לאשה  מגזין
איראן זה כאן: לנשים אסור לשיר בכנסת
אורנה ננר
פורסם: 28.07.08, 15:25
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 80 תגובות ב-80 דיונים
1. מישהו אמר "שינוי"?
דמוסתנס   (28.07.08)
2. לא מבין אילו גברים הסכימו לשיר בתנאים אלו..
אורן צימוקי ,   תל אביב מדינת ההלכה   (28.07.08)
לא יודע איך להתחיל לנסח את התגובה שלי הבחילה ממהתבטלות מול החרדים עולה כל פעם מחדש.
3. כל מי שצקצקה שצריך להתחשב ברגשות הדתיים בנוגע למצעד הגאווה
בני   (28.07.08)
בירושלים, כבר לא תצקצק כשזה יגיע אל זכויות הפרט שלה. אבל סולידריות זה דו כיווני.
4. גברתי, מה שאת תמיד דורשת על כבוד לנשים, גם לאחרים מותר לקבל!
שי ,   מרכז   (28.07.08)
5. הלוואי והיה לך מושג על מה את מדברת..
(28.07.08)
סתם כתבה קנטרנית! זה מה שמציק לך בחיים??? לא יכולה לכבד אנשים ואת הדת שלהם?? עדיף שהנשים תשרנה והמוזמנים והמכובדים יוצאו מהאולם כיוון שאינם יכולים לשמוע קול אישה? אם תשובתך היא-כן, נראה לי ששכלך אינו חושב בקו הישר.
6. למה לא להתחשב? ואם לא ישירו נשים בכנסת, מה יקרה?
מבינה   (28.07.08)
למה לא להתחשב??? יש מי שלא שומע שירה של נשים, תכבדי את זה... למה כל דבר שהדתיים מבקשים כל-כך מרגיז אותנו?? למה לא להסכים וזהו.. בכל מקום בעולם כשמבקשים להכנס בלבוש צנוע למשל.. (לארמון או מנזר או מה שלא יהיה...)אנחנו נכבד, כי ביקשו. אבל אם הדתיים אצלנו יבקשו, נגיד שזו כפייה דתית...אז די, תפסיקי להתעצבן על שטויות... יש דברים יותר חשובים לכתוב עליהם, צאי מהשנאה...
7. יש חברי כנסת דתיים במליאה ויש לכבד זאת
י   (28.07.08)
8. בושה לכנסת.אם לדתיים מפריע אז שילכו
(28.07.08)
9. אני דתיה מסורתית, ולא- זה לא מעצבן אותי בכלל...
אישה דתיה   (28.07.08)
10. הם סתם מבלבלים את המוח ומשניאים עליהם...
דתיה   (28.07.08)
אשה השרה בתוך מקהלה ( וגם של נשים בלבד ) אין עם זה שום בעיה. המעניין שכל הדתות מצטרפות לזה - איזו אחוות רעים...
11. לא יאמן
(28.07.08)
איך במהירות אנחנו נהפכים לאיראן. למה ש- YNET לא ירימו את הדגל ויוציאו עצומה נגד זה. אה, שכחתי, גם YNET נכנעים ללחץ החרדי..
12. צודקת
יניב ,   פ"ת   (28.07.08)
יש מעין קרע בעם (גם אם מדומה), הין הדמוקרטיה לבין כיבוד הדת היהודית (או כל דת אחרת). זה נחמד שמכבדים את המסורת ואת הדת (בלי ציניות), אבל עם כל הכבוד - צריך לדעת איפה לשים את הגבול (צנזורה בירושלים? בפ"ת? נערות רקדניות שמכריחים אותן לכסות את עצמן? באמת לא קצת הגזמנו?). זה כבר לא יכול להיות שעה אחת קודם, אבל עדיף מאוחר מאשר לעולם לא - יש להפריד דת ממדינה (למרות שבמדינה מושחתת כמו שלנו, אני לא מצליח לראות את זה קורה)!
13. שירת נשים בכנסת??????
נירה ,   השרון   (28.07.08)
אורנה זה לא חדש - זה השתלטות דתית, יותר נכון כפייה דתית- הדתיים מנצלים את הכח שלהם היכן שהם יכולים!!!!!!!!! הכפייה זוחלת כל הזמן לאט וביסודיות לכל מקום!!!!!!!!
14. אירן
עזרא ,   דרום   (28.07.08)
הזוועה בהתגלמותה מעניין היכן מסתתרת גבירתי היו"ר
15. נשים שרות את ההימנון בכנסת
ד"ר מירי לוי ,   מודיעין   (28.07.08)
ביזיון! המדינה שלנו נחשלת כמו אירן של ההאטולות. האם מותר היה לחברות הכנסת לשיר, או שמא סתמו גם להן את הפה בעת שירת ההימנון? ד"ר מירי לוי
16. כתבה באשה ערווה!
אני מתפתל בכסאי מרוב ,   חשק ומסמיק מתאווה!!   (28.07.08)
רק רגע, תני לי לקום שניה.. ו- "כל עוד בלבב פנימה.."
17. האקונומיסט התייחס בדיוק לזה במאמר
דפנה   (28.07.08)
השבוע שדיבר על ביקור גורדון בראון ונאומו בכנסת. הפרשנות של האקונומיסט לזה הייתה, שבישראל מתחיל מירוץ הבחירות ושאולמרט סיים את הקריירה, אחרת לא הייתה פזילה כל כך עמוקה לכיוון המפלגות הדתיות, ועוד בהחלטה שהתקבלה ע"י אישה - דליה איציק...
18. שאלה קטנה
רעות   (28.07.08)
אם נמצא פדופיל בין כל הגברים האלו שלו יכולים לשמור על פורקן החשק שלהם בין שרי הכנסת הנכבדים??? וחס וחלילה ילדה בת פחות מ- 12 תשיר... אולי גם על זה צריך לאסור???? או אולי אם אחד מהם הומו??? והשירה של הגברים נעימה לחשקו??? אולי בכלל צריך לאסור שירה בכל מקום במדינה מחשש לפגוע בגברים שלא יודעים לשמור על איפוק חשקם ולשלוט בו????
19. העליבו אותך?
רוסי מסריח ,   דרום   (28.07.08)
לא מבין למה הגיברת מנתה את עצמה לדוברת של מקהלת נשות הכנסת.למה הן לא מרימות רעש? למה צריך לחדד שנאה בין מגזרי אוכלוסיה שונים שגם ככה יש פערים בינינם? למה גיל 12? כי החל מגיל זה ילדות ישראל עושות בת מצוה ועפ"י ההלכה נחשבות בוגרות.וטוב שבכנסת לפחות פומלית נשמרת תדמית של מדינה יהודית. חוץ מזה,כמו שכותבת גברת אורנה,השירה של ילדות בכנסת מותרת.אבל זה לא אומר שיש מקהלה שלהו ושהן בכלל שרות שם! בנות 12 בימינו (תלוי בחינוך,כמובן) בד"כ מעדיפות לבלות במקומות אחרים.לא בכנסת בכל אופן.. ולבסוף לגבי ההשוואה שלנו עם שאר האומות. ככל שנשתדל להדמות לאחרים-ישנאו אותנו יותר ויותר.כך היה וככה יהיה.נקודה.
20. אולי כדאי שנבקש כולנו מקלט מדיני בארה"ב
אליה   (28.07.08)
21. אחרי כזאת ידיעה אתם יכולים למחוק את הפרסומת למנוי
ליאת   (28.07.08)
מגאזין שמשווה יהודים לרוצחים רק בגלל יהדותם לא שווה אפילו יריקה. אל תצפו שאחרי כזה איום מכותבת בכירה במגאזין הזה אני אקנה אותו. כסף נותנים על כתבה מעניינת, לא על רעל.
22. בושה וחרפה למדינה הזאת
חיותה ,   השרון   (28.07.08)
מדברים על דמוקרטיה . זאת דיקטטורה לשמה. אנחנו באמת דומים שתי טיפות מים לאיראן והפנטים שם. מישהו צריך לקום ולזעוק נגד הדבר הנורא הזה. איפה חברי הכנסת או יותר נכון חברות הכנסת הליברליות והנאורות , זהו הפיות נסתמו . זה מזכיר את הטקס שהיה לפתיחת גשר המיתרים בירושלים. איך הלבישו את הבנות בשקי יוטא על מנת לא לגרות את הדתיים הפנטיים והבורים. זה מעלה את לחץ הדם וגורם גועל וחלחלה.
23. בכייניות קדימה להסתער
(28.07.08)
הדת שלנו קובעת כי קול באישה ערווה. תפנימו. אבל לפמיניסטיות שכל קשר בינן לבין יהדות הוא מקרי קשה לקבל את האמת. אני מציע שתטוסו לאפריקה שם תתהוללו בחופשיות.
24. מאה אחוז
גל   (28.07.08)
אבל למה נדמה שאת מופתעת דווקא עכשיו? כשחברה שפועלת תחת רשיון ציבורי כמו אגד מפעילה קווים שבהם אסור לנשים לשבת במושבים הקדמיים, כשלהקת רקדניות נאלצת לכסות את עצמה בטקס שממומן ע"י כסף ציבורי "מטעמי צניעות", כשמונהגים בדיני גירושין חוקים ארכאיים שמפלים נשים לרעה בעליל - אנחנו בדרך לאיראן כבר מזמן. זו רק תוספת אחת, גרוטסקית ומכוערת אומנם, לקלחת ההבלים שנשפכת עלינו בשם ה-"מוסר" הפוריטני של פנאטים דתיים. יש בעידן הפוסט-מודרני נטיה להחליף ערכים יסודיים של הדמוקרטיה, כמו שוויון וחופש ביטוי, בפאשיזם במסווה של "כיבוד רגשות הזולת". אם חבר-כנסת דתי מסוים מרגיש ששירת נשים בכנסת ישראל תעורר את תאוותו במידה שהוא לא יכול לעמוד בה, יתכבד הנ"ל ויעזוב את אולם המליאה - ככה נוכל כולנו לראות מי הם אותם גברים שטופי זימה שעליהם ועל רגשותיהם אנחנו נדרשים להגן. אם גבר דתי מרגיש שהוא לא יכול לשבת באוטובוס בקרבת נשים, יתכבד ויילך ברגל או ייקח מונית. קיבלת על עצמך עול מצוות (כפי שאתה מפרש אותן) - שא בתוצאות. צריך לומר בקול ברור: במדינה דמוקרטית לא יעלה על הדעת להתיר אפליה כזו, ואין לשום ציבור זכות לדרוש אותה באמתלה של "כיבוד רגשותיו". יהודים בכל העולם הסתדרו במדינות דמוקרטיות שבהן לנשים מותר לשיר ולנסוע באוטובוס, והם יסתדרו היטב גם כאן.
25. לאסור גם על נשים לדבר מעל הדוכן
דתיה באוזן ,   משכן הכנסת   (28.07.08)
ככה יהיה הכי טוב. ואף ח"כ חרמן לא יתגרה. אולי שלא יכניסו אותם לכנסת וכל הבעיות יפתרו.
26. אבל חושב שאת טועה
מסכים איתך   (28.07.08)
אנחנו לא מדינה דמוקרטית אנחנו מדינה חומייניסטית
27. ש"ס=חומניזם
דור   (28.07.08)
28. 4, 5, 6, 7 וכל שאר המתחשבים החמודים
דוד   (28.07.08)
מתחסדים יקרים, "התחשבות ברגשות" זוהי אחת המיפולציות הנבזיות והעלובות שיש: לכל אחד יש רגשות ורק הוא יודע מהם רגשותיו. הדתיים פוגעים קשה ברגשותיי כשהם מחרימים חנויות שמוכרות חזיר או שמוכרות לחם בפסח. הם פוגעים ברגשותיי כשהם דורשים שלא תהיה תחבורה ציבורית בשבת. ועוד ועוד... נו, אז מה, צבועים שלי? תראו לי מקום שבו דתיים מתחשבים ברגשות חילונים!
29. ל24-גל
(28.07.08)
יש גם חוקים ומקובלות של התרבות המוסלמית. למשל,חליצת נעליים בכניסה למיסגד האם גם שם היית מציע שלא לוותר על עקרונות הדמוקרטיה,ולהכנס בכוח עם נעליים? ואיזה עקרון דמוקרטי קורא שלא להתחשב ברגשות הזולת?
30. מזה זמן רב- אירן זה כאן
דני ,   מרכז   (28.07.08)
תגובות נוספות
חזרה לכתבה