יהדות  טורים אישיים  רבקה לוביץ
זעקת הממזרים
רבקה לוביץ'
פורסם: 09.12.08, 10:20
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 75 תגובות ב-74 דיונים
1. בתור חילוני, פספסתי את הנקודה שלך.
קובי   (09.12.08)
השאלה היסודית היא מה את מציעה פרקטית ? א. לשנות את ההלכה כך שדה-פקטו לעולם לא יכריזו על אדם כממזר. [אם זאת כוונתך, בהצלחה - אני בספק אם תצליחי בקונסטלציה הפוליטית הקיימת.] ב. לשנות את הפרוצדורות של הרבנות. לציבור קשה להתייחס למקרה הזה בלי להכיר את הפרוצדורות - שווה כיסוי בטור נוסף. ג. לתת להם אופציה לעבור מתחת \ מסביב \ דרך חורים ברשת. [אם זאת כוונתך, אני בספק אם תצליחי. הרבנות לא תוותר על המונופול שלה, ולכן גם אם ההורה הממזר לא יתחתן ברבנות, היא תוכל לבדוק את הילדים כשיבואו להתחתן.]
2. את לא מקורית בזעקתך ...
אחד שמנסה ללמוד ,   בית המדרש   (09.12.08)
ויקרא רבה (וילנא) פרשה לב ד"ה ח ד"א ויצא "דבר אחר,א ויצא בן אשה ישראלית הה"ד (קהלת ד) ושבתי אני ואראה את כל העשוקים, דניאל חייטא פתר קרייה בממזרים, והנה דמעת העשוקים - אבותם של אלו עוברי עבירות ואילין עלוביא מה איכפת להון? כך אביו של זה בא על הערוה, זה מה חטא ומה איכפ' לו? ואין להם מנחם - אלא מיד עושקיהם כח - מיד סנהדרי גדולה של ישראל שבאה עליהם מכחה של תורה ומרחקתן, על שום לא יבא ממזר בקהל ה.' ואין להם מנחם - אמר הקב"ה עלי לנחמן לפי שבעוה"ז יש בהן פסולת, אבל לעתיד לבא, אמר זכריה אנא חמיתיה אלו כורסוון כולו דהב נקי הה"ד (זכריה ד) ראיתי והנה מנורת זהב כולה וגולה על ראשה " הנושא אכן קשה, אבל הוא חלק מהמציאות הרוחנית, ממש כמו שמאי התאמה גנטית יכול לצאת בעל מומים קשים, ומה הוא אשם המסכן?
3. לא הבנתי מה את רוצה לומר???
(09.12.08)
לצערנו זה מקרה קלאסי של אבות אכלו בוסר ושני בנים תקהנה.. מה לעשות? אין לממזרות תקנה. נשים יקרות שמרו על עצמכן - אין לזה תקנה. ואת כותבת יקרה מה את מציעה? את מוכנה שבתך תתחתן עם ממזר, כדי להשתיק את המצפון??? ממש לא ברורה הפואנטה של הכתבה.
4. ממזרים
lamed ,   New York   (09.12.08)
חשבתי שכולם בכנסת..... והם נשמעים היטב
5. עצוב, אבל מה בדיוק אנחנו יכולים לעשות?
אריאל ש ,   טוקיו   (09.12.08)
6. סיפור אמיתי- תגלית מהממת
האור הגנוז ,   ישוב הדעת   (09.12.08)
בעיתון לאישה מ"ס 2262 תאריך 90 8 20 פורסמה כתבה תחת הכותרת : כל מה שרצית - והיתביישת.... [ שאלות לפסיכולוג ד"ר דניאל לומברוזו ] תגלית מהממת .... אני בת 18 , ולפני כמה חודשים חיטטתי בין הניירות של אימי ומצאתי מעטפה סגורה , שסיקרנה אותי מאוד , פתחתי אותה ומה אומר, עולמי היתהפך עלי, מיתוך כל מני הסברים היתברר לי שאבי איננו האב הטיבעי הביולוגי לא שלי ולא של 2 אחי, מכל הרשום במיסמכים היתברר שהאב שלי עקר , ואימי שאהבה אותו ואוהבת אותו קיימה יחסים עם קרוב מישפחה של האבא [ויש לי חשש שעוד מקיימת ] ומימנו נולדנו כולנו, על המיסמכים היתחייבה אימי שלא תיתבע מקרוב מישפחה זה כל תביעה או דרישה, ותישמור בסודי סודות את העניין , הגילוי הזה גרם לי לזעזוע עמוק [הקרוב הוא אח של אבי -הלא ביולוגי ] אנני יודעת איך להיתיחס לאדם הזה . הוא נשוי ואב לילדים , הם מבקרים אצלנו ואנו אצלם לעיתים קרובות מאוד , אני לא יכולה להסיר את עניי מימנו מרגע שבא אלינו , ופשוט מישתגעת להיתקרב ורוצה לחבק או להרגיש אותו, ופשוט ליזעוק לו שאני יודעת שהוא אבי האמיתי , אני חרדה מאוד שלא אתאפק ואגרום משהו לאימי , ואני מאוד כועסת עליה , מדוע היא מסתירה זאת מאיתנו . ** הרי היא גורמת לנו לחיות בשקר** ***ואנחנו ממזרים *** את תשובת היועץ הד"ר לפסיכולוגיה "המלומד " לא אכתוב , אבל האם ניתן לעבוד על בורא עולם ? כאשר אנו שומעים בחדשות שקורא אסון במישפחה כזאת , [ וזאת למרות שאין לנו ידיעה כלשהיא על "מעשיהם " ] ואנו אומרים עליהם מישפחה רגילה שקרה לה אסון... ומיד מתחלים ליזעוק איפו בורא עולם ? למה זה קרה להם ? הלא הם מישפחה מקסימה ונהדרת ? מה הם כבר חטאו שככה מגיע להם ? את המיקרה הזה הבאתי בכוונה לכאן , לכל נותני עצות אחיתופל ועוד מ"ס יועצים "נחמדים" רבותי על בורא עולם לא עובדים . ולא משחדים בגיור ? היוצר עין הלא יביט -אם נוטע אוזן - הלא ישמע . וכאשר אנו רואים מיקרים טרגים שאנשים נהרגים בתאונות דרכים , טובעים בים , בפיגועים , אנו זועקים לשמים למה ? התשובה נימצאת במיקרה המצער שקראנו עליו , נכון שלא כולם ממזרים אבל יש בעל הבית בורא עולם "צדיק ה' בכל דרכיו וחסיד בכל מעשיו " אנחנו לא מבינים את דרכי ההשגחה העליונה, דרכי לא כדרככם ומעשי לא כמעשכם , אין לנו מושג בחשבונות שמים , אין דבר נעלם מימך ואין ניסתר מינגד עינך, הכל גלוי וידוע לבורא עולם. מי ממזר ואיפו הממזרת??? ווינט בבקשה תפרסמו
7. ממזרות היא אמצעי איום על נשים.
דאמהקוןדוס   (09.12.08)
וכמובן על נשים בלבד. ההנחה היא שלאישה יש רחמים על ילדיה (כנראה לגברים לא), ולכן אפשר לאיים עליה שאם תתפרפר, יפגעו בילדיה. כמובן שלגברים אין הפחדות כאלה, כי להם מותר להתפרפר. למה? שאלה טובה. המוסר הכפול בהתגלמותו - מה שמותר לגברים אסור לנשים, מה חדש בזה?
8. אז שיתחתנו עם גויים
(09.12.08)
לפחות מבחינה גנטית זה עדיף
9. מרחם על הממזרים, אך לא על אימם
דניאל פפר ,   מודיעין   (09.12.08)
האם הנשואה עשתה מה שעשתה בידיעה, מן הסתם, שזה עלול להסתיים בהריון. היא, ורק היא, המיטה אסון זה על ילדה, ואין לראות אלא אותה כאשמה במצבו/ה. הבעיה של הילדים הינה קשה, גם לאחר כל הקולות האפשריות - אין לה פיתרון במסגרת ההלכה. אין דרך הלכתית שממזר שהוכרז כממזר יוכל לבוא בקהל. ייתכן שהפתרון הוא שבתי בדין יסרבו לדון בשאלות אלו בכלל, אך החלטה זו עלולה להוביל לזילות ההלכה - אם דין זה לא נאכף, מדוע שדינים אחרים ייאכפו?
10. אימרי את האמת! שאת מציעה לערוך תיקונים בתורה ורפורמות בהלכה
מיכאל ,   כאן   (09.12.08)
אבל מדוע את מעבירה את המסר של דרישה לתיקונים בדת אך במסווה כזה או אחר.
11. נשמע מזעזע
אני רק ,   שאלה   (09.12.08)
את אומרת שגבר שהיה בחו"ל במשך שנה וחזר לגלות שאשתו השתרללה עם השכן ונולד לה ילד הילד על פי הרבנים שלו ? כלומר הוא חייב במזונות עד שהממזר בו 18 (בין חצי מיליון למיליון שקל) וכל זה בחסות הממסד הרבני !! לא נשמע לי כמן סוג של צדק יש מצב שנראה אותך פועלת למנוע שוד לאור היום של גבר חף מפשע ? אבל אותך מעניין רק צדק לנשים ....
12. הכל טוב ויפה, אבל הממסד הדתי מונע בדיקת אבהות בארץ
לא השתכנעתי   (09.12.08)
אם אתה רוצה לוודא שאביך הוא אביך, תיאלץ לנסוע לחו"ל. בושה וחרפה.
13. מה אשמים הילדים!
אבי ,   מרכז   (09.12.08)
לדעתי צריך לנדות את ההורים החוטאים ולהענישם אך מה עשו העוללים המיסכנים שניכפתה עליהם המציאות הלא צודקת הזו. לכן אני מקווה שיבוא פוסק גדול ויחלץ את העוללים מרוע הגזירה!
14. אם אין פתרון ביהדות שיתחתנו בחו"ל
לא ממזר   (09.12.08)
אפשר להציע להם גם להמיר את דתם. בארצות ודתות אחרות לא תהיינה להם בעיות. והתיאוריה שלי היא שכל הסיפור התחיל מאיזה רב או כהן או מלך שאשתו בגדה בו והחליט לדפוק אותה ואת הילד.
15. גב' לוביץ היקרה
חיים   (09.12.08)
למרות שלא כתבת מה את מציעה בכתבה זו. ה"פיתרון ההילכתי" שאת מכוונת אליו ידוע . "פיתרון" זה נדחה כבר בעבר ע"י כל פוסק רציני שנשאל בעניין, מכיוון שהוא הרס המשפחה, והרס כל נושא הצניעות. מלבד זאת גם ה"פיתרון" הזה ישאיר את הממזרים המסכנים שיוולדו כתוצאה מגילוי עריות בתוך המשפחה. אני מניח, שהעובדה שלא הצגת את ה"פיתרון" שלך, נועדה להשיג אמפתיה גדולה ככל האפשר מן הקוראים לאנשים אלה שהם מסכנים באמת. הצרה היא שבמקום להפנות את האצבע המאשימה אל מי שבאמת אשם, קרי הוריהם, את מנסה להסיט את האשמה אל הרבנים, אשר אינם מוכנים לעוות את התורה לפי רצונך. משל למה הדבר דומה, לאדם אשר נדחף אל מותו, ממקום גבוה ע"י מישהו שרק רצה להסתכל על הנוף והנופל במקרה עמד שם. ובמקום להעמיד את הדוחף למשפט, יעמידו למשפט את ניוטון שסיפק לעולם את ההסבר על כח הכבידה.
16. הצילו..... חתולים וממזרים
אסף הרופא   (09.12.08)
לגב' לוביץ ב9.9.08 פירסמת כתבה אות קין על חתולים וממזרים, לטובת הקוראים הניכבדים של ווינט הינה קטע קצר מהכתבה : "אנחנו יודעים שהם קיימים. אנחנו יודעים שהם פצועים ומדממים. אנחנו מרחמים עליהם, אך עוברים הלאה לסדר היום ומנסים לשכוח מקיומם". רבקה לוביץ' על חתולים וממזרים פורסם: 09.09.08, 14:36 פתחתי את הדלת לקול יללה איומה. חתולה פצועה עמדה מחוץ לדלת ביתי. עמדה? קשה לקרוא לזה עמדה. רגליה דיממו, והעור שלהן היה מקולף לגמרי. החתולה שלי, בשערות סמורות, נשפה עליה ללא שום בושה. סגרתי מייד את הדלת, ונשענתי על הקיר כדי לא להתעלף. הוטרינרית אמרה שכן, היא מטפלת בחתולי רחוב פצועים באופן קשה, וכן, היא אף תרדים אותה במקרה הצורך, אך מישהו צריך להביא את החתולה אליה. "אין מצב שאני אביא אותה. אני ממש לא מסוגלת" הסברתי. ------------ גב' לוביץ אנו המגיבים של ווינט מעונינים בכל לשון של בקשה לדעת מה ניגמר עם החתול המיסכן , ומה קבעה הויטרינרית האים התאונה האכזרית שבה היה מעורב ניגרמה עקב היותו ממזר ????? האים הוויטרינרית היקרה הצילה את חייו??? האים החתול המיסכן נותר בחיים ??? בבקשה מיכם ווינט אנא פרסמו את הדברים תודה לכם
17. לא תינאף - לא ממזרים
הרב צר-לו   (09.12.08)
גב' לוביץ בימקום ליכתוב כל שני וחמישי וליזעוק את זעקתם של אותם ממזרים שנולדו "שלא באשמתם " אולי תיזעקי בקול גדול לכל הנואפות... לא תינאף, לא תינאף, לא תינאף , לא תינאף, לא תינאף... אולי תשני כיוון... ותעשי כתבה כמה חמורה עבירת הניאוף ותוצאותה , בימקום ליתקוף את מוסד הרבנות
18. 3, היא רוצה לומר לחילונים "תנו לי ליטוף
בראש".   (09.12.08)
YNET לא מפרסמים תגובות שטוענות כי האישה היא דתיה כמו שאני שבדי פרוטסטנטי בדיוק. מעבר לכך היא עוסקת בהשמצת הדת, השמצה-כי 99% מהממזרים מותרים ממזרותם בסלאלומים הלכתיים, וזאת הייתה גישת היהדות לאורך כל הדורות. רק מקרים של ניאוף בוטה וחריף במיוחד, שלא ניתן היה להתכחש לו ובכלל נעשה בנסיבות חריגות מאוד עלול להטיל על הצאצא ממזרות לפי ההלכה היהודית לכל החיים. ואז אם הוא רוצה להתחתן-אז לא דרך הרבנות. רבקה לוביץ' לא ממש רוצה להזכיר את זה. היא רוצה הכרה מהאחים הגדולים: אשכנזים, צפונים, משכילים ממעמד בינוני גבוה וכמובן חילונים עד אתאיסטים. רק שמבחינתם היא עוד דוסית מוזרה. ובצדק.
19. במישור הרוחני כמו בגשמי...
ציוני ,   בני ברק   (09.12.08)
קחו למשל מקרה של ילד שנולד, לא עלינו, עם איידס, רק כי אמא שלו לא יכלה להתאפק ועשתה מה שעשתה בלי לחשוב פעמיים. האם גם אז נאשים את החברה שמתנהגת אליו כמו שהיא מתנהגת על לא עוול בכפו? "אבות אכלו בוסר שיני בנים תכהינה". במקום להאשים את החברה, כדאי שנתחיל לקחת אחריות על המעשים שלנו ושנבין שחוסר אחריות קטנה במקום אחד גורם נזק עצום ובלתי הפיך לדורי דורות במקום אחר .
20. בתי הדין מעודדים ממזרות
אילת ,   ירושלים   (09.12.08)
הסחבת שנוקטים ברבנות ובתי הדין המטפלים בענייני גירושין תורמת רבות לגידול במספר הממזרים בארץ !
21. כל ממזר
מלך   (09.12.08)
עוד שטות מבית מדרשם של אלו הטוענים שאלוהים מדבר רק אליהם. נושא הממזרות הוא בסך הכל סנקציה ישנה ומטומטמת שנועדה להרתיע נשים מלבגוד בבעליהן, אם תבגדי ותתפסי, תיסקלי, אם לא תיתפסי, תלכי לגיהינום, אם תהרי כתוצאה מהבגידה, שיהיו לך יסורי מצפון עד הקבר כי דנת את צאצאיך לחיי סבל. הפיתרון לבעייה זו, כמו להרבה בעיות אחרות שיוצרת הדת נמצא כבר מזמן ושמו חילוניות.
22. אז עם גוי מותר??!!
מ.כ ,   מרכז   (09.12.08)
מה אומרת הכתבה לגביי מערכת יחסים עם גוי?? אם אישה מתעברת מאדם שלא יהודי הילד לא נקרא ממזר??!!!
23. ל11
(09.12.08)
זה לא מזעזע בכלל. אם אישה בגדה בבעלה, אי אפשר להפיל את כל האחריות עליה. כמובן שהיא לא פעלה באופן תקין, פשוט יחד עם זאת צריך לשאול על הבעל - איפה הוא היה? למה הוא לא היה איתה? איך היא הרשתה לעצמה לבגוד בו? במה הוא לא מספק אותה? ואיך הוא לא בדק את אמינותה לפני שהוא התחתן איתה? לדעתי זה מה שצריך להטריד בעל נבגד יותר מאשר עלות גידול ילדים. בנוסף, גם המאהב הוא דמות בעייתית, ככה שכל בגידה הוא תוצאה של 3 דמויות בעייתיות - האישה, הבעל והמאהב. כולם משלמים את המחיר שלהם.
24. את מתפרצת לדלת פתוחה - מרן עובדיה יוסף מטפל בכך בכל מאודו
משה ,   רמת גן   (09.12.08)
ולגבי מגיבה 6 (אילנה לוי?) אין בעיה אם אישה לא הביאה ילדים מבעלה והביאה ממישהו אחר - בתי הדין מפקיעים את הנישואין ולצורך הילדים היא הייתה פנויה. בכל מקרה, הבעיה מתעוררת רק אם האישה נאפה במהלך הנישואין ונולדו לה ילדים מזה ומזה. אז יש בוודאות ממזר - אולם גם בכך הפוסקים מקפידים שלא להכריז ממזרות, ומוכר הסיפור על הילד שהביא הוכחה חותכת וחד משמעית לאחד מגדולי הדור שהוריו ממזרים (לא נפרט לגבי ההוכחה) ואותו גדול הדור, הורה להשמיד את הראייה הזאת. כל כך קרוב לליבם של גדולי ישראל וחז"ל הנושא הזה של ממזרים, והם מאוד מנסים להמנע מהכרזה כזו.
25. שיזעקו - להורים שלהם!
אלמה   (09.12.08)
אני לא מבינה מה הבעיה, דיון הלכתי פורה זה דבר שדרוש בכל אספקט של ההלכה. מעבר לזה לא הבנתי מה את מציעה. לפי המידע שציינת ההלכה מאוד גמישה (הריון של 12 חודשים??? זה כבר מעבר לגמישות). אבל עד כמה אפשר מצד אחד לשמור על מסגרת ההלכה, ומצד שני לבוא לקראת אלה שצפצפו עליה? בכל מקרה מצב בו ילדים נושאים בעוון הוריהם זה סבל בל יתואר. הזעקה, במקרה הזה, צריכה להיות מופנית לליבידו של ההורים שעשו מה שבא להם, בלי לקחת בחשבון את ההשלכות על ילדיהם.
26. הצילו חתולים וממזרים
אותו אחד   (09.12.08)
לגב' לוביץ ב9.9.08 פירסמת כתבה אות קין על חתולים וממזרים, לטובת הקוראים הניכבדים של ווינט הינה קטע קצר מהכתבה : "אנחנו יודעים שהם קיימים. אנחנו יודעים שהם פצועים ומדממים. אנחנו מרחמים עליהם, אך עוברים הלאה לסדר היום ומנסים לשכוח מקיומם". רבקה לוביץ' על חתולים וממזרים פורסם: 09.09.08, 14:36 פתחתי את הדלת לקול יללה איומה. חתולה פצועה עמדה מחוץ לדלת ביתי. עמדה? קשה לקרוא לזה עמדה. רגליה דיממו, והעור שלהן היה מקולף לגמרי. החתולה שלי, בשערות סמורות, נשפה עליה ללא שום בושה. סגרתי מייד את הדלת, ונשענתי על הקיר כדי לא להתעלף. הוטרינרית אמרה שכן, היא מטפלת בחתולי רחוב פצועים באופן קשה, וכן, היא אף תרדים אותה במקרה הצורך, אך מישהו צריך להביא את החתולה אליה. "אין מצב שאני אביא אותה. אני ממש לא מסוגלת" הסברתי. ------------ גב' לוביץ אנו המגיבים של ווינט מעונינים בכל לשון של בקשה לדעת מה ניגמר עם החתול המיסכן , ומה קבעה הויטרינרית האים התאונה האכזרית שבה היה מעורב ניגרמה עקב היותו ממזר ????? האים הוויטרינרית היקרה הצילה את חייו??? האים החתול המיסכן נותר בחיים ??? בבקשה מיכם ווינט אנא פרסמו את הדברים תודה לכם
27. מה ולמי איכפת אם הורי אדם היו נשואים או לא???
אמנון לב ,   רמת השרון   (09.12.08)
למי איכפת מעמדם האישי של הורי אדם כל שהוא. כל אדם ימדד ע"פ כישוריו התנהגותו וכדומה. אם אימו שכבה אם אדם שאינו בעלה ואותו אדם נןלד לא משנה לי לגביו. השמוש במושג המשונה "ממזר" מנוגד לעקרונות הפשוטים של חיי
28. ממזרים
שר ,   ירושלים   (09.12.08)
הזעקה אמיתית, אך פיתרון הוא רק להינשא לגוי או גויה ונדמה לי גם לממזר והילדים שיולדו להם יכולים להתגייר ולשוב לחיק היהדות. ידוע לי על ממזר שנישא לבחורה אנגליה וילדיהם שנולדו יכולים אם ירצו לשוב ליהדות זה לא סוף העולם יש להם אפשרויות שונות לממש זוגיות אהבה וילדים נכון שהם תוצאה של מעשה שלילי ולא הם עברו בפועל על שום עבירת עריות אך כמו כל הדוגמאות שהובאו להכשרתם יש חיים ויש פתרון היאוש לא כדאי יש להיות מעשיים במסגרת האפשרויות. מאחלת לכולם ישוב הדעת ושלוות הנפש.
29. פתרונות
יהודי   (09.12.08)
ממזרים יכולים להנשא לממזרים , אך ילדיהן ישארו ממזרים. ממזר יכול להנשא לגויה שתהפך לאמה עבריה. את ילדיה הוא יכול לשחרר מיד בהיולדם והם יהודים כשרים לכל הדעות
30. 1 ל - 6
אני   (09.12.08)
בממוצע אחד משישה הוא ממזר. רוב האנשים לא מודעים לכך, ותכל'ס - זה גם לא אמור להיות חשוב
תגובות נוספות
חזרה לכתבה