שתף קטע נבחר

"ציידי הנאצים" של המאה ה-21

הם פועלים בשקט כבר יובל שנים, עם שלוחות בכל העולם. לאחר מאבק ממושך הצליח הארגון הבינלאומי של עורכי דין ומשפטנים יהודים, להביא לסגירתו של אתר גרמני המפיץ ספרים וחיבורים של מכחישי שואה. נשיא הארגון, עו"ד מאיר לינזן: "האנטישמיות לובשת צורה חדשה והרסנית יותר - אנחנו נמשיך להילחם"

 

 

זה ארך שנים ארוכות, אבל הארגון הבינלאומי של עורכי דין ומשפטנים יהודים יכול לנשום לרווחה: לאחר מאבק משפטי ממושך, הצליחו לשכנע את הממשל הגרמני להורות על סגירת אתר הוצאה לאור אנטישמי, שמפיץ ספרים וחיבורים מכחישי שואה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>

 

כבר למעלה מיובל שהם מתמודדים עם האנטישמיות בעולם  על שלל צורותיה, לאחר שנוסדו על ידי שופט ביהמ"ש העליון, חיים כהן, רנה קאסן ושופט ביהמ"ש העליון בארה"ב, ארתור גולדברג. "ציידי האנטישמים" לא נחים גם מול תביעות שנראות חסרות סיכוי. כך, אתר ההוצאה לאור האנטישמי, CASTLE HILL PUBLISHERS, הוקם על ידי גרמר רודולף, אדם שכבר הורשע בעבר בהפצת שנאה והשמצה, ואף ריצה בגין כך שנתיים וחצי מאסר.

 

מכחישי השואה ()
"ההשפעה הציונית על אמריקה"

 

חוץ מהוצאת ספרים מכחישי שואה, מעסיק האתר "חוקרים" העוסקים בחיפוש חומרים להוכחת עמדתם. בין הספרים שמוכרת ההוצאה, ניתן למצוא את הכותרים ששום בית של מכחישי שואה לא שלם בלעדיהם: "מי התחיל את מלחמת העולם השנייה?" "השואה הראשונה", "אושוויץ: הטכניקה של תאי הגזים", "אושוויץ: 3/4 מאה של תעמולה", ספר העוסק בדימוי המושמץ שיצא למחנה ההשמדה (לדעת המחבר, שלא בצדק); "תחת ציון" - ספר על ההשפעה היהודית על העולם; "מערכת הרפואה באושוויץ" - על השיטות הרפואיות הייחודיות שהונהגו במחנה ההשמדה; "גבלס על היהודים" ועוד.

 

סוכלו פעולות אנשימיות בחו"ל

אין זו הפעם הראשונה שבה מצליח הארגון הבינלאומי, המונה אלפי עורכי דין, לסכל פעילות אנטישמית בחו"ל. לפני מספר חודשים, כאשר החוק הפולני עלה לדיון בבית הנבחרים, פנה הארגון לנשיא פולין ולבית המשפט העליון לחוקה במדינה, ודרש מהם לשנות את הסעיפים הבעייתיים. הארגון, שהיה הגוף היהודי היחיד שפעל נגד החוק, הצליח לשנות את עמדת הממשל הפולני, ולגרום לביטולו.

 

מכחישי השואה ()
"גבלס על היהודים"

 

בסיס האם שלהם בישראל, אך יש לארגון המיוחד שלוחות ברחבי העולם. אחד הקשיים המרכזיים כיום בהתמודדות עם אנטישמיות, היא הרשת. אתרי אינטרנט נסגרים ונפתחים, או משנים את שמם על מנת להתחמק מאחריות לשנאה שאותה הם מפיצים - וממשלות רבות עומדות חסרות אונים מול גלי השנאה ברשתות החברתיות.

 

האנטישמיות ה'חדשה': הארגון ימשיך להילחם

לאחר מאבק משפטי ממושך קיבל הממשל הגרמני את עמדת הארגון, והורה על סגירת האתר, דבר שימנע את הפצת חומרי השטנה. החשיבות שבמהלך היא ההכרה של החוק הגרמני שגם אם מדובר באתר שאיננו גרמני, עדיין יש לאסור את פעילותו על אדמת גרמניה. אבל המלחמה של המשפטנים היהודים טרם הסתיימה: האתר עדיין פועל במדינות אחרות.

 

מכחישי השואה ()
המאבק כנגד מכחישי השואה לא תם

 

קיראו עוד בערוץ היהדות : 

 

לפני כשבוע ציין הארגון הבינלאומי של עורכי דין ומשפטנים יהודים יובל שנים לפעילותו בכנס מיוחד שנערך בתל אביב. נשיא הארגון, עו"ד מאיר לינזן, אמר כי "כפי שמייסדי הארגון חרטו על דגלם - נילחם באנטישמיות בכל מקום שהיא. אנחנו מציינים היום יובל שנים להקמת הארגון, ולצערי, עדיין ישנם גילויי אנטישמיות שלובשת צורה חדשה והרסנית יותר, ברשתות החברתיות ובשיח הציבורי".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים