צרכנות  קנייה נכונה
דיוטי פרי: אינכם פטורים (מהשוואת מחירים)
שושנה חן
פורסם: 16.07.04, 14:40
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 92 תגובות ב-92 דיונים
1. לא רק המחיר,הסחורה בדיוטי מיושנת
ארז   (16.07.04)
למזלנו באינטרנט יש היום שפע של מוצרים במחירים סבירים,הרבה מוצרי אלקטרוניקה לא יקרים משמעותית מהחנויות בחו"ל. ניתן גם לבדוק בקלות אם המוצר הוא חדיש או שארית מלפני 3 שנים. עדיין ישראלים נוהגים לרכוש בדיוטי מסיבות הסטוריות כנראה חדר לתת מודע שלנו שחייבים לרכוש משהו בדיוטי אחרת זה לא נקרא לסוע לחו"ל.
2. מכשירי חשמל בדיוטי פרי
צבי ,   השרון   (17.07.04)
קיימת בעיה של אחריות ושרות למוצרי החשמל הנמכרים בדיוטי פרי.כמו כן יש מכשירי חשמל שאינם מתאימים לתקן הישראלי.
3. סקרתם 20 מוצרים לא 50
תומר   (17.07.04)
נמאס כבר מאי הדיוק שלכם בכתבות. זו לא כתבה חדשותית שניתן לטעון שאי הדיוק נובע מלחץ של זמן. הכותבים באתר מזלזלים באינטילגציה של הגולשים באופן עקבי וזה זועק, לאו דווקא מבין השורות, אלא בשורות עצמן !!!
4. לא תמיד יותר זול? לרוב יותר יקר! סקאל לא מאפשרים החלפה...
לקנות בסקאל???   (17.07.04)
אלא אם אתה שוב טס לחו"ל. קניתי אצלהם מצלמה לא תקינה ב 50$. רציתי להחליף אותה במוצר אחר, ואמרו שזה אפשרי רק ע"י מישהו ששוב עובר דרך הדיוטי פרי. ירות מחורבן. מאז לא קונה שם יותר. גם לא בסניפים שלהם בארץ. קונה במכרזים באינטרנט. יותר זול, והשירות לרוב טוב.
5. הכי חשוב - למה לקנות בלחץ?
איש ,   ירושלים   (17.07.04)
אפיל ו אם המחירים קצת יותר זולים - למה לקנות מוצר משמעותי ב5 בבוקר לפני העליה למטוס במקום לשבת לשתות בנחת כוס קפה? עדיף לשלם עוד כמה אחוזים ולא לבצע קניה בלחץ שמבטיחה שתקנו יותר מוצרים ותוציאו יותר ממה שרציתם תחשבו על זה....
6. המסקנה: לחכות לנתב"ג החדש בנובמבר
(17.07.04)
אם יפתחו אותו עד אז
7. חו''ל הרבה יותר זול מהדיוטי פרי! רק פראירים קונים בסקאל
גצ ,   ת''א   (17.07.04)
8. אותי זה ממש לא הפתיע - זה כבר ככה מלפני זמן רב מאד
(17.07.04)
פריירים לאמתים הם רק מתחלפים - על זה זה הכל בנוי
9. באינטרנט זול יותר! וזה בדוק
נלי ,   ת"א   (17.07.04)
10. DUTY FREE זה לא PROFIT FREE
ידידכם היקר ,   על ההר עם נוף לים   (17.07.04)
דעתו של אחד שנוסע לחו"ל לעתים לא רחוקות. מה שכדאי לקנות בדיוטי פרי זה בעצם סיגריות - פטור ממסים מוזיל אותם בחצי בערך (והכי כדאי זה גם להפסיק לעשן - מומלץ). לגבי מוצרים אחרים, לא יודע לכמה מאיתנו יש "שיבס ריגאל" ו/או "הנסי" ברשימת הסופר השבועית. לגבי הבשמים, כדאי מאוד לבדוק מחירים ברשתות השיווק בארץ, כי צפויות לכם הפתעות. אם כבר במותרות עסקינן, השוואת מחירים (אם לא מדובר ב-"אריזות חיסכון" שעוד עלולות להפוך אותך למבריח) לא לטובת הדיוטי פרי בארץ לעומת דיוטי פרי ב-LHR למשל, אבל זה "גרושים". ולגבי מוצרי אלקטרוניקה, נכון מאוד מציין בכתבה, במכרזים ברשת לעתים ניתן לזכות במוצר המבוקש במחיר אף נמוך מתג מחיר של דיוטי-פרי. ועוד מילה לגבי מגוון המוצרים בדיוטי פרי בארץ. באמת מילה אחת ולא צריך יותר מזה. הוא עלוב. בנתב"ג 2000 (שייפתח עוד בימינו, אמן!) יהיה אותו מפעיל?
11. תקנו רק במטוס כי שם יותר זול מהדיוטי פרי ואל תיהיו פריירים
רותי   (17.07.04)
טסתי ומסתבר שהדיוטי פרי בטיסה הוא הזול ביותר! כל הבשמים עולים 39 דולר בלבד! המצלמות והשעונים חבל על הזמן, אז אל תיהיו פריירים ותחכו לטיסה,
12. ציוד מחשבים יותר יקר בדיוטי פרי
יבואן מחשבים   (17.07.04)
מי שקונה בדיוטי פרי ציוד מחשבים - כולל מצלמת דגיטליות וזיכרונות + MP3 פשוט פרייר. בארץ אין מיסוי על ציוד מחשבים!!!! ולכן בשל ההוצאות הגבוהות של הדיוטי פרי הוא חייב להרוויח הרבה יותר מחנות מחשבים בארץ. הדבר היחידי שיכול להיות המעצור/ ההבדל היינו 17% מע"מ אבל הדיוטי פרי מרוויח הרבה יותר ולכן הפער יוצא שבחניות בארץ ניתן לרכוש באותו מחיר ואפילו 5-10% פחות ולקבל שירות הרבה יותר טוב + אחריות ארוכה יותר של המוצר. ראו הוזהרתם!!!!!!
13. איך מחליפים מוצר
סולי בקאל   (17.07.04)
שמענו כבר כ"כ הרבה סיפורים על החלפה.החזרה של מוצרים בחברת סקאל.
14. אם יש יותר מאדם אחד בתור לקופה אני לא נכנס לשם...
(17.07.04)
15. הדיוטי פרי יקר בנתבג
גבע ,   דרום   (17.07.04)
המחירים עם/בלי מע"מ שווים ובדרך כלל יקרים בהרבה מהחנויות בארץ. וגם מחנויות יוקרה.
16. קניתי טוסטר שבור בריצרדסון
יוסי ,   תל אביב   (17.07.04)
קניתי טוסטר בריצרדסון במחיר מבצע של 12 $ .כמובן שגיליתי שהוא שבור רק כשהגעתי הביתה בחזרה מהנסיעה. לאחר מספר טלפונים נאמר לי שאני צריך להגיע למפעל ברמלה על מנת להחליף אותו.הדלק כבר עולה יותר. למה אי אפשר שישלחו אלי הביתה עם נציג שלהם או להפנות אותי לחנות הקרובה בעיר? ככה.
17. מחירי המוצרים
הרצל מנחם ,   מרכז   (17.07.04)
אין באפשרות אף אחד להיות יותר זול כי העלות לרשות היא עצומה וזה הסכום שמתווסף למחיר המוצר .באם לא היה השותף הסמוי המחיר היה אטרקטיבי
18. עובדים עלינו
ג.ר. ,   דרום   (17.07.04)
למה בכל דבר חיבים לעבוד. לסדר.ליגנוב. כמה חכמים נעשינו. כל הכבוד. לתיפרד מדינת ישראל.
19. דיוטי פריי לא הכל זול
י.אלון ,   תא   (17.07.04)
תיקנו בחנות העובדים בתעש"א - ש.א.ל
20. אין אחריות של יבואן על מכשירי חשמל
טייס קרבי ,   שוהם   (17.07.04)
מעבדות השירות של החב' המשווקות בפרי שופ לא נותנות שירות למוצר
21. רק סיגריות ומשקאות כדאי לקנות בדיוטי פרי
דנה ,   ירושלים   (17.07.04)
כל שאר המוצרים או שיקרים יותר או שנמכרים באותו המחיר בחנויות. אין טעם להידחק בין המוני בית ישראל כדי להגיע למוצר מסויים. הדוחק יוצר פסיכוזה של קניה, שבדרך כלל מתגלית מיותרת לחלוטין אחר כך. קנו רק מה שאתם צריכים ואל תתפתו ל-3 בשמים במחיר של 2. אוירת החופש ו"החוץ לארץ" שהדיוטי פרי משרה על הממתינים לעליה למטוס, גורמת לנו לבזבוז כסף מיותר. ודרך אגב הדיוטי פרי של תורכיה, למשל, זול בהרבה מזה של הארץ.
22. סאקאל מוכרים דגמים "בעיתיים" של מוצרים!!
לעולם לא אקנה ,   שוב בסאקאל !   (17.07.04)
קניתי רדיו דיסק ב 600$ -כבר 4 פעמים הוא התקלקל ונשלח למעבדה,כל זאת תוך 6 חודשים !! סאקאל מסרבים להחליפו,או לחילופין לתת זיכוי . כל הסברי שהמכשיר לקוי מיסודו עלו בתוהו .אין עם מי לדבר !! לעולם אל תקנו מכשיר חשמלי בסאקאל !! אביב . י.
23. הכל רמאות, הרשות לוקחת את כל הכסף..
בני ,   ת"א   (17.07.04)
פשוט הכל רמאות. הרעיון מאחרי הדיוטי פריי הוא נורא פשוטץ בגלל שאנחנו כבר "כאילו" יצאנו מהארץ הרי אפשר לקנוות מוצרים ללא מסים ומכסים ולכן הם יהיו בזול. המציאות היא נורא פשוטה. הממשלה (במקרה זה הרשות) בראמתת לא גובה מיסים מהמוצרים בדיוטי, אולם היא גובה סכירות גבוהה ביותר מהזכינים. (יותר מ40% מהמחזור) כלומר זה לא פטור מכלום זה פשוט חמנות שבמקום מכס ומעםן גובים בה שכירות גבוהה. מה נשאר מוצרים כמו אלכהול וסיגריות שמרכיב המס גבוהה בהם במיוחד כדאים לקניה (משום מה לא מופעים בטבלא של הכתבה) כל השאר חרטא ברטא. זה פשוט קנייון נוח במיוחד שמתחרה בשאר החניות בארץ. לפני שמאשימים את הישראלים שהם מניאקים של קניות נא לסים לב לכך שישראל בגגל ה"המצב" אנשים רגילים לחכות הרבה לטיסה ויש להם זמן לקנות
24. בשמים...
יובי מגנובי   (17.07.04)
בושם ז'יוונצ'י בארץ עולה כ-420 שקלים ולקוסטה החדש 380. בדיוטי שניהם במחיר של 50 דולר האחד, בבקובקים גדולים ועוד לז'יוונצ'י נוספת מתנה- אפטר שייב וקרם רחצה לגברים.
25. כמה שהישראלי לא יפחד מזה,איכשהו הוא תמיד יוצא פראייר גדול!
נעלחדש ,   בבית   (17.07.04)
החנויות האלה בנתב"ג הן מלכודת פתאים. הכל נוצץ שם באור יקרות,יעני כאילו יוקרתי,יעני חו"ל, וזה עובד חזק על אנשים ילדותיים.הרבה אנשים לא ילדותיים נעשים כאלהתחת הלחץ של הנסיעה,תחת הלחץ שמוכרחים להפיק את כל הרווחים וההנאה החוויות מהנסיעה,אז מתנפלים בלי להבין שהכינו להם מלכודות.מבזבזים די הרבה כסף,רוב הקניות אינן הגיוניות או נחוצות. מכשירי החשמל לעתים קרובות מסוג נחות אבל זול.הקוסמטיקה היא תזקיק מתומצת של אשפה מיותרת.עם בושם יוקרתי היה עולה 25 ש"ח אף אחת לא היתה קונה. אז מתמחרים אותו ב-700 ש"ח ועושים מבצע ל-530 ש"ח.שמחה ששון. המשקאות שם זולים ומענינים,אבל כולם קונים את מה שאמרו להם,לפי הפירסום והאריזה, כאילו זאת חובה. מתנשפים ונירגשים מחזרים אחרי מוכרנים ומוכרנות מגעילים שמזלזלים בקונה המיוזע, שנוסע וגם קונה בלי סטייל, סתם "לאסוף" ,"לקחת" "בואנה תביא לי עוד שתיים", מרגישים קינגים כי אפשר לשלם בדולרים! כמו בחו"ל. לא חשוב שהעמלות מייקרות בעוד 5 אחוזים...
26. לנוסעים לסלובניה-קרואטיה
דיוטי-פראייר - נתב"ג   (17.07.04)
בקבוק 1 ליטר של "יגרמייסטר": בדיוטי-פראייר נתב"ג: $22.95 בדיוטי-פרי בטיסה חזרה מרייקה לישראל - 14 יורו. תעשו את החשבון לבד.
27. כל פרפיום הכי זולים
מורן ,   השרון   (17.07.04)
חברת כל פרפיום מוכרת בחלק מן המקרים זול יותר מכולם (קנזו פלוור 100 מל) לא בדקתם אותם 035496686
28. קוסמטיקה בדיוטי פרי
איה ,   ירושלים   (17.07.04)
לעיתים קרובות ברשת אפריל ובמשביר לצרכן ישנן הנחות של 30% ואפילו יותר ולפי הסקרים שערכתי כדאי לקנות בארץ!אבל, בנוגע לחברות קוסמטיקה שאינן נותנות הנחות כמו חברת שאנל, אז כדאי בהחלט לקנות בדיוטי פרי, אם כי לא תמיד יש שם מלאי עדכני או הבשורה האחרונה האופנתית.
29. המחירים לא הושוו נכון, יש פה טעות (פירוט)
חיים   (17.07.04)
על מוצרי האלקורוניקה מעל 200 דולר לא צריכים לשלם מע"מ רק כאשר חוזרים לארץ, בחנות לא משלמים מע"מ במעמד הקניה אלא צריך להצהיר עליו כאשר חוזרים לארץ, ואף אחד לא עושה זאת כמו שאם קונים מצלמה חדשה בארץ יום לפני אף אחד לא מצהיר עליה לפני שיוצאים מהארץ ולכן זה לא נכון להוסיף את המע"מ להשוואת המחירים כי אף אחד לא משלם מע"מ על המוצרים הללו, ולכן המחירים בחנות האלקטרוניקה הם יותר זולים מהמוצרים בשוק המקומי, זה הייתרון של הדיוטי פרי
30. בוקר טוב אליהו
ג ,   חיפה   (17.07.04)
תגובות נוספות
חזרה לכתבה