חדשות  פוליטי מדיני  צבא וביטחון
ראש אכ"א רומז: בתל-אביב אין שכול
ynet
פורסם: 16.08.06, 12:14
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 865 תגובות ב-865 דיונים
811. השכול איננו המדד- השכול הוא אקראי
סטטיסטיקאי   (16.08.06)
המדד האמיתי שאותו צריך לבדוק הוא: כמה לוחמים ביחס לאוכלוסייה יצאו מת"א ופרבריה. מהו יחס המתגייסים ליחידות קרביות בבתי הספר בת"א. מהו אחוז הסרבנים לסוגיהם השונים באותם אזורים. ונקדה נוספת מהו אחוז התל אביבים ביחידות העילית המובחרות ביותר של צה"ל. ודבר אחרון.ההתיישבות העובדת ואנשי הכיפות הסרוגות הוכיחו את איכותם גם בהתגייסות הרחבה וגם בנוכחות הרבה של בניה בתמונות הממוסגרות בשחור בעיתונים. נקווה שלא נדע עוד שכול, אך אם נדרש נתגייס להגן על הבית.
812. תגובה ראוייה של אסנת וישינסקי
(16.08.06)
813. אלוף שטרן
צנחן מיל ,   תל אביב   (16.08.06)
אוי לנו אם אלה אלופינו ומפקדינו צנחן מיל תל אביבי
814. 640 אתה אפס מאופס
המלך   (16.08.06)
לך ולנסראלה יש אותה אידיאולגיה
815. לתל אביבים קשה להסתכל במראה?
אמא לחיילים ,   תל-אביב   (16.08.06)
זה לא נעים אבל זה נכון. יש הרבה אנשים או שלא התגיסו או שהחלו את שרותם הצבאי ולא סיימו. ומאלה שהתגייסו רובם ליחידות העורף. יחד עם זאת יש אי נוחות עם אמירות מעין אלו. ודבר מה נוסף ששמתי לב אליו זה הארס שנשפך כאן דווקא מ התל א ביבים למה דרכו לכם על היבלת????
816. היכן בטוח איו שכול
dundy ,   ta   (16.08.06)
יש מקום אחד שבו בודאות אין שכול והוא העיר בני ברקץ מדוע ? משום שהם פשוט לא מתגייסים זה נורא להגיד אבל אפילו מקרב החרדים בירושלים היו קורבנות בזמן האינתיפדה והאוטובוסים המתפוצצים אבל שפר מזלה של בני ברק כנראה שהיו למתאבדים מספיק סיבות לא להכנס לעיר הזאת
817. הכיפות הסרוגות, לכלכו את כולנו בהפרטהייד.
גרופי ,   רחובות   (16.08.06)
818. יופי - בואו נמשיך לריב כי יש כבר שלום
ברוך ,   כרמיאל   (16.08.06)
השלום כבר פרץ, וציפורים כבר שרות והפרחים מלבלבים מכל קנה. עכשיו בידוק הזמן להוציא את כל הרעל החוצה. הרי אין לנו רק ארץ אחת !!!!!! אז קדימה - שעת השינאה הגיעה.
819. בהמשך ל-726:
(16.08.06)
וחוץ מזה - תאשימו את צה"ל שלא מגייס את כל המקושרים למיניהם (יעני, שלאבא שלהם יש קשרים)ולא את המשתמטים: צה"ל אשם! קרי: החברים של האבא, אלה מפקדי החטיבות שחושבים על יום המחר, כשהם ישתחררו ויחפשו איזה ג'וב מגניב ובינתיים מכינים את הרקע.
820. תגובה ל295
חובש כיפה ,   ירושלים   (16.08.06)
דבריך הם גם הכללה בוטה ופוגעת.
821. נעמיד דברים על דיוקם
גובניק משוחרר מהקריה   (16.08.06)
אחוז המתגיסים ואחוז הנושרים במהלך השירות בתל אביב הוא הגורם לתופעה לכן יש אמת בדבריו.
822. סוף סוף מישהו אומר את האמת
פריפריה שכמותי   (16.08.06)
שטרן צודק מאה אחוז. הרוב המוחץ של התל אביבים הם ג'ובניקים. כלומר, אלה מתוכם שכבר טורחים להתגייס. אבל זה לא נגמר בזה. מדובר בהבדלים מהותיים בתפיסת המציאות הישראלית: תל אביב זו פשוט מדינה אחרת. כשיושב בשיא המלחמה סופר תל אביבי צעיר ויהיר באיזה אולפן טלוויזיה, וטוען וחוזר ומדגיש שכל עוד תל אביב לא נפגעה אזי העורף לא נפגע, כי כל מה שנפגע במלחמה הזאת זה פריפריה והיא לא נחשבת לעורף - או שהיא פשוט לא נחשבת - אז כן, זה מקומם נורא וכן, התל אביבים פשוט חיים במדינה אחרת. אולי כשיפול עליכם טיל, נוכל סוף סוף להגיד שהעורף נפגע. אבל אז גם תרגישו מה עבר על בני עמכם כמה קילומטרים מכם.
823. להדיח מיידית את שטרן
א   (16.08.06)
נמאס מדיבוריו מי נתן לו להיות קצין חינוך ראשי ועכשיו ראש אכא?? ראש סניף הפילוג אולי שישב בבית ויחפש עבודה חדשה הוא במילא לא מבין כלום בניהול
824. לצפוני מס' 90
יבנאלית   (16.08.06)
עצם זה שפקחי החניה "החרוצים" של עירית ת"א, קיבלו את מכוניותנו ללא תשלום דמי חניה , עם הצגת הוכחה שאנחנו צפוניים - ולא שמו לנו דו"חות -בשבילי זה היה שווה הרבה.
825. האמת כואבת,מה שנכון נכון
ניסים ,   באר שבע   (16.08.06)
כואב לכולם לשמוע אבל אין מה לעשות , גם מהיכרות אישית בתור סטודנט, רוב החברה מהמרכז או יותר נכון " הצפונבונים" שוב בלי לפגוע , כי יש לי המון חברים כאלו פשוט היו ג'ובניקים, בבית לא מחנכים ללכת לקרבי ואילו כל החברה של הפריפריה , לא כולם רובם כן הולכים לקרבי
826. גם הקרביים משרתים באזור מגוריהם. כלומר -
(16.08.06)
באר שבעי ישרת בגזרת עזה ומקיבוצי הצפון ישרתו בגזרה הצפונית כדי להקל עליהם להגיע הבית. וכיוון שהמלחמה עכשיו בצפון רוב הלוחמים גרים בצפון.
830. ועוד משהו - ההרוגים בלבנון הם מחדל נוראי -
אירית   (16.08.06)
הם לא היו צריכים למות. בין אם הם מהקיבוצים ובין אם הם מישיבות ההסדר - אילו לא היו מזלזלים בחייהם וממגנים את הטנקים ומישמים את המערכת היוקרתית העולה חצי מיליארד שקל - הכתבה הזו לא הייתה נכתבת כלל ולא היה שכול עכשיו. חבל שהקצין הנכבד לא דאג למגן את הטנקים כדי שהחיילים לא ישרפו בהם.
832. מי יתן ותיהיה הרמטכל הבא,כל הכבוד.
dyudf ,   שפיים   (16.08.06)
833. התפתחה כאן תרבות מכוערת של השתמטות,
אדם פשוט   (16.08.06)
בוודאי!!! היא ל א מיוחדת לתל אביב בלבד ומי שמתכחש לזה אינו מחובר למציאות. כבר בשנות ה-'80 אפשר היה לחוש כיצד פושה תרבות ההשתמטות, וב כ ל רובדי החברה הישראלית-חילונית. בהיבט זה יש להתייחס למגזר החרדי כאל רעה חולה מיוחדת, לטפל בה בנפרד ובוודאי שלא להתעטף בה כאפוד מגן המצדיק את השתמטות החילונים, שום חילונים. תרבות ההשתמטות אינה מיוחדת רק לאליטות, ובעבר היתה שכיחה בקרב שכבות סוציו-אקונומיות חלשות אלא שאז קיבלנו זאת "בהבנה". היום דווקא בקרב שכבות אלו - ובעיקר בקרב עולים חדשים ויוצאי עיירות פיתוח - רבים המתנדבים לשירות קרבי, וזו תופעה המעידה על אותו 'כור היתוך' ישראלי, אותו תהליך בריא ומבורך, מושג שכיום נוטים להתרחק ממנו ואף לסלוד ממנו. אולם, כאשר ניבעים סדקים ברבדים המבוססים שבחברה הרי שתסמונת ההשתמטות נעשית כואבת, מדאיגה ומסוכנת יותר, שכן רבדים אלה הם מעצבי הערכים החברתיים ובמידה רבה מכתיבים את גורלה. ללא נתונים מספריים ואחרים אין אפשרות לקבוע אם אכן קיימת קורלציה בין איזור גיאוגרפי כתל אביב לבין תרבות ההשתמטות, ולכן מרבית התגובות נובעות מתחושת בטן. למטרופולין כמו תל אביב יש משקל כבד בעיצוב מערכת הערכים בחברה הישראלית החילונית ככלל. החברה הישראלית הדתית-לאומית נכנסה זה מכבר להילוך גבוה של עיצוב מערכת ערכים לאומית ישראלית חדשה-ישנה, ויש להודות כי היא מהווה בכך גלגל הצלה לחברה הישראלית כולה, בעטיין של תופעות קץ הציונות, שההשתמטות והיסדקות הסולידריות החברתית הן אך ורק נגזרות שלה. ולא, אין צורך להיבהל מכך שהציונות נגמרה. הציונות עשתה את שלה. כעת צמחה בישראל חברה לאומית ישראלית בריאה למדי, לאום חדש-ישן ואין צורך לדבוק עוד בקלישאות של תנועת שחרור לאומית. די. נגמר. וכל מי שלא מצא (ומוצא) את מקומו כאן - שיהגר לו לבריאות, הגרעין שנותר יבנה חברה בריאה יותר בלעדיו. תמיד ובכל חברה חילונית מודרנית, יתקיימו חוליות 'חלשות' יותר מבחינת דביקותן והסולידריות שלהן כלפי יתר מגזרי החברה. זהו נתון קבוע, וגם במלחמת השחרור נודעו סיפורים אודות המשתמטים הרבים בתל אביב. לכן, אין לחטוא לאותם אנשים - ויש רבים כאלה, בוודאי - הדבקים בסולידריות החברתית ותורמים את שלהם לחברה. הזדעזעתי כאשר סיפרה לי אחייניתי (מתל אביב, כן) כי בבית ספרה נשאלו הבוגרים מי רוצה לקב"ן, בכדי להשתמט משירות בכלל ! אולם גם כאשר התגוררתי ביישוב כהר-אדר נתקלתי בפניה המכוערות של תרבות ההשתמטות, כאשר הורים עודדו בנים להוריד פרופיל, לנסוע לחו"ל ומה לא, על מנת שלא יהיו בחזית. יש להילחם בתופעה, לגנותה ולהעטות חרפה על פני אותם הורים ובנים, אך בשום אופן אין לכלול באופן גורף את כל תושבי תל אביב.
834. האלוף שטרן צ ו ד ק - ואמת כואבת...!
דורון ,   אילת   (16.08.06)
הציונות הדתית מחזיקה את המדינה כי הבחורים האלה הינם היחידים שמאמינים במדינה ובאדמתה ,בניגוד למרבית העירונים אשר מעדיפים את החיים הטובים... הבילויים... הבארים והמועדונים ומשאירים את ביטחון המדינה למושבניקים, לקיבוצניקים ולבני הציונות הדתית ! האלוף שטרן אמר דברי אמת אשר פוגעים בהרבה פרזיטים רעשניים, כפי שנאמר האמת כואבת.
835. צודק ב 100 אחוז
מלואימניק מהמרכז   (16.08.06)
צאו מהבועה שלכם!!!!!!!
836. חבל שראש אכ"א לא בדק נתונים
יוסי ,   תל אביב   (16.08.06)
נכון הרבה תלאביבים בני 18 משתמטים. וחבל שנותנים להם. אבל תודו שגם הרבה בני ברקים וירושלמים ותושבי עמנואל וקרית ארביע ונתיבות ומי יודע איפה עוד יש דוסים שמשתמטים. אז כן - אם המדינה מאפשרת להשתמט בקלות כל כך, אם כל בחור שני מוכרז כדיסלקטי/הפרעת קשב/הפרעת למידה או אלוהים יודע מה אז למה לא להשתמט. לצבא קל יותר לפטור בעיתתים והוא לא מרגיש בחסרון המחזורים גדולים מדי. לא צריכים את כולם. ובאשר להרוגים - יואיל ראש אכא לבדוק את מספר ברי הגיוס הרשומים בתל אביב. רוב האוכלוסיה בעיר היא זקנה ו/או צעירים ללא ילדים בגיל גיוס. הרבה מהאוכלוסיה כאן הם צעירים בגיל מילואים שכשנהרגים הם מופםיעים כתושבי הפריפריה שם הכתובת של ההורים. וראש אכ"א החמוד חבל שלא בדק נל הנתונים לפני שפתח את פיו שלא מפיק מרגליות אז כן כשנותנים - קח תאמינו לי גם אני הייתי משתמט משירות אם אפשר היה לעשות זאת כל כך בקלות לפני 30 שנה
837. חיים בבועה התל אביבית !
מיקו22 ,   מזרח תיכון חדש !   (16.08.06)
השמאל הסהרורי חי לו בבועה. לא מעניין אותו מה קורה בצפון, לא מה קורה בדרום, המיתנחלים הם עם אחר בעיניו,הדתיים נטע זר בעיניו, הקיבוצניקים לא לרמה שלו, עדות המיזרח צ,חצ,חים בעיניו. תנו לו לעשות כסף, ללכת לפאבים,למסיבות סמים, לעשן גרס,לעשות מסיבות סקס.להפגין נגד צ"הל, להישתמט משרות צבאי,להצדיק את האוייב,להיות ג'ובניקים בקריה. אני רמת גני לשעבר !!! זה מה שמענין אותם. נקודה...
838. אלוף אבל אוויל
תל אביבי גאה   (16.08.06)
לאלוף שטרן יש דרגות, יש כיפה, אבל חסר לו שכל. הגיע הזמן להעיף את האלוף האוויל והסכסן מהצבא ומכל תפקיד ציבורי
839. חיילי האוגדות מוצבים בהתאם למקום מגוריהם בד"כ.
שטרן   (16.08.06)
האלוף שטרן, למיטב ידיעתי, חיילים מוצבים ליחדות צבאיות מרחביות, ואם זה נכון, אז האמירה שלך לא לעניין. אשר לי: בני יצא למילואים לצפון וחזר בריא ושלם ואני מאושר שלא הצטרף לסטטיסטיקה. הוא תושב המרכז. אני תרמתי הרבה מאוד כסף לתושבי הצפון, ולחיילים. הכסף שאני תורם עדיף על פני הזמן שלי. אני חושב היו רבים בת"א שתרמו בצורות שונות, והעליהום הו אלא ממש מוצדק.
840. שטרן - אתה צודק לגמרי, אבל למה אתה לא עושה כלום?
עודד ,   חיפה   (16.08.06)
סוף סוף מישהו בצה"ל אומר את האמת בקול רם: את רוב הנטל נושאים הפרייארים מהפריפריה (עולים, קיבוצים, מושבים, כיפות סרוגות, עיירות פיתוח). מזה שנים רבות שמרבית בני תל אביב משרתים בקריה או שלא משרתים כלל (כמו אחיהם החרדים והערבים). השאלה היא למה הצבא לא עושה שום דבר בנידון? האם זה משיקולי תקציב? זול יותר למלא את הקריה בתל אביבים (לא צריך לדאוג להם למגורים, הסעות וכו')?
תגובות קודמות
תגובות נוספות
חזרה לכתבה