חדשות  חדשות בארץ  כללי
טענות: בחברה קדישא סירבו לקבור 3 מן ההרוגים
ורד לוביץ'
פורסם: 03.06.01, 00:53
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 171 תגובות ב-171 דיונים
91. לחברה קדישא
אני   (02.06.01)
לא להסכים לקבור כי הם חשודים כלא יהודים, שוחד, בצע כסף, אליטיסטים, לימור לבנת שרת החינוך, אריק שרון ראש ממשלה, לשיר את ההמנון כל בוקר ולהצדיע לדגל, להרוס מסגדים, ולקרוא למלחמה. הכל מגיע מאותו מקום, עם גזעני, רודף בצע, צר עין, צר אופקים, ששנאה היא לחם חוקו. זה העם שלנו...
92. מחלה עולמית ושמה: דת
שלמה   (02.06.01)
דת באשר היא, ובמיוחד פנטיזם דתי, הורס כל חלקה בחיינו. מוסלמים פנטיים מתאבדים, בשם אללה, ורוצחים ישראלים. וממסד יהודי, פנטי וחסר היגיון לא פחות, מסרב לקבור אותם, כשהוא שומר כביכול על האינטרסים של אותו אללה (הפעם מחופש ל'אלוהים' היהודי). אלה גם אלה פרימיטיביים, חשוכים, שונאי ה'אחר' ומובילים את כולנו לאבדון. ולבעייה הקונקרטית, יש להקים לאלתר בכל רחבי הארץ בתי קבורה חילוניים שיאפשרו קוברת כל אדם בלא קשר למוצאו ובאופן שיראה לקרובי משפחתו. את המונופול על המוות צריך להוציא מסוחרי המוות האלה - החברה קדישא - עסק מסחרי (ומושחת) לכל דבר ועניין.
93. עוד נקודה למחשבה
חגי   (02.06.01)
ההתפתחות של הסיפור המחריד בדבר התנהגות חברה קדישא מזכירה גם היא, את המומנט של פיגועים - מספר הקורבנות הולך וגדל עם הזמן. בהתחלה סירבו לקבור שניים, וכעת המספר עלה לשלושה, בסוף יסרבו לקבור את כולם, כי הם - חס וחלילה - לא יהודים כשרים. הבושה שהתחילה כאשר סירבו לקבור חיילים שנהרגו בשירות פעיל של מדינת ישראל, ממשיך גם לבני נוער, שנרצחו בפיגוע מזוויע. כנראה שלאטימות לסבלן של המשפחות אין גבולות.
94. חברה קדישא - נמאס מכם!!!
שמוליק כהן ,   גוש דן   (02.06.01)
קשה להאמין כמה אטימות, גזענות וטפשות מרוכזים בעסקני חברה קדישא. השם הרישמי של חברה קדישא הוא חברה קדישא גחש"א. הפירוש של ראשי התיבות בסוף השם הוא גמילות חסד של אמת. הרעיון הוא שלאחר שהאדם מת, לא ניתן יהיה לקבל ממנו תמורה על הטיפול בקבורתו, ולכן גמילות החסד היא אמיתית (ולא בחזקת שלח לחמך על פני המים). אוי לה לחברה קדישא שמגמילות חסד של אמת הידרדרה למפעל כלכלי הסוחט כספים בניגוד לחוק (תנסו לברר כמה עולה חלקה בגוש שומרי שבת, או בגוש של חסידות כזו או אחרת), מתעמרת באטימות ובאופן מזויע בקרובי נפטרים יוצאי בריה"מ לשעבר. מה יהיה השלב הבא? אולי התעללות בגופות? חייבים לשבור את המונופול של חבורת החלאות הזאת. מצידי לשלוח אותם לאפגניסטאן, הם והטאליבן ראויים זה לזה.
95. מי הוןא יהודי ???????
משה   (02.06.01)
בושה וחרפה למדינה שדורשת מילדיה למות למען המולדת , אולם לא לקברם כשנתנו את חייהם רק בגלל שהם יהודים !!!!!!! אוי לאומה שאזרחיה נרצחים בגלל היותם יהודים וחבריהם הדוסים של חברת קדישא יושבים ומגרדים את הביצים בישיבה .גם בתעודת הזהות של כל אחד אם לא ידוע לאחרים ישנה פיסקה ששם מוטלת בספק יהדותו של כל אחד מאיתנו , ומי קבע אתכם לקבוע יהודי מי הוא ?
96. חילונים - אתם אשמים!
אלכס ,   תל-אביב   (02.06.01)
טוב עושה חברת קדישא שפועלת בהתאם לעקרונותיה. רע עושים החילונים שמסכימים לעקרונות אלו. מדוע חילוני, שנחשב "יהודי כשר" בעיני חברת קדישא - מסכים להקבר על ידה. הבעיה אינה לשכנע את חברת קדישא לקבור את הספק היהודים. הבעיה היא מדוע אנו מרשים לה לקבור אותנו החילונים!
97. בושה
שחף ,   מודיעין   (02.06.01)
אני מתביישת להיות אזרחית במדינה, שלא נותנת לאזרחיה למות בכבוד. הייתי מצפה מראש הממשלה להתערב בנושא ולהביא אותם לקבורה כמו כל אחד אחר.
98. חברת קדישא - נימאסתם !!!!
oventhal ,   evron   (02.06.01)
קשה לראות מחזות קשים לאחר הפיגוע המזעזע בתל - אביב , קשה לקבל את הכרזת חברת קדישא שאיננה מוכנה לקבור שלושה צעירים שנפלו ומתו מכיון שהאוייב הפלסטיני יידע שמדובר ביהודים ובישראליים . לכן אין ואי אפשר לקבל מסר שחברת קדישא איננה מוכנה לקבור את שלושת הצעירים כי אולי הם אינם יהודים במאת האחוזים בושה וכלימה לקבל נימוקים וכותרות מבחילות שכאלה , הממשלה והעומד בראשה חייב להתערב ולמנוע סבל מהמשפחות שגם כך איבדו את היקר להן מכל . התביישו לכם , עדיין לא מאוחר , קיברו את הילדים בכבוד הראוי להם,הפסיקו את הקיטוב בעם .
99. קבורה יהודית
אריה וירניק ,   תל אביב   (02.06.01)
הגיעה העת לשלול מהחרדים את המונופול על הקבורה אם אין הם מוכנים להתאמץ ולמצוא פתרונות הלכתיים. המוות אינו מפלה בין דת לדת או חוסר אמונה דתית. קבורה היא בראש וראשונה ענין של בריאות הציבור ואין מקום במדינה מודרנית ליתן לסקטור זה או אחר מונופול על שירות כזה, המבטיח לחרדים בלבד אלפי מקומות עבודה.
100. איך אפשר לעשות כזה דבר???
הילה ,   ברלין   (02.06.01)
הם אנשים מהמדינה שלנו... איך אפשר להגיד למשפחות שלהם שהם לא יקברו רק בגלל שיהדותם מוטלת בספק? זה מראה כמה שהדתיים שולטים לנו על המדינה!!! זה פשוט בושה למדינה הזאת...
101. תגובה ליוסי שריידר
מישהי מברלין...   (02.06.01)
אתה אולי חושב שזה נכון מה שהם עושים, אינ אחת שמכבדת את אמונתם של אחרים... אבל מה קרה לכיבוד המתים... מגיע להם הלוויה... ואם אתה חיי בחו"ל ושמע על כזה דבר אתה כבר יכול לתאר איך זה נראה בעיניי העולם שחברה קדישא לא מוכן לקבור שלושה מההרוגים... ובטור אחת שגם גרה בחו"ל זה פשוט מבחיל לראות שכך המדינה שלנו מתנהדת!
102. תגובה לכל התגובות, וכדאי לכם לקרוא!
אני   (02.06.01)
שלום! אני יהודיה חילוניה. כל מי שמשמיץ את חברא קדישא זה מפני שאין לו ידע לגבי הדת. לפי הדת מי שאינו יהודי אינו יכול להקבר בבית קברות יהודי. זוהי הדת היהודית כבר אלפי שנים ואין לזה קשר לפוליטיקה. (בדיוק כפי שאין נישואים עם לא יהודים). בינתיים המדינה שלנו מוגדרת כמדינה יהודית (אם תרצו או לא)וחבל לי לראות יהודים משמיצים יהודים אחרים ללא סיבה מוצדקת. לכל דת יש איסורים משלה. זה לא משהו אישי או גזענות. כולנו עם המשפחות השכולות.
103. ביזיון לממסד הדתי.
חופש   (02.06.01)
בושה וכלימה. החברה קדישא היא ביזיון אנטי דמוקרטי. גוף שמקבל כסף מהמדינה. צריך לסגור אותו מייד, ולהשיב את כל הדוסים האלה במקומם הראוי.
104. למי איכפת מקבורה יהודית?
איתי   (02.06.01)
קבורה חילונית עדיפה בהרבה. בלי רב שמברבר, עם ארון, עם תאריך שאפשר להבין על המצבה. עדיפה בכל מובן. נכון שחברה קדישא מפסידים כסף במקרה כזה, אבל גם זו לטובה.
105. בושה ושמה חברה קדישא
חיים פניאל   (02.06.01)
צריך לקבור את אנשי חברה קדישא "הטהורים" בנפרד ומחוץ לגדר על מנת שלא יתערבבו ויפגעו מ"הטמאים", שבזכותם הם חיים ואפילו מתפרנסים. אין גבול לזוהמה הנפשית של אלה שמוצצים את לשד האומה בשם האמונה.
106. "חברת קדישא"
יובל ,   צפון   (02.06.01)
הייתי חייב להיתייחס לביזיון הזה. חוצפה כזה לא נשמעה כבר מזמן ואני מתבייש כאזרח מדינת ישראל שיש אנשים שמסוגלים להגיד דברים כאלה גם בשעה קשה כזאת. נותר לי להגיד להם רק תיתביישו לכם אתם נבלות אדם ללא רגש.
107. no wonder
ronen ,   california   (02.06.01)
guys, what's the big fuss? why are you so surprised? the hassidic/haredic anti-zionist movement has always declared its friendship to the palestinians and their goal. They are too, enemies of the state.
108. בכל בית קברות חובה להקצות הלקה אזרחית
אסתר ,   מרכז   (02.06.01)
חובה על הכנסת להפקיע את בלעדיות הקבורה הממלכתית מידי חברה קדישא ולחוקק חוק שבכל עיר בה קיים בית קברות תהיה חלקת קבורה אזרחית
109. appalling!
dana ,   new york   (02.06.01)
have they no shame? their families have just lost their daughters, and they have to make it even harder for them? someone must do something about hevra kadisha's insensitive monopoly over burial in israel. they must be stopped, those insensitive heretics! they can't be religious. they are evil. EVIL!!!!
110. הפקעת הקבורה מידי "חברה קדישא"
רוזי   (02.06.01)
הגיע הזמן למצוא פתרון הולם לקבורת כל אזרח שנהרג או מת. לא יתכן שחבורת קברנים מונופוליסטית תתעלל במשפחות המת, שיהדותו מוטלת בספק.
111. כבוד המת
זיסו   (02.06.01)
היכן כבוד המת? ההלכה היהודית מתייחסת ברצינות רבה לשמירת כבוד המת. האם זה נכון רק לגבי מת יהודי?
112. קדישא צודקים!
דובר האמת!   (02.06.01)
חברת קדישא צודקים!!! יש חשש ליהדותם ולכן יש קושי בקבירתם אל נא תיכעסו! נסו להבין!
113. חבורת מושחתים
יצחק   (02.06.01)
בעבר פורסמו מספר מקרים של סחר בקברים תמורת שוחד ואי -סדרים בחברה קדישא. מדוע לא סגרו את קן השחיתות כבר אז?
114. מגיע לנו
אסנת   (02.06.01)
רק אנחנו אשמים אנחנו מרשים להם לעשות בנו החילונים ככל העולה על דעתם - אז זה מה אנחנו מקבלים בושה וחרפה
115. עלילת דם שפלה !!!
אליעזר   (02.06.01)
כל המזדרזים להסית כנגד חברא קדישא אך לעומת כך לא פוצים פיהם כנגד מרצחים בראשות ערפאת אינם אלא שותפים לשפיכןת הדמים. מה רציתם, שחברא קדישא תצא בשבת בנגוד להלכה לטפל בהבאה לקבורה של מחללי שבת ???
116. religious burial
yaniv   (02.06.01)
YOP TFUYU MAT!!!
117. תגובת ראש עיריית ראשון-לציון
שרה נובנשטרן- יועצת תקשורת עיריית ראשון לציון ,   עיריית ראשון לציון   (02.06.01)
עיריית ראשון לציון יועצת ראש העירייה לתקשורת 2.6.2001 תגובת ראש עיריית ראשון לציון – מאיר ניצן להודעה כי חברה קדישא מסרבים לקבור שלושה מההרוגים בטענה שיהדותם מוטלת בספק. כל מי שצרף גורלו לעם ישראל ושילם בחייו, הוא חסיד אומות העולם, הראוי לקבורה יחד עם כל היהודים. אני חושב, שביום כזה לדבוק בהלכה, שאין בה לפתור את מצבנו , הוא אטימות ונסיון לכער את דת ישראל היפה הסלחנית והחסודה. אם יקרה בעירנו ראשון-לציון מקרה דומה, לא נשקוט ולא ניתן לקבור מחוץ לעירנו. מסרה – שרה נובנשטרן – יועצת ראש העירייה לתקשורת פאלפון- 051726743
118. מר טומי לפיד האידיוט
מודאג ,   מהצפון   (02.06.01)
אתה צריך קצת לחשוב לפני שאתה מגיב לידיעה אומנם אתה אדם אנטי יהודי אבל אם תחשוב קצת אתה תבין שכאן זו מדינה "יהודית" ואופיה חייב להשאר כזה לולא זה לא נחיה כאן אז קצת תחשוב אתה הלא "חבר כנסת" (או שזה לא אומר .....) מישהו מודאג
119. ברצינות, אדם שנרצח משנה את דתו?
מוטי שחר   (02.06.01)
עם כל הכבוד ועם כל ההבנה, איני רואה שום קשר בין הדרך שבה אדם מוצא את מותו לבין הדרך שקוברים אותו. אם לפי ההלכה אין לקבור יהודים עם מוסלמים או עם נוצרים, צריך לברר את דתו של המת/הנרצח ולקבור אותו בכל הכבוד הראוי בבית הקברות המתאים. זה שח"כ כזה או אחר מוצא לנכון לבנות את עצמו על מותם של אזרחים היה אמור לדעתי לעורר זעם. העובדה שמערכות החיים היהודיים אין מזיזים קוים אדומים (כמו להזיז את הקו האדום בכל עת שהמפלס בכנרת חוצה את הקו האדם הקודם) מעורר, אצלי לפחות, כבוד והערכה. אני קורא לחברה קדישא שלא להשבר.
120. חברה קדישא צודקים
פיתה פלאפל   (02.06.01)
בתי הקברות הם הטריטוריה שלהם. מי שרוצה לקבור איך שבא לו אזי שיקים בית קברות חילוני. יוקמו בתי קברות חילוניים ומיד!
תגובות קודמות
תגובות נוספות
חזרה לכתבה