חופש  טורים ומדורים  מהודו ועד עולם
קורסיקה: אי של תגליות
גילי חסקין
פורסם: 10.07.08, 08:41
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 27 תגובות ב-24 דיונים
1. מקום מקסים אבל יקר
camille   (10.07.08)
המקום מדהים ביופיו, שמורת טבע אחת גדולה, הרים היורדים אל תוך הים, חופים יפהפיים, תושבים שמזדהים עם ישראל לרב, אבל יקר מאוד
2. עכשו חזרתי מקורסיקה
(10.07.08)
הגעתי לקורסיקה בשל כנס, לא מבחירה. טיילתי בו רק מעט והרושם שלי הוא שתושביו ענים, הפיתוח ברמה נמוכה. כך למשל בתוך ישובים עתיקים שנראים כאילו לא שיפצו אותם ממלחמת העולם השנייה יש בניני דיור שנראים כמו השיכונים שלנו. בזמן שהייתי היה באי אירוע ניווט הרים מאוד גדול. הבעיה העיקרית היא ההגעה- מאוד יקר. צריך לקחת טיסה לצרפת ועוד טיסה לקורסיקה אפילו לאירופאים שהשתתפו בכנס היה יקר ומסורבל להגיע. אם אתם מגיעים תחפשו הופעות של מוסיקה- יש להם להקות זמר (בעיקר גברים) ששרות שירי עם וחדשים- מאוד מאוד יפה, לא בסגנון יוני או ים תיכוני למשפחה ישראלית ממוצעת שרוצה חוף ים יפה וקצת טיולים יותר משתלם פשוט להגיע ליוון או קפריסין תהנו
3. גילי האם אתה צריך שוליה
גילי ,   אילת   (10.07.08)
אני מוכנה להיות השוליה שלך ולטייל
4. יש מעבורת מאיטליה לקורסיקה ב-20 עד 30 יורו לכיוון, ברמה טובה
חוויה ,   נעימה   (10.07.08)
תוך פחות מ-5 שעות מגיעים, ישירות ממרכז גנואה אל מרכז העיר בסטיה בקורסיקה. טיסה דורשת לא פחות זמן - אם מחברים את זמני הנסיעה אל ומאת שדות התעופה וכל ההמתנות והבדיקות. לקו המעבורות קוראים MOBYLINES, ואת הכרטיסים קל לקנות באינטרנט ולהדפיס בבית.
5. שכחת להזכיר כי נפוליאון הןא מקורסיקה ובטח
תייר מזדמן   (10.07.08)
יש איזה מקום אחד או שנים על שמו.
6. קורסיקה . כמה תובנות
Yoni   (10.07.08)
היינו שם לפני שנתיים- 2 זוגות. ראשית הכי כדאי לשכור רכב באיטליה. 3 שעות מעבורת מליבורנו לבסטיה, לא יקר ויש מלא מעבורות ענק. כדאי להגיע לקראת סוף הקיץ. דקה לפני שסוגרים. אז יש מקום והאירופאים כבר בבית. או בסוף אפריל דקה לפני שפותחים. להקדיש לביקור 5 ימים לפחות, לנסוע סביב האי עם כיוון השעון. מהסיבה שהכבישים צרים בטירוף. וחלקם הוא ממש על פי תהום לכן רצוי שהים יהיה בצד שמאל (למטה) ואתם בנתיב הימיני. ליד הקיר. ניתן לאתר צימרים ומוטלים זולים באינטרנט. כמו שנאמר הפרימיטיביות היא היופי. עירוב של כל הטוב מצרפת ואיטליה. (ולמי שזה לא די, ניתן לקנח ביומיים טוסקנה, כשנוחתים חזרה בליבורנו-היושבת בצידה המערבי של טוסקנה) אחלה מקום קורסיקה. לא פגשנו אפילו ישראלי אחד!
7. איך לעזאזל הצלחת להפוך תרמילאות למקצוע ???
לו היתי חסקין ,   יא בא בא בא בא בום..   (10.07.08)
אדון חסקין, יש לך משרת חלומות. אנשים חולמים על זה בהקיץ בזמן הפסקות הקפה. ואני בטוח שאפשר למצוא גם בזה הרבה מן השלילי - קשיים בליצור מסגרות יציבות ועוגנים למשל... אבל התמורה... אוי התמורה. קנאה זו מילה עדינה ביחס למה שאני מרגיש כרגע, במיוחד לנוכח כישרון הכתיבה וההנאה מהכתבות.
8. הייתי שם לפני 5 שנים
אבי כהן ,   י-ם   (10.07.08)
זה היה אחד הטיולים המרשימים ביותר אותם עשיתי. אי מקסים ומהנה. מי שמעוניין בפרטים מפורטים - יכול לפנות לאימייל שלי. אבי.
9. גילי חסקין והכדור
יעקב ,   נצרת   (11.07.08)
מדובר בכותב מוכשר וכנראה שגם במדירך טוב, כך אומרים אולם אסור להתעלם מכך שהאיש הזה נעצר בהודו בחשד לסחר בנשק. במקרה רגיל הייתי טוען שהוא עבריין, אך מכיוון שאנשים כה רבים נרתמו למאמ לשחרורו, לא נותר לי אלא להסיק שהוא פעם במזימה מטעם המדינה ואת הדבר הזה צריך לחקור
10. למספר 3
נועה ,   צפון   (11.07.08)
נראה אותך כותבת לו, יש לך קישור לאתר שלו.... אל תהיי פחדנית...
11. למספר 7
אביבה ,   מרכז   (11.07.08)
לידיעתך, גילי חסקין לא מקבל אגורה עבור הכתבות, כי בעולם העיתנות יש הרבה קמצנים אבל הוא אכן הפך טיילות למקצוע
12. אז הוא הפך לטייל מדופלם
ל-7-משרד החוץ מחלץ   (11.07.08)
13. היתי בקורסיקה שבועיים,אי מקסים,לבוא
מיכה   (11.07.08)
במאי או האוקטובר כשאין תירים בקורסיקה אין גנבים אפשר להשאיר רכב פתוח,כל הגנבים הקורסיקאים עברו לצרפת.
14. 9 -אתה חי בסרט
(11.07.08)
15. אכן אי קסום - מי צילום את התמונות ?
גל איתן   (11.07.08)
אכן אי קסום, בקרתי בו מספר פעמים. גילי כרגיל - הכתבה נפלאה אך מי צילום את התמונות המצורפות לכתבה?
16. קורסיקה הנפלאה
דגנית   (11.07.08)
הגעתי לקורסיקה בעקבות נפוליאון. היו לי גם ציפיות לגבי הנוף לאחר קריאת כתבתו של גילי, ואני רוצה לומר שהמקום היה הרבה מעבר לציפיות. באתי ל 12 יום ולא הספקתי כל מה שתכננתי. נכון שקצת יקר אך היתרונות רבים על החסרונות. ואחד היתרונות הוא שהישראלים עוד לא גילו את האי. ולכן יש שם שקט שלווה וכמו שנאמר, אין גנבים. היה מדהים ונפלא ושווה כל יורו.
17. יהודים - ישראלים בקורסיקה
י   (11.07.08)
במלחמת העולם הראשונה העבירו הצרפתים את נתיניהם הצרפתים מארץ ישראל לקורסיקה ובהם מספר משפחות מטבריה .
18. השטויות של הטקבקיסטים
עמרם ואילנה חסון   (12.07.08)
גילי, אל תשים לב. טרם פגשנו ממך, אבל מעיון באתר שלך ברור לנו שאתה משהו מיוחד במינו המשך כך
19. ל-6 אתם לא ישראלים.?
(12.07.08)
20. מדריך טיולים? זה לא סרדיניה אלא סרדניה (לא קשור לסרדינים)
סבתא אילנה   (12.07.08)
בתור מדריך טיולים כדאי גם ללמוד את שמות המקומות ולהקפיד לכתוב אותם כמו שצריך. אין קשר לסרדינים ולאי לא קוראים סרדיניה אלא סרדניה שבאיטלקית נכתב: SARDEGNA (לא שומעים את ה G ) ומבטאים ס-ר-ד-נ-י-ה . .
21. מזל שלא מוכרים לשם דילים, אז הפראים מישראל לא יגיעו .....
צ'צ'יליה עובדת במלון ,   אג'קסיו, קורסיקה   (12.07.08)
22. מסלול הליכה מים לים
רוני   (13.07.08)
מומלץ לחובבי הליכה מסלול הליכה מסומן טוב של חמישה ימים מים לים mare a mare. הליכה קשה בהרים, ביערות ערמונים צפופים משובצים נחלים, מפלים ומעיינות. רוב המסלול לא מיושב, אבל אפשר לתכנן כך שבכל ערב מגיעים לכפר שבו אפשר לישון לאכול ולהצטייד. תענוג למיטיבי לכת...
23. ל-6. לא פגשתם אף ישראלי ? איזה כיף. גם אני
למגיב 6   (13.07.08)
לא פגשתי אתכם. נבלות. מי בכלל רוצה להפגש עם טיפוסים כמוכם
24. תקראו!
כמה שטויות! ,   שבועיים בקורסיקה!   (13.07.08)
כמה אי דיוקים בכתבה אחת... ראשית המקום הקסום הזה אליו מגיעים באונייה מאיטליה - השייט לכשעצמו תענוג הייתי בקורסיקה בספטמבר וחרשנו את האי. הכבישים משובשים ומאוד מאוד מפותלים אם רוצים לראות נופים יפים יש לנסוע בזהירות! האוכל מדהים! יש דגים שווים ואוכל איטלקי מצויין! יש מפרצונים יפים אליהם ניתן להגיע לפעמים רק עם יאכטה - מי שיכול, אל תדלגו על העיר היפה פורטו, צאו לטיול אופניים (מי שבכושר כי ההרים תלולים אבל הנוף משגע!). ואגב פולנטה זה ממש אבל ממש לא "עוגת ערמונים"...קצת התמצאות במטבח האיטלקי בבקשה.. לסיכום מאוד מומלץ אבל ספטמבר זה הזמן גם מבחינת המחיר. מקומות לישון- לא ארגנו מראש- נסענו חיפשנו באינטרנט ומצאנו, נופש במלון 5 כוכבים זה לא המקום לחפש, פשוט להנות מהאי היפה הזה והסתפק במקומות שינה זולים.
חזרה לכתבה