יהדות  טורים אישיים  רבקה לוביץ
בתי הדין נלחמים, הילד ייצא ממזר
רבקה לוביץ'
פורסם: 05.02.09, 15:30
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 41 תגובות ב-41 דיונים
1. נשמע לי מאד מוזר, ולו מסיבה אחת
(05.02.09)
עבדתי בבית הדין הרבה שנים. הרבנים חוזרים שוב ושוב - אין הגט תלוי בהסכם הגירושין. נכון שעד שלא יהיה הסכם לא יהיה גט, אבל הלכתית - הגט לא תלוי בהסכם. הסיבה שרוצים קודם הסכם היא כדי לא לגרור את בני הזוג שנים אח"כ בבתי משפט לחלוקת רכוש, ומעדיפים שכל העניינים יוסדרו לפני כן. הגבר אומר במפורש במהלך הגט, שהגט לא תלוי בשום דבר והוא מוסר גט מרצונו החופשי. מדגישה - מרצונו החופשי. הגט לא תלוי בהסכם זה או אחר, בסעיף זה או אחר. כך שאם הבעל בא וטוען אח"כ - נתתי גט בכפוף למה שנכתב בהסכם, ואם היא לא עומדת בהסכם הגט בטל - משהו כאן דפוק. לא בגלל ביה"ד, אלא בגלל הבעל. כאדם חרדי במקרה הזה, ברור לי שביה"ד הבהיר לו מעל לכל ספק שהגט לא קשור להסכם, והוא קיבל זאת. ברור לי שהוא מסר גט מרצונו החופשי. ברור לי גם שהגט כשר ותקף, עקב כך. ועוד ברור - שהוא משתמש בתירוץ הזה כדי להתעלל באשה. מעבר לכך - היו אצל הגב' רבקה לוביץ' בעבר כל כך הרבה "אי-דיוקים" (במקרה הטוב, שקרים במקרה הפחות טוב), שממש, אבל ממש, לא נראה לי שמה שהיא כותבת כאן זה אמת.
2. מממזרים???
נו באמת!   (05.02.09)
מי שמכיר את בתי הדין יודע שבית הדין מנסה למנוע ככל יכולתו הכרזת אדם כממזר!
3. לא הבנתי, האשה שיקרה ורימתה ואת
מני ,   חיפה   (05.02.09)
רוצה להגן עליה ? היא התחייבה למשהו ודקה אחרי הגט כבר "שכחה" הכל ? כאן הבעל היה בסדר גמור, האשה היא הבעייה בסיפור, במקום למשוך את התביעה בבית המשפט למשפחה היא סיכנה את חירות העובר להיות ממזר בעקשנותה והתנהגותה התמוהה
4. בית המשפט חייב היה לקחת בחשבון אפשרות
יאכנע העכנאית ,   ת"א אחוה 1   (05.02.09)
זאת והאחריות עליו. ולמה תליני כלפי הבית דין נותן לחמך?
5. בבתי חולים הרופאים באמת מאיימים על חולים!
תמי ,   לוד   (05.02.09)
6. רציתי להתחתן אך בערב ליל הכלולות הסתבר שהרב אותו הזמנו הוא
רווק   (05.02.09)
ממזר ולכן החתונה בוטלה.......
7. לבטל לאלתר את מוסד הרבנות!!!!
הילה   (05.02.09)
8. 3, גירושין זה גירושין. סעיף הזוי כמו שהם שמו בו לא קשור
יש גבול ,   הלכתי   (05.02.09)
להליך הגירושין עצמו. גירושין הוא אך ורק הליך הילכתי ויהודי. איפה יידון משהו אחרי שהם גרושים זה סעיף לא חוקי ולא הלכתי. ואם האב חתם רק בגלל זה, חתם שלא בתום לב, כי קיווה שבית הדין הרבני, שנוטה לטובת גברים, ייטה לכיוונו. ובכל מקרה, אין ביניהם קשר אחרי הגירושין, לא בשום אופן חוקי. היא לא חייבת לו דבר. ואם ראתה צורך אמיתי לפנות לערכאות שמחוץ לבית הדין הרבני, כנראה שהיו סיבות בגו. ובכל מקרה, על בסיס סעיף הזוי שכזה שאינו קשור ליהדות או להלכה, להפוך ילדים לממזרים? זה לא יותר מחטא שצריך להוביל את המבצעים אותו לבית האסורים, ובטח שאינם פועלים בשם היהדות.
9. אתה רציני?
נתי   (05.02.09)
תגיד לי צוחק נכון?!!! מה השנה היום? אני לא מאמינה למה שאני קוראת מהכתבה או מאנשים כמוך עצם זה שיש מישהו בכלל שיכול לקרוא לילדים שלה ממזרים ולא לקבל סטירת לחי זה כבר מראה שאנחנו ואירן לא כל כך רחוקים אחד מהשני תצעו מהטימטום הזה ושכל אחד יעשה מה שהוא רוצה היא לא צריכה לשקר לאף אחד!!! אם היא לא רוצה להיות עם בעלה כל מה שהיא צריכה לעשות זה רק לומר את זה-בדיוק כמו שזו אמורה להיות זכותו
10. ל-6
לוי   (05.02.09)
6 נסחף עם הבלופים של הגברת ומספר כמוה סיפורי מעשיות אלף לילה ולילה.
11. שיהיה במזל טוב
אמה   (05.02.09)
בוא אני יחתן אותך גם ככה ביעדות צריך 2 עדים יהודים וטבעת אחת למה לך להקשיב לכול הבילבולי ביצים שלהם?!
12. אוי ואבוי (שומו שמים)
ישראל ישראלי ,   תל אביב   (05.02.09)
מקום מאוד מקולקל הרבנות הזאת.... ב תי הדין מריחים בעיני כבר הזמן לא משהו... התחושה שלי שהכל ענין של כסף בזמן ולאדם הנכון, נתת כסף תוכל לקבל: 'טיהור ממזרים', 'שיפור ממזרים', 'הטיית ממזרים' יש קטלוג שלם, בדולרים.
13. אלוהים מסתכל ומתבייש...
(05.02.09)
ואולי גם מזיל דמעה
14. אוףף איזה כאבי ראש זה, שהאישה תחליט איזה בית משפט קובע עבורה
ליז ,   וזהו- זה מי שיפסוק !   (05.02.09)
15. ל -6 אל תבטל
אביעד ,   רמת השרון   (05.02.09)
אין שום בעיה שרב שהוא ממזר יערוך את החופה. רוץ עכשיו להתחתן.
16. דת שאין בה שיויון זכויות בין נשים לגברים היא דת טמאה ולא
דת לא מוסרית   (05.02.09)
מוסרית מאחר ואחת מאבני היסוד המרכיבות מוסר היא שיויון וחוסר אפליה ופסילה של אדם על רקע שיוכו המיני.
18. הרבנות הרחיקה מאות אלפי חילונים מחתונה הילכתית דרכה
ודייק   (05.02.09)
גרים ביחד בלי נישואים, לפעמים עם חוזה. יש שנישאים בחו"ל, יש שעורכים טקס קונסרבטיבי, העיקר - רק לא ברבנות. זה עושק מובטח לדורות, לאשה בוודאי ו(תתפלאו) גם לגבר.
19. מראה את רמת המוסר של דיינים אלה
יענקלה4 ,   ירושלים   (05.02.09)
הם כנראה רוצים למתוח את החבל עד שיימאס לציבור וישליך מעליו את מרותם של בתי הדין הרבניים. הם ניחנו כנראה בסוג של עיוורון חושי מקומם, ואולי טוב שכך כדי לזרז מציאת חלופות טובות יתר, יהודיות יותר, ומוסריות יותר.
20. לידיעתכם, ממזר שלא מכריזים עליו ממזר, מת בגיל צעיר (חז"ל)!~!
אילנה לוי*~*~*~בס"ד ,   החכמים מצילים חיים!~   (05.02.09)
צר לי על הבורות מחוסר ידע ולימוד תורה לעומק. אף אחד לא רוצה לפגוע באף אחד וברור שממזר לא אשם שאימו בגדה באביו והביאה ממזר לעולם. יש מדרש אדיר על ממזר שהיה ידוע שהוא כזה, והיה תלמיד חכם וגדול בתורה ואיש טוב והגון, אבל זה המצב שלו, ואין מה לעשות והוא ידע את זה, המדרש מאד מרגש והממזר הזה היה צדיק, אבל אסור לו לבוא בקהל ישראל ולהביא ילדים. וידוע וזה כבר לא סוד, ממזר שלא מכריזים עליו, מת בגיל צעיר כדי לא להטעות אחרים. אז על מה הוויכוח? הרבנים רוצים להציל חיים! אי אפשר להסתיר מהקב"ה מי יהודי ומי לא יהודי, מי ממזר ומי בן ממזר! אתם חיים בסרט מדומיין ולא מבינים מה זה דעת תורה ומה זו התורה הקדושה וההלכות שניתנו למשה ע"ה בהר סיני. הרבנים רוצים להציל חיים ולהכריז על ממזר שהוא ממזר זה עדיף מאשר ימות בגיל צעיר, אפשר למצוא פתרונות למצבו. אבל לעם היהודי יש תפקיד מוגדר לקיים את המצוות וללמוד תורה, לזה נבחרנו, כדי להמוות יעלם מהעולם אחרי שכל אויבנו יעלמו מהשטח בקרוב. לגברים להניח תפילין, לשמור טהרת המשפחה שומר על הזוגיות בנאמנות, לשמור שבת ומצוות זה מציל הרבה חיים וצרות.
21. למי אכפת על מי הרבנות מצהירה שהוא ממזר?
LordOfer   (05.02.09)
22. הגיע הזמן לבטל את בתי הדיםן הרבניים !!!
(05.02.09)
לבתי הדין אסור לתת שום סמכות. לפנות מיד רק לבתי המשפט, להתחתן נישואים אזרחיים, וליבש אותם.
23. רק ממזרים יכולים לנהל את המדינה
(05.02.09)
24. יש דת שיש בה שויון בין המינים לפחות במוצהר וזה הנצרות
ד"ר א"י כהן   (05.02.09)
25. הכותבת היא אשמה בסבל של בני המשפחה - כנסו
קורא ומגיב   (05.02.09)
הכל התחיל בגלל שהאישה (המיוצגת כנראה ע"י הכותבת או ע"י מישהי אחרת מהמרכז לקידום מעמד האישה) החליטה לפנות לבית המשפט החילוני, בניגוד להסכם הגירושין, בניגוד להבטחותיה ובניגוד לדין תורה. אם הכותבת (או מי שייצג/ה את האישה) לא היה מדיח את האישה לפנות לבית המשפט - כל זה היה נחסך מהמשפחה.
26. ל- 21, אתה כל כך לא קשור.
ליטל   (05.02.09)
אם "למי אכפת?!" אז מה אתה עושה פה?!
27. מיכוון שהיה זמן
(06.02.09)
שהיא נחשבה גרושה כדת וכדין אין לה שום בעיות והבית דין לא יוכל לבטל את הגט אבל הוא צריך להחרים אותה על כך שהפרה את הסכם בית דין
28. תפסיקי לשקר! אף דיין לא יתנהג כך
מתוך הסיפור ,   ...   (05.02.09)
אלא אם כן את מספרת רק חצי מהסיפור ולא את כולו. את תשלמי רבות על כך שאת מסיטה אנשים לחשוב שבית הדין הוא מקום מושחת. האם תוכלי לספר לנו סיפור שיש בו משהו טוב על בית הדין?! אני מחכה....
29. לא מוכנים להודות באמת שנדחפה לכם מול הפנים ?
אתם פאתטיים   (05.02.09)
כי פתאום אתם מגלים באיזו סביבה מרושעת אתם חיים, כמה אתם מלאים רוע וכמה הרבנים שלכם מרושעים ? זה כל כך לא נוח, זה מצריך חשיבה ולמי יש כוח ? לגברת יש ראיות, היא לא המציאה, פסק הדין ניתן לקריאה לכל המעוניין. אבל לא, לכם זה לא נראה. בפעם הבאה לא יראה לכם שיש שמש בשמיים או שירד הלילה. האם זה ישנה את העובדות ? את האמת ?אולי גם לא יראה לכם שיש בכביש מכוניות ותחליטו להתארגן לשינה באמצע ציר זבוטינסקי הרי כל המציאות הולכת לפי מה שנראה לכם, אז ברור שלא תדרסו למוות. היהדות החזיקה מעמד אלפי שנים כי המאמינים היו חכמים, הכירו במציאות והסתגלו אליה. אבל לפי איך שזה נראה לי, אם ההישרדות של הדת היהודית ומאמיניה תהיה תלויה בכם, אנחנו לא נשרוד. אנשים טיפשים שמתכחשים למציאות מול העיניים שלהם, לא שורדים. אתם תתנוונו ותנשרו מהעץ כמו כל ענף מת.
30. חבל..
סטודנט ,   באר שבע   (06.02.09)
אני סטודנט בבן גוריון ואני שמעתי ממרצה שהיה שופט בדימוס והוא חילוני למהדרין פשוט שירות ותשבחות כפשוטו לבתי הדין הרבניים שיעשו הכל אבל פשוט הכל כדי שלא יוכרז ילד כממזר ואפילו שההסתברות לכך שהוא ממזר היא 99.99 הם יתלו בסיכוי של ה 0.01 שהוא לא ממזר וכן עוד דוגמאות
תגובות נוספות
חזרה לכתבה