דיגיטל  אינטרנט
אין לכם מה להסתיר? חשבו שוב / דעה
אבנר פינצ'וק, "קטעי קישור"
פורסם: 06.01.09, 17:31
תגובה לכתבה תגובה לכתבה
הדפיסו את התגובות הדפיסו את התגובות
חזרה לכתבה
לכתבה זו התפרסמו 43 תגובות ב-35 דיונים
1. YNET היקרים
שמעון   (06.01.09)
אתם מטחנת כתבות כמה פעמים אפשר לטחון את הכתבה הזו שוב ושוב ושוב? אולי ה"אימייל האדום לא מספיק בולט" ואין לכם רעיונות טובים יותר לכתבות? אולי אתם צריכים לפתוח בלוג שהגולשים יתנו כתבות? אולי לשלם כסף עבור עוד כתב בנושאי מחשוב? אשמח אם תפרסמו את תגובתי על מנת להרים את האיכות של כתבות המחשוב
2. כתבה מעולה
(06.01.09)
כל הכבוד, קצת דברי חוכמה אף פעם לא הזיקו
3. מאגר ביומטרי שינוהל בצורה נכונה, הוא ברכה ולא קללה.
פשוט צריך לדאוג ,   שלא ידלוף לרשת.   (06.01.09)
8. חה. העיקר שלכולם יש פרופיל בפייסבוק.
(06.01.09)
13. שטויות במיץ
(06.01.09)
אף בנאדם לא צריך להתבייש בזה שהוא משתזף לבוש בכובע ובסנדלים בלבד (כל עוד הוא עושה את זה בשטחו הפרטי) אלה הם אותם אנשים חסרי חיים שמציצים להם מצלמים ומעלים לרשת שצריכים להתבייש.
14. צריך לדאוג. נקודה.
אזרח ,   מודאג   (06.01.09)
15. הלוואי שאנשים כבר יבינו את זה
רוצה פרטיות   (06.01.09)
16. מילים כדורבנות
איתן   (06.01.09)
ולמגיב #3: אתה נאיבי אם אתה חושב שהמאגר לא ידלוף במוקדם או במאוחר. ולכן עדיף שלא יהיה קיים בכלל. בריטניה ידועה לשמצה בדליפות מאגרי המידע שלה, וגם האגרון ורשומון הישראליים כבר שנים ברשת. ול-#8: כן להרבה אנשים יש חשבון פייסבוק, אבל לא לכולם. לא לחברים שלי שלא רוצים. או לידידה שלי שהחליטה לסגור את הפרופיל שלה. וגם לאלה שיש, הם החליטו איזה מידע להציג שם ואיזה לא. הם, ולא הממשלה.
17. צודק ב100%!!! ובעיה נוספת היא שהמאגר הזה תמיד אבל תמיד דולף!
(06.01.09)
18. כתבה נהדרת, ל-1 למה אתה מתלונן בדיוק?
all seeing eye   (06.01.09)
כתבות מן הסוג הזה חשובות הרבה יותר מהכתבות בנושאי טכנולוגיה, סלולר ואינטרנט! מה אתה מתלונן אני לא מבין? יש אנשים שלא מודעים לסיכונים של כל "פלאי הטכנולוגיה" יש אנשים שמסתכלים רק על הצד החיובי, זה שאנשים יעצמו עיניים לא יביא להם משהו טוב. בדיוק כמו לעשן סיגריה במודעות שזה יזיק בטווח הארוך, בדיוק כמו לנהוג ברכב שמונע על דלק בידיעה שזה פוגע בכדור הארץ ובבני האדם בטווח הרחוק. זה שכרגה אתה חיי בעולם שנוח לך לחיות בו לא אומר שבעוד כמה שנים הכל ישאר ככה, הזיהום הסביבתי יהיה גדול ולא יאפשר חיים נורמליים כמו שהורגלנו, מחלות ושלל בעיות רפויות יהיו יותר נפוצות, וגם הטכנולוגיה שאתה כ"כ אסיר תודה לה כיום תפגע בך.. אז בדיוק כמו נושאי ההסברה בתחום הירוק שהיום מאוד תופס כך חשוב גם ליידע אנשים לגבי הסיכונים שיש בטכנולוגיה. הרי הסיכון הוא לא רק בזה שהמשטרה תאזין לך, כל אחד שיודע טיפה ומבין בנושאים הללו יכול להאזין\ לתצפת עלייך וכל נוכל כזה יוכל לסחוט אותך או להביך אותך בציבור. האם המחיר שתשלם בעבור זה שווה את הנוחות שאתה חושב שיש לך? תחשוב שוב יקירי.
19. STREET VIEW הוא שירות מצוין! יש חסרונות אבל לא צריך לפסול
הצופה   (06.01.09)
20. תמים מי שחושב ששוטרים לא מסוגלים "לבשל" את מה שצותתו ואחר כך
תמים לשעבר   (06.01.09)
תמים מי שחושב ששוטרים לא מסוגלים "לבשל" את מה שצותתו ואחר כך, לצורך נקמה ביריב אישי ובמסגרת חקירה פיקטיווית, להפיץ את החומר ה"מבושל" בקרב מכריו של ה"חשוד", וכל זה מאחורי גבו ובאופן שמונע ממכריו לגלות לו, ומונע ממנו להפריך את השקר. לא מזמן מישהו הצליח לגלות שחקירה/השמצה נוהלה לגביו, וגרם ששופט ימתח בקורת חריפה על המשטרה, אבל בדרך כלל המושמץ לעולם לא ידע את מה שאף אחד לא יגלה לו.
21. הפרטיות של המשתינה לא נפגעה
(07.01.09)
התיאבון שלי כן נפגע.
22. לשמעון היקר מ- 1
עובד הי-טק   (07.01.09)
מה בדיוק הבעיה שלך? מה מפריע לך בכתבות על הנושא (כן יירבו, אדרבה לטחון עוד ועוד).
23. לא רק המצלמה
אני ,   ישראל   (07.01.09)
שימו לב שלא רק המצלמה" רואה " מה היא עושה אלא גם הנהגים שיבואו - כוון התנועה ברחוב הוא כזה שלא יהיה אפשר לפספס אותה .
24. יאללה - אח שלו
קופיפו   (07.01.09)
תשתחרר -באמת נראה לך שמישהו רוצה לראות לך את הרקטום?! וגם עם ראה? מה קרה? גם לו יש רקטום!
25. אוי , נו באמת
wil1976   (07.01.09)
המאגר הביומטרי זה הדבר שהכי אנחנו צריכים , הפשיעה גואה , בני נוער של היום אלימים בצורה מחרידה , וזה נותן לשוטרים עוד כלי להתמודדות בפשע . אם צריך "להקריב" טיפונת את הפרטיות , אני מוכן ומזומן , אך אני גם רוצה לדעת שהפשע ימוגר , אפשר להתחיל עם משפחות הפשע ומי שטוען שהכלי ישמש לדברים לא חוקיים או לנקמות , אז לידיעתכם יש בחוק מקרים ספציפים מתי ניתן להשתמש בכלי , אם נראה לכם שהשימוש היה לא חוקי - תתבעו בבית המשפט ותיזכו
26. אז ראו לה את התחת... חשיבה קצת פרנואידית
שחר   (07.01.09)
27. ל-3
יואב ,   רמת גן   (06.01.09)
אי אפשר לסמוך על אף אחד בכלל, ומשרד הפנים שלנו בפרט, שינהלו בצורה נכונה את המאגר. התמריצים פשוט לעולם אינם מכוונים לאבטחה טובה. "לדאוג שלא ידלוף לרשת" זה רחוק מאוד מ-"פשוט". ולכן, למרות הברכה המוגבלת, אני מעדיף לוותר על המאגר הביומטרי, ולא להסתכן באובדן הפרטיות הכמעט ודאי.
28. במה שונה street view מסתם מישהו שהולך ברחוב ומצלם?
(06.01.09)
29. אבנר פחנצ'וק - דרושה הדגמה מוחשית
בולס שיקמים   (07.01.09)
אני מאמין גדול בפרטיות, כאיש טכני בתחום המחשבים אני סבור שהפגיעה גדולה בהרבה מהידוע לרוב האנשים. אולם דרושה הדגמה אם היתה בעבודת בילוש קלה חושף את זהותו שלשאולי "ינשוף גבעול" ושל אחותו רקפת בת ה 21 המתגוררת ברחוב שדרות ח"ן בתל אביב כולם היו מבינים למה אתה מתכוון כשאתה אומר פגיעה בפרטיות אגב - השמות אינם אמיתיים כמובן.
30. האח הגדול צופה בך.
שלום   (07.01.09)
בדיוק כמו שאורוול חוזה ב - 1984. זה שיעבוד של העידן המודרני, וכבר היום יש רגעים בהם אני מפחד לכתוב את הטוקבק שלי. ולא כי יש בהם איזו חתרנות תחת השלטון אלא כיוון שאני בטוח שמאזינים ומי יודע: משהוא עלול לחשוב שאני חתרן או משו ואז בלילה להעלים אותי לאיזה מעצר מנהלי.
תגובות נוספות
חזרה לכתבה