חדשות  דעות  מאמרים  יהורם גאון
סיפור ירושלמי
יהורם גאון
פורסם: 21.05.01, 10:12
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 24 תגובות ב-24 דיונים
1. יהורם גאון
ירושלמי   (21.05.01)
כמה יפה,כמה נכון,כמה עצוב
2. יהורם
יהודה   (21.05.01)
מי יתן והחלק היפה שבסיפור שלך יהיה קיים בירושלים לתמיד. אולם, כאשר אני קורא את המאמר של אריה עמית "ירושלים של מי?" ואני נזכר בתפקודו כמפקד מחוז ירושלים אני יודע למה יש לך חלק לא יפה בסיפור. אבל, אני נשאר אופטימי כי לדעתי יותר גרוע לא יכול להיות.
3. מה ששכן הערבי שכח להזכיר...
אזרח ישראל   (21.05.01)
זה היכן הוא מחביא את השבריה לשעת הכשר.
4. עצוב
יהודי   (21.05.01)
5. כמה טוב שיש לנו אותך
ניר מראשל"צ ,   הנשמה היהודית   (21.05.01)
האמת לא קראתי את הסיפור , אבל יהורם , כמה שאתה מקסים , ואתה אולי מסמל את מה שיכול היה להיות כאן , את האהבה לארץ לאדם ולמסורת ישראל. חבל , פשוט חבל. אבל אני מאמין שמכל הרע יצא טוב , וזה מתחיל כבר עכשיו: עם ישראל מתאחד.ולא יעזור לאף אחד
6. יהורם
שלומי ,   ר"אשלצ   (21.05.01)
אז מה אתה אומר... חבר ערבי גילה לך שהכל בידי אלוקים. איזו הארה. חז"ל שלנו לא שכנעו אותך מספיק שאמרו: אין לנו לסמוך אלא על אבינו שבשמים"? טוב נו כמה אנושי, יש לך חבר ערבי (במיל רע).
7. יהורם גאון.
ענת   (21.05.01)
תמיד אהבתי את יהורם, הוא בעיניי הכי ישראלי שניתן להיות. בתוכנית הרדיו שלו הוא מבטא הרבה מאוד דברים נכונים שמפריעים לכולנו. והשירים שלו? מה יותר יפה וישראלי מזה? ואני בכלל בגיל של בנו, פחות או יותר. הוא תמיד מראה ומבטא כל כך הרבה אהבה למדינה הזו שחבל שהפוליטיקאים שלנו וגם אנחנו בעצם לא מראים יותר. יהורם לראשות הממשלה! :-) הלוואי שהיינו יכולים להיות שכנים עם הערבים. לצערי, זה לא אפשרי! נכון, יש גם "ערבים טובים", אבל הם כל כך מעטים שאין אפילו אפשרות להשקיע בשלום איתם כי יהרגו גם אותם. אני לא מאמינה בשלום. אף פעם לא האמנתי... אבל אני מאמינה שיכולים להיות יחסי חברות של "אחד על אחד" כמו שיהורם סיפר. אני יודעת שאני סותרת את עצמי. אבל ככה זה בעצם...
8. יהורם -ירושלמי עם לב
יעל כהן ,   באר שבע   (21.05.01)
כמה כאב ועצב טמונים במספר השורות שכתבת. כמה אמת ובכלזאת כמה תקווה.... לצערי, בבואך לשכנך את מיישם את מה שכולנו עושים באים ובאים ומייחלים... ואילו הוא, קשה לו להרים ידו לחייל שעבר.... כמה סימבולי כמה עצוב ועד מתי
9. מציאות חברים , מציאות
יונתן   (21.05.01)
סיפור יפה אך לא יותר. אני אוהב לשמוע את יורם גאון ומאידך נמאס לי לשמוע את שכנינו. אני מאמין שסיפור זה יצא מתוך ליבו של יורם אך אותו "שכן" ערבי אינו יכול לצאת "טוב" מהסיפור מכיוון שהוא מזוהה (באופן טבעי) עם עמו - כולנו יודעים עד כמה שנאתם עזה כלפינו.
10. אלוהים!!!
שלומי ,   שוהם   (21.05.01)
הכל בידי אלוהים. נכון כל המלחמות בגלל אלה שמאמינים שהכל בידי האלוהים,אלה שתקועים בשנת 622 לספירה.
11. עשה מעשה
יואב   (21.05.01)
יהורם! הכל נכון! קום,עשה מעשה,קרא קריאה שלא תשכח! אתה מייצג "משהו"
12. ירושלים-אני זוכר
משה   (21.05.01)
יהורם היקר!!! אני זוכר לך את תמיכתך בתכנית האומללה של אהוד ברק לחלוקת ירושלים.
13. אולי עדיף שתתמקד בשירה......כתיבה - בוא נגיד שזה לא השטח שלך...
X   (21.05.01)
אחד מהדברים הכי שטחיים אשר יצא לי לקרוא.... זמר מצויין ושחקן לא רע בכלל שעדיף שישאר בתחומו. כתיבה, אקטואליה, רדיו- תשאיר את זה למומחים. אתה מתבזה.
14. to X
Y   (21.05.01)
Well X, regardless of Gaon ability to be a political analyst I think that what he said made sense! Kol hakavod Yoram
15. מי שבעד חוקת ירושלים,הוא לא ירושלמי
משה   (21.05.01)
חפש את החברים שלך,בשלום עכשיו
16. Ioram you are naive!
dan   (21.05.01)
When Idris says all is in the hands of God! he means something different that you mean. In a documentary called dangerous games that was done during the first intifada a question was asked a muslim cleric about a jewish state in Tel Aviv (only) and he said no way god will take care of them. All Palestine is muslim land. I leave you to continue what he meant by the help of God.
17. זה גאון זה גאון זה גאון זה?
נעמי ,   מודיעין עילית   (21.05.01)
בחייך אתה ושכמותך, מנסים לשוות להתפרעות אנתיפאדה מלחמה הזאת מעיין אפקט של פעולות של לוחמי חופש ותו לא, ואתה משווה בחלקלקות לשונך בין ידלים הנורים פה "ושם" ובכן ידידי זה לא רק שיש הבדל אלא זה כמו שאמר הנשיא אין שום קשר כלל בינינו לבינם שום קשר אין בין הלאומים הקשר הגאוגרפי הוא היחיד והוא מקרי כי שלנו הארץ ולהם יש 22 מדינות - - - הוריך והורי השאירו להם הרבה כסף בבריחתם ממדינות ערב לארץ הקטנה והעניה, שהם בנו אותה לתפארת, כל הפעולות האלימות של המחבלים המנוולים הם טרור טרור וטרור בלבד של אנשים שפלים שתינוקות נמצאים להם על הכוונת יום וליל אפילו ביילינים למיניהם כבר לא מדברים כמוך על אף שהם עוד מנסים לדבר שלום
18. עדיף שתשתוק יא טמבל
(21.05.01)
יהורם הרסתי לי את המצב רוח אני זוכר אותך כירושלמי גאה עם בטחון עצמי וגאוה לאומית וככה אתה מתבטא עכשיו לא יודע מה יהיה מניח לדברים לקרות מאליהם הרי אתה מלח הארץ גדלת כאן בימים הקשים וראית איך נלחמנו על כל מילימטר שמא זקנה קפצה עליך ? שמא נטרפה עליך דעתך?
19. תרד ממני קזבלן
אורי ,   ירושלים   (21.05.01)
תרד ממני קזבלן. החיים זה לא יום שישי ברדיו באחת בצהריים על כוס קפה. האידיליה הכביכול סימטרית שאתה מנסה להציג היא זאת שהורגת אותנו כבר כמעט עשר שנים. "אנחנו יורים ונורים", "הם יורים ונורים"- מהרגע שהתחלנו להאמין בבלוף הסימטרי הזה בא עלינו כל ההרג הזה. זה הם שהורגים בנו ורוצים לזרוק אותנו לים וזה אנחנו שמגינים על עצמינו ונלחמים על עצם קיומנו (לפחות כל עוד אנשים כמוך לא מוציאים לנו את האוויר מהמפרשים). וכל הבלוף הזה של סימטריה כביכול הורס לנו את המדינה, ואינו אלא שיבוש נוראי של המציאות: מבלי להיות נביא אני חושש, שמשהו אצלינו השתבש, היה חלום אך הוא לא התממש, כן, משהו אצלינו השתבש! בקיצור תרד ממני קזבלן!
20. אותו אידריס יחסל אותך ברגע שיוכל
עוז   (22.05.01)
הערבים הם עם בוגדני. כדאי לך לקרוא מה אירע בעבר באירועים שונים ותווכח שהערבים - לא משנה כמה נחמדים הם נראים כעת יהפכו את עורם לפני שתספיק להגיד "אבו עמאר". כך שלא הייתי מציע לך לסמוך עליהם יותר מדי. ומלבד זאת יורם - היית זמר נפלא, תענוג לשמוע את שיריך אך מה לך ולהגיגי פוליטיקה? מדי יום שישי כשאני בדרכי הבייתה מהעבודה אני פותח את הרדיו כדרכי, והרדיו תמיד מכוון לרשת ב', ואז אני שומע אותך, את הגיגיך ומייד מעביר תחנה? בחייאת אל תקלקל את עברך כזמר מצליח עבור אשלייה שהפכת לפתע להוגה דעות.. אני אומר זאת לטובתך יורם - רד מזה!
21. הכל בידי אלהים
נירא   (22.05.01)
לא, יהורם, הכל בידיים שלנו!!
22. השכן
ש. ,   ת א   (26.05.01)
תודה, יהורם, על דבריך, שנגעו ללבי כמעט כמו היפים בשיריך
23. VAFI
A ,   ,K TCHC   (26.05.01)
,USV KL HVURO GK SCRHL VBFUJHO' ARHDAU TU,H FNGY FNU VYUCHO CAHRHL
24. אידיליה ירושלמית
יורם ק.   (28.05.01)
אכן, אידליה ירושלמית. עוד נמשכת השרשרת מ"בוסטן ספרדי" ועד "סיפור ירושלמי", אולי רק משתנה קצת התפאורה אולם היא רק רקע דהוי לשירתו הנפלאה של יהורם גאון. הרי לא ניתן למציאות לקלקל את האידיליה המתוקה הזאת. ד"א, יהורם, נא לא לשכוח, הקפה, הטלפונים, החוכמה והייסמין לא ניתנו בחינם. זכור כי היבטחת "לברר" (ואולי "לסדר"?) את העינינים בבי"ח - רופא מומחה, המחלקה אליה יש לפנות והעיקר שיקבלו את גב. אידריס בהקדם - היא מאנשי שלומינו.
חזרה לכתבה