תרבות ובידור  ספרים  חדשות ספרים
לא חוסכים זמן: אנתולוגיה נגד המלחמה בעזה
ynet
פורסם: 03.01.09, 17:53
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 43 תגובות ב-43 דיונים
1. תאופיק זיאד
המלאך ג'יבריל   (03.01.09)
"בין המשוררים שתרמו לאנתולוגיה"? יפה מצדו, ביחוד כיוון שהוא מת כבר שנים רבות. שמעתי שגם ביאליק עובד על משהו שייכנס ברגע האחרון עם הירידה לדפוס. בורים ועמי ארצות יוצאי גל"צ זבי חותם עובדים אצלכם בשקל לשעה וזה מה שיוצא.
2. כמה המשפט הזה מתאים :
(03.01.09)
...שמי שיושב במשך שמונה שנים בתל-אביב כאשר שדרות חוטפת טילים כמעשה יומיומי, ומוצא את הזמן והאנרגיה לצאת להפגנה כאשר עזה חוטפת טילים, הוא בעיני צבוע." פתאום בא לכם להשקיע כסף על חוברות.. חבורת צבועים בוגדים
3. איפה הבושה שלכם?!
ישראל השפויה ,   מהחרמון ועד אילת   (03.01.09)
יושבים לכם בסלון החמים, מעשנים מקטרת, שומעים רביעייה קאמרית וממלמלים "זה נורא, זה נורא" מלחמה זה לא טוב, נכון? צריך לעשות שלום, נכון? עם מי? עם אנשים כמו בכיר החמאס ששלח את הילד שלו, כן אומנים יקרים, את הילד שלו, לעשות פיגוע התאבדות? עם אנשים שהחליטו בשבוע לפני המבצע לאמץ את החוק האיסלאמי ולכרות את היד של כל גנב? עם אלו שנפגשים איתכם בשמחה בכפר קאסם, ובשניה שאתם יוצאים הצחוק שלהם מגיע עד ראש העין, מכיוון שהם יודעים שאם ערבים היו מתנהגים כמוכם היו קושרים אותם לוו של טנדר ודוהרים איתם בכל העיר עד שהיו מתים? תגידו, אומנים יקרים שלי, מתי הייתם בשדרות פעם אחרונה? מתי יצא לכם לראות ילד שמרטיב במכנסיים מפחד? מתי יצא לכם לאחרונה להיות בביה"ח ברזילי באשקלון ולראות את נפגעי הקסאמים והגראדים? הרי אם הייתם מקבלים הזמנה לבקר בביה"ח שיפא בעזה הייתם יוצאים גם ב-3 בלילה. כי זה הומני. כי אתם בעד שלום. עשו לנו טובה - סעו לאירופה. תשחררו אותנו בבקשה מהעול המעיק שלכם. אירופה בין כה וכה הולכת והופכת ליבשת מוסלמית. אתם הולכים להיות בין ידידים.
4. למה נותנים במה רק לשמאלנים?
אמנית ממחנה הימין   (03.01.09)
אריאל זילבר, ספי ריבלין, נעמי שמר ז"ל ועוד הרבה יוצרים ואמנים מוכשרים היו ונמצאים כיום במחנה הימין והתקשורת מחרימה אותם, או מנסה להשתיק את דיעותיהם הפוליטיות. מדוע? למה התקשורת נותנת במה לשמאלנים ואת הימנים מעיפה קיבינימט?
5. מה שהם לא מבינים
(03.01.09)
כל אותם "אמנים" אומללים, חסרי בינה ותפיסת מציאות שכמותם, הוא שאין ולו אדם אחד במדינה הזאת שכן מעוניין במלחמה. רק חמאס, וחמאס ותומכיהם בלבד, מעוניינים להשאיר את מצב הלחימה על כנו ואף פעל לעשות כן ב-8 השנים האחרונות. שאר האנשים- אזרחי המדינה, חיילי צה"ל, תושבי עזה שאינם תומכי חמאס- רק רוצים שקט. מי שלא מבין את זה בעצמו הולך ומוציא אסופת שירים בשקל כדי לומר את מה שברור לכל השאר.
6. "לעוולות שמדינת ישראל עושה בשמי" מהיכן אתם
ורדה ,   חדרה   (03.01.09)
אכולי השינאה העצמית?? למה אזרחים ישראלים צרכים לחיות בפחד 8 שנים ולנו אסור להגיב כי הנבלות מתחבאים בין נשים וילדים. מי שעושה פה עוולות זה הנהגת החמאס כלפינו וכלפי הפלסטינאים. יש לך דרךאחרת לפתור את זה??? אולי תשלח את האנתולוגיה שלך להניה??
7. כל הכבוד
באר שבעי   (03.01.09)
המלחמה הזו מיותרת, ועדיף להגיד את זה עכשיו ולא אחר כך. באר שבעים בעצם נגדה.
8. שמאלנים קיצוניים הזויים עוכרי ישראל
אנשי רוח רעה!   (03.01.09)
9. אני מאחל לכם הרבה שנות התנגדות ומלחמה מתמשכת !
ציוני גאה   (03.01.09)
10. איפה היו אותם משוררים כשהפגיזו את שדרות?? בושה!!
חובב שירה בדימוס ,   תל אביב   (03.01.09)
11. אולי שיכתבו גם שיר על ציון הבוכיה שנמאס לך לחיות במקלט ?
שירה בציבור ,   ציון   (03.01.09)
12. לא תומך בהם אבל קולם צריך להישמע
אבי   (03.01.09)
בניגוד לשכנינו בעזה אנו יודעים לקבל קולות שונים גם אם הם לא מתאימים למב שהרוב חושב. זה כוחנו האמיתי
13. מעניין, 8 שנים של טילים נגד אזרחים לא דגדג להם באצבעות
ירון   (03.01.09)
לצאת עם איזו אונתולוגיה או שיר או משהו כזה נגד העוולות שמבצעים הפלשתינים כנגד הישראלים. הייתכן שכל מעשיהם נובעים מרצון לצייר עצמם כנאורים בברנז'ה?
14. כמה אינטלקטואלי
מה חדש   (03.01.09)
כל משורר בגרוש נהיה פתאום סארטר. מה עלה בגורל האנתולוגיות הקודמות, ממלחמת לבנון ההיא ומהמבצע ההוא? הן מעניינות לכל היותר חוקרי ספרות שגם כך מסכימים עם הדעות המובעות בהן. הריטואל ידוע: כדי להראות את אומץ לבם ואת תעוזתם ללכת נגד הזרם הכותבים מצטיירים פתאום כקרבנות: בית הדפוס סירב, וגם המכירות בטח לא יהיו משהו... ואם לא ברור שהם מדברים אך ורק אל עצמם ואל כותבי הביוגרפיה שלהם, די לקרוא (אך לא להבין) את המשפט הזה של לוחם הגרילה מתי שמאולוף: "אני מאמין שלאנתולוגיה תהיה השפעה מיידית, באופן שבו החוברת תעשה מסגור (framing) לצורה המגוונת שבה התרבות מתנגדת מלחמה." כן, אה? ספק אם מסגר כלשהו ימצא מה לעשות בחוברת.
15. הופ! יצאה לה עוד אנתולוגיה!
(03.01.09)
מעניין האם חשבתם פעם להוציא אנתולוגיה כנגד ההפגזה של שדרות ושל הדרום,במשך כשמונה שנים?? יומני היקר,קמתי,התרחצתי,התלבשתי,הפלצתי עוד אנתולוגיה. תתביישו לכם,ובייחוד אתה,שמעון אדף.... ולא,אני לא ימני,אני הצבעתי כל השנים בעד העבודה,או מר"צ,וגם בבחירות הקרובות לא אצביע בעד הימין , אבל יש מצבים שבהם אתה תוהה,האם אנשים כאן בארץ,שקראים לעצמם "שמאל", האם הם שפויים במאת האחוזים? אתם שמים ז' ,גם על האנשים בצפון וגם בדרום,מנותקים,מתנשאים,גם כשספגנו פה טילים,לפני שנתיים,הפגנתם... בעד אזרחי לבנון... לרגע לא חשבתם לקיים גם איזו הפגנת הזדהות,או איזה אירוע הזדהות עם תושבי הצפון המופגזים. ההתנהלות הזו,היא,למרבה הצער,ככל הנראה אחת הסיבות העיקריות לקריסת השמאל בכלל והעבודה בפרט. חבל מאוד.
16. תאופיק זיאד?
(03.01.09)
אז השמאלנים לא רק שולטים בתקשורת עכשיו הם גם שליטי שמים וארץ? אבל בינינו מה זה משנה ערבי חי, ערבי מת כולם בעיננו אותו דבר. לא ככה ווינט?
17. מצחיק שהמגיבים לא קראו
רן   (03.01.09)
את הראיון עם העורך הבאר-שבעי שעשה אירועים בשדרות. אפשר לחשוב שביבי וברק חיים בדרום. הם חיים בבתים מאוד יפים כשפתחו במלחמה.
18. לא צריכה את המילים שלכם, או את הדימויים
יש לי מילים משלי, ,   תודה רבה   (03.01.09)
השדופים שלכם, באמת תודה רבה. אמנים רמה ז' שתופסים טרמפ על המלחמה. שבו בשקט, חסרי כישרון. אף אחד לא יודע מי אתם, וגם לא ידע.
19. 1- "זהי חותם"?
(03.01.09)
עדיף שמי שכותב ב"שגיעות-קטיב", לא יכנה אנשים אחרים "בורים".
20. רחמנות עליכם, חייבים מושיע!!
(03.01.09)
21. יש לי בחילה
לילך   (03.01.09)
מרגע שגיליתי שמתי שמואלוף אחד השותפים לשטות הזאת יש לי תחושה של גועל נפש. איך מורה , ודוקטורנט באוטניברסיטה העברית שותף לשטות הזאת ?
22. זריזים.
בת אל   (03.01.09)
23. מי בכלל מכיר את האמנים האלה? חחח
אופיר ,   ת"א   (03.01.09)
24. טוב לדעת שגם אנשי הרוח התאמנו והתכוננו לקראת המלחמה.
אמסטל   (04.01.09)
25. מישהו קרא שורה של האמנים האלה?
אמנצ'יק   (03.01.09)
חוץ מאמא שלהם שתחיה. תמהני
26. כל הכבוד לכם!
אייל שרעבני ,   נתיבות   (04.01.09)
מלחמת בחירות מיותרת.
27. אעלק "משוררים" כולם כושלים ממילא
יערי ,   תל אביב   (03.01.09)
28. לא יאומן
(04.01.09)
בחזרה אליכם: ל-צ-א-ת!!! עופו לאירופה ותצטרפו למיליוני המוסלמים שגרים שם, אני בטוחה שתרגישו בבית.
29. ניצול ציני של הפגזים הנופלים מכל עבר
מישהו   (03.01.09)
כ"כ ציני, אפילו יותר ציני מניסיונותיהם של כל מנהיגנו לגרוף קולות למפלגותיהם. איזו מחאה בדיוק זה לקחת שירים ישנים ועבודות ישנות על עזה או שירים שנכתבו בחטף, רק כי מוציאים חוברת ומישהו רוצה לראות שם את השם שלו. זה לא משהו שנוצר בגלל המלחמה הזו ומאמוציות אמיתיות בגלל המצב, אלא פשוט בגלל אגו נפוח ורצון להשתייך לעדר השמאלי המדקלם כרגיל אותן נרטיבים שהמציאו הפלסטינים, כי זה נחשב בון-טון. ואיזה זמן יותר טוב לעשות זאת מהזדמנות הפז הזו שנפלה על מחפשי התשומי הקבועים... זהו פשוט ניצול ציני של מצב כאמתלה להוצאת עוד חוברת להאדרת שמם של המשתתפים ובכך זהו חטא כפול, גם לא יצירה אותנטית לימים אלו, גם לא תגובה אותנטיות. חבל! היינו שמחים לדעת איך אתם באמת מרגישים. המסכות שאתם מתהדרים בהם כבר משעממות אותנו. זאב זאב זאב
30. כל הכבוד להם, זה לא קל להיות החלוץ שלפני המחנה
רמי ,   תל אביב   (03.01.09)
אני בעד המבצע. אבל, חייב להיות מחנה שיש לו את האומץ לצאת נגד הקונסנסוס. זה לא קל ולא פשוט. כל הכבוד. צריך לדעת לקבל גם את דעתו של החלוץ לפני המחנה. כידוע ממלחמת לבנון, לפעמים זה רק עניין של זמן.
תגובות נוספות
חזרה לכתבה