חופש  נסיעות בעולם  מדריך טיולים
סופשבוע ברודוס
דני שדה
פורסם: 19.04.01, 17:28
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 46 תגובות ב-45 דיונים
1. הבדלי מחירים
יגאל   (20.04.01)
בכתבה השניה של שלי מתתיהו יש מגוון הצעות במחירים הנעים בין 200 ל 300 דולר. לעומת זאת בכתבה הנוכחית המחיר הוא 350 דולר מה פשר ההבדל במחירים ? המחיר שמופיע בכתבה רלוונטי לנסיעה של הכותב. בכתבה השנייה מוצעים דילים. יש לזכור שלכל דיל צריך להוסיף עוד כמאה דולר מיסים, העברות וכ"ו. בכל מקרה המחירים הינם באחריות הסוכנויות המופיעות בכתבה.
2. יהדות ושואה ברודוס
יוסי   (20.04.01)
הדכר שעניין ביותר חילוני שכמוני היה דווקא בית-הכנסת השמור,המוזיאון היהודי הצמוד אליו,ובית הקברות היהודי העתיק במרחק של 5דקות נסיעה במונית מהעיר העתיקה.גם אירופאים מבקרים ומתרגשים מתעוד קהילה שחלקה נירצח בשואה. .
3. פלירקי
גל ,   רעננה   (21.04.01)
מה שלא מצוין בכתבה זה שבקיץ רודוס היא גן עדן לצעירים, משהו כמו איוס. יש עיירה, במרחק עשרה קילומטרים דרומית לעיר רודוס שקוראים לה פלירקי, שביום היא ישנונית ורדומה, והאטרקציה הגדולה ביותר בה היא קופצי הבאנג'י על החוף, אבל בלילה היא רובע ענק של דיסקוטקים, מועדונים ופאבים. זאת חגיגה ענקית, צבעונית ומאוד מפתיעה, כי בערב ממש סוגרים שם כבישים כדי שהמכוניות לא ידרסו את החוגגים, רובם בסביבות גיל העשרים, מכל מדינות אירופה. זה מקום מדליק ומומלץ.
4. מלון פרדייס
שוש   (21.04.01)
הייתי בפרדייס בשנה שעברה, ואמנם חלקו המרכזי משופץ ומפואר, אבל אגפים רבים בו הם ישנים, בלתי משופצים ומתאימים לרמה של שלושה-ארבעה כוכבים מקסימום. חוץ מזה, הצוות בקבלה נוקשה למדי. אין שם את אווירת קבלת הפנים היפה של קפריסין, למשל.
5. תגובה למחירים
דני שדה   (21.04.01)
א. בכתבה שלי מופיע המחיר כולל 95 דולר דמי רישום, העברות ומסי נמל. בדילים שאתם קוראים בעיתונים, וגם אצל שלי - המחיר אינו כולל את מסי הנמל ודמי הרישום. בנוסף, כיוון שהמחיר התייחס למלון ברמה של 5 כוכבים - ויש גם מלונות ברמה של 3 כוכבים - כאן טמונים ההבדלים.
6. פרדייס
דני שדה   (21.04.01)
ההתרשמות שלי ממלון פרדייס היא אישית. היינו בחג 8 אנשים - ולכולם היתה התרשמות חיובית. נכון שיש חלקים במלון שעדיין בשיפוץ. אבל אחרי שגם הייתי במלון קפסיס ובני המשפחה גם במלון פאלדיום - אנחנו מצביעים על פרדייז. לגבי הצוות: בתקופת הקיץ ייתכן שצוות המלון מתנהג קצת שונה - כאשר ים של ישראלים מוציאים אותו מדעתו. ראי, למשל, מה קרה בשנה שעברה בכמה איים, ובהם קוס, כאשר במלונות נאלצו להזמין משטרה כדי לרסן את בני הנוער שלנו. ובכל מקרה, בחבילה שביקשנו היו שתי אפשרויות - פרדייז או מלון פאלאס, הנמצא בצידו המערבי של האי - שבתקופה זו סובל מרוחות, וגם החופים בו פחות טובים. לפחות לטעמנו.
7. פרדייס - תשובה לדני
שוש ,   מרכז   (22.04.01)
נכון שכאשר משווים את בתי המלון באזור, לפרדייס יש יתרונות רבים: הוא לא רחוק מהעיר, אך לא בתוכה, האתר מזכיר כפר נופש, והוא משתרע על אזור עצום. יש בו גם אטרקציות לא נורמליות, כמו החדרים להם צמודה בריכת שחייה, שממש נוגעת בסלון. ובכל זאת: היינו שם שישה אנשים, הזמנו מראש שלושה חדרים צמודים, שילמנו את מלוא המחיר של אירוח חמישה כוכבים בחצי פנסיון, ומכיוון שהנהלת המלון לא שמרה לנו שלושה חדרים צמודים, נאלצו ילדי לישון בשני חדרים מרוחקים מאיתנו מאוד, שעל מנת להגיע אליהם נדרשנו לעבור שלושה פרוזדורים ארוכים, לרדת במעלית ולעלות גרם מדרגות אחד. לא היתה דרך קצרה יותר. לעניין הזה לא היתה להנהלת המלון הסבר, וגם לא עבר להם בראש שאנו ראויים לפיצוי כלשהו, או לפחות ליחס הוגן. אין אנו משפחה ישראלית בעייתית. כל ההתנהלות שלנו היתה מחויכת וברוח טובה, ודווקא בגלל זה הרגשנו שבמלון זלזלו בנו. ועוד דבר - החדרים שקיבלנו היו דווקא באגפים הישנים, בהם המזגנים חורקים, אין כמעט נוף, והמסדרונות טחובים ולוהטים. אני חייבת לציין שמאוד נהננו בחופש הזה, אבל לא בזכות המלון, אלא למרות.
8. תגובה לשוש
דני שדה   (22.04.01)
כיוון שאני לא מייצג את המלון, אין לי שום כוונה לגונן עליו. בהומור קל אני יכול לומר שהילדים בטח שמחו להיות עצמאים ורחוקים מההורים. אבל ברצינות, לפעמים כדאי להוסיף עוד 20 דולר (מה שאנחנו עשינו) כדי לקבל חדר פונה לים - והנוף, אני מניח שאין על כך מחלוקת, עושה את ההבדל. גם עכשיו עדיין היו שיפוצים במלון, ובכלל זה שתי מעליות שהיו בשיפוצים (מתוך 3), אבל הסתגלנו לזה מהר. מה גם שרוב הזמן היינו מחוץ למלון, בטיולים או בעיר.
9. ספורט מים אתגרי ברודוס
רוני ,   תל-אביב   (26.04.01)
Pלירקי היא גכן עדן לחובבי ספורט מים. קחו סירת מירוץ מחוברת לבננה לכיוון החוף של אנטוני קווין (תותחי נברון) ותצללו במי הטורקיז המדהימים של המפרץ. המדריך כבר יתן לכם מסכה ושנורקל. אחר כך סעו עוד קצת דרומה לצמביקה העילית- המנזר הגבוה שעל הצוק. התצפית מרהיבה. חוף הים שלמטה? צמביקה תחתית - לרחצה רגועה ומסעדת דגים מ ד ה י מ ה במחירים מצחיקים. תהנו. כבר היינו שם פעמיים. ונחזור.
10. הזהרו משרלטנים
מיה   (19.06.01)
לא תאמינו, אבל השרלטנים הגדולים באי הם דווקא המדריכים הישראליים שמנסים למכור לכם דרכם דווקא טיולי אקסטרא. עדיף לכם לקחת אוטו ולבדוק טוב שהחזירו לכם את השובר שעליו חתמתם מפה ולצאת לראות את האי דרך העיניים שלכם דווקא אותם מדריכים ישראליים שאמורים לעזור לכם לא פעם מרמים אתכם במחיר ובטיול. הזהרו לכם וחופשה נעימה מכל הלב, רודוס הוא אי יפיפה צריך רק ללמוד להסתדר בו.
11. מלון miramare woonderland
דינה ,   מרכז   (17.07.01)
רציתי לקבל חוות דעת על המלון, האם הוא מומלץ? האם מתאים לילדים קטנים? בקיצור האם שווה נסיעה אליו במטרה להיות רוב הזמן במלון?
12. פארק מים
רויטל   (23.08.01)
למי שנוסע עם ילדים, חזרתי משם לפני שבועיים יש פארק מים חדש שאומרים שהוא הכי גדול במזרח התיכון, יפהפה ולא יקר
13. לא רע.
אלי דבוש ,   שוהם   (23.06.02)
יפה מאוד .הכל ברור. ונכון. אבל. לא כדאי לוותר על אי הפרפרים.
14. מצטרפת להמלצה לבקר בביהכנ"ס ובבית העלמין היהודי
חנה פוסט ,   ירושלים   (19.07.02)
ממליצה על ביקור בביהכנ"ס ובבית העלמין היהודי שאותו מתחזקת קהילת רודוס שהגרה לארה"ב. מעניין לקרוא את הכתוביות על המצבות, סגנון שאינו מקובל אצלנו מעניין ומרתק.
15. כרתים לחופשה מקום מתאים
יוסי ,   מטולה   (04.08.02)
רוצים לעלות ב-5 דרגות. ולא במחיר. ממליץ לכם חופשה מהממת. מקסימופ פרטיות בווילה בכרתים. בעירה עתיקה נופים של גפנים ועצי זית בכל פינה. אנשים נפלאים טברנות שבהן מגישים ממיטב מעדני כריתים. חופים מהממים בריכה פרטית בסמוך לווילה. חבל על הזמן. אני נסעתי ע"י tgincel@walla.co.il
16. רודוס- חוף יפה שרות מגעיל
פר ,   אשדוד   (07.08.02)
הזמנו מהארץ דיל במלון "רודוס פאלאס 5 כוכבים דלוקס" - המלון די יפה אבל השרות פשוט איום ונורא מרגע שאתה נכנס אתה מרגיש פשוט לא רצוי במלון לאורך כל הסופשבוע אף אחד לא מתייחס אליך ומי שכן אז מתייחס ממש לא יפה ובזלזול בוטה, האוכל פשוט דוחה ולא ברמה 5 כוכבים מנה עיקרית שניצל או חתיכות הודו יבש - פשוט איום. יש להם עוד המון מה ללמוד מהמלונות בארץ. שלא לדבר על הבלגאן בנמל התעופה. פשוט עדיף להשאר בארץ.
17. פרדייס
א ,   רעות   (13.08.02)
מלון מצויין עם הרבה בריכות וחוף ים משגע. הדבר היחיד הוא שאתה נאלץ לשלם הפקדה על מגבת בסך 15 יורו ולא תמיד יש. מאוד נהנינו מהנופש.
18. מלון אולימפוס ברודוס
אורן ,   עפולה   (15.09.05)
מישהו היה במלון הזה?
19. סלוניקי
(12.06.06)
מישהו היה שם? האם זה מקום לצעירים? שווה לנסוע?
20. מישו....
מ   (13.06.07)
מישו מכיר אולי מועדונים טובים ברודוס יוון ומאיזה גיל מותר לשתות שם ומאיזה גיל מכניסים למועדונים תודה
21. פרדייז גרנד מארה ברודוס
סיגל כהן ,   עין חרוד איחוד   (21.09.07)
היינו 5 ימים במלון עם 4 בנות בגילאים שונים. שלמנו על הכל כלול ואכן כך היה. נהנינו מכל שניה שהיינו במלון וסביבתו. מלון מדהים עם נוף ואווירה מדהימים. צוות המלון מסביר פנים וחייכני. מומלץ בחום . אנחנו ניסע לשם שוב.
22. רודוס 2007 - מלון לומינז לא מומלץ!
חיפאית   (24.04.08)
אני וחברה (בנות 25) נסענו שנה שעברה ביוני ל - 5 ימים ברודוס. הזמנו דרך חברת "צבר" דיל למלון "לומינז". כשהגענו ביום הראשון המעלית במלון לא עבדה והיינו צריכות לעלות 3 קומות עם מזוודות עמוסות לחדרים (אף אחד מפקידי הקבלה האנטיפתים לא הציע עזרה). מעבר לזה, כשהגענו לקבלה כדי לשאול בנימוס למה המיזוג בחדר לא עובד.. פקיד הקבלה הסביר לנו שמדיניות המלון היא להפעיל מזגן בחדרים רק למשך מספר שעות בודדות ביום (רתחתי מעצבים בלב כי לפי סוכנת הנסיעות מחברת צבר המלון ממוזג וזה היה חשוב לי מאוד כי אני סובלת מחום והתקופה הייתה חמה והגיעה עד ל - 40 מעלות). כשפקיד הקבלה הבין שעניין המיזוג בעייתי מאוד אצלנו בדרך פלא המיזוג עבד במשך 24 שעות בחדר שלנו (ועל זה אמרנו תודה רבה). בדיל קיבלנו ארוחת בוקר + ערב. בערב באופן קבוע היה תור ארוך מאוד לחדר האוכל. האוכל היה בסיסי ביותר ולא היה הרבה ממה לבחור. היתרונות היחידים שמצאנו בבית מלון: חדרים נקיים מאוד + מיקום נחמד (15 דקות הליכה מהעיר העתיקה המקסימה יש לציין). מעבר לזה ממש לא ממליצה על המלון.
23. נופש ברודוס
רונית ,   מרכז   (10.07.08)
מבקשת חוות דעת על המלון IALYSSOS BAY ברודוס. אם אפשר המלצות לטיולים ברמת קושי בינונית.
24. D' Andrea Mare Beach Resort Aparthotel
יריב ,   ירושלים   (14.09.08)
D' Andrea Mare Beach Resort Aparthotel הייתי רוצה לשמוע ממשהו שהיה במלון חוות דעת
25. המלצות לרודוס
גלעד ,   כפר סבא   (14.03.09)
אני מתכנן לנסוע ב 9.4.09 לרודוס הייתי מעונן לקבל על המלצה למלון ברודוס
26. רודוס- מדהים
ישראל   (25.05.09)

היינו ברודוס אשתי ואני ונהננו מכל רגע.

המחירים היום קצת  יותר גבוהים מ2001 בגלל היורו אבל עדיין שווה לשכור רכב ולסוע ללינדוס.

המקום שהכי כדאי לבקר בו זו חנות בשם "ג'מבו" -חנות מקומית ענקית. 5 ק"מ מרודוס.

כל מקומי יסביר לכם איך להגיע...

27. אולימפוס
עדידו ,   פתח תקווה   (28.05.09)
מישהו היה במלון הזה עם כן איך הוא
28. מטבע: דרכמה 1 שקל = כ 90 דרכמות) או יורו?
רוני ,   ת"א   (20.07.09)
ולי אמרו שהמטבע בשימוש יורו ולא דרכמה. אז מה הנכון?
29. מלון רודוס פאלאס
סוזי, בלה ומתי ,   בת-ים   (10.10.09)
היינו ברודוס שלושה זוגות חברים ונהננו מכל רגע. מלון רודוס פאלאס 5 כוכבים דה לקס המלון יפה אך האוכל טעון שיפור רב וכמו כן יחסם של המלצרים לא תמיד אדיב. לעומת זאת עלינו לציין את יחסו האדיב של נציג ארקיע ששי שדאג להפנות אותנו לטיולים וענה תמיד בסובלנות ובאדיבות לכל שאלותינו.
30. קפסיס - לא להתקרב
אורן   (15.10.09)
הרגע חזרנו ממלון קפסיס ברודוס . אני ובת זוגתי שנינו לקינו בכאבי בטן ושלשולים במהלך השהייה שם ונתקלנו גם באורחים נוספים שלקו ככל הנראה בכלל האוכל במלון שלא נדבר על השירות הנורא שם בחדר האוכל . לא מומלץ ולא נחזור לשם . אורן
תגובות נוספות
חזרה לכתבה