08)
מי האינטרסנטים שמעכבים רפורמה זו?
13. מנסיון למדתי שהיועץ הפיננסי הכי טוב זה אתם.
חיים   (16.03.08)
כל אחד לעצמו הוא היועץ הכי טוב.כמו ביעוץ פיננסי,כמו בעריכת דין,כמו בניהול חשבונות ,כל מי שעומד מולכם הוא קודם כל ולפני הכל חושב על עצמו.אם זה יתאים לו הוא יכניס אותכם בחשבון אבל האיש ''ההוא'' יחשוב על עצמו,אז לפני שבוחרים מישהו צריך להכין שיעורי ביתולנסות להתמצא בנושא שאליו אתם מכניסים ''יועץ''.כשיועץ מרגיש שהבנתכם בעניין שואפים לאפס הוא יכוון אותכם לאפיקים שמשתלמים עבורו,לדוגמא אם לקחתם ייעוץ מאיש המבין בקניית רכב הוא יחפש היכן ירוויח מכסימום כסף מהמוכר ולפי זה ימליץ לכם על קניה.ככה זה עובד בכל שטח ובכל מקצוע ואתם,כפי שאמרתי,חייבים ללמוד את הנושא לפני ייעוץ בשביל שתהיו מאופסים ולא תמיד לקבל את דעת היועץ. מנסיוני הזהרו מיועצים.
14. עוד אחד שמנסה לגזור קופונים..
(16.03.08)
15. תגיד דני-
רוי ,   תא   (16.03.08)
כשאתה כותב שורות אלו אתה כותב אותן עם העט של פריזמה? לוגם מהאספרסו עם הלוגו של כלל? חולם על החופשה הקרובה מטעם מגדל? מסע האינטרסים פשוט הוסט, הוזז, עבר מהבנקים (נשאר קצת) לחברות הביטוח ואתה עוד פיון שלהם
16. טועה ומטעה -כנסו
שרון ,   צפון   (16.03.08)
מאוד משעשע דני מזל שלא רשמת את מספר הטלפון שלך בכתבה אתה בטח נותן יעוץ אובייקטיבי ומושלם!! זה מקרה קלאסי של לתת לחתול לשמור על השמנת .. חבל שבחרת להטעות ולהשתמש בבמה שניתה לך לשקר ולסלף עובדות בניסיון להשפיע על צרכנים תמימים... תתבייש
17. הבנקים יהיו סוכן ביטוח אולטימטיבי לחברות הביטוח
סטשק   (16.03.08)
אנחנו מדינה של קומבינות. הבנקים הם גורם אופטימאלי לשיווק והפצה. הכותרת "יועץ" מתאימה לכולם. הבנק הוא "כאילו" יועץ... אתה הבנת את זה ברוך?.....
18. סו"ס אומרים את האמת בקול רם
אביבי ,   ת"א   (16.03.08)
כבר המון זמן הנושא הנ"ל קיים ומשום מה לא מספרים על כך לאנשים "הקטנים" שאין להם תואר בכלכלה או מינהל עסקים. כתבה חשובה מאוד ויפה. אני רוצה להמליץ על יועץ פנסיוני בלתי תלוי בשם אלון שני, שנתן לי ולמשפחתי שירות ברמה גבוהה מאוד. מומלץ בחום
19. ל-11
שמוליק   (16.03.08)
החוק מאפשר לגבות עד 2% דמי ניהול ולא מעבר לזה.
20. מה הבעיה לבחור? יש רק אחד
רונית ,   מרכז   (16.03.08)
מקצועי ואמין!!
21. יעוץ אוביקיטיבי תמורת תשלום
אורון ,   מרכז   (16.03.08)
ברור שהכותב לא עובד בחינם, סביר להניח שהוא גובה תשלום אבל כמו שאנו משתמשים במנהל חשבונות ולא מנהלים לבד ונגשים לבית משפט עם עוד ולא תובעים לבד , עבור העתיד שלנו כדאי שנשתמש באותה מידה ביעוץ בכדי שכשה נגיע לפנסיה נעבור אותה כמו שצריך. והבנקים , אין ספק שגם הם לא עובדים בחינם והם יקבלו עמלות הפצה נכבדות שעבורם נשלם לכל חיינו , אבל סביר להניח שאלה שיתיעצו ראשונים עם היועצים בבנקים יקבלו יועצים חסרי נסיון אשר בעוד כמה שנים יהיו מקצועיים אבל בנתיים יתלמדו עלינו.
22. חוצפה
יואב ,   חיפה   (16.03.08)
אם ניתן לצפות לייעוץ אובייקטיבי זה רק אצל יועץ פנסיוני כיון שמשווק פנסיוני ימכור מוצרים רק של החברות אליהן הוא קשור ומרויח אתעמלותיו השונות שיכולות לתמרץ אותו לעדיף ולמכור מוצר מכניס יותר לעצמו על פני טובת הלקוח . על סוכן ביטוח בכלל לא כדאי להרחיב ורק נציין את ביטוחי המנהלים שחסכון של השנתיים הראשונות הלך לידי הסוכן ולידי חברת הביטוח . הבנק לעומת זאת אובייקטיבי כיון שהעמלה שהוא מקבל אחידה ולכן אין לו העדפה בין קרנות הפנסיה ו/או חברות הביטוח ו/או קופות הגמל . להיפך פה עומדת אך ורק טובת הלקוח הפרטי , היחיד , הקטן . פגישת היעוץ הפנסיוני תהיה פגישה נאותה עם הקדשת כל הזמן הנדרש לכך , עם עבודת הכנה של כלל המוצרים שיש ללקוח ובחינת התאמתם לדרישות הלקוח . כותב המאמר הנ"ל ראוי שיפשפש במעשיו ובמורשתו לפני שמטיל בוץ באחרים . אין ספק ששוק הפנסיוני יעבור טלטלה רצינית אך תוצאתה היא יעוץ פנסיוני אישי לכל דורש אשר ישקלל את מצבו המשפחתי הכנסותיו וציפיותיו לימים שיבואו ללא צורך לפרנס סוכן ביטוח או משווק פנסיוני שטובת הלקוח איננה הראשונה במעלה עבורו . בנוסף הבנקים יקבלו העדפה בתנאי הניהול כגון דמי ניהול - הטבה שספק אם אזרח פרטי יוכל לקבל .
23. אני ממליץ על סוכן הביטוח שלי
אילן שחור ,   חיפה   (18.03.08)
רוזנפלד מקרית מוצקין
24. רק סוכן ביטוח יכול לייעץ כל השאר לא מבינים
גיל ,   מצפה עדי   (18.03.08)
25. ל23 אתה צודק
ישראל ,   חיפה   (18.03.08)
ואני גם מבוטח אצל רוזנפלד מקרית מוצקין ליגה אחרת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
26. יעוץ בבנק
רון ,   שוהם   (20.03.08)
אתה אידיוט
27. ליחיאל
דני טל ,   צור משה   (20.03.08)
שלום אדוני,מצטער ל"אכזב" אותך, מחיר הייעוץ הנהוגים בחברה אותה (פורשור מומחים) אני מנהל הינם מהגבוהים בארץ, איננו מקבלים בשום צורה דמי הפצה ואין זיקה ביננו לבין הגופים הפנסיוניים ! ולכן המחירם הגבוהים הללו מניבים ללקוחותינו את הרווח הגדול ביותר, מקווה שבכך אני לשאלתך, הינך מוזמן לבקר ואתר החברה www.forsure.org וללמוד עוד!
28. לאמיר מרעננה
דני טל ,   צור משה   (20.03.08)
אכן בהחלט ממליץ להשתמש בירותי החברה אותה אני מנהל , אין סתירה בין הצעת שירות ברמה גבוהה לבין האינטרס הציבורי הנך מוזמן לבדוק האופצוית הנוספות בשוק , למען הציבור אנו מפרסמים אופציות אלה באתר החברה למרות כביכול סתירה לאינטרסים שלנו. כך נוהגים אלה המספקים שירות ואינם חוששים מתחרות.
29. תקראו את התגובות ותראו באיזה בלגן כל הנושא
מנחם בן מאיר ,   גבעת שמואל   (20.03.08)
30. אדוני הסוכן תגובתך לא אמינה
אמון   (25.03.08)
תגובות נוספות
חזרה לכתבה