למרות המילקי: סטודנטים מארה"ב מתמחים בארץ

ישראל יקרה? כ-40 סטודנטים מאוניברסיטאות מובילות בארה"ב וקנדה, החליטו לוותר על מסיבות חופשת הקיץ והגיעו לישראל כדי להתמחות בחברות מובילות במשק הישראלי. הסטודנטים מספרים על חוויה מרגשת: "הכל בישראל מדהים, כולם מרגשים ומגוונים". צפו

אסף קמר ובילי פרנקל | פורסם 16:12, 16/10/2014

כ-40 סטודנטים יהודים מצטיינים מארצות הברית וקנדה, שהו בישראל כחודשיים וחצי בקיץ האחרון, במהלכם עברו התמחות עסקית בחברות מובילות במשק. זאת במסגרת תוכנית מנהיגות צעירה-עסקית של פרויקט תגלית. נפגשנו עם הסטודנטים וראשי החברות כדי לשמוע אילו הזדמנויות חדשות היא יוצרת לשני הצדדים. צפו:

 

ןעוט...
(עריכת תוכן: אסף קמר, צילום: אריק אלון, עריכה: עומר מנדס)

 

התוכנית, שנקראת Birthright Israel Excel, התקיימה זו השנה הרביעית בהשתתפות קרנות הון סיכון מובילות וסטארטאפים, וכן שלוחות מקומיות של חברות בינלאומיות. בין החברות שהשתתפו בתוכנית נמנות מיקרוסופט ישראל, ג'נרל מוטורס, אמדוקס, מלאנוקס, EY ישראל, סיטי בנק, ועוד.

 

הסטודנטים מגיעים מאוניברסיטאות מובילות ומתמחים בתחומי הכלכלה, טכנולוגיה ומנהל עסקים, לאחר שנבחרו מבין כ-3,000 מועמדים. במסגרת התוכנית, הם עברו חניכה עסקית אישית בחברות השונות, נפגשו עם בכירים מעולם העסקים והשתתפו בסיורים ובסדנאות מקצועיות.

 

"זה שונה אבל מדהים, אין שום התמחות שדומה לזה", סיפר ל-ynet אדם גרינברג, שהתמחה בחברת EY. "יש לנו הזדמנות לעבוד והכל בישראל מדהים וקורה מהר. קוראים לזה תכלס. כולם מרגשים ומגוונים ומדהימים".

 '

עם שובם של הסטודנטים לארה"ב ולקנדה, הוצמד לכל אחד מהם מנטור מקומי - איש עסקים בכיר ופילנתרופ הפעיל למען הקהילה היהודית ומדינת ישראל, שתפקידו לייעץ למשתתפים בנוגע לעתידם המקצועי ולחברם לנושא הזהות היהודית, הקשר העסקי והחברתי למדינת ישראל ולמשמעות של אחריות חברתית ופילנתרופית. 

 

חלק קטן מהסטודנטים המשתתפים בתוכנית החליטו לאורך השנים להשאר בישראל, אבל בתגלית מציינים כי המטרה העיקרית היא חיזוק הקשר עם יהודי התפוצות, שעתידים להוביל את הכלכלה בארה"ב. בימים אלו, מגייסת תגלית את הסטודנטים הבאים, שיגיעו להתמחות בישראל בקיץ 2015.

 

לצפייה בפרויקטים חדשים בנדל"ן לחצו כאן
הצטרפו וקבלו עדכונים שוטפים גם בטוויטר
 לכתבה זו התפרסמו 39 תגובות ב-23 דיונים