"המחבל זרק לי חומר בעיניים וצעק אללה אכבר"

משה קלוד קמון ירד מאוטובוס ההסעות בצומת חוסאן וביקש לעלות על טרמפ עד שנתקל במחבל. "הוא שפך חומצה. פחדתי שלא אראה שוב". האם ובנותיה שוחררו מבית החולים: "הן עברו טראומה"

עומרי אפרים, נועם (דבול) דביר, ויואב זיתון | פורסם 17:21, 12/12/2014

"הייתי בדרכי חזרה מהעבודה, עצרתי טרמפ ליד אוטו כשהגיע ערבי מצד ימין שלי וזרק לי חומר בעיניים. הוא רץ אחריי תוך שהוא צועק 'אללה אכבר', אבל ברחתי. ברגעים כאלה אתה לא חושב". כך שחזר משה קלוד קמון ממיטתו בבית החולים הדסה עין כרם את הפיגוע בצומת חוסאן שבו נפגע קל.

 

ןעוט...
הפצוע משחזר את הפיגוע (קרדיט: דוברות הדסה עין כרם, נועם (דבול) דביר)

צילום: אלכס קולומויסקי, "ידיעות אחרונות"הרכב שבו ישבו האם עם שלוש בנותיה ואחייניתה (צילום: אלכס קולומויסקי, "ידיעות אחרונות")

צילום: אלכס קולומויסקי, "ידיעות אחרונות"זירת הפיגוע בצומת חוסאן (צילום: אלכס קולומויסקי, "ידיעות אחרונות")

שבעה בני אדם נפגעו בפיגוע שאירעה בשעות הצהרים באזור גוש עציון. המחבל, ג'אמל שכארנה בן 45 מנחאלין ליד בית לחם, שפך חומצה על השבעה, בהם אם שהייתה ברכב עם שלוש בנותיה ואחייניתה. שכארנה הספיק להשליך את החומצה על שני עוברי אורח שנפגעו קל. אזרח חמוש ירה במחבל ונטרל אותו.

 

קמון, בן 43, עובד כמלווה של הסעות ילדים בחברה לפיתוח של גוש עציון. הוא ירד בצומת שבה אירע הפיגוע מהאוטובוס חמש דקות בלבד לאחר שירדו ממנו הילדים ובכך נמנע אירוע חמור עוד יותר.

 

כשעיניו דומעות באזור שנפגע בפניו מספר קמון כי יצא בזול "ברוך השם הוא לא הצליח לפגוע בי יותר. הרופאים אמרו שלא נשרפה הקרנית ושאוכל לראות. פחדתי שלא אראה עוד. בשלב מסוים ברחתי ממנו ואז חשבתי שנשארה המשפחה באוטו והתחלתי לרוץ בחזרה, אז שמעתי את היריות אבל לא ראיתי את זה בעצמי", סיפר קמון.

 

ןעוט...
זירת הפיגוע בצומת חוסאן (צילום: עפר מאיר)
ןעוט...
ההשתלטות על המחבל (קרדיט: הצלה יהודה ושומרון)

צילום: עידו ארזהאם עם שלוש בנותיה. "הן עברו טראומה" (צילום: עידו ארז)

צילום: אוהד צויגנברג, "ידיעות אחרונות"קלוד שנפגע בפיגוע. "פחדתי שלא אראה שוב" (צילום: אוהד צויגנברג, "ידיעות אחרונות")

מבית החולים שערי צדק כבר שוחררו האם מביתר עילית שהייתה ברכב יחד עם שלוש בנותיה ואחייניתה. האם אמרה לאחר שחרורה: "הבנות עברו טראומה, הכול בסדר".

 

שאול גולדשטיין, אחיה של האם, סיפר כי אחותו עצרה לטרמפיסט בצומת ואז קפץ עליהם המחבל ושפך את החומצה עליהן ועל הטרמפיסט.

 

"החלון היה פתוח אז הוא הכניס את הבקבוק לתוך האוטו ושפך על כל מי שהיה באותו. הבנות סובלות מכוויות בכל הגוף. הבנות עברו טראומה והיו תחת פחד גדול, אבל לשמחתנו הצומת הומה מאוד בערב שבת והרבה יהודים שהיו באזור הגיעו ועזרו להם".

צילום: Google Maps (צילום: Google Maps)

צילום: דוברות מד"א (צילום: דוברות מד"א)
צילום: הצלה יהודה ושומרוןלאחר פציעת המחבל (צילום: הצלה יהודה ושומרון)
 

המחבל ג'אמל שכארנה בעל רקע לאומני של עבירות, שבגינן הורשע בעבר לאחר שהשתתף בהפרות סדר אלימות נגד כוחות צה"ל. גורם צבאי בכיר מפיקוד מרכז מסר כי המחבל ניצל את העובדה שישראלית עצרה את הרכב שלה לאדם חרדי שעמד בסמוך לו ושפך את החומצה.

 

לדברי הגורם, החרדי ואדם נוסף החלו במרדף רגלי אחר המחבל. תושב אלעזר, שהגיע עם רכבו מכיוון צפון, עצר את הרכב ולאחר שהבחין במחבל כשהוא נושא מברג, ירה שני כדורים לרגלים ונטרל אותו.

 

על אף פוטנציאל ההסלמה לאור אירועי השבוע בגדה, הגורם הבכיר הוסיף כי לאור הפעילות המוגברת שביצעו כוחות צה"ל בגדה, "אנחנו במקום טוב יותר לעומת מה שציפינו". לגבי התיאום הביטחוני עם מנגנוני הביטחון הפלסטיני אמר הבכיר כי "התיאום בגדה נמשך, בעיקר בכל הקשור בפעילות נגד טרור וארגון חמאס".

 

הצטרפו וקבלו עדכונים שוטפים גם בטוויטר
 לכתבה זו התפרסמו 33 תגובות ב-26 דיונים